Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

A dziękuję dziękuję 8) w imieniu własnem i Małżowiny mojej.

 

Mmmad - wątek łódzki jest w pytę, a historia młodego onanisty - co tu dużo mówić, urzekła mnie :lol:

 

Aggi pisała kiedyś taki faaajny dziennik budowy, lubiłem se poczytać wieczorem przy pyffku http://img481.imageshack.us/img481/1193/pub8yy.gif - a potem był atak nuklearny i pozostał jeno lej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No cóż, trzon grupy inicjatywnej albo po budowie siedzi z cygarami i tequilą przed kominkami :lol: odcięty od interka albo przeżywa rozterki wczesnego macierzyństwa tudzież ojcostwa... Ja też ze spotkaniami nie bałdzo ze względu na świeżą drugą pociechę jestem z lekka uziemniony :-?

 

No kropi moje serdeczne gratulacje.

Chłopczyk czy dziewczynka ?

Powiedz w kilku zdaniach jak jest ?

Rozumiem że masz dwójkę dziecie ? Ile pierwsze ma lat ?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze w takim razie może inaczej :)

Szukam dobrej sprawnej ekipy z narzędziami itp która za w miarę sensowne pieniądze pobuduje domek

Pisząc taniej miałem na myśli ekipę tańszą od mojej a ta wyceniła mi stan surowy po negocjacjach na 48tys w tym koparka.

Wycena obejmuje wykopy, szalunki,zbrojenie, wylanie ław fund, mury fund z bloczków (trójwarstwowe) izolacja pionowa i obustronna, zasypanie, zagęszczenie piaskiem, wylanie posadzki,wykonanie murów zewnętrznych trójwarstwowych oraz nośnych, cokołu budynku,kominów z cegły pełnej do wysokości krokwi, filary przypory,strop obmurowanie wieńca,mury trójwarstwowe poddasza, ścianki działowe poddasza i parteru, schody z parteru na poddasze, wykonanie słupów zewnętrznych i łuków, fundamentów pod murki przy tarasie wylanie tarasów wykonanie schodów zew.

Wydaje mi się z tego co tu czytam że 48tys to dużo ale może się mylę jeśli jednak nie to może ktoś jest wstanie mi polecić jaką s dobra przyzwoitą firmę która wykona mi to taniej dom ma ok 230 m2 pow. całkowitej.

 

Jeśli chodzi o geodetę słyszałem że nasz bierze za wytyczenie ponad tysiąc zł być może jest w okolicy jakiś tańszy może też ktoś zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko porownywac rozne domy i ceny, ale masz racje, ze to duzo. Ale jesli ekipa jest miejscowa, to jest to chyba przecietna cena. Znajomy dostal oferty na budowe podobnej wielkosci domu od ok. 50 do 110!!! tys.

Mozna szukac kogos spoza Lodzi, tam koszty utrzymania sa nizsze, wiec i stawki mniejsze.

A robote zepsuc potrafi kazdy...

 

Ten geodeta wydaje sie drogi (z tego, co wiem, przecietna za wyznaczenie budynku to ok. 400-600), ale moze masz duzo naroznikow itp. wiec on liczy sobie od kazdego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się umówiałm na 15 000 za 105 m. Ale to nie firma, tylko pan Kazio. Jego plusem jest, że robił u znajomych i nie sp... A czy mu się uda u mnie? Dlatego tak trudno jest kogoś polecać. Poszukaj tych, co już wybudowali, choć znaleźć zadowolonego z ekipy nie jest łatwo :( .

JAk rozmawiałam z firmą, to chcieli 30 000. Czyli chyba takie są ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pan Kazio nie jest zły, w końcu firma to też ludzie - tylko spisz z nim umowę, żeby czuł się troszkę w obowiązku ;)

Kosztorys "swojej" ekipy przedstawiałem jakoś gdzieś kiedyś... o tu:

Mój domek: Biedronka z Archetonu, 120 p.u. (2x80 w podłogach), stan surowy z dachem (blacha+rynny) bez okien (to się chyba nazywa otwarty? ) nie licząc fundamentów wyszło wstępnie 24 tys. za robociznę i 49 tys za materiały, to są koszty orientacyjne szacowane przez kolegę-doświadczonego kierownika budów (w tym i mojej), określił je jako "średnia półka" jeśli chodzi o materiały i przyzwoita ekipa, niepijąca, dotrzymująca terminów i sprawdzona przez niego.

Razem ok. 73,000 nie licząc fundamentów, które już są.

A jak będzie, zobaczymy - dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, cena chyba taka przeciętna. Nasza ekipa - sprawdzona, przejęta po dwóch zaprzyjażnionych i zadowolonych rodzinkach - wyliczyła nam 56 tys. za zrobienie ogrodzenia, stan surowy z rozprowadzeniem kanalizacji, pokrycie dachu z obróbkami blacharskimi i orynnowaniem, montaż okien dachowych. Dom 270 m, garaż + pom. gosp. 58 m, dachu 350 m. Jeszcze chyba coś utargujemy bo policzyli za zrobienie ścian z maxa a będzie ceramika na pióro i wpust, wtedy liczą sobie mniej. Acha, jak bez faktury to cena w dół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, cena chyba taka przeciętna. Nasza ekipa - sprawdzona, przejęta po dwóch zaprzyjażnionych i zadowolonych rodzinkach - wyliczyła nam 56 tys. za zrobienie ogrodzenia, stan surowy z rozprowadzeniem kanalizacji, pokrycie dachu z obróbkami blacharskimi i orynnowaniem, montaż okien dachowych. Dom 270 m, garaż + pom. gosp. 58 m, dachu 350 m.

 

 

no tak tylko u mnie cena jest na sam dom bez dachu.

Znalazłem jakąś firmę tylko rekomendacji żadnych niby facet daje ale przecież mogą być podstawione :) Gość niby ma 30 osób i wstępnie powiedział 30tys ale to tak przez tel. hehe dopiero po 18-ej jadę do niego, zobaczę choćby dla orientacji co powie jak zobaczy dokładnie w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk rozmawiałam z firmą, to chcieli 30 000. Czyli chyba takie są ceny...

 

no mnie 30000 by zadowoliło w porównaniu z moją wyceną jeśli to przyzwoita firma porównywalna z moją.

Dla przykładu ta moja to sześciu sprawdzonych ludzi budują szybko w zeszłym roku stawiali dom w 8msc tzn właściciel już mieszkał w nim po tym czasie dom na zero

Ale oczywiście wykończenie to następne koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...