Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Jeszcze co do rolet to te naokienne prykrywa się steropianem więc mostów chyba nie ma (same skrzynki mają podobne własności do ram okiennych) Z kolei niestety nie wszędzie można je zamontować (no łuki)

i tu zaczynają się schody zewnętrzny faktycznie za ładne nie są, a chować je w ociepleniu to znów powstają mostki. Okiennice nie do wszystkich domów pasują (jak i nie do wszystkich okien)

Mam natomiast kilka pytań co do sterowania roletami

1) Czy ktoś z Was ma rolety sterowane elektrycznie i to najlepiej w takim systemie że każdą można odsłonić i zasłonić indywidualnie przy każdym oknie oraz wszystkie z jednej (dwóch?) centrali gdzieś w domu?

2) Na jakie zasilanie śa silniki do rolet (230 V czy mniej)

i to samo pytanie dotyczy sterowania

Pytam bo na te pytania nikt w żadnym z punktów gdzie pytałem się o okna nie umiał mi odpowiedzieć a chciałbym wszystkie przewody położyć przed tynkowaniem ścian

 

Jeszcze jedno pytanie trochę pokrewne czy ktoś z Was ma w alarmie tzw "kurtyny" w oknach. Polega to podobno na tym że przy włączonym alarmie można poruszać się swobodnie po całym pokoju (domu) nie wolno tylko przeciąc wiązek alarmu w niszy okiennej?

 

I ostatnie nilt naprawdę nie potrzebuje stempli (zostało mi sporo chętnie tanio odstąpie)

 

Cześć, dużym producentem rolet jest min. firma STAN-MAL w Aleksandrowie Łódzkim ul. 1-go Maja niestety nie mam telefonu. Tam udzielą Ci fachowej porady oraz podpowiedzą rozwiązania techniczne.

Z tego co wiem mają też biuro handlowe w Łodzi przy ulicy Kwiatowej boczna od Traktorowej.

 

Co do tzw. "kurtyny" alarmowej to polecam Ci KONTAKTRONY. Są to elementy montowane w okuciu skrzydła okiennego lub drzwiowego !!!.

Alarm włacza się w przypadku otwarcia lub uchyłu okna.

Oczywiście można egzystować w domu w przypadku włączenia alarmu pod warunkiem nie otwierania drzwi czy okien

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam klubowiczów.Poczytywałem sobie forum od pewnego czasu z oczywistej przyczyny :) planowany zakup działki.Teraz umowa jest już podpisana ,no i zaczęły się kłopoty(kto ich nie ma? :D ).Planowałem budowę nowego budynku ale kupiłem działkę z domkiem drewnianym i....no właśnie,czy burzyć czy remontować i rozbudować go.Jest zbudowany z solidnych bali (jednak z kolonią spuszczeli) i ma piwnice. Czy możecie mi pomóc i podpowiedzieć kto jest w stanie ocenić stan fundamentów i dać jednoznaczną odpowiedź ,czy można wykorzystać te istniejące lub je wzmocnić ,czy ewentualnie zrobić opaskę z nowych fundamentów a wykorzystać istniejące piwnice? Kto robi takie rzeczy zawodowo.Może jakieś namiary?Będę wdzięczny za podpowiedzi.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_lodz też polecam kontaktrony, sam je mam. Tylko dwie uwagi: zamontuj je w dolnej części okna (będziesz mógł zostawić uchylone okno od góry w czasie upalnej nocy w sypialni) i kontaktrony musisz schować w ościeżnicy i ramie okna w czasie montażu w otwór okienny. U mnie tego nie zrobili i mam teraz małe wystające (utrudniające mycie) kawałki przewodów! Żeby uniknąć wycięcia szyby mam w pobliżu okien czujki "hałasowe" reagujące na dźwięk stłuczonej szyby. Musisz mieć odpowiedniej pojemności centralę aby móc przy włączaniu alarmu dowolnie sobie wybierać co chcesz i które czujki chcesz mieć włączone. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_lodz też polecam kontaktrony, sam je mam. Tylko dwie uwagi: zamontuj je w dolnej części okna (będziesz mógł zostawić uchylone okno od góry w czasie upalnej nocy w sypialni) i kontaktrony musisz schować w ościeżnicy i ramie okna w czasie montażu w otwór okienny. U mnie tego nie zrobili i mam teraz małe wystające (utrudniające mycie) kawałki przewodów! Żeby uniknąć wycięcia szyby mam w pobliżu okien czujki "hałasowe" reagujące na dźwięk stłuczonej szyby. Musisz mieć odpowiedniej pojemności centralę aby móc przy włączaniu alarmu dowolnie sobie wybierać co chcesz i które czujki chcesz mieć włączone. Pzdr.

 

Mozna montowac dwa kontaktrony - w dolnej czesci dzilajacy na otwarcie/zamkniecei okna i w gornej - sygnalizujacy uchylenie okna.

rosa, jakie masz kontaktrony? wbudowane w okno czy naklejane na rame?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po dłuższej przerwie.

Macie może namiary na ekipę do rozbiórek? Mam na działce stary fundament i mały budynek, który ktoś kiedyś stawiał ale nie dokończył budowy. W przyszłym tygodniu mój architekt odbiera papiery z ZUDu i składa w gminie. Przypuszczalnie PNB będzie na początku czerwca i do tego czasu chciałbym przygotować teren. Dla przypomnienia budowa pod Aleksandrowem (Sanie)

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po dłuższej przerwie.

Macie może namiary na ekipę do rozbiórek? Mam na działce stary fundament i mały budynek, który ktoś kiedyś stawiał ale nie dokończył budowy. W przyszłym tygodniu mój architekt odbiera papiery z ZUDu i składa w gminie. Przypuszczalnie PNB będzie na początku czerwca i do tego czasu chciałbym przygotować teren. Dla przypomnienia budowa pod Aleksandrowem (Sanie)

Pozdrawiam

Maciek

 

 

Zapukaj do Aggi ona rozbierała fundament jak ci się nie uda to w poniedziałek ja ci podrzucę telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HusMac

Mnie ten problem załatwił facet koparką. Umówiliśmy się żę posprżata gruz po komórkach wyrwie fundamenty i w to miejsce zwiezie humus spod planowanego domu. Miał być koło 7 ja przyjechałem 7.15 on 6.30 i już po fundamentach prawie śladu nie było. Dwie ciężarówki pełne gruzu stały i czekały na mnie ( chyba do okazania uczciwy gość :D ). załadował jeszcze dwie tymi smieciami póżniej przerzucił tam humus (jeszcze górą zrobił) wykopał też dwa wielkie pnie. Moja rada gadaj z ludźmi od koparek z okolicy ten mój jest z Grotnik (ja buduję się w Łodzi na Bema- niedaleko Castoramy przy zgierskiej) i marudził że za daleko. (generalnie nie chcą tym sprzętem wjeżdzać w miasto. oficjalnie muszą go wozić na lawetach a mój holuje ciężarówką i boi się policji) Jak chcesz to w poniedziałek wyciągę na niego namiary od mojego murarza to on mi go polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw-szukałeś ekipy do płotu betonowego .W tym tygodniu stawiała nam w pracy płot ekipa z Konstantynowa wyszukana w Panoramie więc bez żadnego polecenia.Efekt końcowy jest ok , a najważniejsze że wszystko odbyło się bardzo sprawnie i zgodnie z ustaleniami isądzę ,że można ich spokojnie polecać.Jeśli jeszcze nie masz ogrodzenia i chcesz namiary to daj znać.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIKO trudna robota ale trzeba uszczelnić poddasze i wpu�cić gaz. Niedawno robiłem rewmont takiego dachu po 18 latach cała wię�ba do wyrzucenia. Zyczę aby Tobie się udało. Pozdrawiam.

 

Więżba wygląda na zdrową ale te robale siedzą w ścianach z bali na zewnątrz.Ściana była pokryta papą i miały tam niezłe warunki do bytowania.Tak więc gazowanie jednak odpada(chyba zebym nakrył cały dom namiotem cyrkowym :D )Pewnie zakończy się rozbiórką :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...