Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

tak wybralismy zzona juz projekt , musimy zrobic kilka zmian typu - likwidacja wolego oka itp. oto link do projektu http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=784

 

a ty na jakim jestes etapie?

 

Hmm jesli już się zdecydowaliście na okreslony projekt to jesteś tuż przede mną. Jesteśmy jeszcze na etapie wahania . Podoba nam sie projekt "wierzba" z horyzontu ale jeszcze nie zdecydowaliśmy się na 100%. Prowidzimy obecnie korespondecje z biurem projetowym w kwestii mozliwości naniesienie naszych zmian. Czy można i ewetulnie jakie wiąża sie z tym koszty .

Moja żonka własnie załatwia sprawy papierowe w Urzedzie w Aleksandrowie . Jak na razie nie najgorzej jej idzie . Twierdzi że ludzie są dla mniej mili . Mam nadzieje że nie jest kwestia tego że jest w 7 miesiacu ciąży. A wiadomo jak ktoś denerwuje kobietę w ciąży to mu myszy nasyła do domu. Wiec może trochę się jej boją podpaść. :lol:

pozdr

A na jakiej ulicy bedziesz budował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Też się zastanawiam nad Wierzbą ale nie chcę dzieciakom ograniczać widoków i prawdopodobnie wybór padnie na M02 z adaptacją na 2 garaże ale od 2 miesięcy staramy się wybrać gotowca i jest to już nasza piąty "prawie ostateczny" projekt. Też chciałbym już dograc to do końca żeby ruszyć z papierkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długipadisał

Ad.3 Musiał by być obrys 120 cm ,żeby te 6 było istotne . Przy ścianie długości 10m mamy 0,5 m tolerancji co jest raczej wystarczającym zapasem.
tak ale np dom obrys 10*10 ma pow 100m2 o pieć cm wiekszyma 1 m2 wiekszą pow zabudowy i można na małej działce przekroczyć dopuszczalną pow co już będzie problemem gdy budujemy "na styk"

Ale jak max-a ustawisz wzdłuż czy w poprzek to zmiana wynika ze zmiany grubości przegrody ale wytłumacz mi jak duży wpływ ma ilość komór i ich ustawienie ????????
spójrz na pustak z góry przegrody są w poprzek grubości (co sam zresztą zauważyłeś pisąc o niedogodności przy wbijaniu gwoździ, gdy zbudujemy ścianę z maxa "po dłudości"). i w takiej ścianie spróbój zrobić bruzdę na rurę kanalizacyjną (nawet 50) co 3-4 cm masz otwór prawie na wylot.

 

Co do zuzycia pustaków myślałem o normalnym ustawieniu gdzie na m2 wchodzi tyle samo pustaków tylko jest różna grubość ściany.

Co do reszty OK jeżeli maszzapas miejsca na działce niewielka różnica.

A co do tych sytuacji z przesówaniem ścian działowych okien i drzwi tzeba oczywiście pamiętać, ale tosię da łatwo przewidzieć. Ale jest jeszcze jedna "mina" - dach . Może się okazać że te kilka centymetrów zmienią wymiary dachu i np komin wyjdzie w koszu dlatego uważam, że taka zmiana wymaga konsultacji chociaż słownej z adrchitektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kapac dopiero zacznie w marcu i kwietniu, jak sople beda rozmarzac :)

 

Patrzac po moim sasiedzie - drugi sezon ma pape na dachu i zyje, ale planuje w tym roku go pokryc "czyms". W przypadku problemow ze szczelnoscia pape mozna posmarowac lepikiem na zlaczeniach i po problemie. Mam nadzieje, ze ten dach masz ocieplony - bo jesli nie, to moim zdaniem ocieplenie jest wazniejsze niz pokrycie :oops:

 

:D DZiękuję za dobre rady !

A'propos robienia planów budowlano-fiansowych, usiedliśmy wczoraj wszyscy nad przykładową gazetką reklamową Praktikera. Wyszło nam, że 1 m kw gontu z papy kosztuje ok 24 PLN. Hmm..... Jeśli dach ma ok. 150 mkw, to ile papy potrzebuję ? Wyszło nam, że ok 200 m kw, uwględniając straty..czyli dach to wydatek ok. 5 tysiecy :-?

Hm... Czy my dobrze myślimy ? ....

 

A jeśli chodzi o ustalenia z innymi w czasie prac budowlanych, to TYLKO NA PIŚMIE !!! WSZYSTKO NA PIŚMIE !!! Bo gdyby co ...pfu ! pfu ! to na pytanie szanownych władz albo trumfalnie pomachamy im pisemkiem ratującym nam tyłek... :oops: albo zapadnie kłopotliwa cisza .... a my będziemy coraz bardziej mali i malutcy tacy... :oops:

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Mysz_o jedna warstwa papy nie jest żadnym zabezpieczeniem, wystarczy praktycznie na jeden rok. Dwie warstwy papy wystarczają na jakieś trzy lata. Nie pakuj się w żaden gont bitumiczny z marketu, jeśli już to w renomowanej hurtowni. Dobrej jakości gont to wydatek około 30,- za 1m2. Radzę się dobrze zastanowić bo aktualnie dachówki cementowe BRAAS są w doskonałej cenie w granicach 20,- za 1m2 a jak kupi to dekarz zarobisz jeszcze 15% na podatku VAT. Trwałość takiego pokrycia to pisemna gwarancja na 30 lat a w praktyce grubo ponad 60 lat. Przed dokonaniem wyboru sprawdź co masz w projekcie. Życzę rozsądnego wyboru. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy budowac prawie przy szczecinskiej jakies 60 m od ulicy jakies 300 m od swiatel z rabienska , planujemy zaczac w kwitniu lub w maju i do zimy zrobic stan deweloperski, jak na razie tylko nie mam zadnej ekipy budowlanej ....

 

mam pytanie czy forumowicze mogliby mi pomoc w znalezieniu dobrej ekipy i nie najdroższej?

 

pozdrawiam i milego dnia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie, gdzie mozna obejrzec rozne rodzaje plytek elewacyjnych (poza marketami)? Najlepiej lokalizacje czynne w sobote.

Jest pod Lodzia producent takich plytek, ale jak na zlosc mozna obejrzec ich produkty tylko pn-pt 8-16... A na to juz trzeba zorganizowac urlop, jak sie chce jechac w dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy budowac prawie przy szczecinskiej jakies 60 m od ulicy jakies 300 m od swiatel z rabienska , planujemy zaczac w kwitniu lub w maju i do zimy zrobic stan deweloperski, jak na razie tylko nie mam zadnej ekipy budowlanej ....

 

mam pytanie czy forumowicze mogliby mi pomoc w znalezieniu dobrej ekipy i nie najdroższej?

 

pozdrawiam i milego dnia dla wszystkich

 

Chyba by nie mogli. Jak zauważyłeś już wcześniej pytania o ekipy pozostają bez odzewu (prawie). Albo wszyscy trafiali na partaczy, których nie da się polecić, albo jeszcze budują sami. Jedyna rada to pytać znajomych, którzy już wybudowali. Ja tak znalazłam, ale też go będę używać a nie jestem jeszcze pewna, kiedy. No i nie mam pojęcia, czy się będzie nadawał do polecenia.

Poza tym jeszzce jedno: czy wiesz, jaki dokładny wywiad o mnie zrobił mój pan Jóżio zanim mi dał swój telefon?.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D DZiękuję za dobre rady !

A'propos robienia planów budowlano-fiansowych, usiedliśmy wczoraj wszyscy nad przykładową gazetką reklamową Praktikera. Wyszło nam, że 1 m kw gontu z papy kosztuje ok 24 PLN. Hmm.....

 

Doskonale rozumiem, o co ci chodzi, Przymierzacie się i chcecie upewnić, że dacie radę. To jest pierwszy etap "choroby domkowej" Potem zapada decyzja i zaczyna się oglądać pisma bardziej profesjonalne. I przychodzi fala: jeżeli papa, to dlaczego nie gonty, albo w tej samej cenie blacha a może jednak dachówki... A właściwie to te lepsze są niewiele droższe itd... Potem człowiek podlicza potrzeby i wychodzi, że powinien okraść bank. A potem zależy: jedni mówią, że jakoś to będzie i budują powoli i jest różnie, inni szukają banku (do okradzenia :p ), Ja poszłam na kompromis. Przykroiłam marzenia, tak żeby nie wydać forsy na bubel (byle najtaniej), lecz nie wydać za dużo, zwiększyłam limit do wydania (hm zapewniwszy sobie dostęp do pomocy rodziny itd) a na wszelki wypadek dowiedziałam się o możliwość kredytu na wykończenie. Nie zniechęcaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy budowac prawie przy szczecinskiej jakies 60 m od ulicy jakies 300 m od swiatel z rabienska , planujemy zaczac w kwitniu lub w maju i do zimy zrobic stan deweloperski, jak na razie tylko nie mam zadnej ekipy budowlanej ....

 

mam pytanie czy forumowicze mogliby mi pomoc w znalezieniu dobrej ekipy i nie najdroższej?

 

pozdrawiam i milego dnia dla wszystkich

 

Chyba by nie mogli. Jak zauważyłeś już wcześniej pytania o ekipy pozostają bez odzewu (prawie). Albo wszyscy trafiali na partaczy, których nie da się polecić, albo jeszcze budują sami. Jedyna rada to pytać znajomych, którzy już wybudowali. Ja tak znalazłam, ale też go będę używać a nie jestem jeszcze pewna, kiedy. No i nie mam pojęcia, czy się będzie nadawał do polecenia.

Poza tym jeszzce jedno: czy wiesz, jaki dokładny wywiad o mnie zrobił mój pan Jóżio zanim mi dał swój telefon?.....

 

 

 

nie wiedzialem ze jest az tak ciezko z ekipami sam dzisaj jednych zlokalizowalem ( gorali) mam im dac projekt do wyceny ciekaw jestem ile mnie skroja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... "choroba domkowa" zaawansowana... kredyt w trakcie... Wybór padł na Rąbień domek parterowy ok 120 metrów użytkowej i działka ok 1000 metrów... oczywiście teraz liczydła się grzeją i z tym jest odwieczny problem... Czy jest ktoś z okolic aby mógł służyć radą i pomocą? Prosze... :oops: w projekcie ogrzewanie jest na gaz albo opał ja ostatnio myślę o peletach.. czy ktoś ogrzewa tym swój ukochany domek? i ile może kosztować zmiana projektu? Domek jest na ulicy równoległej do Biedronkowej prawdopodobnie Chrabąszczowa? pomózcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy ludziska z Aleksandrowa i okolic.

Czy Wy takze macie/mieliscie problemy z ZE rejon w Zgierzu? Ja czekam juz ponad 5 tygodni na warunki przylaczenia do sieci i wciaz nic. Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobic. Co tydzien Pani przez telefon prosi aby zadzwonic za tydzien. Wiem, za maja na to 2 tygodnie a tymczasem wciaz nic nie moge wskorac choc ostatnio bylem juz malo mily przez telefon. Myslicie, ze warto skrobnac jakies pismo do Dyrektora tegoż oddzialu, czy tez po prostu czekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

Potrzebuję namiary na rzeczoznawcę majątkowego który ma tzw. uprawnienie bankowe i wykonuje operaty szacunkowe dla banków - chodzi o oszacowanie wartości nieruchomości po zakończeniu inwestycji.

 

Z góry dziękuję za namiary!

 

Tyniu najlepiej skontaktuj się z nimi osobiście my kiedys też czekaliśmy czekaliśmy a jak poszliśmy dostaliśmy od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyniu najlepiej skontaktuj się z nimi osobiście my kiedys też czekaliśmy czekaliśmy a jak poszliśmy dostaliśmy od ręki.

 

Ale w ZE kazali dzwonic to i dzwonie. Przez telefon mowia, ze jeszcze nie ma bo jest zima i maja problem z dojazdem(co jest ciekawe bo moja dzialka lezy 30 m od drogi Lodz - Poddebice).

 

Chyba w czwartek sie tam udam i ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

Potrzebuję namiary na rzeczoznawcę majątkowego który ma tzw. uprawnienie bankowe i wykonuje operaty szacunkowe dla banków - chodzi o oszacowanie wartości nieruchomości po zakończeniu inwestycji.

 

Ja dostalem w banku liste rzeczoznawcow, z ktorymi bank wspolpracowal. Kilkadziesiat pozycji, do wyboru. Jesli Twoj bank tego nie ma, to ja powinienem miec to jeszcze gdzies w papierkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiary na rzeczoznawcę majątkowego który ma tzw. uprawnienie bankowe i wykonuje operaty szacunkowe dla banków - chodzi o oszacowanie wartości nieruchomości po zakończeniu inwestycji

 

Najlepiej zapytać w banku o listę rzeczoznawców których bank akceptuje albo zapytać który zrobi najtaniej i najszybciej. Ja mam gdzieś jakieś namiary. Jak coś to pisz na priva poszukam.

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: i owszem w bankach listy są i generalnie moglibyśmy się tym nie zajmować tylko sami by sobie ten operat szacunkowy zrobili ALE żeby dostać 250tys kredytu wartość nieruchomości po wybudowaniu musi wynosić conajmniej 350 tys, a my nie mamy bladego pojęcia jak to liczą i głupuio by było jakby się okazało że wyjdzie im np 330 wolelibyśmy mieć osobisty kontakt z rzeczoznawcą. co prawda wczoraj znajomi nas pocieszyli że liczą 2 700 za m2 ale pewności nie mamy.

 

Dzięki za reakcję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...