Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Długi, o jakich wzgledach oszczednosciowych przy przekazywaniu piszesz?

Ja nie mialem na to wplywu, ale ciesze sie, ze moja droga jest gminna. Nie wyobrazam sobie teraz, gdyby byla wspolwlasnoscia mieszkancow - w swietle organizowania gazociagu. Wystarczylaby jedna osoba, ktorej by nie zalezalo na gazie i byloby juz po wybuchowych perspektywach... A tak - po prostu wystarczyla zgoda gminy na budowe gazociagu.

 

 

Wybudowanie jakiegokolwiek przyłącz przy drodze gminnej wiąże się z zamknęciem pasa drogi, projektem organizacji ruchu na czas budowy ,kilkukrotną wizytą w wydziale dróg i wniesieniem za powyższe stosownych opłat. (plus opłata eksploatacyjna za to ,że rura leży pod drogą ) drobne koszty ale zawsze się uzbiera.

Jak jeszcze szukałem działki to na Rąbieniu spotkałem się z takimi sytuacjami ,że droga po podziale była wydzielona ale nie przekazana na własnośc gminy do momentu w którym wszyscy mieszkańcy nie ukończyli robót ziemnych 8)

 

Aaa. zapomnialem o zamknieciu drogi i oplatach za uzyczenie drogi. To zamkniecie drogi to u mnie byla parodia, bo za mna sa jeszcze cztery dzialki, na ktorych nic sie nie dzialo, a ulica jest slepa. Wiec nawet nie moglem zaproponowac objazdu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dobrej hurtowni z kablami i innym osprzętem elektrotechnicznym szukam!!!!!!

 

Czy dobra = tania czy dobra = duzy asortyment?

Z tych co znam:

Luxi na Gdanskiej, prawie przy Mickiewicza, obok studia lazienek.

Castorama, Obi, Praktiker

 

Jesli chodzi Ci o same kable, kupowalem od goscia z Tuszyna, znalazlem go przez allegro. Ceny konkurencyjne, zajmuje sie tez wykonawstwem. http://www.elmot.cosi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moi mili - parę pytań po 100 punktów ;)

1. Jak znaleźć gościa co mi zrobi projekt instalacji elektrycznej i wod-kan? Ile to powinno kosztować zakładając, że projekt jako taki już jest, trzeba go tylko lekko przerobić?

2. Czy np. zamawiając piece i konwektory w firmie, która oferuje projekt instalacji elektrycznej pod te grzejniki, mam prawoi oczekiwać że ich projekt będzie uzupełnieniem istniejącego projektu instalacji, czy będzie zupełnie nowym projektem całej elektryki, czy za wszystko mam osobno płacić? Ile?

3. Gdzie w naszym pięknym mieście szukać łebskich wykonawców schodów drewnianych ażurowych samonośnych? Kto się zna na kowalstwie artystycznym? Ile moiże kosztować wykonanie poręczy do takich schodów przez kowala?

4. Gdzie szukać firmy od ogrzewania podłogowego? Jakie stosowaliście maty grzejne, kto montował i czy jesteście zadowoleni?

 

jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to dopytam 8)

Uprzejmie proszę o litościwe pochylenie się nad moim pytaniem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moi mili - parę pytań po 100 punktów ;)

1. Jak znaleźć gościa co mi zrobi projekt instalacji elektrycznej i wod-kan? Ile to powinno kosztować zakładając, że projekt jako taki już jest, trzeba go tylko lekko przerobić?

Nie wiem, jakie zmiany chcesz wprowadzic, ale tu zdalem sie na instalatorow. Tym bardziej, ze w projekcie mialem stempelek "instalacja dopasowac na budowie"

2. Czy np. zamawiając piece i konwektory w firmie, która oferuje projekt instalacji elektrycznej pod te grzejniki, mam prawoi oczekiwać że ich projekt będzie uzupełnieniem istniejącego projektu instalacji, czy będzie zupełnie nowym projektem całej elektryki, czy za wszystko mam osobno płacić? Ile?

Wczesniej pisalem, ze przy kosztorysowaniu c.o. w jednej z hurtowni mila Pani mimo wszystko jeszcze raz przeliczala moj projekt. W cenie potencjalnych zakupow. Moze to samo dotyczyc piecow.

3. Gdzie w naszym pięknym mieście szukać łebskich wykonawców schodów drewnianych ażurowych samonośnych? Kto się zna na kowalstwie artystycznym? Ile moiże kosztować wykonanie poręczy do takich schodów przez kowala?

Na targach bylo kilku producentow takich schodow, ale nie pomne wszystkich cen (dla mnie drogo), mam jeszcze ich ulotki. Jedna firme pamietam: http://www.drewnostyl.pl/schody.htm

4. Gdzie szukać firmy od ogrzewania podłogowego? Jakie stosowaliście maty grzejne, kto montował i czy jesteście zadowoleni?

Mam podlogowke, ale wodna. Mi instalowali goscie od instalacji c.o. - czyli hydrualicy. O zadowoleniu bede mogl powiedziec, jak pod koniec roku podlacza mi gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie

mam do zaoferowania troche (no z 300 ) stempli różnej długości (u mnie były już używane ladne grube jak ktoś ma ochopte to na pewno się dogadamy :D

druga sprawa to okna a konkretnie rolety zewnętrzne kto ma (jakie tzn z elektryką czy "na pych" ) i wasze zdanie o tym czy możecie kogoś polecić do okiem i rolet z Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie :D

Wiosna przylazła już chiba prawie jak myślicie?!

U nas praca wre! Aż miło popatrzeć. Serce rośnie!

Mam komunikat:

Służę namiarami na Fachowca od stawiania domków!

 

Drugi:

Jakby ktoś sobie życzył skorzystać z konkretnych upustów na materiały to służymy pomocą (okazało się w trakcie budowy, że znajomych mój Ślubny posiada i chętnie się podzielimy info na priva)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi namówili mnie na kondesia Viesia (Viessman), a podłogówka Rehau. Trochę mnie to nadszarpnęło, ale jak porównałem rachunki za gaz sąsiada i moje to powiem krótko nie żałuję! Pzdr.

 

rosamyślałem ,że oni tylko Vailanta mają.Jakiego masz wieśka???????????? Robią projekt ????????? Jakie koszty robocizny??Podłogówkę masz na całej powierzchni??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...