Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ok dzięki.Czekam na namiary na stal bo zaraz po świętach muszę kupić.

Centostal?Taki zły nawet dzwoniłam i ceny nawet konkurencyjne,ale oczywiście zawsze moge sprawdzic gdzies indziej bo właściwie chodzi tu tylko o cenę.

 

 

W Centrostalu jesienią 2005 udało mi się kupić daszki kominowe z kwasówki na wypzedaży. Kupiłem za 100 zł 2 daszki i 2 kołnierze, za które dałbym około 500 zł jeślibym kupował firmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ma może ktoś z Was do odsprzedania blaszany garaż albo inne cudo na czas budowy? Cos niedrogiego....

Bede budowała w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego.

 

Pozdrawiam

 

Ola

tel 604 10 44 70

 

metea miała. Zapytaj ją, dla mnie do Łodzi transport był za drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś z Was do odsprzedania blaszany garaż albo inne cudo na czas budowy? Cos niedrogiego....

Bede budowała w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego.

 

Pozdrawiam

 

Ola

tel 604 10 44 70

 

Wiosna przyszła. Ruszyły prace w ogródkach. Powywieszaj ogłoszenia na tablicach w okolicach ogródków działkowych. Ja tak wyrwałem swój garaż. Gostek postawił sobie nowy i za 4 moje stówki pozbył się kłopotu. Musisz wziąć pod uwagę również koszty transportu.

poz

mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Stary nick mi wcięło - hasła zapomniałam, więc zaczynam od początku ;)

 

Budowę mam zamiar zacząć w maju/czerwcu na Rudzie Pabianickiej (okolice "cygańskiej" stacji paliw).

Teraz jestem na etapie adaptacji projektu, projektów przyłączy, mapek itp.

Pani architekt obiecała pozwolenia na budowę na połowe maja - mam nadzieję, że słowa dotrzyma.

 

Na naszej pieknej ale wybitnie mokrej działce stanie Proxima I :

http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=22&flip=1

 

Ten projekt to kompromis miedzy naszą niewymiarową działką (21 m. szer,, 35 m. dł.) i wewnetrzną potrzebą posiadania perterówki ;)

Zmiany sa niewielkie - ale troszkę zamierzamy zmienić charakter domu - ma być mniej sielski a bardziej nowoczesny ;)

 

Mamy juz umówioną ekipę do murowania, mamy do dachu, jest hydraulik, jest elektryk -

brakuje speców od wykończeń, ale nie ustajemy w poszukiwaniach ;)

 

Nasz ambitny plan obejmuje zamieszkanie w nowym domu w grudniu tego roku :o

oczywiscie z założeniem, że wprowadzamy się do budynku ocieplonego, ale bez tynków zewnetrznych,

z jedną działającą łazienką - druga to plan pięcioletni 8) - i byc może z kuchnią :)

 

W tej chwili tez szukam blaszaka/ kontenera/ barakowozu na działkę - więc jesli komus coś wpadnie w oko czy ucho na ten temat,

to bardzo proszę o sygnał :)

 

Mam tez dylemat roletowy - bo wprawdzie planowaliśmy rolety zewnetrzne-

ale ostatnio coraz częściej słyszymy, że rolety nic kompletnie nie daja z punktu widzenia ochrony domu przed złodziejami -

i że lepiej sobie je darować...

Instalacja alarmowa na pewno bedzie - a tych kilka tysiecy na rolety z pewnoscia wydatnie wspomogło by fundusz podłogowy;)

I mam zagwozdkę...

Jak jest u Was: macie rolety czy nie?

Co Was przekonało do takiej a nie innej decyzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u Was: macie rolety czy nie?

Co Was przekonało do takiej a nie innej decyzji?

 

 

Co do rolet to nie zamierzam posiadać. Słuszne są argumenty co so słabej ochrony przed włamaniem. Ja zastanawiałem się nad roletami pod kątem tego , że cieplej i jak nie chcesz to nik ci w kaszę nie dmucha a działkę masz taką niezbyt dużą.

Fajny projekt.

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieplej! tego jestem pewna. W pracy założyli mi rolety zewnętrzne wewnątrz budynku :D , (konieczne było zaciemnienie pokoju...) I faktycznie poczułam różnicę!!! a okna były nowe i plastikowe, czyli szczelne.

Poza tym jednak te 5 minut do przyjazdu ochrony się zyska. Dlatego ja będę miała od strony płotu, gdzie okien nie będzie za bardzo widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rolety w planie na całym parterze a zakładam w całym domu

1) cieplej (podobno)

2) fakt że nie są dużą przeskodą dla złodzieja ale

alarm włącza sie zanim złodzieje uszkodzą szyby a właściwie zanim będą w domu i te kilka minut może być bardzo cenne

3) jak ktoś potrzebuje intymności

4) latem osłaniaja od słońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz w mordę, no to współczuję :evil: a złodziejasom ręce łamać, ot co...

 

Czy ktoś zakupił sobie np. dwururkę na takich ćwoków? Bo osobiście rozważam... :roll:

 

W ogóle jestem trochę na etapie planowania zabezpieczeń i co do rolet jak na razie jest więcej przeciw niż za:

1. Są brzydkie (mówcie co chcecie, mnie się nie podobają)

2. Pokazują, że nikogo nie ma w domu (wiem, można zaprogramować tak, że np. rano się podnoszą a wieczorem opuszczają, ale wtedy złodziej sobie wypatrzy taki moment, że i tak wejdzie pomimo całej pantomimy)

3. Ich skuteczność jest wątpliwa, poza tym tylko, że może ciut wcześniej się wyjec rozwyje.

4. Mam wrażnenie, że prowokują do włamania - skoro są, znaczy że w środku musi być coś cennego

5. Swoje kosztują.

 

Osobiście nie wiem, czy nie sensowniej np. zainwestować w lepsze okucia czy szyby antywyłamaniowe, a może po prostu chałupe ubezpieczyć i za zaoszczędzoną kasę udać się na Teneryfę? I generalnie nie panikować...

 

Natomiast zastanawiam się intensywnie nad okiennicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolet nie mamy, bo b.nam się niepodobały wystające skrzynki nad oknami siedlisko brudu i przyczyna brzydkich zacieków. Wpuszczenie skrzynek w lico muru powodowało poważne przeróbki w nadprożach a właściwie wręcz wymagało specjalnych nadproży. Obejrzałem sobie to dokładnie w ALUMINIUM-PROFIL SYSTEM na ul.Brukowej 0-42/651-89-96 (mają tam też bramy garażowe) i zrezygnowałem! Oszczędzoną forsę zainwestowałem w szyby P4 i lepszy alarm. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się nad zamianą rolet na odpowiednio "zbrojone" okiennice. W zależności od wykonania pasują tak do tradycyjnych jak i do nowoczesnych domów.

 

Jeśli są ażurowe, mogą być zamknięte cały czas, przepuszczając częściowo światło do wnętrza - do wykorzystania szczególnie w upalne lata. Ten fakt każe złodziejowi trochę się zastanowić nad tym czy ktoś jest w domu czy nie. Przy okazji nadal ma sens elektroniczny symulator obecności w domu, bo zmiany oświetlenia będą widoczne przy zamkniętych okiennicach.

 

Ja planuję okiennice, chyba właśnie ażurowe, najprawdopodobniej własnego projektu, do wykonania przez ślusarza i stolarza.

 

Okiennice nie powodują wielkich mostków termicznych (jedynymi mogą być kotwy utrzymujące je na miejscu), przy tym, zamknięte, tworzą poduszkę powietrzną, która mając utrudniony kontakt z otoczeniem, nawet w przypadku okiennic ażurowych, stanowi pewną warstwę izolacyjną, poprawiającą właściwości termiczne okna przy zamkniętych okiennicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie rolet.

My nigdy nie myśleliśmy o roletach - zawsze miały być okiennice.

Na etapie projektu - firma od okiennic nawet nam to wyceniła (aby do kosztorysu było).

Efekt jest taki - że gdy przyszło do zamawiania - to wyceniająca firma rozłożyła ręce "się pomyliliśmy - do tego domu nie da się okiennic w ogóle zrobić - " .

Tak więc teraz mamy rolety. Ładne to specjalnie nie jest -ale to mnie nie boli tak bardzo. Natomiast z ociepleniem koszmarne mamy problemy (ponieważ rolety nie były przewidziane na etapie projektu/budowy - nie ma żadnych rozwiązań "systemowych". Do tej pory z tym walczymy. Nawet się zastanawiam - aby w cholerę je wyrzucić. Rzecz w tym, że ja okiennice/rolety chcę/potrzebuję jako ochronę dużych szyb przed niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Kiedyś podczas niezłego waitru - blaszany garaż sąsiada ominął nasz salon o kilka metrów.

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos Wam proponowal skrzynke elektryczna ZRK z licznikiem (albo juz bez) podejrzanie tanio albo "z odzysku" - to pewnie ode mnie z budowy. Zniknela w swieta i znowu jestem bez pradu.

K J M!!!!! 3:0 dla zlodzieji :evil: :(

 

Mam garaż do złożenia na działce ale aż się boję jechać sprawdzić czy jest jeszcze co składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do rolet to te naokienne prykrywa się steropianem więc mostów chyba nie ma (same skrzynki mają podobne własności do ram okiennych) Z kolei niestety nie wszędzie można je zamontować (no łuki)

i tu zaczynają się schody zewnętrzny faktycznie za ładne nie są, a chować je w ociepleniu to znów powstają mostki. Okiennice nie do wszystkich domów pasują (jak i nie do wszystkich okien)

Mam natomiast kilka pytań co do sterowania roletami

1) Czy ktoś z Was ma rolety sterowane elektrycznie i to najlepiej w takim systemie że każdą można odsłonić i zasłonić indywidualnie przy każdym oknie oraz wszystkie z jednej (dwóch?) centrali gdzieś w domu?

2) Na jakie zasilanie śa silniki do rolet (230 V czy mniej)

i to samo pytanie dotyczy sterowania

Pytam bo na te pytania nikt w żadnym z punktów gdzie pytałem się o okna nie umiał mi odpowiedzieć a chciałbym wszystkie przewody położyć przed tynkowaniem ścian

 

Jeszcze jedno pytanie trochę pokrewne czy ktoś z Was ma w alarmie tzw "kurtyny" w oknach. Polega to podobno na tym że przy włączonym alarmie można poruszać się swobodnie po całym pokoju (domu) nie wolno tylko przeciąc wiązek alarmu w niszy okiennej?

 

I ostatnie nilt naprawdę nie potrzebuje stempli (zostało mi sporo chętnie tanio odstąpie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...