Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę łódzką, mam w planach zacząć w tym roku budowę. Na razie nie mam wprawdzie jeszcze projektu, ale już pewne koncepcje, wizualizacje (własne) - więcej w temacie: coś z niczego http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43851&highlight=

Mam nadzieję na podpowiedzi i wymianę doświadczeń.

Wbrew podpowiedziom w tamtym temacie nie będę budował ze słomy i gliny - może szkoda, lubiłbym takie eksperymenty. Moja żona jest jednak tradycjonalistką (choć to też tradycja...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jest. Własny kawałek Wszechświata.

 

Wypijmy za to

 

Gratuluje :p i ide po cos do picia :lol: :p

 

Jak cos , to nie klnij na mnie za bardzo :oops: :D

 

btw - my nadal szukamy :-? Choc pojawilo sie dzis swiatelko w tunelu, to ... boje sie, ze jak zwykle okaze sie, ze to pociąg :x

 

Trzymam kciuki, w końcu coś znajdziecie - ja też już zaczynałem słabnąć a tu proszę, działka sama się znalazła i to w dość nieoczekiwany sposób... Ale znam to uczucie - już się czujesz właścicielem a tu bach! miała być budowlana a jest rolna - i do tego 12 spadkobierców :lol:

 

Co ciekawe byłem tam wcześniej ze 2 razy i strasznie mi się to miejsce podobało, ale widze - fundamenty stoją, więc pewno ktoś buduje - albo budować będzie... Nawet myślełame o sąsiedniej działeczce ale spojrzałem w plan i tam biegnie ta linia średnionapięciowa, więc można budować dopiero pod koniec działy - odpuściliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu całkiem nowy, więc wypada się przywitać.

Przywiały mnie tu dobre (mam nadzieje) wiatry. Po kilku miesiącach oglądania różnych ofert sprzedaży gotowych domów jesteśmy o krok od decyzji o budowaniu domu. Zostaje "niewielka" kwestia - gdzie i jaki. Na razie rozważamy kilka lokalizacji - Zgierz (Chełmy), Nowosolna i okolice, ewentualnie cos jeszcze. Co do tego jaki - to przeglądamy katalogi i precyzujemy swoje potrzeby (dom z poddaszem użytkowym, 3 sypialnie i 1 lub dwa pokoje do pracy (oboje dużo pracujemy w domu). Plus oczywiście kuchnia i najlepiej spora bo ja lubie (i podobno umiem)gotować. No i najważniejsze - ma być tanio :) (kredyt itd.)

Teraz coś o nas - jesteśmy małżeństwem 2+2. Typowe przeciwieństwa - ona umysł ścisły - ja humanista. Oboje pracujemy, dzieci są jeszcze niewielkie (6 i 2).

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zacząć w tym roku jednak urzędas powiedział mi że jak mam szczęście to pozwolenie na budowę dostanę we wrześniu. Podanie o warunki złożyłem na początku lutego.

Co do taniego budowania było sporo wątków o pustakach własnej roboty. Tylko czy da się zaoszczędzić na ścianach skoro najdrożej kosztują drobiazgi ??

 

Nie strasz mnie że to tyle trwa . Bo cały czas mysle aby coś już zacząć w tym roku , a jestem jeszcze w lesie.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, trzeba być twardym a nie miętkim :lol: , nosy w Gratkę i szukamy szukamy ;)

 

Jeśli ci się nie spieszy i możesz poczekać z rok na media to polecam tę "moją" lokalizację w Dobieszkowie, a może przypasuje ci ta "wąska kiszka", tam masz wszystko w drodze łącznie z gazem i telefonem... Minus taki że wjazd od południowego wschodu i sąsiad co ma wieczny bajzel w gumnie. No i komunikacja daleko.

 

Na prv poszły też inne namiary ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nowi forumowicze z grupy łódzkiej!!!

Jak to miło przeczytać, że następni są zapaleńcy do budowy (hi, hi, jak to miło juz o tym zapomnieć!!! :wink: :lol: ). Patriotyzm lokalny sie odzywa i dlatego Aleks górą. Do dociekliwych: net mam z TP SA i jak na razie (odpukać!!! :x ) nie ma kłopotów. I jakoś nie mogę przyłączyc sie do postu : komu niepotrzebny telefon stacjonarny?

Otóż zawiadamiam: MNIE POTRZEBNY. Dlaczego? Otóż są jeszcze ludzie, którzy nie korzystają z: netu, komórek, skypa, i w dodatku mieszkają w innym województwie i na dodatek są moja bliską rodziną. Dlatego mozliwość darmowego dzwonienia po 20 jest bardzo wygodna. A jak sie przeniose do Dialogu to będzie jeszcze bardziej kuszące.

Jak to miło, kropi, ze masz już swoje miejsce na ziemi. Teraz to juz tylko do przodu! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu całkiem nowy, więc wypada się przywitać.

Przywiały mnie tu dobre (mam nadzieje) wiatry. Po kilku miesiącach oglądania różnych ofert sprzedaży gotowych domów jesteśmy o krok od decyzji o budowaniu domu. Zostaje "niewielka" kwestia - gdzie i jaki. Na razie rozważamy kilka lokalizacji - Zgierz (Chełmy), Nowosolna i okolice, ewentualnie cos jeszcze. Co do tego jaki - to przeglądamy katalogi i precyzujemy swoje potrzeby (dom z poddaszem użytkowym, 3 sypialnie i 1 lub dwa pokoje do pracy (oboje dużo pracujemy w domu). Plus oczywiście kuchnia i najlepiej spora bo ja lubie (i podobno umiem)gotować. No i najważniejsze - ma być tanio :) (kredyt itd.)

Teraz coś o nas - jesteśmy małżeństwem 2+2. Typowe przeciwieństwa - ona umysł ścisły - ja humanista. Oboje pracujemy, dzieci są jeszcze niewielkie (6 i 2).

Pozdrawiam

Ya

 

Cześć YA 8)

 

W sumie zaczęliście od razu od najfajniejszych lokalizacji ;) , też myślałem o Chełmach ale tam trochę drogo i jakoś tak.. nie wiem - w sumie zostałem na Wzgórzach i dobrze mi z tym. Polecam piękne te okolice i dobry dojazd do miasta.

 

Aniu99, jakże sympatycznie cię znów tu spotkać! :p Zniknęliście praktycznie całą "zeszłoroczną" ekipą i pisz pan na Berdyczów - nieładnie :cry: .

Co do telefonu to zgodze się jednakowoż pod warunkiem posiadania linii a nie antenki - jakość radiołączy jest katastrofalna, kolega ma toto w swoich rubieżach i nawet jak już człowiek się połączy to i tak nie pogada - albo pogada jak za komuny z Miastkiem :lol: O interku nie wspomnę, modemy nie tolerują tych trzasków i gwizdów po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...