Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

może to troszkę pomoże... oto oferta

 

1. Dlaczego sprzedaje? Bo jesli wyjezdza do Hameryki, to luzik, ale jesli od razu budowal na sprzedaz to:

2. oszczedzal na materialach jak sie da: czy na fundamencie jest izolacja? jakie sa lawy? jest projekt, pozwolenie (moze to wydaje sie oczywiste, ale czasem tak bywa)? jak gruby strop zelbet? drewno na wiezbie impregnowane czy nie, jakie przekroje? - po takich rzeczach mozna sie zorientowac, czy ktos budowal dla siebie... W ofercie napisane, ze sa prawie wszystkie media, a czy sa juz wykonane?

3. Dach z blachy - w miare prosty, tani...

 

W sumie: nie wiem po ile tam chodza dzialki, ale zakladajac ceny "okolicy" popieram przedmowcow, ze cena zdecydowanie zawyzona.

 

Z ciekawosci: komin jest z bialego klinkieru czy tak otynkowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Troche za radą mmada, trochę ze względu na koszty stanęło na 2 ekipie - szef wyglądał na uczciwego, trochę nie umie się sprzedać ale może to i dobrze. Muszę za to zatrudnić dobrego kierownika budowy aby ich przypilnować.

 

Tyniu, tylko pamietaj pozniej, ze ja to w dobrej wierze radzilem :)

 

A propos ekip budowlanych, widze duzo poszukujacych i malo namiarow... Z tego, co pamietam, tylko Honorata chwalila swoja ekipe (przy okazji, ktos wie, co u niej i u innych forumowych mam?). Czy cos w tym jest, ze malo kto poleca "swoich" budowlancow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmad słusznie zauważyłeś że namiarów na te firmy nikt specjalnie nie daje (a niektórzy przecież juz w budowie zaawansowani) a jak juz to raczej w kategoriach abstrakcyjnych :wink: ponieważ doczytałam że Honorata chwaliła ekipę już kilka dni temu wysłałam do Niej pytanko na priva ale niestety cisza.

Może ktoś nam biednym "noworodkom" budowlanym jednak pomze - byśmy prosili ładnie...

 

A tak w ogóle to tu w Łodzi coś mamło się pisze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmad słusznie zauważyłeś że namiarów na te firmy nikt specjalnie nie daje (a niektórzy przecież juz w budowie zaawansowani) a jak juz to raczej w kategoriach abstrakcyjnych :wink: ponieważ doczytałam że Honorata chwaliła ekipę już kilka dni temu wysłałam do Niej pytanko na priva ale niestety cisza.

Może ktoś nam biednym "noworodkom" budowlanym jednak pomze - byśmy prosili ładnie...

 

A tak w ogóle to tu w Łodzi coś mamło się pisze :roll:

 

U mnie budowała ta sama ekipa co u Honoraty . Z ekipy jestem do dziś zadowolony więc mogę chyba polecić na forum

Sławek Kuna 505 027658

ze względu na specyficzny rodzaj humoru osobom o mniejszej wytrzymałości nerwowej nie polecam co nie zmienia faktu ,że jeśli chodzi o robotę wykonali super.

Mogę też polecić cieślę ale troszkę później bo tel. został w domu.

 

 

A ja po staremu szukam ekipy do tynków C-W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatan ponownie

 

Mam pytanie do tych którzy juz są w trakcie budowy.

Czy mieliście dużą wiedze na temat budowania zanim rozpoczeliście .

Ja jestem na etapie projektu , jak wczesniej pisalem mamy mała działkę

jesteśmy zdecydowani na Wierzbe (projek). Jak czytam wcześniejsze posty to mam wrażenie jakbyście na temat budowania wiedzieli wszystko.

Ja nastomist czytam forum Muratora , o fundamentach , scianach , dachach , kominakch , instalacjach i mam wrażenie że jest to wszystko nie do ogarnięcia i jak zaczne budowe to zapomne o czymś ważnym .

 

Mam pytanie czy zgłebialiście tematy , etapamii czy tak jak ja próbowoliści wszystkiego dowiedzieć się odrazu ?

A może macie jakiś sposób jak do tego podejść.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas dwóch. Mam dokładnie to samo wrażenie i przymierzałem się nawet do tego projektu z Horyzonta. Ja jestem na etapie kompletowania dokumentacji i dogrywania ostatecznej wersji projektu. Też chciałbm ruszyć wiosną z pracami ale im więcej czytam tym większe przerażenie mnie ogarnia ;)

 

dlugi

 

a ta ekipa to jakie stany stawia? Surowy czy tzw. pod kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatan ponownie

 

Mam pytanie do tych którzy juz są w trakcie budowy.

Czy mieliście dużą wiedze na temat budowania zanim rozpoczeliście .

Ja jestem na etapie projektu , jak wczesniej pisalem mamy mała działkę

jesteśmy zdecydowani na Wierzbe (projek). Jak czytam wcześniejsze posty to mam wrażenie jakbyście na temat budowania wiedzieli wszystko.

Ja nastomist czytam forum Muratora , o fundamentach , scianach , dachach , kominakch , instalacjach i mam wrażenie że jest to wszystko nie do ogarnięcia i jak zaczne budowe to zapomne o czymś ważnym .

 

Mam pytanie czy zgłebialiście tematy , etapamii czy tak jak ja próbowoliści wszystkiego dowiedzieć się odrazu ?

A może macie jakiś sposób jak do tego podejść.

Jacek

 

Ja czytałam wszystko etapami, gdy mieli kłasć fundamenty to czytałam o fundamentach, pozniej przyszła pora na sciany, pozniej strop itd... teraz czytam o kominkach i ogrzewaniu.

ale coraz częsciej zagladam na tematy ogrodnicze i dotyczace wystroju wnetrz... to podoba mi sie najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim z gr Łódzkiej nie zadawałam pytań ale bardzo uważnie czytałam wasze forum teraz mam pytanie czy może ktoś zna lub już buduje dom z Muratora MO5-Niewielki lub MO5aL-Niwwielki-wariant I jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo prosze GOSIA 8) 8) :p

 

Gosia...wejdz tutaj....

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55711&highlight=m05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmad słusznie zauważyłeś że namiarów na te firmy nikt specjalnie nie daje (a niektórzy przecież juz w budowie zaawansowani) a jak juz to raczej w kategoriach abstrakcyjnych :wink: ponieważ doczytałam że Honorata chwaliła ekipę już kilka dni temu wysłałam do Niej pytanko na priva ale niestety cisza.

Może ktoś nam biednym "noworodkom" budowlanym jednak pomze - byśmy prosili ładnie...

 

A tak w ogóle to tu w Łodzi coś mamło się pisze :roll:

 

Ja też dopiero startuje i jeszcze nie wybrałem ekipy ale z tego co wiem i sam się orientowałem to Stefan Medel nr 603665174 jest ok. do dachu bo co do więźby (tam gdzie pytałem) były uwagi życzę powodzenia

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm3844 dzięki za namiar! Jak bedziemy mieli rozeznanie to napiszę o najlepszych ofertach :wink:

 

Jeszcze nie dowierzam że może w końcu uda nam się zacząć budowę ale od dziś to już chyba będziemy musieli zacząć żeby nie wiem co.... mój zawsze rozważny Mąż przywióżł psa - 2 letniego owczarka niemieckiego! :o , który w mieszkaniu nie bardzo i musieliśmy zorganizować mu plener - środek zimy :o Pies jest śliczny ale nieufny, dodam że jednego owczarka już mamy a drugi miał być i owszem ale jak chociaż działkę ogrodzimy a tu.... przypadek, zrządzenie losu...? Nie wiem co ale problem mamy i MOTYWACJĘ DO BUDOW Y I TO SZYBKIEJ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nowi zapaleńcy ;)

 

Nie martwcie się, każdy z nas jest na jakimś tam etapie jesli chodzi o budowanie i o wiedzę, wiadomo, że to przychodzi z czasem, część zdąży się zapomnieć itd. Na początek zainteresowałem się technologią szkieletową, potem jak już wiedziałem sporo to mogłem świadomie podjąć decyzję, że nie warto, zainteresowałem się więc murowaniem - co tylko potwierdziło moje wcześniejsze odczucia, teraz jestem na etapie instalacji itd. co nie znaczy że o ścianach wiem juz wszystko - ot, lubię sobie dokładnie w głowie poukładać co gdzie ma być, jakie ogrzewanie itd.

 

Dużo pytam, tu i wśród znajomych, co się pobudowali ostatnimi czasy, poczytuję gdzie się da - w każdym razie powiem tyle - przez internet znalazłem działkę, koło której przejeżdżałem kilka razy i do głowy mi nie przyszlo, że jest na sprzedaż, oraz kirownika budowy, który okazał się być mężem koleżanki :lol:

 

Tak więc czytać, szukać, przejawiać inicjatywę, a wszystko będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...