Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Gdzie na Brzezińskiej? Właśnie na przeciw M1 mi powiedzieli 2,19 :o

Mam też ofertę z BudMag za 2,09 i chyba te wezmę... A czym się różni U od maxa?. Bo wymiary ma takie same (220*290*188) a jedyne, co widzę z różnic, to taka dziurka w środku. :lol:

A propos widział ktoś gdzieś tanie bloczki fundamentowe - ja znalazłam za 2,56...

 

 

Na Brzezińskiej 36 U220 kupowałam po 1,96 zł 31.03.06 . U220 ma szerokość 25 cm, a max 29 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Obiecałem, że napiszę jak wygląda czarnoziem ze Żwiromaksu. Dziś przywieźli mi wywrotkę tej ziemi - koszt 300 zł. Kolor faktycznie czarny jak smoła. Na moje oko pod względem struktury wygląda na coś pomiędzy węglem brunatnym, torfem i czarną ziemią, z przewagą na stronę torfu i węgla. Bardzo mokry - podobno pochodzi z kopania stawu. Dziś (2006-04-27) po wysypaniu okazało się, że zawiera zamrożone grudy, a gdzie niegdzie widać kryształki lodu :o

 

Podobno jest to ziemia kwaśna, więc tam gdzie potrzebne nieco mniej kwaśne podłoże należałoby ją zwapnować - chyba w końcu kupię kwasomierz, żeby samemu posprawdzać jak to faktycznie jest z tą i innymi ziemiami u mnie - wie ktoś ile taki kwasomierz z płynem Helliga kosztuje i gdzie można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do U 220 Ja budowałem z Plecewic i Winerbergera (trochę) Co do plecewic fakt trochę było popekanych ale na moją interwencję w Hurtowni (Stoki Janosika na łuku pomiedzy telefonicznę a pomorską - polecam niezłe ceny ) przyjechał gość z Plecewic i powiedzał że wszystko wymieni na całe (mieliśmy odkładać - fachowcy faktycznie to robili ale jak były potrzrbne kawałki to z tamtąd brali zostało nmi tego ok 20więc sobie darowałem). Winerberger równiejszy ale gorszy do tynkowania i słabszy !!!! W Plecewicach mam problem z wieceniem (Sds-em) w winerbergerze wiertło 6 robi dziurę 8!!! w 2 sek .

Pytanie co kto woli, ja jednak polecam Plecewice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Poproszę namiary na fachowca od wodociągów,najlepiej co by był już sprawdzony,słowny no i w miarę tani...Bo ci,z którymi do tej pory rozmawiałam to wg. nich są jedynymi,którzy podjęliby się wykonania!a ceny jakie proponują to szok np.za studzienkę 2.500 ,koniec kropka,"taniej pani nie znajdzie!" :wink: Będę szukała dalej,ale gdyby ktoś miał kontakt to b.proszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do projektu i zmiany technologii.

Czu orientujecie się jeśli chiałbym zmienić materiał z którego będę budował dom to muszę to zrobić na etapie adaptacji projektu i przed zezwoleniam na budowe czy można zrobić to później wpisem kierownika budowowy lub w inny sposób po odbiorowo.

Mam w projekcie Porotherm 30 ,a zastanawiam się nad Maxem lub moze jeszce innym materiałem , nie ukrywam że rozważam to równiez pod względem kosztów .

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

sorry czy mogę trochę zmienić temat?

 

Mam mapę do celów lokalizacyjnych?

umawiam się z geodetą na opalikowanie działki?

1/ (jakie powinny być stawki - Aleksandrów i okolice?

 

2/ potem mapa do celów projektowych Czy mam zamówić więcej tych map, czy wystarczy jedna?

W innym temacie tego formu znalazłam zapiski że ktoś tam kupił 5, ktoś innn 7. Od czego to zależy??

 

3/ co jeszcze będę potrzebował od geodety??

 

Mnie wydawało się iż bedzie taniej i szybciej jeśli skieruję się do tego geodety który robił już podziały tych działek? Ale może źle dedukuję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...