Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli chodzi o firmy ochroniarskie to ostatnio rzomawiałemz Solid Security ( dom w Rąbienu). Opłata za moniotring 50 PLN +22%VAT-u.

Koszt założenia alarmu przy istniejącej instalacji ( okabloanie) to około 2150+22%VAT.

Podzielcie się wrażeniami jesli ktos juz korzysta, zwłaszcza proszę Anię99, bo z jej doswiadczeń juz korzystałem i efekty są zadawalające

:D .

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i tych co juz mieszkają.

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZDECYDOWALIŚMY się z mężem na zakup projektu wybraliśmy MO5 Z MURATORA taki nam się podoba wybraliśmy dom mały ponieważ jesteśmy małą rodzinką oczywiście ten domek nie jest pozbawiony wad ale który jest? wiem że ma zbyt mały salon ito mnie martwi bardzo jest w nim też kosztowny dach ,ale taki nam się podoba proszę was o waszą opinje na temat tego projektu niestety nie potrafie wpisać jego adresu :roll: :roll: GOSIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZDECYDOWALIŚMY się z mężem na zakup projektu wybraliśmy MO5 Z MURATORA taki nam się podoba wybraliśmy dom mały ponieważ jesteśmy małą rodzinką oczywiście ten domek nie jest pozbawiony wad ale który jest? wiem że ma zbyt mały salon ito mnie martwi bardzo jest w nim też kosztowny dach ,ale taki nam się podoba proszę was o waszą opinje na temat tego projektu niestety nie potrafie wpisać jego adresu :roll: :roll: GOSIA

 

Witam

Jesli sie zdecydowaliscie i Wam sie podoba to chyba jest najwazniejsze. Co do linku to moze pomoge: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=310&IdKolekcji=

 

Zycze powodzenia w dalszych etapach budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZDECYDOWALIŚMY się z mężem na zakup projektu wybraliśmy MO5 Z MURATORA taki nam się podoba wybraliśmy dom mały ponieważ jesteśmy małą rodzinką oczywiście ten domek nie jest pozbawiony wad ale który jest? wiem że ma zbyt mały salon ito mnie martwi bardzo jest w nim też kosztowny dach ,ale taki nam się podoba proszę was o waszą opinje na temat tego projektu niestety nie potrafie wpisać jego adresu :roll: :roll: GOSIA

 

To ja uwagi od strony praktycznej (estetyka zajmuje sie moja lepsze polowa): jesli jestescie mala rodzinka to po co Wam cztery kominy w domu? Za te wszystkie narozniki murarz tez dodatkowo policzy... Nieco rozstrzelona po calym domu instalacja wod-kan... W przedsionku chyba niewiele postawisz - po lewej stronie czesc powierzchni zabiora schody na gore. Popatrz na powierzchnie lazienki na poddaszu - 3m2, tam jest tylko miejsce na wanne i nie wiem, czy wyjscie z niej jest komfortowe (nie widze przekroju). Pomieszczenie gospodarcze 6 jakies niefortunne: jesli chce sie umyc rece, to kotlownia jest tuz obok, lepiej zrobic tam schowek na narzedzia bez przejscia do garazu. Drugie pomieszczenie gospodarcze ma pewnie rekompensowac minimalne lazienki i da sie w nim umiescic pralke. Na ten domek najlepsza by byla dzialka z wjazdem od wschodu lub polnocy, ale i tak wtedy jest nasloneczniona sypialnia 7. Chyba, ze to bedzie pokoj dzienny - wtedy slonce wskazane. O dachu juz wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZDECYDOWALIŚMY się z mężem na zakup projektu wybraliśmy MO5 Z MURATORA taki nam się podoba wybraliśmy dom mały ponieważ jesteśmy małą rodzinką oczywiście ten domek nie jest pozbawiony wad ale który jest? wiem że ma zbyt mały salon ito mnie martwi bardzo jest w nim też kosztowny dach ,ale taki nam się podoba proszę was o waszą opinje na temat tego projektu niestety nie potrafie wpisać jego adresu :roll: :roll: GOSIA

 

To ja uwagi od strony praktycznej (estetyka zajmuje sie moja lepsze polowa): jesli jestescie mala rodzinka to po co Wam cztery kominy w domu? Za te wszystkie narozniki murarz tez dodatkowo policzy... Nieco rozstrzelona po calym domu instalacja wod-kan... W przedsionku chyba niewiele postawisz - po lewej stronie czesc powierzchni zabiora schody na gore. Popatrz na powierzchnie lazienki na poddaszu - 3m2, tam jest tylko miejsce na wanne i nie wiem, czy wyjscie z niej jest komfortowe (nie widze przekroju). Pomieszczenie gospodarcze 6 jakies niefortunne: jesli chce sie umyc rece, to kotlownia jest tuz obok, lepiej zrobic tam schowek na narzedzia bez przejscia do garazu. Drugie pomieszczenie gospodarcze ma pewnie rekompensowac minimalne lazienki i da sie w nim umiescic pralke. Na ten domek najlepsza by byla dzialka z wjazdem od wschodu lub polnocy, ale i tak wtedy jest nasloneczniona sypialnia 7. Chyba, ze to bedzie pokoj dzienny - wtedy slonce wskazane. O dachu juz wiesz...

dziękuje za opinje wszystko dokładnie czytam i biore pod rozwage dziś na temat projektu rozmawiałam z trzema różnymi architektami przy adaptacj chcemy dokonać kilku zmian i tak w pomieszczeniu 6 będzie prywatna łazienka w obecnej łazience trochę zmniejszony WC dach podniesiony o 1 bloczek co odrobine zwiększy pow. pow na górze jest podana od wys 190cm więc od 140cm pokoje mająpo ok 17m a łazienka 6m o kominach rozmawiałam już z wykonawcą i i architektami i nikt z nich nie widział żadngo problemu rozmawiałam nawet z architektem której dziełem jest ten dom jeszcze raz dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale: mam cieśle ;) (dziekuje matea)

Facet mily, konkretny i mam nadzieje solidny. Z ekip do postawienia stanu surowego nie mam jeszcze dekarza - wiec jesli ktos z Was ma namiary na solidnego a zarazem taniego dekarza to poprosze. Dach jak widac prosty, krycie .....na ten moment blachodachowka ...ale tu jeszcze nie wiem.....wszystko zalezy od kosztow i ilosci kasy jaka bede mial po murach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmy ochroniarskie to ostatnio rzomawiałemz Solid Security ( dom w Rąbienu). Opłata za moniotring 50 PLN +22%VAT-u.

Koszt założenia alarmu przy istniejącej instalacji ( okabloanie) to około 2150+22%VAT.

Podzielcie się wrażeniami jesli ktos juz korzysta, zwłaszcza proszę Anię99, bo z jej doswiadczeń juz korzystałem i efekty są zadawalające

:D .

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i tych co juz mieszkają.

 

Mobby

 

 

Mobby czy masz moze telefon do tej firmy? czy oni stacjonują w Aleksie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale: mam cieśle ;) (dziekuje matea)

Facet mily, konkretny i mam nadzieje solidny. Z ekip do postawienia stanu surowego nie mam jeszcze dekarza - wiec jesli ktos z Was ma namiary na solidnego a zarazem taniego dekarza to poprosze. Dach jak widac prosty, krycie .....na ten moment blachodachowka ...ale tu jeszcze nie wiem.....wszystko zalezy od kosztow i ilosci kasy jaka bede mial po murach.

 

Jak będziemy mieli skończony dach i wszystko bedzie OK to dam Ci też namiary na dekarza :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 tysi ale ZA CO????????????????????????

 

 

Sorry, oczywiście dodałam zero. Ma być 15000. Za stan surowy bez dachu (z kopaniem fundamentów i, jak zrozumiałam, z kominami itd). Na razie zaklepałam termin a szczegóły będę ustalać, jak kupię projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 tysi ale ZA CO????????????????????????

 

 

Sorry, oczywiście dodałam zero. Ma być 15000. Za stan surowy bez dachu (z kopaniem fundamentów i, jak zrozumiałam, z kominami itd). Na razie zaklepałam termin a szczegóły będę ustalać, jak kupię projekt.

 

Gratulacje Ewa, znalazłas bardzo tania ekipe, mam nadzieje ze będzie dobra, zycze Ci tego i kupuj szybko projekt co bys mogła niedługo startować na placu boju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kominach rozmawiałam już z wykonawcą i i architektami i nikt z nich nie widział żadngo problemu rozmawiałam nawet z architektem której dziełem jest ten dom jeszcze raz dzięki za rady

 

Problemu technicznego nie ma, a nawet w tym ukladzie domu jest to wskazane (dom jest dobrze zwentylowany). Chodzi o koszty i powierzchnie. 1. Potrzebujesz wiecej cegly/pustakow systemowych, klinkieru badz innego wykonczenia, wiecej jest obrobki kominowej, docinania dachowek, wiecej za wymurowanie kominow i dach 2. Zamiast prostych scian masz wystajacy komin, chyba, ze go jakos zabudujesz

Spytaj architekta, jak planuje zwentylowac lazienke w pomieszczeniu 6.

 

Czy za te zmiany w projekcie Murator domaga sie dodatkowych pieniedzy czy jest to w cenie badz robi to architekt adaptujacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyniu i inni zaczynajacy budowy i szukajacy ekip. Ja tak powiem co nieco dla przestrogi, bo Wy pewnie juz planujecie etapy i urlopy. Nie polecam mojego "elastycznego" sposobu zarzadzania budowa dla osob poukladanych, ale wezcie pod rozwage to, ze nie wiadomo jak byscie sie starali, to Wasze plany w kazdej chwili moga sie zmienic.

 

1. Mialem budowe rozpoczac na poczatku kwietnia - poniewaz ekipa byla zajeta, zaczela dopiero w polowie maja (spoko, i tak nie mialem pradu i zaczynalem na generatorze, elektrownia wlaczyla mnie dopiero w czerwcu)

2. Poddasze mialo byc robione pod koniec sierpnia - ale poniewaz ekipie odpadla jakas umowiona praca, pod koniec sierpnia zaczeli robic juz wiezbe...

3. ...a zaraz po wiezbie znikneli, bo podlapali inna robote. (spoko, mam czas, bo dekarze przychodza dopiero w drugim tygodniu pazdziernika)

4. W polowie wrzesnia dzwonia dekarze, ze moga do mnie wchodzic, bo gdzies tam nie ma jeszcze nawet wiezby gotowej. No to ja na gwalt sciagam z powrotem murarzy, zeby wykonczyli kominy, ale tu im wchodza w parade wypadki losowe (byla wyplata :) i konczy sie tym, ze dekarze klada folie, a tuz obok murarze koncza kominy...

etc. etc.

 

Oczywiscie, moglbym organizowac wszystko zgodnie z ustalonym harmonogramem i mowic ekipom "przyjdzie Wasz czas". Ale nie wiem, czy bym na tym wyszedl lepiej.

 

Reasumujac: bierzcie poprawki na opoznienia ekip, nieslownosc ekip i rozne "fuchy", niespodziewane przyspieszenia, nieoczekiwane "wypadki losowe", wesela i pogrzeby, POGODE, kolejnosc w kolejce danej ekipy, okresowe braki materialow (moja ekipa przestala budowac, bo dostawca materialow nie mogl sie wyrobic z nadmiaru zlecen, u sasiada ekipa nie pracowala, bo obowiazywal zakaz ruchu pojazdow ciezarowych i nie mozna bylo dowiezc materialu) i piszcie umowy, w ktorych okreslony jest termin zakonczenia i kary umowne. Bierzcie tez poprawki na nieprzewidziane, przy sobie zawsze kopie projektu i namiary na kilku alternatywnych dostawcow, a telefon ZAWSZE i naladowany/doladowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...