Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

A co z ceną robocizny za stan surowy w Łodzi? Wszyscy budują a nikt nie płaci? Czy płacicie z materiałami za całość? Ta cena mi potrzebna, bo nie mogę się zorientować, czy 30 000 za 130 m 2 powierzchni zabudowy to dużo?

Wiem, wiem, zależy czy mają swój sprzęt itd. Ale tak mniej więcej??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

EZS w sprawie wyceny zobacz post Tynia sprzed paru dni, on przy podobnej powierzchni ma wyceny od 16-tu do (chyba) 25. Ten stan surowy u Ciebie to z wiezba i dach czy "bez"?

 

A z tym sprzetem to jak? Ty im masz zapewnic betoniarke, kielnie, lopaty, taczki do wozenia? A jak im to zapewnisz to o ile jest taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ceną robocizny za stan surowy w Łodzi? Wszyscy budują a nikt nie płaci? Czy płacicie z materiałami za całość? Ta cena mi potrzebna, bo nie mogę się zorientować, czy 30 000 za 130 m 2 powierzchni zabudowy to dużo?

Wiem, wiem, zależy czy mają swój sprzęt itd. Ale tak mniej więcej??? :D

 

Trochę dużo ja tyle płaciłem za dom o pow zabudowy 212 m2, moja woda , prąd i materiały ,narzędzia ekipy.Robota obejmowała surowy otwarty, łącznie z rapówką i malowaniem fundamentów.Fundament ściana 3W, góra max PTH na 30, strop Wienerberger,schody wylewane 17 stopni , wylewki na poziomie "0" ławy i stropy z gruchy.

acha jeden komin,ponad dach klinkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ceną robocizny za stan surowy w Łodzi? Wszyscy budują a nikt nie płaci? Czy płacicie z materiałami za całość? Ta cena mi potrzebna, bo nie mogę się zorientować, czy 30 000 za 130 m 2 powierzchni zabudowy to dużo?

Wiem, wiem, zależy czy mają swój sprzęt itd. Ale tak mniej więcej??? :D

 

Tak jak napisal mmad, spojrz w moje wczesniejsze posty no i skorzystaj z wyszukiwarki. Ja w ten sposob wiem juz o kosztach robocizny wlasciwie wszystkich prac budowlanych poniesionych przez innych budujacych.

 

Co do Twojej ceny to zalezy co wchodzi w te 30 tys, jesli to calosc robot z wiezba i dachem to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wszyscy tak o tych garażach to ja też!

Najpierw zakładaliśmy domek bez tego luksusu właśnie ze względu na koszty. Plan był że za jakiś czas jak kaska będzie to sobie gdzieś tam dobudujemy. Tego trzymaliśmy się dość długo. Pierwsza konkretna rozmowa z architektem sprawiła że Ślubny łamać się zaczął a przy drugiej klamka zapadła i garaż będzie - w obrysie domku, na jedno auto, bez "piętra" nad nim. Dzięki niemu udało nam się jakby wyrzucić z mieszkanaka kotłownie, będzie pomieszczenie "na tyłach" garażu.

 

Co do cen stanu surowego otwartego chwilowo jeszcze moja wiedza praktyczna jest mizerna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyniu, Długi, dzięki..

Z wyszukiwarki korzystałam, ale co mi po cenach sprzed 2 lat albo ze Środy Wielkopolskiej? U nas rynek tak jakby specyficzny i mam wrażenie, że niektóre ceny są wyższe, niż w Warszawie! Za to obejrzałam posty wstecz i faktycznie, było :lol: Skleroza nie boli...

 

Tyniu, a ta 3 ekipa, z której zrezygnowałeś, bo nie mają czasu, to kto? Ja zaczynam późnym latem, może by znależli czas wtedy.... 25 z więżbą i dachem, a u mnie domek ciut mniejszy..... Jeżeli ich nie używasz, daj namiar, proszę.

 

 

Co do garazu, ja jestem za.. a nawet... Garaż w obrysie domu kojarzy mi się z pokojem dla samochodu. Cóż, nie jestem z moim samochodem związana emocjonalnie, nie będę mu budowała pokoju. Poza domem tak, ale nie za wszelką cenę i po podliczeniu kosztów.

A co do mrozu, cóż mój samochód nie grymasi i zapala. Jedynie kosiarka warta jest zastanowienia. A może tak garaż dla kosiarki.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyniu, a ta 3 ekipa, z której zrezygnowałeś, bo nie mają czasu, to kto? Ja zaczynam późnym latem, może by znależli czas wtedy.... 25 z więżbą i dachem, a u mnie domek ciut mniejszy..... Jeżeli ich nie używasz, daj namiar, proszę.

 

Jesli chodzi o 3 ekipe to niestety nie mieli termiow juz na caly rok. Ja chcialem zaczac w sierpniu ale gosc powiedzial, ze i tak raczej nie da rady. Choc wspominal, ze moze sie to zmienic i kazal zadzwonic za miesiac.

 

Jak pisalem moge polecic (ale tylko na podstawie rozmow) ekipe nr 4. Ale w sumie sa najdrozsi wiec nie wiem czy Cie zainteresuja. I wlasnie ze wzgledu na koszty sie na nich nie zdecydowalem ale znajomi mocno ich polecali - choc podobnie bylo z innymi ekipami bo wszystkie sa z jakiegos polecenia.

 

Co do cen to zgadzam sie, ze w Lodzi ceny sa wyjatkowo wysokie zwlaszcza jak na dosc wysokie bezrobocie w miescie. Mozna szukac ekip z pobliskich miejscowosci sa troche tansi - ja mam wlasnie taka ekipe do murow. Ciesla i dekarz tez raczej nie beda z Lodzi - ale to sie jeszcze okaze bo aktualnie jestem w trakcie rozmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wszyscy Nowi Budowlańcy!!! :lol:

 

Ja od jakiegoś czasu więcej czytam niż piszę na forum. To fajnie, że grupa aleksandrowska rośnie w siłę. To bardzo przyjemne miejsce do życia!

Czytam o Wasztch dylematach "dawno" przez nas zapomnianych (mieszkamy drugą zimę - wprowadziliśmy się we wrześniu 2004 r.) i postanowiłam się z Wami podzielić doświadczeniami. Po kolei:

1. mamy monitoring - firma łódzka Security Service - wybrana dlatego, że grupa interwencyjna stacjonuje w Aleksandrowie. Bardzo pozytywne kontakty.

2. mamy garaż na 1 samochód - bez piętra, dostawiony do domu, bez przejścia do wewnątrz. 1st argument - nie mamy w domu pomieszczenia gospodarczego ( :o tak, to mozliwe!). Kolejne - mamy (oprócz samochodu): 5 rowerów, kosiarkę, spory komplet narzędzi ogrodniczych, meble ogrodowe, różniste konewki, wiadra, kociołek na świeżonkę, łopaty do śniegu, miotły itp. itd. Przenigdy nie zrezygnowałabym z garażu. Koszt budowy wcale nie taki wielki, a naprawdę musieliśmy oszczędzać. Garaż jest nie ogrzewany.

3. wiedza budowlana - to podstawa! Skoro zapadła decyzja o budowie domu zaprenumerowałam dwa roczniki wstecz Muratora i czytałam, czytałam, czytałam... Oczywiście w trakcie budowy wiedzy przybywa (forum, kontakty, targi) ale gdy trzeba podejmować wiele decyzji w krótkim czasie nie ma czasu na zgłębianie tematu od podstaw. A czy ktoś myśli na etapie projektu jakie gniazdka elektr. chce mieć? A choć wie jakie są? Albo jakie łóżko kupi do sypialni? (to ważne przy umieszczeniu gniazdek). Zanim powstaną ściany trzeba wybrać meble do kuchni i rodzaj drzwi. Także tych wewn. To naprawdę dużo. Może więc warto zainwestować w wiedzę, bo jak praktyka dowodzi inwestor musi wiedzieć więcej niż budowlaniec i kierownik budowy. To się opłaci!!!

 

Trzymajcie się ciepło - jak dobrze mieć kominek! Oczywiście oprócz innego rodzaju ogrzewania. Jakby co - służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych, co zbudowali: Ile płaciliście za robociznę (samą) stanu otwartego (tak do dachu)?

Wiem, że jest ten wątek w Liście płac ale tam jest cała Polska i ceny od 3 500 do 30 000. Bardzo zależą od regionu. Więc ile w Łodzi? Może być za m2. Proszę, napiszcie, trzeba mieć jakiś punkt odniesienia..

 

20 tys za robociznę fundamentów, mury, strop, poddasze.

190 m2 murarz narzekał post factum że za mało wziął bo budowa była skomplikowana ale tak się zgadalismy.]

Izolację fundamentów robiłem w wiekszości sam sam - murarz tylko raz posmarował dyperbitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie upolowałam poleconą ekipę Z ALEKSANDROWA :D :D , chcą ok 150 tyś, bez dachu. Mają narzędzia i nie chcą jeść (co dla mnie jest istotne). Podobno solidni, na moje oko hm... Zobaczymy w praniu. Chyba będę się ich trzymać, nie widzę nic lepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...