Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam

Targi zaliczyłem już dzisiaj.Właśnie "zaliczyłem" bo:

- nic mnie nie zaskoczyło, no może dom pasywny firmy niemieckiej ISORAST

- coraz mniej rzeczy i stanowisk mnie interesowało (dom mam w końcowej fazie budowy i być może dlatego)

- jest wg mnie co roku coraz mniej wystawców (np. z granitów i marmurów został tylko GROMOS, nie ma Labradorytu i innych; podobnie jest w kostkach brukowych,parkietach,ceramice)

- poziom Targów średni, a niektórzy reprezentanci "stanowisk" nie wiedzieli o co pytam (?!) Np. tak było gdy zapytałem o cynkowanie galwaniczne, wycinanie plazmowe jakiś tam elementów, wpływ odkamieniaczy na sferę bakteryjną w oczyszczalni biologicznej przydomowej itp.

- bardzo szeroko reprezentowane "dachy"; były nawet rozgrywane mistrzostwa Polski w tym temacie.

- pozytywy to: kominki firma COLOR (Tarnava), odkurzacze centralne BEAM, granity GROMOS, ogrodzenia KONSPORT, kowalstwo artystyczne T.Cichocki.

Pomimo wszystko należy tam być i poświęcić min.4godziny. Uwaga zdrożał znowu parking piętrowy 6zł pierwsza godzina + każda następna 4zł. Bilet na targi 10zł normalny, 8zł ulgowy. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do odwiedzenia tergów Interbud jestem przeknany, że każdy co dla siebie znajdzie. Chętnie doradzę odnonie dachu. Zapraszam z projektami. Hala expo stoisko firmy ZAMEK będę tam w sobote w godz.10-12 i w niedzielę wgodz. 12-14 z przyjemnociš doradzę. Do zobaczenia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja architekta nie mam ciągle... i chyba dam sobie luzik z tym domem. Bo nie dam rady tego załatwić :(

 

 

Papaj z czym masz problem ?

Nie możesz znalez architekta , czy problem leży w ich wysokich stawkach.

 

Jacek

 

Mam gotowy dom w Niemczech (konstrukcja szkieletowa). Chce go przewieść do Polski. Mam firme która to zrobi. Ale nie mam żadnych planów do tego domu. I potrzebuje architekta zeby mi takie plany zrobił :-)

Tu są zdjęcia i plany: http://kolos.math.uni.lodz.pl/~arekp/dom/

Ja chce bez piwnic.

Ale nikogo nie znalazłem, jeszcze. Sprawa jest bardzo pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Śledzę od pewnego czasu Wasze wypowiedzi. Też jestem na etapie adaptacji projektu typowego i staram się porównać oferty architektów. Ceny są bardzo różne. Szukam najodpowiedniejszej osoby. Planuję budowę Miniaturki 2 z Archonu w Antoniewie, tuż przy granicy Łodzi. Wiem, że grupa Aleksandrowsko-Antoniewska jest już dość liczna, więc z przyjemnością do niej dołączę. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dachówek jest mi obcy (kładę blachę) :)

 

Czy wiecie coś o kotłach firmy Bocca, Victoria???

Spotkałam na targach ulotkę tej firmy. Właśnie ulotkę, bo stoisko było puste. Ale ceny wyglądają miło, opis techniczny nie zły tylko zero informacji w internecie a i na forum nic nie mogę wydłubać. Mo.że ktoś zna jakieś linki??[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, targi... Jak poszłam na stoisko Teodor, zniechęcili mnie do silikatów.. Jakiś nawiedzony gość opowiadał mi o ekologii. Drugi bardzo obrazowo opisywał wilgoć na ścianach przy złym ociepleniu. W sumie to wiem, ale jak pomyślałam, że mogę nie upilnować murarzy i coś schrzanią i zobaczyłam tą wodę spływającą ze ścian..... Przeniosłam się na maxa. Spodobały mi się bloczki z Owczar (czy ktoś kupował?[/. Takie ładne na oko. Poza tym pani przysięgałą, że nie ma w nich popiołów :lol: Może nie ma... Zapytałam, czy dadzą mi na piśmie i co będzie, jak dam do analizy i znajdę? Dadzą na piśmie :o . I oddadzą pieniądze :D . Może faktycznie nie stosują popiołów? W każdym razie ceny mają nie konkurencyjne ale transport i rozładunek gratis... Pomyślimy...

Coż więcej ciekawego? Wielu dekarzy, ale dość drogo. Na wykończeniówkę na razie nie patrzyłam. W sumie kolorowo, ale mało realnych korzyści. Jutro idzie mój mąż, ciekawe, co on wypatrzy.. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, targi... Jak poszłam na stoisko Teodor, zniechęcili mnie do silikatów.. Jakiś nawiedzony gość opowiadał mi o ekologii. Drugi bardzo obrazowo opisywał wilgoć na ścianach przy złym ociepleniu. W sumie to wiem, ale jak pomyślałam, że mogę nie upilnować murarzy i coś schrzanią i zobaczyłam tą wodę spływającą ze ścian..... Przeniosłam się na maxa.

 

zastanawiałem się nad silikatami ale ostatecznie wybrałem maxa. Kierowałem sie ekologiczną zasadą buduj dom z materiału na którym stoi. U mnie jest glina więc buduję z wypalanej gliny. Silikaty bym stawiał na piasku. W zeszłym roku zrobiłem test - nalałem kropelke wody na bloczek silikatowy i natychmiast wsiąkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia: multum drzwi i okien, co zdecydowanie utrudnia mi wybor :) Oczywiscie wszyscy maja rabaty "targowe", w jednej firmie sie spytalem, czy do tego rabatu 25%, ktory dostalem przy wycenie u nich na miejscu moge dolaczyc jeszcze 25% z targow... ale chyba sie nie uda... :lol:

Orkiestra u Peteckiego chyba ta sama, co rok temu, ale grajac tworza klimat. Nawet wtedy, gdy dwoch muzykow grajac, jednoczesnie rozmawialo przez komorke...

 

Rozgladalem sie rowniez za bramami -tez dostalem kilka ofert. Jedna byla na biezaco wyliczona i zapisana na karteczce ze stempelkiem firmy, w innej komputerowy wydruk z warunkami od reki, cena nieco wyzsza. Ktora firme byscie wybrali?

 

Z racji tego, ze dach juz mam, dekarzy omijalem. AxLe, widzialem, ze prezentowaly sie wieksze firmy handlujace dachowkami ceramicznymi i robiace dachy: Domco, Gro-dach, Zamek, Dag-art.

 

Szukajac zestawow do oczyszczalni sciekow (znalazlem chyba 4 firmy) trafilem na mlodych ludzi, ktorzy tchneli entuzjazmem i jakims wonnym alkoholem :-?

 

Kilka firm tworzacych schody, jedna nie miala nic oprocz plyty CD, zabieram sie do przejrzenia.

 

Podsumowujac: targi sie konsoliduja, niewielu wystawcow ma ten sam towar, dlatego tez tendencja spadkowa, ale gdzie mozna zrobic takie rozeznanie "w temacie" w ciagu jednego popoludnia? Z tego powodu chyba bylo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze i ja bylem na targach. Calkiem dobrze moim zdaniam wygladala oferta okien i drzwi choc ten temat az tak bardzo mnie interesowal. Co do pustakow to spodziwalem sie jakiegos bardziej konkretnego przegladu rynku wraz z realnymi cenami. Pan z Kozlowic na pytanie o ceny tylko sie usmiechnal i powiedzial, ze od nich lepiej bezposrednio nie kupowac bo kazdy przedstawiciel bedzie mial duzo taniej - pytanie zatem po co wogole pokazuja ceny, chyba aby wystraszyc klienta. Dosc ciekawie wyglada oferta Nastbudu w temacie bloczkow fundametnowych i stropow. Jesli chodzi o dachy to spodziewalem sie czegos ciekawszego, mimo sporej ilosci ceramiki prawie braklo dachowek cementowych(widzialem w sumie tylko w Zamku). Piece na eko-gorszek, ktore mnie rowniez intereswowaly sladowo byly, jednak fachowosc sprzedawcow byla czasmi mizerna.

 

Podsumowujac : do etapu stanu surowego otwartego - na targach nie bylo wlasciwie nic specjalnie ceikawego. Prawie wszystkie firmy znane, cenniki zwykle sa na stronach - ogolnie bez rewolucji i rewelacji. Ciewawa byla za to oferta drzwi i okien (troche juz mniej). Ogolnie na targach warto byc, choc nie koniecznie do kazdego etapu budowy jest tam ciekawa oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...