Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Mam pytanie bo mnie ostatnio powalił pan elektryk na kolana

:(

Zażądał bowiem ode mnie 3.500 zł za przygotowanie instalacji do przyłączenia jej do ŁZE.

Jak to jest możliwe ? Przezież skrzynka kosztuje ok 400 złotych. Zaznaczam, że to przyłącze napowietrzne.

CZy Wy też tyle płaciliście, czy on chce mnie naciąć ?

 

Pozzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie bo mnie ostatnio powalił pan elektryk na kolana

To całkiem możliwe o ile Pan Elektryk w cenę wliczył materiały (kabel, skrzynkę na słupie, skrzynkę 'końcową', bezpieczniki, licznik itp duperele) oraz opłatę przyłaczeniową i robociznę oraz papierkologię z geodetą na czele.

 

Mnie osobiście takie przyłacze kosztowało około 3000PLN, w tym 1kPLN dla ŁZE - ale było to na początku stulecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi wszystko u nich załatwiał technolog Piotr Wardęszkiewicz. Wieśka udało mi się kupić z ogromnym rabatem (2 lata temu wchodziła nowa seria Vitodens i model 300 z zasobnikiem 160l w zintegrowanej razem z piecem obudowie kupiłem w cenie 200-tki- czyli jeżeli dobrze pamiętam ok.12.000zł). Był to wtedy wypas ale za super cenę.

Podłogówkę mam w kilku sekcjach, razem ok.50mkw. Robocizna: podłogówki 10zł/mkw, za kompletną kotłownię 1.000zł.

Na parterze oprócz podłogówki(kuchnio-jadalnia, korytarze, wiatrołap i łazienka) mam też zwykłe grzejniki KERMI (PLANY, tzn.gładkie: droższe po ok.50-100zł/szt od PURMO ale mają extra wygląd). Na poddaszu tylko grzejniki. Wszystko to wstępnie (rob.+mat.) przeliczali mi w:Tibexie, ESO (ul.Sienkiewicza) i THERMO-CLIM(ul.Tuszyńska). Wygrał Tibex. Wszędzie mi "doradzali na swoją stronę" - tu trzeba uważać i się targować! Pytać o wszystko, a szczególnie przy podpisywaniu umowy zawrzeć punkt "że wszystkie inne prace nie zawarte w umowie-wycenie i projekcie a będące konieczne do prawidłowej pracy systemu bvędą wyk. na koszt wykonawcy". Bo ja np. nie wiedziałem,że "miernik" pogodówki trochę kosztuje, a regulatory podłogówki do każdej sekcji to ok. 200zł/szt. (sic)!

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anisia3 zobacz mój post z 15-go marca. 828zł/2m-ce to dużo,ale wtedy były największe mrozy (ludzie na Forum pisali,że licznik im dziennie kręcił min.30m3gazu!), dom jest duży (215m.użytk.) 12 grzejników, podłogówka itd. Czyli licząc 828zł/2m-ce/215m.użytk.=1,93zł/m.użytk. Sąsiadowi wyszło ponad 2,30zł/m. Chyba ma junkersa bez pogodówki i podłogówki. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa może to i nie tak drogo przy duzym domu, ale ogrzewanie podlogowe też dodatkowo kosztuje. A ja właśnie zastanawiam się, czy wywalanie kasy na piec kondensacyjny ma sens, bo z wielu obliczeń forumowiczów wynika, że inwestycja może się zwrócić po około 10 latach. A wtedy to już raczej czas na zmianę pieca :x i znowu trzeba wywalić kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. (znów nie zadziałał automat i nie dostałem powiadomienia o odpowiedziach :evil:

 

Dostałem wycenę akupiecy z Inproela, wyszło w sumie 9000 z montażem gdyby robić wszystko w piecach, z pogodynką itd. Połowę zaoszczędzimy robiąc piece tylko na dole a na pięterku konwektory.

 

Pytanie: czy jest sens inwestować w pogodynkę (wychodzi kilka ładnych stówek, tak pod 1kPLN) jeśli będziemy grzać także kominkiem? Jak rozumiem te dodatkowe czujniki informują piec do jakiego poziomu ma się naładować w zależności od temp. zewnętrznej... Nie odpowiedzieli natomiast co do projektu samej instalacji - jednak chyba będę musiał sam to zrobić :(

 

Aha - prośba: Gdyby ktoś wiedział o jakimś sensownym domu na sprzedaż albo działce np. w Aleksandrowie :p to proszę o informacje, bo koleżanka poszukuje.

 

Jeszcze takie pytanko: właśnie wgryzam się w tematy alarmowo-ochroniarskie i wdzięczny byłbym za wszelkie w tym temacie informacje, a to:

- kto wam montował alarm - czy zlecaliście firmie zewnętrznej (jakiej?), czy robiła to agencja ochrony (jaka?) lub firma z nią powiązana

- z jakich firm korzystają Forumowicze ze Wzniesień - przy barze w Kalonce stacjonuje patrol firmy chyba "Patrol" właśnie ale jakoś nie mogę jej znaleźć w necie, choć pamiętam że jakowyś adres www ona posiadała (z tym że nie pamiętam jaki :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wróciłam - ciepło mi było :p

mam już działkę, wypis i od razu mam problem

 

Czy jeżeli w wypisie mam zapis" największy wymiar poziomy jednorodnego elementu zespołu zabudowy nie może przekraczać 10 m" to co on znaczy???

1. czy chodzi o max długość ściany?

2. czy ściany razem ze schodami i podestem przed wejściem?

3. A co z daszkiem?

4. A co, jeżeli w projekcie ściana ma 1013 cm? Przejdzie, jeżeli jest o 13 cm dłuższa, niż napisali?

Wiem, pójdę do architekta, to się dowiem, ale to dopiero w poniedziałek a teraz się martwię... Coś mi się wydaje, że z Lorety nici. :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w tym miejscu musze swoja gmine odrobine pochwalic. U mnie przy drodze jeszcze nikt nie mieszka, ale godzine po telefonie przyjechal plug i odsniezyl. Pozniej o mnie zapomnieli, ale zadzwonilem kolejny raz i powiedzialem, ze za dwa dni chce dojechac z wykonawca na budowe - nastepnego dnia droga znow byla odsniezona.

Po prostu władzom trzeba dac znac, ze jednak ich wyborcy zyja.

Niestety, sprawa jest rozwojowa i bez pieniaczenia się nie obejdzie :-? - byłemdziś po dyżurku na rekonesansie, oprócz mgły zobaczyłem jezioro z przylegającą młaką w miejscu gdzie niedawno była droga :o , a że podjazd jest konkretny - były pewne trudności - ten OS brałem na 2x :roll: , dopiero z rozpędu udało się podjechać.

 

Jeśli gmina to Nowosolna a powiat Łódź Wschód to gdzie mam się udać i na kogo drzeć ryja, żeby mi drogę udrożnili? Nawet jak śniegi ruszą to raczej czarno widzę możliwość przejechania np. Stara z cegłami... :evil:

Niech wysypią choć jaki szuter, a docelowo będziemy walczyć o płyty betonowe, bo na asfalt chyba raczej nie ma co liczyć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gmina to Nowosolna a powiat Łódź Wschód to gdzie mam się udać i na kogo drzeć ryja, żeby mi drogę udrożnili? Nawet jak śniegi ruszą to raczej czarno widzę możliwość przejechania np. Stara z cegłami... :evil:

Niech wysypią choć jaki szuter, a docelowo będziemy walczyć o płyty betonowe, bo na asfalt chyba raczej nie ma co liczyć :cry:

 

Urzad Gminy Nowosolna - Lodz, ul. Rynek Nowosolna (to jedyna taka gmina, ktora swa siedzibe ma na terenie innej gminy)

Mam nadzieje, ze droge masz gminna? (a nie prywatna, ani uchowaj powiatowa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze takie pytanko: właśnie wgryzam się w tematy alarmowo-ochroniarskie i wdzięczny byłbym za wszelkie w tym temacie informacje, a to:

- kto wam montował alarm - czy zlecaliście firmie zewnętrznej (jakiej?), czy robiła to agencja ochrony (jaka?) lub firma z nią powiązana

- z jakich firm korzystają Forumowicze ze Wzniesień - przy barze w Kalonce stacjonuje patrol firmy chyba "Patrol" właśnie ale jakoś nie mogę jej znaleźć w necie, choć pamiętam że jakowyś adres www ona posiadała (z tym że nie pamiętam jaki :lol: )

 

Ja mam rozdzielony monitoring od interwencji (jeśli chodzi o firmy)

Podpisałem umowę tylko ze stacją monitorowania alarmów (0426848442). W umowie mam zawarty zakres ochrony, czasy reakcji itd. Natomiast to jaka grupa interwencyjna (firma) przyjeżdża na wezwanie to juz broszka tejże firmy monitorowania alarmów. Zależało mi ( z różnych powodów) na takim rozdzieleniu

Póki co jest ok - ale nie mieli (i niech tak zostanie) na razie za dużo okazji do wykazania się.

Kolega w okolicy ma tylko alarm z powiadomieniem na sms. W razie alarmu dzwoni na najbliższy posterunek policji - i też bardzo sobie chwali - a koszty nieporównywalne.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...