Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem na forum nowa. Na razie się tylko "czaiłam" i czytałam :)

 

Planuję w tym roku rozpocząć budowę mojego ukochanego malutkiego domku.

 

Widzę, że będę miała sąsiadów :) ponieważ działkę kupiłam w miejscowości Sanie, to jest tuż za Aleksandrowem Łódzkim (piewsza ulica w lewo za tabliczką "koniec" Aleksandrowa).

 

Bardzo się cieszę, że można tu znaleźć tyle pozytecznych informacji, pewnie jako laik będę Was trochę nękać laickimi pytaniami ale proszę o wyrozumiałość. :)

 

Pozdrawiam

 

Ola/Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

to i ja sie dołączę - co prawda na razie oprócz marzeń nie mamy nic - ani działki, ani projektu, ani tym bardziej domu :wink: ani kasy też za duzo nie. ale za to zapaleńcy jesteśmy, może sie uda :D

 

pozdrawiam wszytskich serdecznie. już znalazłam tu pierwszą ważną informację - o targach, szukałam na stronce MTŁ, ale nie było żadnych danych, co nie dziwi, jak ktoś inny organizuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

AWSP to my 30 i 31 lat oraz 14 miesięcy (facecik).

Od kilku miesięcy czytujemy forum, w tym również Grupę Łódzką.

Nasza przygoda z budowaniem rozpoczęła się około 10 miesięcy temu, kiedy zamiast remontu łazienki postanowiliśmy zmienić swoje życie nieco radykalniej. Początkowo miał być segment - nowy lub stary, w budowie, remoncie, z małą działeczką - tanio i bezpiecznie - dowolna okolica Łodzi. Rynek nas rozczarował...., drogo i bardzo mały wybór, niestety własciwie to żaden. Podjęliśmy decyzję o budowie domu, więc rozpoczęły się poszukiwania działki, tym razem interesowała nas tylko Górna i znowu schody, bo albo bardzo daleko od centrum ( no taka Górna w Starowej Górze lub Tuszynie czy Pabianicach), albo dziwne działki o niezwykłych wymiarach i podejrzanym sąsiedztwie. I nagle znaleźliśmy 900 m, blisko centrum z dobrą komunikacją, rozsądnym sąsiedztwem. Oczywiście nie obyło sie bez kompromisu, ale co tam. Stało się. Zaczynamy pracować nad projektem, jak los będzie sprzyjał jesienią staną mury i zaraz potem dach.

I teraz prośba o wsparcie numerami telefonów, namiarami do ludzi uczciwych, życzliwych i sprawdzonych, tych którzy budują dobrze, o tak jak dla siebie a nie tylko i wyłącznie dla kasy.

Pozdrawiam budujących w Łodzi i okolicach AWSP.

 

 

kurcze - jakbym o nas czytała. :o :p ale jak Wy znaleźliście jednak działkę, to może i my mamy szanse. powiedzcie, czego mamy sie wystrzegać ( szukając czegoś takiego jak Wy)? i jeszcze zapytam, jesli to nie tajemnica ile daliście za działeczkę? i czy uzbrojona czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pochwalę się Wam, że z działką to mi się naprawdę udało :) Kupiłam działeczkę za 15 zł za metr! Ludzie chcieli szybko sprzedać.

 

Jest śliczna, mam na niej las, tzn kilka dębów ale na mapie do celów projektowych zaznaczone są jako las :) są też śliczne brzózki...będe musiała je przesadzić bo rosną na środku, pod palnowanym domem.

 

Jestem na etapie papierologii i wojny z ZE. Słup z prądem jest po drugiej stronie ulicy a ZE w wydanych warunkach napisał, że mam sobie sama zrobić przyłącze kablowe do działki (jakies 13 metrów). Odwołałam się, niestety ZE nie widzi uchybień w wydanych warunkach. Właśnie piszę pisemko do Urzędu Regulacji Energetyki. Jak wygram to chętnie podzielę się doświadczeniami... a najwyzej na czas budowy się agregat pozyczy albo z sąsiadem zagada :)

 

Pozdrawiam

 

Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich

My kupiliśmy działkę 1000 m , w Antoniewie . Super miesjsce 400 m od granic miasta Łodzi , za nami jest Rąbień. Tez długo szukaliśmy , ponieważ chcieliśmy aby była blisko Łodzi , ale ceny działek w Łodzi to 150 zł m2 , te tańsze wiązały się z duży oddaleniem od miasta . Już traciliśmy nadzieje , zaczelismy nawet rozmawiać już z ludzmi krórzy chcieli sprzedać w Łodzi domek 80 m2 do remontu , chcieli 160 tys i w zasadzie mozna było sie spokojenie wprowadzić , ale w przyszłości należało by wymienić doch , strop , podłogę , cześć scian , kocioł i wnętrza pod siebie . I w tedy kiedy uatliliśmy już cene i umwilismy że dnia następnego pojade i wpłacę zaliczke , maja Żonka wzieła gazetę i czyta sprzedam działke w Antowniewie 1000 m2. A że wiedziałem gdzie to jest wsiadłem i pojechałem ją obejrzeć ,trochę się przeraziłem iloscia drzew , ale jak nam powiedzieli w gminie nie jest to problem . Zaraz nastepnego dnia z rana powiedzieliśmy że chcemy ją kupić , spisaliśmy umowę , wpłaciliśmy zaliczkę . Musze powiedzieć że sprzedający okazli się bardzo solidni , ponieważ dzwoniły inne osoby i nawet podbijeli cenę .

Nie wiem jak jabym się zachował na ich miejscu , ale taką kwotę zaproponowali i tak zostało. Teraz wybieramy na nasza działkę projekt.

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie jak mrozu lekko puszczą trzeba bedzie zrobić spotkanie grupowiczów bo widzę, że z każdym tygodniem ludzisków przybywa i niedługo zaczną się mylić. A tak przy okazji skoro tylu Aleksandrowian to mam małe pytanko jak długo czeka się u nas na pozwolenie na budowę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie jak mrozu lekko puszczą trzeba bedzie zrobić spotkanie grupowiczów bo widzę, że z każdym tygodniem ludzisków przybywa i niedługo zaczną się mylić. A tak przy okazji skoro tylu Aleksandrowian to mam małe pytanko jak długo czeka się u nas na pozwolenie na budowę?

 

Pozdrawiam

 

My czekaliśmy na pozwolenie 3 tygodnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowa. Zamierzamy z mężem rozpocząć na wiosnę budowę domku w okolicach Łodzi. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakiś sprawdzonych wykonawców? Jakie są koszty budowy w naszym regionie - może ktoś z wlasnego doświadczenia coś poradzi?

Z góry bardzo dziękuję za każdą informację!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjjj chiba babola strzeliłam! Tak przeglądam ten wątek i ... chyba powinnam jakoś więcej o planach napisać a nie tak od razu o konkrety pytać?

Poprawiam się:

Małżeństwo z 6 letnim starzem dzieckiem i psem.

Jak uda nam się załtwić kredyt a po drodze nie spadnie nam cegła na głowę to na wiosnę zaczynamy budowę naszego małego domku dość daleko bo w Mikołajewie (gmina Parzęczew).

Projekt jest już i czekamy na zezwolenie na budowę.

Pytań mamy masę więc pewnie często będę głowy Wam zawracać.

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam na imię Radek mam Zonę Anię i wspaniałego synka Piotrusia... chcielibyśby mieć własny domek i ostatnio dużo nad tym myślimy. Zainteresowała nas oferta sprzedaży domu w Emilii za Zgierzem w stanie surowym i potrzebujemy pomocy gdyż jesteśmy zieloni jak trawka na wiosnę w tym temacie... chcielibyśmy mniej więcej oszacować cenę wykończenia tego domu jak też na co zwracać uwagę na co uważać itd... Z góry dziękujemy za pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...