Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ujujuj, ile to nowych postów przybyło w te kilka dni :o

Fajnie że znów coś się dzieje ;)

 

Na razie nie mam czasu się przebijać, za to mogę podać namiar na fajną działkę w Dobieszkowie, a właściwie 2: jedna ma ok. 1300 metrów, przy drodze w której są media (woda, prąd - słup w działce - gaz i telefon), druga odsunięta od drogi jakieś 80 - 100 metrów o pow. jakieś 2000, bez mediów, obie b. fajne (na tej większej brak mediów, i to jest podstawowy minus...) jednak prawie znaleźliśmy inną lokalizację z rozpoczętą budową i jak wszystko pójdzie dobrze to za parę dni będziemy włościanami 8)

 

Oto namiar: Henryka Marat tel. 0505 37 44 33

 

Jak tam trafić? Jedziemy Marmurową do Kalonki, potem w prawo ok. 3 km (2 przystanki autobusowe), przy 2 przystanku w lewo za drogowskazem "Dobieszków 1" ok. 750 metrów, po prawej stronie będzie jeden jedyny duży dom, a te działki są naprzeciw.

 

Pozdrawiam!

 

<EDIT>

 

Anetmar, nie bój żaby, na Aleksie świat się nie kończy - jest pewna niewielka acz prężna grupa Wzniesień Łódzkich 8) a to od ciebie rzut beretem (zwłaszcza Honorata w Dobrej).

 

BTW słyszałem, że w tym roku mają puścić regularny autobus MPK do Strykowa, prawda-li to?

 

Młodym Mamom gratuluję Pociech, nasz drugi synek zobaczy świat pod koniec lutego lub z początkiem marca, więc jeszcze chwilka.

 

Cod o garażu to też się zastanawialiśmy - bo drożej itd. Ale jak się potem okazało, wcale nie jest tak dużo drożej, a do części garażowej mozna wyprowadzić różne pomieszczenia gospodarcze, pralnie, szwalnie i inne atrakcje, które nie zajmują drogich metrów w domu, nie wymagają ocieplania w takim stopniu, no i standard wykończenia też inny - a więc oszczędność!

 

Jednakowoż wszystko wskazuje na to, że zakupimy działkę z wybudowanym fundamentem z garażem w piwnicy, cenowo wyjdzie nas jak za zwykły fundament więc problem rozwiązał się poniekąd sam, ale gdybyśmy budowali tak jak było zamierzone to garaż byłby z pewnością, z wydzielonymi pomieszczeniami typu schowek, kotłownia itd. I faktycznie zbędne jest wtedy pom. gos. w domu.

 

Inna sprawa - przejście z garażu. Tu się można zastanawiać, ale jeśli już to drzwi powinny być równie, a nawet bardziej antywłamaniowe niż te frontowe. Co do bramy i jej otwierania - za kilka stów można założyć prosty napęd na pilota i po kłopocie. Co do odśnieżania to się zgadzam, zwłaszcza jeśli garaż jest w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem, który mnie gryzie. W WZ dla sąsiedniej działki (więc pewnie u mnie będzie podobnie) stoi jak wół, że nie wolno ogrzewać niczym innym, niż gaz - to ta otulina lasu Łagiewnickiego. Dokładnie napisali " ogrzewanie - w czałej strefie niedopuszczalna jest - w obrębie nieruchomości - budowa wszelkich urządzeń grzewczych zużywających paliwa stałe: węgiel, koks i drewno." Czy to oznacza, że kominek nie może być ogrzewaniem, ale mogę sobie go zrobić i od czasu do czasu w nim palić? Czy mogę mieć go w planie, zrobić, ale nie mogę palić? Czy w ogóle muszę mieć plan bez kominka? :cry: I dlaczego inne NOWE domy od czasu do czasu kopcą? Czyli palą... Czy ktoś wie, jak to interpretować: dosłownie czy w przenośni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem, który mnie gryzie. W WZ dla sąsiedniej działki (więc pewnie u mnie będzie podobnie) stoi jak wół, że nie wolno ogrzewać niczym innym, niż gaz - to ta otulina lasu Łagiewnickiego. Dokładnie napisali " ogrzewanie - w czałej strefie niedopuszczalna jest - w obrębie nieruchomości - budowa wszelkich urządzeń grzewczych zużywających paliwa stałe: węgiel, koks i drewno." Czy to oznacza, że kominek nie może być ogrzewaniem, ale mogę sobie go zrobić i od czasu do czasu w nim palić? Czy mogę mieć go w planie, zrobić, ale nie mogę palić? Czy w ogóle muszę mieć plan bez kominka? :cry: I dlaczego inne NOWE domy od czasu do czasu kopcą? Czyli palą... Czy ktoś wie, jak to interpretować: dosłownie czy w przenośni?

 

Chyba wszyscy (nowi) mieszkancy PKWŁ maja ten problem (lub zalete): w warunkach zabudowy majaz zakaz uzywania paliw stalych. Wg mojego wywiadu (sprzed ponad roku) oznacza to, ze glowne paliwo ogrzewajace nie moze brudzic, ani kopcic. Pozostaj do wyboru: prad, gaz, olej (i na olej mam pozwolenie na budowe). Z drugiej strony, kominek nie moze byc podstawowym sposobem ogrzewania domu, wiec jego ten zakaz raczej nie dotyczy (mam tez w projekcie kominek). Dla pewnosci - zadzwon do odpowiedniego dla Ciebie starostwa/wydzialu budowlanego i spytaj o to - w koncu to oni beda zatwierdzac projekt domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść :D

 

A ja trochę z innej beczki.... Kupiliśmy dom w stanie surowym z dachem pokrytym papą (jedna warstwa). Sprzedający twierdzi, że taka papa wystarczy na jakiś czas.

Ale ja jakaś nieufna jestem .... :wink:

Jak wynika z Waszego doświadczenia, kiedy należy położyć coś "konkretnego na dachu ? Czy mogę się jeszcze pobujać z tą papą przez rok czy dwa ?

Mam ograniczone zasoby, ale jeśli mus to mus ... w końcu nie zależy mi nadmiernie na kroplach wody romantycznie kapiących mi w środek łóżka :lol:

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść :D

 

A ja trochę z innej beczki.... Kupiliśmy dom w stanie surowym z dachem pokrytym papą (jedna warstwa). Sprzedający twierdzi, że taka papa wystarczy na jakiś czas.

Ale ja jakaś nieufna jestem .... :wink:

Jak wynika z Waszego doświadczenia, kiedy należy położyć coś "konkretnego na dachu ? Czy mogę się jeszcze pobujać z tą papą przez rok czy dwa ?

Mam ograniczone zasoby, ale jeśli mus to mus ... w końcu nie zależy mi nadmiernie na kroplach wody romantycznie kapiących mi w środek łóżka :lol:

 

pozdrawiam :D

 

Kapac dopiero zacznie w marcu i kwietniu, jak sople beda rozmarzac :)

 

Patrzac po moim sasiedzie - drugi sezon ma pape na dachu i zyje, ale planuje w tym roku go pokryc "czyms". W przypadku problemow ze szczelnoscia pape mozna posmarowac lepikiem na zlaczeniach i po problemie. Mam nadzieje, ze ten dach masz ocieplony - bo jesli nie, to moim zdaniem ocieplenie jest wazniejsze niz pokrycie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

witam wszystkich formuowiczow, od dawna sie przygladam waszym rozmowa a od teraz stalem sie posiadaczem dzialki w antoniewie gm. aleksandrow a konkretniej prawa strona ulicy szczecinskiej. od kwietnia chcialbym zaczac budowe i szukam ekipy która mogłaby mi postawić budynek.

 

jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam 2r

 

Witam 2r

Widze że będziemy sąsiadami , ja równiez mam działke w Antowniewie. Jaki projekt wybrales na swój dom ?

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce nanieść "kilka" zmian na projekt gotowy i zaczynam sie zastanawiac czy nie lepiej byłoby zrobić projektu indywidualnego. Moze ktoś z was robił projekt indywidualny lub zna namiary na jakiegoś sensownego architekta z rejonu łódzkiego (to znaczy aby był dobryi wiedział co z czym sie je oraz nie za drogi ) , bedę bardzo wdzieczny . Takie renomowane biuro projektowe krzyczy na dzień dobry 8 tyś złotych . Pewnie mozna jeszcze coś utargować , ale przypuszczam że taki pojedyńczy architekt powinien być tańszy. Ale co za tym idzie pewnie bedzie miał mniejsze doświadczenie niż takie biuro .

Jesli ktoś ma jakieś namiary to poprosze .

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekot: Ja miałem dokładnie taką sytuację: kupiłem projekt gotowy i dałem go zaprzyjażnionemu architektowi do adaptacji. Zmian było naprawdę kilka (wykreślenie jednego okna, poszerzenie komina, dodanie wentylacji). Zapłaciłem 2600.- w tym załatwienie wszystkich papierów aż do pozwolenia na budowę włacznie.

Myślę, że cena rzucana przez biura projektowe bierze się z tego Twojego cudzysłowu przy słowie KILKA. Jeśli kilka zmian to przestawienie ścian, fundamentów, parę innych 'drobiazgów' i jeszcze zmiana dachu to nie dziwota, że chcą 8 kPLN.

 

A ja już mieszkam legalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Pooh'em , że diabeł tkwi w szczegółach i faktycznie jak zmian jest więcej niż trochę to nie gotowiec się nie kalkuluje ale projektów jest tyle , że można coś znajeźć. Ja w każdym razie tak długo szukałem gotowca aż znalazłem i poszerzyłem tylko garaż i zmieniłem układ okien. Poza tym autorzy projektu zazwyczaj na większość w miarę rozsądnych zmian się zgadzają bo chcą sprzedać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy projekt domu do pozwolenia sklada sie z kilku czesci: architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacji elektrycznej, co, wod-kan + adaptacja do dzialki, przylacza, przydomowa oczyszczalnia sciekow, uzgodnienia z ZUD-ami itp. (prosze mnie poprawic, jesli cos pisze nie tak). Za kazda czesc projektu (i stempelek z uprawnieniami) placi sie osobno, bo niezbyt czesto architekt ma uprawnienia konstruktora i projektanta poszczegolnych instalacji - kolegom musi odpalic wiec dzialke. Srednio projekt jednej instalacji kosztuje 500-600 zl, przy typowym projekcie dostaje sie je "za grosze".

Rozumiem, ze za caly nowy projekt indywidualny biura wolaja 8k (z tego co wiem - to raczej tanio)? Bo sama adaptacja projektu typowego to ok. 2500 i to tez w zaleznosci od tego, ile jest przylaczy (projektanci instalacji musza sie pod tym podpisac).

Jesli chcesz zmienic np. sciane konstrukcyjna w projekcie typowym, to konstruktor musi ponownie przeliczyc obciazenia itp. a nawet jesli nie przeliczy - to jego stempelek kosztuje, bo on bierze za to odpowiedzialnosc. To samo tyczy sie np. przesuniecia prysznica - to juz dzialka projektanta wod-kan.

 

Mialem podobny dylemat. Za dorysowanie piwnicy w projekcie typowym (tzw. projekt zamienny) zadano 3000 zl. Za namowa innego architekta, zmienilem caly projekt na nowy typowy z piwnica. Z ponowna adaptacja wyszlo duzo drozej. Podsumowujac wszystkie koszty: za te pieniadze mialbym projekt indywidualny. Bledy, niestety, kosztuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...