Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Właśnie dlatego nie chcę brać z gratki, zawsze pewniejszy będzie ktoś, kogo usługi są sprawdzone, ale chyba nie mam co liczyć na pomoc, czasu zostało niewiele, a namiarów brak. Podłogę mam najzwyklejszą i niewiele tej powierzchni, ale jeszcze tynk na ściany, tylko cementowo-wapienny, słyszałam, że jest lepszy z agregatu niż taki zwykły. Dużo decyzji do podjęcia, aż głowa boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ekipa od wylewek raczej nie zrobi Ci tynkow i vice versa. Wiec potrzebujesz dwoch ekip.

 

Najpierw zrob tynk, dopiero potem wylewki.

 

Do tynkow gipsowych maszynowych mialem w miare dobra, polecona ekipe, ale dopiero teraz na wiosne widze pewne niedorobki. Wiec smiem twierdzic, ze nie ma ekip doskonalych. Wylewki mialem tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszysktim Z GRUPY Łódzkiej

 

Jeśli pozwolicie rozpoczynam swoją działalność w Klubie i choć jeszcze nie buduję staram się już teraz poszerzać wiedzę, bo wiosna idzie i czas ruszyc.

 

Zacznijmu od tego że mam nieruchomość gruntową. Składa się z kilku przyległych działek. Istotne jest to iż dzieli się na dwa rodzeje:

1/ grunty rolne R VI (klasa) z prawem zabudowy jednorodzinnej i

2/ las LsV - zakaz wprowadzania obiektów kubaturowych.

 

Proszę o kilka uwag na co mam zwrócić uwagę mśląc o budowie. Z wypisu z planu zagospodarowania można wyczytać

1/ co do działki na zabudowę

- budynki mieszkalne - do dwóch kondygnacji, w tym poddasz użytkowe

(a) Czy może być zatem piwnica?

- budynki gospodarcze - jedna kondygnacja

- nachylene połaci dachu maksimum 45 st. o równym kącie nachylenia

(b) Jak liczy się te stopnie od czego? Czy to oznaczaż że domy mają mieć badziej płaskie dach (klicki) niż bardziej strome (strzeliste wierzyczki) ?

- jednolita kolorystyka dachów dla poszczególnych jednostek planistycznych

© Co to jest jednostka planistyczna? Czy to moja działaka? Moja nieruchomość? Czy to oznacza że moje dach muzą być w jednakowym kolorze? Czy też mój dach musi mieć kolor Sąsiada??

- ogrodzenie frontowe, ażurowe, usytuowane w ustalonej linii rozgraniczającej drogi

(d) Jak ustalić front? To strona od drogi publicznej? Od wszystkich dróg publicznych czy może tylko od drogi dojazdowej do posesji, tej strony?

-powierzchnia biologicznie czynna 60%

(e) Jak to rozumieć? czy to jest część wolna od jakiejkolwiek zabudowy czy też ingerencji?

 

2/ Najciekawsze na koniec tj. LAS,

- zakaz wprowadzania obiektów kubaturowych na terenie lasów prywatnych!!!

- adaptacja istniejących duktów leśnych, z możliwością modernizacji na ciągi pieszo-rowerowe

(f) Co to są obiekty kubaturowe? Czy to oznacza, że nigdy nic tam nie wystawię? Altanki? garażu? W przyszłości myślę o sprzedaży jednej z działek leśnych ale przy takim przeznaczeniu nikt jej nie kupi? Czy tam można tylko sadzić grzyby i robić ścieżki? Ratunku pomocy! Musi być jakieś wyjście! Las jest świetny, tylko po co mi tyle lasu w którym nic nie mogę zrobić??

 

Pozdrawiam Serdecznie i mam nadzieję, iż jakoś mnie oświecicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. Tyle, co wiem:

piwnica to nie kondygnacja

nachylenie połaci do poziomu. To jest zawsze podane w planie domku Jeżeli max 45 to znaczy, że mniej można. Co do wieżyczek to nie wiem. Koniecznie chcesz?

Kolorystyka tzn nie można odbiegać od sąsiadów. Ja mam w planie np tylko czerowny i brązowy. Zieleń odpada.

Ażurowe ogrodzenie od frontu - od sąsiadów możesz się odgradzać, jak chcesz, od drogi masz ażurowo. Ile masz tych dróg wokół? Zwykle bywa jedna, no max dwie (działka narożna). Czy tylko od publicznych - mówiąc uczciwie, nie pamiętam. To jest w planie, łącznie z wyjaśnieniem, która droga jest jaka.

U mnie w planie pow biologicznie czynna oznacza zieloną. Czyli wybetonować też nie można.

Las jest faktycznmie ciekawy. Wygląda, że możesz sobie zrobić ścieżkę rowerową i nic więcej. Ale tak naprawdę to na te pytania odpowie ci pani w lokalnym dziale arch., gdzie wydają pozwolenia.

Witaj w klubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommcio

widzialem ze potrzebujesz kogos do gleby ale nie podawalem danych bo nie wiedzialem jak zrobią

 

teraz juz wiem ze ze sa dobrzy wywalili mi błoto nawiezli stabilizacji potem tłucznia potem cos jeszcze i wszystko kilka razy utwardzali maszynami

 

problem jest taki ze od poniedzieli zaczynaja robote z Budomalem 30000m2 kostki :)

 

ale numer podam na prv

 

a jeszcze co,

robili u mojego brata 500m2 kostki róznej i brat jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, a jak myślisz ile może kosztować stabilizacja kawałka drogi, tak ze 100 metrów? Bo z tego co się pytałem u sąsiada to gmina niezbyt chętnie robi sama drogi bo nie ma forsy, dopiero jak się mieszkańcy ściepną to coś dorzuci i drogę robią. Tak powstał asfalt w Wódce, ludziska wyskakiwali po 3 kawałki i w końcu wyleli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi

 

jezeli chodzi o tzw jumby(100x75) to wiem ze mozna kupic za 10zł sztuke uzywana

ale ile moze kosztowac korytowanie? mysle ze z 15zł plus 10zł za ułozenie jumb moze taniej ale nie wiele

nie wiem czy ktos sie zgodzi na samo korytowanie? może..

 

wiem jedno, bez wykorytowania czyli pozbycia sie gliny, błota oraz calej tej zadymy rozjezdzonej na drodze, to co kolwiek wsypiesz w to błoto to ono wypłynie, ja planowalem na drodze szlake ale obawiam sie ze to rozwiazanie na 1 rok bo szlaka sie napije i po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sąsiad zasponsorował 3 ciężarówki jakiegoś czegoś wysypanego na drogę (takie czorne, wygląda trochę jak żużel z pieca), wysypał w zeszłym roku, jest nieźle na odcinku płaskim ale obawiam się że na podjeździe może to wszystko spłynąć... Jest parę nowych - jeszcze nie zamieszkałych - domów na naszej górce, jakby tak się skrzyknąć i do gminy wystąpić to kto wie, może by przeszło.

 

Ja sobie tak czy inaczej pewnie zrobię te jumby przed domem, bo podjazd do drogi też mam konkretny 8) Gdzie można je po 10 zł kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierbud twierdzi, że jeśli dach jest prosty z 1 kalenicą, bez lukarn, wolich oczek itd to taniej wychodzi blacha, jesli zaczynasz kombinować - to cena się zbliża do dachówki bo jest więcej odpadów i robocizny, a także więcej elementów do sp..rzenia ;) . Weź też pod uwagę, że pod ceramikę robisz trochę inną więźbę - czytaj: droższą... :roll:

To pierwsze to prawda, to drugie to podejscie nie do konca poprawne. Zwlaszcza w swietle ostatnich wypadkow.

Wiezba ma nie tylko utrzymac blache/dachowke, ale przede wszystkim obciazenia od sniegu.

Ups, sorki nie zauwazyłem :oops: - w takim razie musisz brać pod uwagę nacisk śniegu jako element stały i robić więźbę z zapasem zarówno dla ceramiki jak i blachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...