Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

WItam wszystkich

My kupiliśmy działkę 1000 m , w Antoniewie . Super miesjsce 400 m od granic miasta Łodzi , za nami jest Rąbień.

 

Uważaj bo na granicy antoniewa i rąbienia jest planowana zachodnia obwodnica Łodzi

 

Dzięki , już się dowiedziałem o tym fakcie.

Na szczecie jeśli powstanie to ponad poł kilometra ode mnie ,

ale kiedy pierwszy raz uslyszałem to się zanipokoiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Ziomkowie:)

 

Ponieważ dostaję wiele maili z prośbą o podanie namiarów na ekipe budowlaną to napisze tutaj że moi budowlance sie nie sprawdzili i nie mogę w tym temacie pomóc.

Służe jednak namiarami na:

Ciesle

dekarza

ekipe od instalacji co wod-kan, załatwiają wszystkie odbiory elektryczne i gazowe

Ekipe od wykańczania wnętrz (robili mi remonty w firmach i niedługo beda wykańczac nasz domek) tu wiem ze z nimi nie będę miec zadnych problemów bo chłopaki mają pomysły niesamowite i są rzetelni i uczciwi.

acha..jeszcze mam namiar na taniego geodete ale to musze poszukać w notatkach:)

W razie czego piszcie na priv

 

A teraz mam pytanie... czy ktoś z Was w Aleksie ma monitoring? jakie grupy interwencyjne działaja na terenie Aleksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radi

 

cena za duża jak na moje oko, ze 20tys powinien dac nizej, ja kupilem dom o pow ok 115m2 za mniejsze pieniadze ale w aleksandrowie i w stanie surowym zamknietym.

 

licz ok 70-90 tys zeby sie wprowadzic, realnie patrzac

 

WYKOŃCZENIÓWKA.

okna, tynkowanie, drzwi, hydraulika, elektryka, wylewki, gładzie, ocieplenie,centralne, kotlownia a potem... glazura, terakota, panele, sanitarka, malowanie mebelek

 

Kupa kasy, setki kilogramów cementu, klejów, dziesiątki metrów 3 styropianu, kilometry kabli, setkimetrów rurek,

 

to jest iloscą niewymierna na tę chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć na jakieś namiary za sprawdzone firmy, ekipy które mogą postawić nam domek w technologii tradycyjnej?

 

Poratujcie niezorientowaną!

 

Podtrzymuję pytanie. Też jestem na etapie szukania firmy i, prawdę mówiąc, nie mam pojęcia jak zacząć. Ze znajomych nikt nie buduje... Wiosną planuję zacząć obchodzić budowy w okolicy (teraz są puste) ale może być za późno.

 

Acha, wczoraj prawie zdecydowaliśmy się na projekt : Loreto z Archigraph. Mam nadzieje, że będzie tani w budowie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie niezorientowaną!

 

Podtrzymuję pytanie. Też jestem na etapie szukania firmy i, prawdę mówiąc, nie mam pojęcia jak zacząć. Ze znajomych nikt nie buduje...

 

Moge dać Ci namiar na podobno dobrą firmę budowlaną. Mi osobiście facet się z rozmowy podobał jednak był trochę za drogi. Nie miałem co prawda możliwości ocenić go na własnej budowie ale był polecany przez znajomych.

 

Witajcie Ziomkowie:)

Ciesle

dekarza

 

Ja poprosze o namiary na cieśle i dekarza jeśli można (najlepiej z ceną jaką brali).

 

A teraz napiszę może o tym jak wybierałem ekipę do budowy domu jak w linku poniżej - technologia 2W - pustak U220

 

Szukałem namiarów wśród znajomych z Łodzi i okolic na sprawdzone ekipy i oto ceny za robocizne:

 

- 1 ekipa 17 tys - fundamenty lane w grunt - szef robił raczej słabe wrażenie

- 2 ekipa 17 tys - funadmenty ukladane z bloczkow - dośc przeciętny szef

- 3 ekipa 25 z wiezba i przykryciem dachu ale facet nie wie czy bedzie mial terminy, kazal sie za miesiac zglosic. Gość konkretny.

- 4 ekipa - 20 tys bez scian dzialowych, 1 wylewki i kominow z klinkieru ponad połacie. Zdecydowanie najlepsze wrażenie. Jednak w domku po dodaniu kosztow scian działowych, komina i wylewki wyszlo mi 24 tys.

- 5 ekipa - 23 tys wymurowanie + więźba. Nie bardzo mi gość odpowiadał, spojrzal 10 sek w projekt i podal cene.

 

Troche za radą mmada, trochę ze względu na koszty stanęło na 2 ekipie - szef wyglądał na uczciwego, trochę nie umie się sprzedać ale może to i dobrze. Muszę za to zatrudnić dobrego kierownika budowy aby ich przypilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich początkujących , zaawansowanych i szczęsciarzy.

Jestem aktualnie na etapie organizoawania pozwolenia na budowę ale załatwia mi to p. architekt wiec za dużej wiedzy w tym temacie nie posiadam. Mamy projekt BABIE LATO z pracowni Charkiewicz. Mam nadzieję ze wspólnie z wami będzie trochę łatwiej i ... more fun. Pozdrowionka ze Zgierza

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS- chcesz mojego??

 

dam ci namiar, wydaje mi sie ze w porzadku facet

 

Dzięki, zadzwonię do niego. jedno pytanie: czy ten kierownik jest czynny (nam jest taki potrzebny, bo wiedza własna szwankuje) czy bierny tzn. ogranicza się do wpisów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyniu

 

 

Mówiąc prawdę, też staram się budować tanio... Jak drogiego?

A te 17 tyś to za jaką powierzchnię?

 

Kwota 17 tys dotyczy domu o 137m2 uzytkowej + 20 m2 garaz. Powierzchnia calkowita to 190 m2. Link do projektu masz w mojej stopce.

 

Pewnie daloby sie znalezc tansza ekipe - jednak wolalem dluzej nie czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyszłych inwestorów zaczynających budowe na wiosne...

Bedziemy miec do sprzedania garaz blaszany 3X5 wys.2 m oraz niemiecka przyczepe campingową dł.4,5 m z dwoma sypialkami, kuchnia, lodówka etc.. jesli ktos bedzie chetny prosze pisac na priv...

acha...jeszcze mamy stemple za pół ceny :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie podawaj znalazłem projekt, ładny dom styl dworkowy, ja niestety mam trochę wąską działkę (20 m) więc szukam czegoś wydłużonego, ale obawiam się że skończę na projekcie indywidualnym - podobna powierzchnia jak Twój.

 

Michał

 

powitać sąsiada

z tym dworkowym to nie tak do końca wprowadziliśmy trochę zmian i z dworku zostają tylko przednie kolumny

poz

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...