Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam po weekendzie. Widzę ,że nikt nie zagląda do naszego wątku ale może?? Poszukujemy dobrego wykonawcy do kanalizacji. Jeśli macie jakiś namiar na hydraulika, to poproszę na priva.

Czekamy na wycenę dachu. Chyba jednak będzie blachodachówka.

Poza tym po weekendzie przyjemnie. Wysprzątaliśmy działkę z folii po porothermie a także częściowo poukładaliśmy deski z szalunków. Okazało się, że ogrodu za domem będzie całkiem dużo (zniknął porotherm). Teraz zastanawiamy się czy robić trawnik i coś jeszcze posadzić (obawiam się po przygodzie z tujami, że znów wszystko zniknie za sprawą złodziei).

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

MAM INTERNET! :lol:

Ciechanko, nareszcie dowiedziałam się o ten domek - jeśli to aktualne. Jest jakaś firma na ul. Rąbieńskiej, która takie domki robi i składa. Jadąc tą ulicą ponoć nie można ich przegapić, bo mają dużą reklamę. To tyle.

Już wróciliśmy z urlopu, ale było śmiesznie, bo domek nad jeziorem oprócz nas miał lokatorów - szerszenie :evil: Musieliśmy więc zmienić lokum i jakoś przetrwaliśmy. Pies nauczył się pływać, nam też udało się trochę odpocząc. No i na ten rok chyba tyle urlopu, niestety. Pozostałe pudła drzemiące na strychu cierpliwie czekają.....

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak grzes_m!

Rzeczywiście nie będziesz sam. Ja też jestem z rejonów Rąbiuenia AB.Jak chcialbyś coś wiedzieś o miejscowych składach budowlanych itd to daj znać.

U mnie domek na zewnatrz wygląda już tak jakby ktoś mieszkał. Gorzej jest z wnętrzem, bo tam jest jeszcze surowizna. Ale przecież wszystko sie powolutku zrobi....:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słaby ruch na tym forum. U mnie domek z zewnątrz jest już praktycznie skończony. Brakuje tylko lamp, terakoty na schodach oraz nazwy i numeru ulicy. Z tym jednak poczekamy już chyba do przyszłego roku. Teraz warto by się było zabrać troche za wnętrze, ale na początku września wyjeżdżam na dłużej, więc chyba musze troszkę przystopować.

A co u Was? Pewnie tak ostro lecicie z robotą, że nie macie czasu zajrzeć do internetu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie jest jednak sztuką kompromisów. wczoraj musieliśmy zdecydować w końcu jaki kolor dachu. Mnie podobał się czekoladowy brąz, mojemu mężowi jasny brąz. Ostatecznie uznaliśmy że będzie czerwony!!!! (mat- blachodachówka rautaruki). To była jedyna alternatywa. Więźba "robi" się dalej bo dach jest dość skomplikowany.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zdecyduje sie na osadzenie dodatkowego okna dachowego. Do czasu kiedy nie ma podbitki i ocieplenia można to zrobić bez większej rujnacji. W tym pokoiku (nieduzym, bo ma okolo 14 m.kw.) sa tylko drzwi balkonowe od strony polnocnej. Niby moglaby to byc przytulna sypialnia, ale taki ciemny pokoj nie jest specjalnie funkcjonalny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie :D Ależ się rozpadało za oknem...U mnie duży ruch na poddaszu. Wszystkie pokoje mam już tam pomalowane, a panele na podłodze są na razie w dwóch. Trochę walczyłem z przeciekami na tarasie, bo mi "fachowcy" nie dali uszczelnienia przy ścianie, a spad jest taki, że woda po deszczu stoi sobie w najlepsze :x Na razie przyzwyczajam się do kota, który się przybłąkał i już na dobre zadomowił i pokazuje nam jaki to z niego wspaniały łowca mysz :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczególnie nowicjuszy, bo każdy z nas nim jest :wink: (uczymy się do końca życia).

U mnie wczoraj dopiero hydraulicy skończyli robotę. Teraz muszę zciągnąć mixokreta na wylewki i tynki.

Poza tym czekam na decyzję banku o kredycie. Jeżeli chcecie wziąć kredyt to nie polecam LGPetroBanku, wolę szybkie tempo nawet kosztem niezbyt miłej obsługi, bo LG jest dokładnie odwrotnie.

Pozdrawiam

Leszek

PS

Ponieważ wakcje zbliżają się ku końcowi to może jakieś małe spotkanko we wrześniu?

Jeśli są chętni, bo inaczej byłaby to sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ ! Właśnie stoimy przed wyborem okien dachowych. Zaproponowano nam FAKRO - jakością zbliżone do Veluxa ale klamki mają u dołu okna (dla nas niezbędne bo do górnej krawędzi sięgnąłby tylko mój mąż) poza tym mają okna o podwyższonej odporoności na wilgoć (do łazienki - a ja mam okno nad wanną). Leszku widziałam że udzielałeś się w tym temacie. Szepnij jeszcze słówko o oknach dachowych. Poza tym monotowane będą w dachu z blachodachówką (ku memu zadowoleniu jednak czekoladowobrązowej). Buziaczki na weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesli chodzi o spotkanie we wrzesniu to ja nie moge. Wyjezdzam na dluzej do z kraju i wroce dopiero przed Bozym Narodzeniem. Postaram sie Was za to (o ile to bedzie mozliwe) wspierac duchowo przez net.

Jesli chodzi o mapke, to rzeczywiscie stolica ma niezla i moze warto o takiej pomyslec. Ja jednak nie mam pomyslu jak to zrobic. Czesu w tej chwili szczerze mowiac tez nie :(

Jeśli chodzi o okna dachowe to weź pod uwagę oryginalne okna Braasa. Wiem, ze masz miec blachodachowke, ale to przecież nie przeszkadza chyba. Sa one produkowane przez Fakro. Okno 140x78 z kolnierzem kosztuje kolo 1200zl (- upust), ale jest to okno z klasy tych najdrozszych Fakro (tych o niskiej przenikalnosci zimna, malowane dobrze itd - zdaje sie, ze klasa LUX - tak sie to w Fakro nazywa). Moze wlasnie jedyna wada tych okien jest klamka. Znajduje sie ona na dole (tak jak potrzebujesz), tylko, ze wyglada jak jakas niespecjalnie urodziwa rurka. Ale to kwestia gustu. Jesli chcesz to podam Ci na priva namiary na mojego dostawce (bo to pewnie nie wszyscy maja) to moze dostalabys jakies 15% upustu. Ja sam bede odbieral takie okno w poniedzialek raniutko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, piszę się również na spotkanie. Zaproponujcie tylko terminy. Ciechanka, FAKRO jak na razie u mnie jest ok. Mam jedno duże 70 x 148 i daje sporo światła do gabinetu. Mam też jedno najmniejsze, chyba 50 x 75. Klamka wygląda przywoicie. Rabaty największe dali mi u Pruszyńskiego (przy trasie na Rzgów) chyba 15%. Połaciowe okna bardzo ładnie wyglądają w łazience i poza tym nie zabierają miejsca na ścianie.

U mnie już panele w trzech pokojach na górze. Doszły mnie słuchy, że w okolicy mają niedługo ciągnąć gaz i kanalizację, więc muszę zasięgnąć trochę języka w gminie.

Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...