Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

tłuczeń

10-31,5 57zł +22% Vat / tona

31-65 57 zł + 22%

Mają jaszcze kliniec drogowy .żwiry, grysy granitowe, grysy bazaltowe ,piach płukany

telefon na priv a jak będziesz kupował i nie wejdziesz do mnie na kawę , bo ja po sąsiedzku , to nakopię ci do d...

Też się dowiadywałem. Drogo mają, ale to skład przecież...

 

Przy ilości minimum jednej ciężarówki 30 t lepiej zamówić bezpośrednio w kieleckich kopalniach.

Do mnie np. tłuczeń-kliniec z transportem z VATem:

 

Andrzejów: 69,54 zł/t brutto

Kilece: 47,58 zł/t brutto

 

a działka niedaleko Andrzejowa: gm. Brójce - będzie 5-7 km. Do Kielc jak by nie liczyć będzie ponad 100 km.

 

Ta kielecka cena powyżej to z:

 

KOPALNIE ODKRYWKOWE SUROWCÓW DROGOWYCH S.A.

25-116 KIELCE, ul. Ściegiennego 177, Skr. Pocztowa Nr 29

Marketing i Sprzedaż: 362-25-30, 362-25-31

 

Jest jeszcze:

 

Morawica Kopalnia Wapienia S.A.

26-026 Morawica k. Kielc Morawica 1

NIP : 657-24-09-259

tel. : 41 311-45-33, wew. 222

tel. (41) 311 41 85, 311 41 59

prezes (41) 311 46 03

fax (41) 311 45 32

dzial marketingu i sprzedaży (41) 311 45 33

 

ale tu nie oferują transportu (trzeba załatwiać - średnia cena to 2,30 zł/km - wlicza się drogę powrotną). Cena w kopalni: 12-17 zł/t w zależności od frakcji.

 

Ja na razie zrezygnowałem z tego klińca. Tymczasowo wykorytuję i sypnę pospółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi.

Patrząc na Twój emeblemat mam dzisiaj wielką radość na twarzy po wczorajszej wygranej ŁKS-u ( jest przed Widzewem) oczywiście nie antagonizując z Tobą . Kibolem nie jestem, ale całe życie sercem byłem z ŁKS-em, choć to daaawano było.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

 

Mobby jak mieszkałem na Świerka to chodziłem na mecze ŁKS-u i WIDZEWA ulica była taka podzielona .Czasami dochodziło do zabawnych sytuacji :lol: :lol: :lol: ....

Derby w pierwszej lidze czemu nie ale jeszcze kawał sezonu przed nami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morawica Kopalnia Wapienia S.A.

26-026 Morawica k. Kielc Morawica 1

NIP : 657-24-09-259

tel. : 41 311-45-33, wew. 222

tel. (41) 311 41 85, 311 41 59

prezes (41) 311 46 03

fax (41) 311 45 32

dzial marketingu i sprzedaży (41) 311 45 33

 

ale tu nie oferują transportu (trzeba załatwiać - średnia cena to 2,30 zł/km - wlicza się drogę powrotną). Cena w kopalni: 12-17 zł/t w zależności od frakcji.

 

Ja na razie zrezygnowałem z tego klińca. Tymczasowo wykorytuję i sypnę pospółkę.

 

No i wychodzi na to, ze wykonawca ma najlepsza oferte. 32 zl za tluczen i 2,40/km - przy 10 tonach i tak wychodzi duzo taniej (i mniej) niz z Andrzejowa. A do Andrzejowa tez mam z 7 km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobby: Witaj w klubie Apropo - kiedys razem mielismy problem z jednym wykonawca tynkow - pamietasz?

 

Tak, jak o nim pomyślę, to jescze mnie trzęsie ze złości.

 

Derby w pierwszej lidze czemu nie ale jeszcze kawał sezonu przed nami

Dobrze by było. :)

 

 

Kolego drogi nie rozmywaj nam tematu grupy.

Nie samą budową człowiek zyje.

Jak trochę powalczysz z budowalńcami to chetniej poczytasz i inne tematy, zwłaszcza Długiego i Aggi, nie wspomnę o Selimmie

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis z sasiadem chcielismy kupic - ale transport do nas wyszedl za drogo. Jest jakas budowa na ul. Kolumny i czyszcza plac z czarnej ziemi.

mozesz podać więcej info.? - ja mam działeczkę w okolicy Kolumny i barzdo mnie ten temat interesuje. po zimie sporo ziemi mi po prostu osiadło, a najwyższa pora brać się za uporządkowanie terenu. Szukam dobrej ziemi do ogrodu. pozdrawiam. Gosias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede mial prawdopodobnie budowany POS jeszcze w tym m-cu. Ale nie wiem, ile kosztowaly badania geotechniczne, bo to zalatwial poprzedni wlasciciel.

Z tego co wiem cena wydaje sie przecietna - moze rozmawiaj z projektantem calej oczyszczalni o komplecie - opinia + projekt, powinno byc taniej.

 

Samemu to na pewno mozna zrobic - ale nie wiem, czy wtedy dostanie sie pozwolenie (chociaz z tego co mi sie obilo o uszy ta opinia nie jest obowiazkowa - jest "dla swietego spokoju"). W przyblizeniu metoda jest taka: kopie sie dosc gleboki dolek, wlewa sie tam wode i co jakis czas sprawdza, czy woda wsiaka. To tak ogolnie, bo nie pamietam parametrow: jaki gleboki dolek, ile tej wody i jak czesto sie sprawdza. Moze jest to gdzies na forum opisane, bo przejrzalem na stronie Muratora w dziale instalacje i nie znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupował ziemi do ogrodu????

Gdzie mozna tanio i dobrą nabyć??

 

A gdzie kupowaliście stal i po ile??Proszę o jakieś namiary:)

 

 

Do jacekot:

Ja mam projekt i tak ową będę robić.Miałam robione odwierty dwa-cena 700zł.Więc wydaje mi się ,że 500zł to nie drogo

Słyszałam,że mozna samemu to zrobic wykopać dół i zobaczyć jaka masz glębę-niestety to nie to samo co badanie.Jednak do samej oczyszczalni nie wiem czy się opłaca -ja miałam robione tez ze względu na piwnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badaniami - odwiertami jest tak trzeba mieć sprzęt - świder, znać sie choc troszkę na geologii - rozpoznawanie frakcji, dobrze jeszcze mieć dostep do map geologicznych i już robisz odwiert (zaznaczasz go na mapce) opisujesz rodzaj osadu - frakcja (z tego się określa chłonność i przepuszczalność), geneza - i masz zrobione badania. Problem pojawia sie gdy osoba wydająca pozwolenie na POŚ wymaga na tym stempelka osoby z uprawnieniami geologicznymi ale wtedy zazwyczaj podaje wizytówkę zaprzyjaźnionego geologa twierdząc że tylko taka osoba może to zrobić. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

 

Ja te badania (jak również całą papierologię) miałem zrobione przez firme ktora mi sprzedała i robiła POSa.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

 

Ja te badania (jak również całą papierologię) miałem zrobione przez firme ktora mi sprzedała i robiła POSa.

pozdr

 

A kto ci robił POSa ? Masz z drenażem ? No i jeśli to nie tajemnica to ile płaciłeś .

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

też będę chyba robił POŚ, ale dla mnie to jeszce długa droga. Dopiero zaczynam rozglądanie się o mojej działce... 8)

 

Czy ktoś może mi powiedzeć czy to prawda, że GEODECI mają podzielony rynek usug i np. w danym terenie mapę do celów projektowych możę mi zrobić tylko jeden gość :evil:

 

To przecież absurd! Nie dość że windują ceny (bo jest monopol) to jeszcze gość będzie robił straszną łaskę a żę nie ma terminu, ma dużo pracy i bedzie to trawało i trwało????

 

Chciałem zrobić (tak powiedział mi architekt) mapę do celów projektowch działki w KRZYWCU to okolice Babiczki, Rąbień, gmina Aleksandrów!

 

Możę ktoś ma namiar na jekiegoś geodetę, który będzie normalny i nie z"klanu" i zrobi mi taką mapkę.

 

Ach ile to może kosztować?

 

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...