Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

2r z góralami ostrożnie. Robią na czarno, skończą, odjadą i mogą być problemy. Jak się zdecydujesz spisz umowę, żądaj faktury i niech zakupią drewno zyskasz 15% na podatku VAT. Pozdrawiam.

 

Przeprasza , że się wtrącę ale bez faktury będzie napweno taniej.

poz

 

Drewno na pewno bo niema problemu żeby kupić całkiem bez VAT. A ekipę zawsze można sprawdzić, trzeba tylko przejechać się po poprzednich budowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jacekot no nie zgodzę się że kredyt mogę wziąść zawsze. Trzeba posiadać cos takiego jak zdolność kredytowa! Dla mnie nie jest to złudzenie. Jak będę miała zastój w firmie to mam zabezpieczenie na jakis czas, a jak jestem spłukana a mam dołek to kredytu nikt mi nie da! Nie lubię mieć pusto na koncie i osobiście łatwiej mi spłacać raty niż jednorazowo wywalać dużą kasę. Kwestia dokladania jest dla mnie mniej stresująca niż świadomość że nie mam środków, pewnie dlatego że rozkłada się w czasie.

Może budowalabym sie za gotówke ale jakbym miała wolne to 250 tys nie mam i długo mieć nie będę a domek po 50 mnie nie bawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam prośbę - chcę kupić dom w stanie surowym zamkniętym w Rąbieniu pod kredyt hipoteczny... Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu dokumentów tegoż budynku? Proszę o odpowiedź...

 

Przede wszystkim aktualny wypis z ksiegi wieczystej - kto jest wlascicielem i czy nie ma kredytu na budynku.

Potem pozwolenie na budowe - czy jest aktualne i czy zbudowonao to, co w nim jest. Do tego najlepiej zatrudnic architekta i jakiegos majstra do sprawdzenia budynku od strony praktycznej.. Trzeba tez spojrzec w Dziennik Budowy czy wszystko jest wpisane i porozmawiac z kierownikiem.

Umowy na media i rachunki - czy poplacone, czy przylacza zgodnie z projektem/zgloszeniem.

W miedzyczasie dobrze tez jest pogadac z sasiadami, oni wiedza duzo.

To tyle, co mi przyszlo do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam prośbę - chcę kupić dom w stanie surowym zamkniętym w Rąbieniu pod kredyt hipoteczny... Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu dokumentów tegoż budynku? Proszę o odpowiedź...

 

Ja bym jeszcze sprawdził w odpowiednim urzędzie czy np. przy działce za jakiś czas gmina nie będzie rozbudowywała/budowała drogi bo moze się okazać - tak jak u nas - że nam zabrali 1,5 m na całej długości działki od strony przylegającej do ulicy. No i trzeba będzie przestawiać płot itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść :-)

 

RObimy sobie harmonogram działania i wydatków. I trafiłam na zagwostkę. Zawsze wydawało mi się, że stelaż do podwieszanego sedesu to robi się po wylaniu podłogi... a tymczasem trafiłam na wątek, z którego wynika coś odwrotnego :o

NIc nie rozumiem !!! :-? CZy ktoś z Was, doświadczonych budowlano forumowiczów, może mnie oświecić w tej materii ? :)

 

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtaj nocą miła Mysz_o! Zdecydowanie przed wylewką a to dlatego, że wystające śruby z dolnych mocowań uniemożliwiłyby obłożenie płytkami a druga sprawa to duży nacisk na posadzkę, która wylana będzie zapewne na izolacji. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtaj nocą miła Mysz_o! Zdecydowanie przed wylewką a to dlatego, że wystające śruby z dolnych mocowań uniemożliwiłyby obłożenie płytkami a druga sprawa to duży nacisk na posadzkę, która wylana będzie zapewne na izolacji. Pozdrawiam.

 

 

Z tym naciskiem to trochę przesadzasz . W zbiorniku jest ok . 9 litrów wody plus waga stelaża. Wysokość łba śruby M10 które stosuje np. Geberit do dolnych zamocowań =6,4 mm. Wydaje mi się że spokojnie da się to przykryć klejem i płytką chociaż generalnie raczej nie ma takiej ptrzeby bo mocowanie dolne jast zabudowane .

 

http://www.geberit.pl/geberit/inet/pl/wcmspl.nsf/files/usr-pdf-110.301.00.1.pdf/$file/110.301.00.1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Długi poranny ptaszku! Chciałbym uzupełnić Twoją konkretną odpowiedź. Z moich obserwacji na budowach hydraulicy zawsze mocowali przed wylewką ze względu na zmontowanie podejść. Dodatkowo wylewka stabilizuje. No i ten ciężar. Ja miałem na myśli osobę siadającą (średnio 70 kg). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtca- mnie tez straszyli ze jak nie to bede czekał do konca 2006 z podlaczeniem pradu bo oni maja czas. Też wziołem sie na sposób i sprawe zalatwilem. dla mnie osobiscie ten burak chca łapówek za szybkie zalatwienie sprawy, moze dostac w gębe od calej Grupy Łódzkiej

 

no :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co wy na to :wink: :

Przeglądałam forum i trafiłam na opcję robienia przyłącza wodnego bez studzienki - sam licznik w domu. Czy robił ktoś tak w Łodzi??? Byłoby to dla mnie dobre, bo po pierwsze omija się koszt studzienki a po drugie nie bardzo mam na nią miejsce przy płocie (przód działki 6 m!!).

I drugie pytanie (było o tym wcześniej, ale nie mogę znależć): jakie są u nas koszty budowy metra przyłącza - od wodociągu w ulicy do studzienki/domu? Rozumiem, że robi to firma polecona przez wodociągi....?

Jednym słowem: czy bardziej się opłaca upchnąć gdzieś tą studzienkę za płotem czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki bez studzienki? (w końcu i tak trzeba pociągnąć rurę do domku, lecz może można zrobioć to taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... "choroba domkowa" zaawansowana... kredyt w trakcie... Wybór padł na Rąbień domek parterowy ok 120 metrów użytkowej i działka ok 1000 metrów... oczywiście teraz liczydła się grzeją i z tym jest odwieczny problem... Czy jest ktoś z okolic aby mógł służyć radą i pomocą? Prosze... :oops: w projekcie ogrzewanie jest na gaz albo opał ja ostatnio myślę o peletach.. czy ktoś ogrzewa tym swój ukochany domek? i ile może kosztować zmiana projektu? Domek jest na ulicy równoległej do Biedronkowej prawdopodobnie Chrabąszczowa? pomózcie...

 

Ogrzewam gazem wodę w kaloryferach i w kranach oraz do gotowania co powoduje koszta ok. 300 zetów/ 1m-c w zimie a 100 zeciaków w lecie ( ogrzewanie nie działa ). Jak jest z kosztami innych nośników cieplnych - nie wiem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co wy na to :wink: :

Przeglądałam forum i trafiłam na opcję robienia przyłącza wodnego bez studzienki - sam licznik w domu. Czy robił ktoś tak w Łodzi??? Byłoby to dla mnie dobre, bo po pierwsze omija się koszt studzienki a po drugie nie bardzo mam na nią miejsce przy płocie (przód działki 6 m!!).

I drugie pytanie (było o tym wcześniej, ale nie mogę znależć): jakie są u nas koszty budowy metra przyłącza - od wodociągu w ulicy do studzienki/domu? Rozumiem, że robi to firma polecona przez wodociągi....?

Jednym słowem: czy bardziej się opłaca upchnąć gdzieś tą studzienkę za płotem czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki bez studzienki? (w końcu i tak trzeba pociągnąć rurę do domku, lecz może można zrobioć to taniej).

 

Nie bardzo rozumiem :o

 

(przód działki 6 m!!).

 

czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki

w koncu ile masz tego przyłącza??????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co wy na to :wink: :

Przeglądałam forum i trafiłam na opcję robienia przyłącza wodnego bez studzienki - sam licznik w domu. Czy robił ktoś tak w Łodzi??? Byłoby to dla mnie dobre, bo po pierwsze omija się koszt studzienki a po drugie nie bardzo mam na nią miejsce przy płocie (przód działki 6 m!!).

I drugie pytanie (było o tym wcześniej, ale nie mogę znależć): jakie są u nas koszty budowy metra przyłącza - od wodociągu w ulicy do studzienki/domu? Rozumiem, że robi to firma polecona przez wodociągi....?

Jednym słowem: czy bardziej się opłaca upchnąć gdzieś tą studzienkę za płotem czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki bez studzienki? (w końcu i tak trzeba pociągnąć rurę do domku, lecz może można zrobioć to taniej).

 

Nie bardzo rozumiem :o

 

(przód działki 6 m!!).

 

czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki

w koncu ile masz tego przyłącza??????????????????????

 

No właśnie, chciałabym pociągnąć ten wątek. Rozumiem, że w przypadku EZS płot od strny ulicy jest szeroki na 6 metrów i nie ma miejsca na studzienkę. I że EZS wolałby, żeby licznik był bezpośrednio w domu. CZy dobrze myślę ?

Ja mam odwrotną sytuację. Wydział wodociąów w warunkach przyłącza zaplanował mi licznik w domu. Ja wolałabym mieć studzienkę koło płotu, gdyż wydaje mi się, że wówczas koszt przyłącza byłby mniejszy (krótszy odcinek zrobiony przez wodociągi) - no i dostęp łatwiejszy. Ale pewna nie jestem...

:( Może to nie ma aż tak wielkiego wpływu ?...

Z kolei mój kierownik budowy, który też mieszka w Aleksandrowie, twierdzi, że tu jest wysoki poziom wód gruntowych i prawie nurkuje, żeby odczytać stan licznika :o

A jak to jest u WAs rozwiązane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przyłączami to jest tak ,że każda opcja ma swoje plusy i minusy. U mnie jest studzienka ,bo:

-chciałem mieć wodę jeszcze przed rozpoczęciem budowy

-ze studzienki łatwiej pociągnąć wodę w różne miejsca działki( jak kiedyś zrobią kanalizę to będzie drugi licznik "ogrodowy"

- zawory odcinające są w studzience więc w razie jakiejś awarii nie zaleje mi domu

 

 

a poza tym jeżeli przyłącze dłuższe niż 15m to studzienka być musi

a jeśli problem z zalewaniem

Z kolei mój kierownik budowy, który też mieszka w Aleksandrowie, twierdzi, że tu jest wysoki poziom wód gruntowych i prawie nurkuje, żeby odczytać stan licznika

 

to są dostępne plastikowe studzienki szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Mysz_a dobrze zrozumiała. Mam działkę tylko 6 m szeroką z przodu (z tyłu 26m, więc nie jest źle). Trzeci bok tego "trójkata" to 23 m i, niestety, dom będzie wgłębi. Długi, czy jesteś pewien tych 15 metrów? A ile cię kosztowała budowa studzienki? I jeszcze raz - ile kosztuje położenie metra przyłącza (od rury do studzienki?). Wiem, że ten pierwszy odcinek musi zrobić firma związana z wodociągami :cry: a resztę, podobno, można "gospodarczo", czy też nie??

 

A jeszcze jedno: czy można w jednym wykopie położyć wodę, kanalizację i np gaz? Pewnie nie, ale zapytać nie zaszkodzi... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałe żeby się coś się zmieniło tak że te 15 m chyba dalej obowiązuje. Z cenami to jest tak ,że ciężko je porównywać. U mnie odległość od wodociągu do studzienki ok.8,5 m .Niestety trzeba było robić przecisk pod drogą i ta szarpnęło mnie na dodatkowe 4 stówki. Użyczenie drogi, zamknięcie pasa ruchu też drobne ale dodatkowe koszty. W sumie całe przyłącze , z projektem wykonaniem studzienki i wypuszczeniem kranika na zewnątrz 4 tysie. W trakcie budowy po ławach położyłem sobie PCV -kę z jadnej strony do studzienki a drugi koniec wypuszczony w pomieszczeniu gospodarczym i dopiero podmurówka była zasypywana i zagęszczana.

Dokładną rozpiskę kosztów przyłącza muszę poszukać.

Wiem, że ten pierwszy odcinek musi zrobić firma związana z wodociągami a resztę, podobno, można "gospodarczo", czy też nie??

Firmę to bierzesz jaką chcesz byle solidną. Wodociągi przyjeżdzają tylko zrobić wcinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Łódzkich forumowiczów może polecić fachmana od CO WodKan, czy ktoś ma piec na eko groszek - jak sie sprawuje, jaka cena eko groszku. Rozmawiałem z sąsiadem ma Zębca - ale narzeka, w tęgie mrozy nie może ogrzać domu - temp wody na kotle tylko 38 st. Eko groszek bierze za 430 zł/tonę luzem transport + wysyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...