Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

 

Jestem tu nowy i rowniez z Łodzi:)

Czy 8 tys. za projekt indywidualny to dużo?

Domek 200m2 z poddaszem użytkowym.

bardzo prosze o odpowiedz.

 

Cześć Fajnie . To pozatym że obaj jesteśmy 'nowi" to jeszcze jak piszesz będziemy mieć te sme dylematy. Ja mam już w zasadzie działkę i już myslę co dalej, szukam architekta, przeglądam katalogi gotowe, stąd już moje problemu dotyczące mad geodezyjnych.

jeszcze nie wiem jak wariant wybrać projekt na zamówienie czy adaptacja gotowego.

 

Domek chciałbym według ogólnych danych jak ty 200 m, użytkowe poddasz. Tylko poddasze mniejsze żeby dom był lżejszy.

 

Rozmawiałem już z dwom architektami w jednym biurze adaptacja i wszsytkie instalacje i to co tża do wniosku o pozwolenie plus projekt gotowy około 5.500.

Drugi architekt bardzo namawi mnie na projektowanie od podstaw ale ten za wszsytko (też do wnisku i wszsytkie inne przłącza, instalacje zagospodarowanie działki) bedzie chciał nie mniej niż 10,

 

Ciekawe. Ale najważniejsze to mieć zaufanie do tego projektanta? Masz. Ja na razie nie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, teraz modne są mapy cyfrowe, zapytaj swojego architekta czy nie wolał by mapy od razu do ArchiCAD-a, jest to drożej płatne ale takiej mapy nikt ci nie zniszczy a wszelkie późniejsze zmiany nanosi się w 2 sek.

 

Dzięki, faktycznei to chyba lepsz.

architekt z kt rozmawiałem wspominał o takiej mozliwości. Twierdził natomiast iż cene jest chyba ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rozniez przegladalem tysiace projektow, ale zawsze cos mi nie odpowiadalo,wiec zdecydowalem sie na projekt indywidualny:)

Gdyz chcialem wysoki, duzy salon z antresola,a w projektach gotowych nie znalazlem nic podobnego.

Wyglada na to,ze cena nie jest zla?Z tego co Pan napisal.

 

Projekt wykonala mi Pani-bardzo szybko.

Za dwa tygonie juz bedzie pozwolenie na budowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rozniez przegladalem tysiace projektow, ale zawsze cos mi nie odpowiadalo,wiec zdecydowalem sie na projekt indywidualny:)

Gdyz chcialem wysoki, duzy salon z antresola,a w projektach gotowych nie znalazlem nic podobnego.

Wyglada na to,ze cena nie jest zla?Z tego co Pan napisal.

 

Projekt wykonala mi Pani-bardzo szybko.

Za dwa tygonie juz bedzie pozwolenie na budowe:)

 

Czyli rozumiem że to już nie jest etap decyzji ale wykonania. Powodzenia. A co z następnym etapem - ewentualny nadzór projektowy?

Czy w cenie 8 jest uzyskanie wszsytkich koniecznych ustaleń przyłacza, co, energi, ścieki (bo to chyba standard).

 

Może mógłbym skorzystać z tego kontaktu? jesli jest taka możliwość to chętnie spotkałbym się z tym architektem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie mogę siędoczekać, kiedy ruszymy.... :-?

elektryk, hydraulik umówieni, czekamy też na drzwi zewnętrzne co by nam nic nie poginęło dziwnym trafem ... :wink:

 

Postanowilimy tez w naszym domu w stanie surowym (prawie zamkniętym :-) wyburzyć kawałek ciany i wstawić w niej okno (od południa - co by było janiej).

 

SZukamy ekipy na dach....

 

No i generalnie stoimy w blokach startowych - bieg wykończeniowy ma ruszyć po więtach. Trzymajcie za nas kciuki :-) W każdym razie - mamy mętlik w głowie i mógz puchnie od tego natłoku informacji ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

Tez korzystałem z opinii eksperta i podaję jedynie , że za trzy odwierty i ekspertyzę zapłaciłem 500PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem do Pana wiadomosc

Nadzor kolejne 2 tys:(

Nadzór w czasie budowy? To znaczy inspektor nadzoru? To może być 2 ale zastanawiam się, czy to coś daje? Architekt wtedy się przydaje, jeżeli ma uprawnienia budowlane i zna się na budowie praktycznie. Tak mi się w każdym razie wydaje (szczególnie po rozmowie z moją panią architekt, która teoretycznie jest super, ale nadzoru bym jej nie dała). A z drugiej strony, gdybym kogoś brała do nadzoru, to własnie kogoś innego, żeby skorygował czasem ewidentne fuszerki arcitekta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy grupowicze, czy ktoś z Was ma pozytywne doświadczenia z firmami typu "Budowa pod klucz". Jeżeli tak to bardzo proszę o namiary na priv. Widzę, że mam coraz mniej czasu na śledzenie grupy i obawiam się że jedyną drogą do własnego domku będzie prawdopodobnie współpraca z 1 wykonawcą chociaż do stanu surowego zamkniętego, bo na wykończeniówkę trzeba zostawić sobie trochę zajęć ;)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...