Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze raz wracam do geodety i wytyczania domku. My płaciliśmy po 50 zł za punkt (jak chcesz namiar na geodetę to pisz do mnie na priva).

Luśka - moje gratulacje - 25 lat - wydaje się nieosiągalne. Nam w październiku minie 4 lata.

Na budowie dalsze postępy - wylali nam resztę tych pierwszych wylewek. Tak czysto się zrobiło. Ścianki na górze już skończone. Teraz czekamy na blachę. Pierwsza część ma przyjechać jutro.

Leszku na jakie pokrycie dachu się zdecydowałeś? Bo my w końcu na blachodachówkę rautaruukki. Mam nadzieję, że będzie łądnie wyglądać. Ponieważ będzie to ciemny brąz zastanawiam się nad zewnętrznym kolorem okien.

Poza tym muszę zrobić rozeznanie w sprzętach łazienkowych - bo chcę rozrysować sobie łazienki - jak mają zrobić wodę i kanalizację na górze. Coraz więcej wyborów i coraz trudniejsze.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka co do blachodachówki to raczej weźmiemy z Balexmetalu blachę pokrytą plastizolem, podobno jest lepsza od tradycyjnych (mówię podobno, bo co krok to prorok).

Teraz żona rusz na rekonesans i bój na upusty.

A ja zastanawiam się nad wyborem wkładu do kominka. Już byłem w ogródku witałem się z gąską, bo miał być Sparterhm, ale teraz kusi mnie Tranawa. I co to zrobić?

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kochani,

ludziska z Łodzi i okolic, ja tez buduje dom, ale teraz z innej beczki,we wtorek 9 wrzesnia za Zgierzem w lesie zginęła nam suczka :cry: , wabi się Tina, jest mała, janoszara, ma szpiczaste uszy i zakręcony ogon. dokładnie zginęłaq nam w rejonie letnisk Rosanów-Ciosny-Dzierżązna-Biała.

Jak ją zobaczycie, dajcie natychmiast info na telefon 608600770.

Nie będę pisać ze czekają stęsknione dzieci, jak w kazdym ogłoszeniu, ale juz dostajemy szaleństwa nie wiedząc, gdzie ona jest...

help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wam też załączam zaproszenie.

Ostatecznie jesteście tak blisko,że moglibyście się wybrać!

:)

 

Proszę o wpisywanie się na listę obecności na spotkaniu w sobotę.:D

Patrz grupa warszawska!

 

Muszę chodzić po grupach i zgarniać za uszy? :D

 

Obecność obowiązkowa!

Zapraszamy serdecznie!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal sobota to jak dla mnie odpada. Jest jedyny dzień kiedy coś mogę uczciwie coś porobić na budowie.

Czy nie lepsza byłaby niedziela? Ale jeśli większość jest za sobotą, to mówi się trudno.

Co do postępów budowlanych dziś góra jutro kończą mi tynki. Teraz pora czekać na dekarzy, którzy wchodzą w połowie października.

I to tyle.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałam ale odpoczywałam i nawet nie podchodziłam do komputera.

U mnie prace w pełni. Dach prawie skończony, okna zamówione, drzwi wejściowe zamawiamy jutro. Dzis ekipa miała zacząć robić ogrodzenie z przodu domku. Umówiliśmy jeszcze ekipę do ocieplania domku.

Mnóstwo spraw do zgrania w jednym czasie. Chcieliśmy by drzwi i okna wstawili w jednym czasie - zobaczymy czy się uda zamkąć dom w ciągu jednego dnia.

Poza tym pogoda mogłaby się jeszcze nie psuć, bo byłoby milej no i budowniczym łatwiej. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł aby wymienić się informacjami. Na dobry początek:

Impregnaty do drzewa:

Borochron - kupiłem na Łagiewnickiej 255 - 7 szt. po 65 zł brutto za 5l koncentrat

FOBOS M2 cena brutto 143 zł/25kg W Zgierzu na terenie Boruty

Na dachówkę Euronita Traktorowa 21 - upust 12% (kiepski)

Max 288 prod. Osieki klasa 150 cena bruto 1,80 zł/szt Skład Budowlany IWONA w Aleksandrowie Łódzkim

 

Czekam na innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ocieplenia: my załatwiamy tylko styropian a facet całą resztę - materiały i robociznę. Policzy nam po 28zł za m2. Gość polecony i sprawdzony - widzieliśmy dom ocieplony przez jego ekipę. Jest to średnia cena. W tym roku zrobią styropian i zaciągną klejem a tynk położą wiosną bo nie będzie już dobrych temperatur by ładnie i równo wysechł tynk.

Mieliśmy namiar na tańszych ludzi (po 19zł) ale nie sprawdzili się u znajomych i teraz inna ekipa poprawia po nich. Także z nich zrezygnowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka z tym styropianem się waham czy robić w ty roku czy przełożyć to na rok przyszły. Na dach wchodzą mi z balchodachówką mi dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Więc nie wiem czy wykonywanie prac ociepleniowych pod koniec paździeernika to nie jet za późno.

Jedyne co to muszę kupić styropian, bo Vat Vatem, ale styropian ciągle drożeje. :wink:

Pozdrwiam wszystkich budowlańców i nie tylko

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...