Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

AGNIECHA: Zamawiałem swego czasu piach i ziemię u gościa, który często ogłasza się w Expressie. O ile pamiętam to w telefonie jest dużo szóstek. Wywrota typu Kamaz : 150 zł - piasek i 250 zł ziemia. Ilości metrów kubicznych to nie znam, ale kupa była spora...

Niedługo będę zamawiał tylko mam problem gdzie to wysypać, bo jedyne miejsce to podjazd do garażu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja się właśnie dowiedziałam,, że mimo, że działka jest budowlana i ma wiekość odpowiednią, to nie mogę budować, bo jest za wąska na froncie i nie spełnia warunków zabudowy - nie da się budować w "dopasowaniu do działki sąsiedniej" a u mnie linii zabudowy brak, bo i nie może jej być ..... To znaczy, nie wiem, czy nie mogę, nikt nie wie, urząd też nie. Ech, pisać się nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie dowiedziałam,, że mimo, że działka jest budowlana i ma wiekość odpowiednią, to nie mogę budować, bo jest za wąska na froncie i nie spełnia warunków zabudowy - nie da się budować w "dopasowaniu do działki sąsiedniej" a u mnie linii zabudowy brak, bo i nie może jej być ..... To znaczy, nie wiem, czy nie mogę, nikt nie wie, urząd też nie. Ech, pisać się nie chce.

Cześć,

jeśli urząd na prawdę nie jest w stanie się określić to powinien rozpatrzyć problem na Twoją korzyść czyli obywatela RP !!!

Jest taki przepis.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, dzięki. Działki nie kupiłam, była w rodzinie i dostałam (ale zanim dostałam sprawdzaliśmy i nikt nie widział problemów)... Urząd ma się zwrócić do pani, która opracowała plan zagospodarowania terenu o wyjaśnienie. Na razie czekam na jej odpowiedź i mam jeszcze nikłą nadzieję. Nie odpuszczę, choć na razie nie mam pojęcia, co mogę zrobić. Wiem jedno, na kupno innej działki kasy nie mam, cały pomysł budowy opiera się na fakcie, że jest działka.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywrota typu Kamaz : 150 zł - piasek

taki piasek jak do cementu ?? jeśli tak to tez poproszę o telefon bo już niedługo będę się grodził

 

Pospółkę (zwaną przez dostawcę żwirem do betonowania) w tej cenie za wywrotkę typu Kamaz przywoził mi Żwiromaks z Kurowic. Mają też piasek i czarnoziem - tego czarnoziemu nie brałem więc nie wiem jaki jest ale podobno można podjechać i sobie zobaczyć. Tel: 42 2140020, 0 601 379378.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, dzięki. Działki nie kupiłam, była w rodzinie i dostałam (ale zanim dostałam sprawdzaliśmy i nikt nie widział problemów)... Urząd ma się zwrócić do pani, która opracowała plan zagospodarowania terenu o wyjaśnienie. Na razie czekam na jej odpowiedź i mam jeszcze nikłą nadzieję. Nie odpuszczę, choć na razie nie mam pojęcia, co mogę zrobić. Wiem jedno, na kupno innej działki kasy nie mam, cały pomysł budowy opiera się na fakcie, że jest działka.........

 

Po pierwsze, z tego co piszesz o tym, że jakaś pani opracowywała plan wynika, że na danym terenie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

 

W planie zwykle jest określona minimalna szerokość działki budowlanej (może być określona jako minimalna szerokość wzdłuż drogi lub jako krótszy bok działki lub jeszcze jakoś inaczej). Jednak tyczy się to zwykle tylko działek, które powstały po wejściu planu w życie. Czyli jeśli ktoś po wejściu planu podzielił posiadaną działkę np. na dwie części, to jeśli nie spełniają one warunków określonych planem, pozwolenia na budowę na nich się nie dostanie.

 

Zwykle jednak działki, które były już wydzielone przed wejściem planu w życie, są budowlane niezależnie od ich wymiarów. Trzeba tylko spełnić wymagania co do linii zabudowy, odległości od granic i procentu działki, która pozostanie "biologicznie czynna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wsparcie.

działka faktycznie była dzielona, ale nie tu problem. Problem jest w linii zabudowy. Na mojej działce tej linii nie ma a jest zapis, że jak nie ma, to się mam dostosować do działki sąsiedniej. A do sąsiedniej nie mogę.

Przeżyłam dziś stresowy dzień, dzięki Pooh troche się wyjaśniło, ogólnie konkluzja jest taka, że jeżeli dostosować się nie mogę do sąsiada a sama nie mam linii zabudowy, to mam budować zgodnie z przepisami prawa budowlanego i walczyć o swoje. I to chyba ma sens.

Teraz robię adaptacje i występuję o pozwolenie najszybciej, jak mogę. A potem zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy Rewiru V przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi - Śródmieścia (tel. 42 630-30-11) ogłasza, że: dnia 26.05.2006 o godz. 10.00 w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi - Widzewa mającego siedzibę przy Al. Piłsudskiego 143 w sali nr V za nr I Co 3156/04, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do:

Krzysztof Wydra i Magdalena Orzeg Wydra

stanowiącej:

Opis i mapa - k.4 - działka nr 145/3

Działka ziemi 18 arów 36 m kw zabudowana budynkiem parterowym z poddaszem użytkowym w stylu podhalańskim z dachem dwuspadowym z facjatami. Powierzchnia zabudowy 210 m kw., powirzchnia użytkowa 270 m kw. W tym powierzchnia użytkowa domu 235,6 m kw a powierzchnia garażu 34,4 m kw.

położonej:

95-703 gm. Nowosolna, Kalonka 11

dla której XVI Wydział Ksiąg Wieczystych przy SR DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA prowadzi księgę wieczystą nr KW 97367.

Suma oszacowania wynosi 350.000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 262.500,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 35.000,00 zł. Rękojmię zgodnie z art. 962 KPC par. 1 należy uiścić tylko i wyłącznie na konto sum depozytowych S.R. dla Łodzi - Widzewa w NBP o/o Łódź 68 10101371 0005 1813 9120 0000

Zgodnie z przepisem art. 976 par. 1 KPC w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupował ziemi do ogrodu????

Gdzie mozna tanio i dobrą nabyć??

 

A gdzie kupowaliście stal i po ile??Proszę o jakieś namiary:)

 

 

Do jacekot:

Ja mam projekt i tak ową będę robić.Miałam robione odwierty dwa-cena 700zł.Więc wydaje mi się ,że 500zł to nie drogo

Słyszałam,że mozna samemu to zrobic wykopać dół i zobaczyć jaka masz glębę-niestety to nie to samo co badanie.Jednak do samej oczyszczalni nie wiem czy się opłaca -ja miałam robione tez ze względu na piwnicę.

 

Stal kupowaliśmy w firmie TEZET na ul. Wedmanowej, w tamtym roku mieli bardzo dobre ceny, musiałabym poszukać rachunków, aby je podać, ale ceny są zmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupował ziemi do ogrodu????

Gdzie mozna tanio i dobrą nabyć??

 

A gdzie kupowaliście stal i po ile??Proszę o jakieś namiary:)

 

 

Do jacekot:

Ja mam projekt i tak ową będę robić.Miałam robione odwierty dwa-cena 700zł.Więc wydaje mi się ,że 500zł to nie drogo

Słyszałam,że mozna samemu to zrobic wykopać dół i zobaczyć jaka masz glębę-niestety to nie to samo co badanie.Jednak do samej oczyszczalni nie wiem czy się opłaca -ja miałam robione tez ze względu na piwnicę.

 

Stal kupowaliśmy w firmie TEZET na ul. Wedmanowej, w tamtym roku mieli bardzo dobre ceny, musiałabym poszukać rachunków, aby je podać, ale ceny są zmienne.

 

 

Stal najtańsza na Brukowej tylko nie w Centrostalu bo tam chore ceny a w Centrozłom ?????? jutro sprawdzę na pewno to powiem bo nie pamiętam jak się nazywają.A trafić łatwo bo z Teresy jak skręcisz w Brukową to zaraz po prawej stronie takie zielone tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem pod numer podany przez leśnego_ziutka parę postów wyżej. Pani zapytana o cenę kamaza ziemi z dowozem zapodała:

220 PLN za 7 m3 - ziemia klasy VI (co to trawka urośnie, ale niekoniecznie) najlepsza do wyrównywania.

350 PLN za tyle samo ziemi z domieszką torfu ("... będzie pan zadowolony...")

 

Wesołych i mokrych jaj wielkanocnych życzy wszystkim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy Rewiru V przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi - Śródmieścia (tel. 42 630-30-11) ogłasza, że: dnia 26.05.2006 o godz. 10.00 w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi - Widzewa mającego siedzibę przy Al. Piłsudskiego 143 w sali nr V za nr I Co 3156/04, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do:

Krzysztof Wydra i Magdalena Orzeg Wydra

stanowiącej:

Opis i mapa - k.4 - działka nr 145/3

Działka ziemi 18 arów 36 m kw zabudowana budynkiem parterowym z poddaszem użytkowym w stylu podhalańskim z dachem dwuspadowym z facjatami. Powierzchnia zabudowy 210 m kw., powirzchnia użytkowa 270 m kw. W tym powierzchnia użytkowa domu 235,6 m kw a powierzchnia garażu 34,4 m kw.

położonej:

95-703 gm. Nowosolna, Kalonka 11

dla której XVI Wydział Ksiąg Wieczystych przy SR DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA prowadzi księgę wieczystą nr KW 97367.

Suma oszacowania wynosi 350.000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 262.500,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 35.000,00 zł. Rękojmię zgodnie z art. 962 KPC par. 1 należy uiścić tylko i wyłącznie na konto sum depozytowych S.R. dla Łodzi - Widzewa w NBP o/o Łódź 68 10101371 0005 1813 9120 0000

Zgodnie z przepisem art. 976 par. 1 KPC w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

 

Interesujące. Ciekawe czy pójdzie w pierwszej licytacji i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...