Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ciechanka

Co okien to Velux i Fakro są pod względem jakości są zbliżone do siebie, dzisiaj wybrałbym Fakro, ale w ubiegłym roku tylko Velux miał klapę wenttylacyjną i to zdecydowało o wyborze Veluxa. Ale Fakro też dobił do tego standartu, co prawda inne rozwiązanie, ale efekt podobny. Poza tym klamka u dołu to większości przewaga nad Veluxem.

Gosia

Jeżeli myślisz o ekipie, która ma prowadzić całą budowę to mogę dać namiary na priva i musisz sama porozmawiać. Ja wziąłem projekt i dałem go do wyceny poszczególnym firmom, aby określili ile może kosztować ich usługa. Tobie też polecam to rozwiązanie.

No to koniec wymądrzania się.

U mnie jutro wylewki mikxokretem, a dziś chyba mój bank powie, że otrzymam kredyt po długim oczekiwaniu i formalnościach.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas postępy dalsze prac. Więźba zakończona!!!!!!! Od poniedziałku obijają folią i będą kładli blachodachówkę. Dziśs murarze obmurowują murłaty. Poza tym umówiłam się na obmiary okien (chyba z 5 firm) - niech zrobią mi kosztorysy. Od poniedziałku wchodzi również hydraulik z kanalizacją - nawarstwienie prac nie lada.

Chciałabym już zobaczyć mój dach.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łódzka grupo,dawno nie śledziłem co na budowach w okolicy Łodzi ale czytam teraz ze wszędzie postępy,to miłe..

ja również już zdołalem coś wybudować ale tuż przed końcem ,zaraz przed więźbą moi murarze idą robić coś innego a do mnie chcą przyjść za 2,3 tygodnie,no i jestem bez ekipy bo tak długo czekać nie mogę.Słuchajcie może znacie kogoś wartego polecenia aby dokończył mi resztę murarskiej roboty wiele juz nie zostało a górale niedługo się zjawią Będę wdzięczny za szybką pomoc..

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja buduje z pracowni Archipelag, projekt Tina (ale poddany wieluuu... adaptacjom).

Działke mam w miejscowosci Dobra, kierunek Stryków, własnie została skoszona (chwasty an rosłego chłopa!) i ogrodzona, teraz walczymy z przyłączami. Jesienią chcemy zrobić fundament i stan 0. Przyszły rok, zobaczymy?

to kogo zdecydowanie nie moge Wam polecić, to Pani architekt, którą z kolei nam polecono, co uspiło nasza czujność. Efekt jest taki, że kazdy kolejny potencjalny wykonawca załamuje ręce nad "chudością " projektu i jego brakami, w srodku za to jest dużo "gotowców" z różnych książek i kupa nielogiczności, jak np. belki stropowe bignące do nikąd, niczym nie podparte, zawieszone w powietrzu...

Kobieta ma nietstety zapłacone i nietsttey nie mielismy z nia umowy, zastanawiamy sie czym ja postarszyc, żeby nam uzupełniła projekt, jakąś izba architektów?

Pozdrawiam

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mnie trochę nie było w zasięgu Internetu, a tu grupka łódzka się rozrasta :D No i dobrze. Jak patrzę na inne województwa, to tak jakby w łódzkiem niewiele się budowało. A może nie jesteśmy tacy towarzyscy? Już 2,5 miesiąca mieszkamy w domu i w dalszym ciągu to wielka frajda. Co prawda psina zryła nieco ogródek starannie wymodelowany przez pana ogrodnika, a szczególne zamiłowanie ma do róż. Widać kobieta :lol: No i przepaliła się zarówka w kuchni - miała być o przedłużonej trwałości! Takie mam na dziś problemy i aż sama sobie zazdroszczę, że tylko takie. Widać okres ostrych stresów budowlano-przeprowadzkowych udało mi się w końcu odreagować. Bardzo Wam wszystkim życzę takiego momentu, kiedy poranek nie kojarzy się od razu z listą 1000 spraw budowlanych. No i może spróbuję w najbliższym czasie pokazać parę zdjęć mojego domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

Kiedy jak Luśka będę miał podobne kłopoty?

Na razie w ubiegłym tygodniu wykonali mi prawie wszystkie wylewki za wyjatkiem dwóch pokoi, gdzie zalano pierwszą szychtę.

Wczoraj byliśmy z małżonką podpisywać umowę o kredyt hipoteczny, ale przełozyliśmy podpisanie. Złożyłem papiery o kredyt pod koniec czerwca, a decyzję pozytywną dostaliśmy 28 sierpnia (niesamowita szybkość banku), dlatego cały harmonogram wziął w łeb i termin ukończenia domu. Czekamy na zmienioną umowę i możemy się budować dalej.

Poza tym szukam dekarzy, którzy w miarę szybko położyliby mi blachodachówkę. Mam jednych, ale termin październikowy jest trochę odległy, bo wykonanie dachu warunkuje mi wykonanie ocieplenia budynku.

To tyle z frontu robót budowlano-bankowych.

Pozdrawiam gorąco trzymam kciuki za wszystkich.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bank nie tylko mnie daje się we znaki. Leszku na pocieszenie - my na decyzję o kredycie z Kasy Mieszkaniowej - Bank PEKAO S.A.- (mieli trzy miesiące) czekaliśmy prawie 4 miesiące (bo ktoś zapomniał o naszej teczce). Po mojej skardze do dyrektora oddziału - otrzymaliśmy w końcu umowę do podpisania w ciągu tygodnia. Teraz cierpliwie czekamy na wpis do hipoteki (około 4-6 tygodni) oraz musimy załatwić ubezpieczenie budowy od ognia i zdarzeń losowych (co mam nadzieję załatwić dzisiaj) i pieniążki będą.

Prace na budowie idą pełną parą. Dekarze kładą folię na dach, hydraulicy kładą rury na parterze, dziś mają zamontować zbiornik na olej. Czekam na pierwszą wycenę okien (aż się boję). Zamówiliśmy też wrota do garażu. Pozostał nam na razie wybór drzwi wejściowych i już.

Pogoda się zepsuła i humor też taki sobie. Czekam z utęsknieniem na mój urlop w drugiej połowie września. Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ciechanka, miałem te same problemy z kredytem w PeKaO S.A. Oddział na pl. Reymonta. Fachowością to ci pracownicy nie grzeszą! Ciągle wymyślają nowe papiery do załatwienia, potem zmieniają zdanie i tak w koło Macieju. Dopiero postraszenie skargą do Warszawy stawia ich do pionu. Jakie zamaiasz okienka i zbiornik na olej?

Luśka, tylko pozazdrościć takich problemów...Czekam z niecierpliwością na zdjęcia...

Pozdrawiam[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okna to umówiłam się na obmiar z firmami: O.K.N.O. z Pojezierskiej, Petecki, Linda. Zobaczę jak mi wycenią i dopiero wtedy się zdecydujemy (ponoć można się potargować - dlatego robię przegląd). Okna mają być plastikowe białe od środka, złoty dąb z zewnątrz z szybami P4, okucia Winkhaus (chyba tak się pisze) 5 komorowe. Mamy jeszcze około miesiąca by podjąć decyzję.

Ogrzewanie całe zrobi nam jakaś firma - ale to załatwiał mój mąż więc muszę rzucić okiem na umowę - wtedy Ci napiszę. Zrobią nam kompleksowo wszystko - zaczęliśmy od zbiornika na olej a później w miarę postępu prac w domu zrobią resztę. Tak się umówiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w mieszkaniu plasiki z Pojezierskiej, na razie niecały rok, ale jestem bardzo zadowolona, mieszkam przy ruchliwej ulicy, wiec mam

-zdecydowanie ciszej

-zdecydowanie czysciej w mieszkaniu

-o dziwo okna i ramy nie brudza się tak jak w starych drewnianych, tzn. muje je raz na 2-3 miesiace.

 

Ja bede miec u siebie w domku ogrzewanie elektryczne (tzn. podłogowe kable grzejne, konwektory, akumulacyjne piece)+ rekuperator. Jezeli macie jakies namiary na terenei Łodzi na firmy, to czekam na maila lub priv.

 

Muszę wam powiedziec ze w Łodzi ludzie duzo budują, tylko niwielu z nich czyta tzw. prase fachową, tak jakby swiadomie nie chcieli nic wiedziec na temat budowy swojego domu. Wśród moich budujacych znajomych jestem omnibusem budowlanym (z moja wiedza laika :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie musiałeś Tommco aż tak daleko wyjeżdżać! U nas też już się zrobiło wystarczająco zimno :lol: No i jesień chyba idzie, bo mi pająki zaczynają włazić do domu. Takie duże, tłuste, z włochatymi łapami i szczypcami przy głowie. Wczoraj jeden mnie napastował w łazience, a do obrony miałam tylko lakier do włosów w sprayu. No to go polakierowałam! Nawet nie mogłam nikogo z rodzinki zawołać, bo to było o 1 w nocy i nie miałam sumienia ich budzić. Utłuc kapciem też nie, bo jak nie trafię za pierwszym razem, to mnie zje na pewno!!!!! Uciec też nie za bardzo gdzie, bo jeno okno, a za oknem kilka takich samych stworów, co to tylko czyhają, żeby się wśliznąć. Mówię, Wam - nie jest to przyjemność. Moje nocne emocje mąż rano skwitował krótko - musisz się PRZYZWYCZAIĆ, że tak będzie. No to nabyłam dziś drogą zakupu 2 duże opakowania lakieru do włosów......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata za wytyczenie zależy od tego ile masz punktów. Już nie pamiętam ile ale wydaje mi się że 500-600 zł.

U mnie prace trwają. Domek przykryty folią i nareszcie nie moknie. Blachodachówka zamówiona (mój wymarzony brąz - mat- jednak!!!) - część przyjedzie w czwartek a reszta w przyszłą środę. Do końca września chyba się wyrobią. Poza tym mamy już ścianki działowe na górze. Wszystko na razie mi się podoba. Zaczęli też robić wylewki. Dzisiaj zamawiam bramę garażową.

Za to w niedzielę jadę na urlopik. HURA!!!!

Wszystko zostanie na później.

Muszę jeszcze tylko odwiedzić LUŚKĘ i w końcu poznać jej sunię (amotorkę pięknego ogródka) - na pewno jest urocza. Może zachęci to mnie do zakupienia (jednak) pieska. Mam niestety złe doświadczenia i na razie jestem sceptycznie nastawiona do zwierząt.

LUŚKA DZIĘKI ZA ZAPROSZENIE. Może znajdę chwilkę czasu - to z przyjemnością udam się do Ciebie na kawkę (jak zawsze z Misiem).

Pozdrawiam wszystkich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do geodety za mapkę płaciłem chyba 500zł, ale to było 5 lat temu, co do wytyczania to u mnie cenią to na 100 PLN za punkt.

To kredyt udzielony, wpis w hipotekę w tym tygodniu.

Wczoraj obmierzyli dekarze mi dach i żona bedzie wybierać kolor, zakładać będą dopiero na początku października.

A teraz kładę elektrykę. Jaki kabel mam położyć do instalacji alarmowej, czy ktoś mnie oświeci?

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...