Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Arasz, dobrze dedukujesz. Geodeta, który robił podział działki ma już faktycznie wszystko gotowe do mapy. Co nie przeszkadza, że cię skasuje. Mnie np na 600 (normalnie brał 800).

Opalikowanie działki jest w kosztach podziału działki.

Mapę robisz przede wszystkim na folii (albo elektroniczną ale droższa). Odbitek dają standardowo 4 ale to nie ma znaczenia. I tak architekt potrzebuje tylko folię a reszta woli ksero.

Od geodety możesz potrzbować wyznaczenia domku a potem jeszcze wiele rzeczy, to się okaże w praniu. Jakieś inwentaryzacje...

W temacie studni nic nie wiem, z wyjątkiem tego, że na sąsiedniej działce jest studnia i jest ona zaznaczona na mapie z kartografii. Czyli jest to element istotny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie EZS

czy to ozncza że geodeta powinien opalikować działkę za darmo, ktrą dzielił 4 lata temu? Chyba nie da rady. Skasuje mnie za każdy drewniany kołeczek wbity ponownie w ziemię.

 

Ta różyczka robi wrażenie. Cóż za iluminacja! Rozkwita mam nadzieję jak Twoja budowa. Trochę ciężko zabierać się za budowę marzeń, gdy trzeba znać się na wszystkim. Każdy krok jest niepewny. Czy takich porad ogólnych nie powinienem oczekiewać od projekanta? W tym całym błaganie powinna być jakaś osoba, która odpowie na mnóstwo moich wątpliwości? Czyż nie? Czy do wszystkiego musze dochodzić sam? Krok po kroku? To jakbym cofnął zear do szkoły podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i jest to oczywiste, iżmuszę okreslić we wniosku o pozwolenia na budowę skąd będę miał wodę, ale czy ktoś potem sprawdza to?

Czy mam studnię tzw. zalegalizowaną? Do tej legalizacji to chyba trzeba badań geologicznych i zgłoszeń do jakichć urzędów w związku z ochroną środowiska??? Coś takiego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

Co do geodety, nie przycisnąłeś wcześniej, to płacisz :lol: . Mnie dzielił działkę ostatnio i też się nie kwapi do tego palikowania ale dzwonię raz na 3 dni i ma przyjść lada dzień.

Znać się musisz na wszystkim, czytaj forum to po 2 miesiącach przynajmniej teorię będziesz miał a praktyka przyjdzie sama 8) bo musi

Co do wody, powie architekt. Mnie np pani proponowała, że do pozwolenia wpiszemy prąd jako ogrzewanie, żeby nie robić projektu gazu... Nie chciałam, bo i tak ten gaz ciągnę, ale jak widzisz, można różnie kombinować. jak będziesz miał warunki (albo decyzję) to tam będziesz moał źródło wody, wtedy robisz projekt stosownego przyłącza i i tak musisz mieć stosowne pozwolenia itd. Naogół tym zajmuje się architekt, który robi projekt albo adaptuje gotowy.

Jednym słowem wszystko po kolei się wyjaśni samo :D . Zacznij od warunków /decyzj albo wizycie w wydziale urbanistyki na pogaduszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na działce i zaczynam się zastanawiać, czy budowac tam dom, czy kopać staw :evil:

 

Niby cywilizacja, niby osiedle, niby duzo domów wokół - a na mojej działce mokro jak na bagnisku :(

Poziom wody gruntowej - około 30 cm pod powierzchnią :x

Dołek napełnia sie wodą już po trzykrotnym wbiciu szpadla...

Ciągle mam nadzieję, że do czerwca obeschnie - ale chyba nie obejdzie się bez wykopania maga_dołka na końcu działki...

 

Postępy jak na razie notujemy niewielkie - kupiliśmy Portotherm, ostatecznie potwierdziliśmy ekipę fundamentowo-murową i więźbowo-dachową, wycenilismy okna, wybraliśmy dachówkę, zamówiliśmy drewno na więźbę...

Zaczynam sie tylko bać, że może być problem z architektem: ma byc wszystko (przede wszystkim pozwolenie na budowę) załatwione na koniec maja, a dokumenty jeszcze nie są złożone w Delegaturzez na Górnej :-?

 

Wie ktoś czy można w Łodzi załatwić pozwolenie na budowę w terminie 3 tygodni???

Bo jak nie - to czarno to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy można w Łodzi załatwić pozwolenie na budowę w terminie 3 tygodni???

Bo jak nie - to czarno to widzę...

 

Można. w ZASADZIE w Łodzi urząd ma 3 tygodnie na odpowiedź (a może nawet 2, nie pamiętam). Jeżeli masz wszytkie ZUDy i przyłącza, to może zdążysz. Poza tym tzreba być namolnym w urzędzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dwa ostatnie posty są jednym? :lol:

W każdym razie gratulują. A gdzie?

 

jednym..jednym :D

 

Natolin..chociaż dla mnie to Janów bardziej wg mapy. Ładnie tam jest ...(wybredna jestem jeśli chodzi o okolice... bardziej nawet o okolice niż o ewentualną chałupę)..

 

Witam prawie sasiadow. W ktora strone od krzyzowki Natolin/Skoszewy/Kalonka kupiliscie dzialke? Ja mam do tego miejsca 300 metrow w linii prostej.

I od razu uprzedzam o okolicy: prawdopodobnie tubylcy "pozyczyli sobie na zawsze" ode mnie z budowy pare rzeczy. Widoki ladne, a autostrada Wam nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawie sasiadow. W ktora strone od krzyzowki Natolin/Skoszewy/Kalonka kupiliscie dzialke? Ja mam do tego miejsca 300 metrow w linii prostej.

 

Wow :lol: Bo juz sie balem, ze sam Aleksandrow tutaj ;)

 

200m w strone Kalonki :p Do autostrady jest kilometr, takze nie bedzie chyba uciazliwa.

 

I od razu uprzedzam o okolicy: prawdopodobnie tubylcy "pozyczyli sobie na zawsze" ode mnie z budowy pare rzeczy.

 

Bleee... Dzialka ogrodzona ? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach bojów z Zakładem Energetycznym mamy mieć na poczatku czerwca podłączoną energie do naszych działek. W związku z tym mam pytanie czy ktoś nie ma do sprzedania erbetki?

 

Mam niepotrzbną już mi erbetkę. Jeśli jesteś zainteresowany to na prive przesyłam do siebie kontakt.

 

 

W zeszłym tygodniu złożyłem zgłoszenie odbioru domu i teraz w napięciu odliczam dni jakie pozostały Inspektorowi na odpowiedź. Zostało ich jeszcze 10 i nie pozostaje mi nic innego jak mieć nadzieje że w tym czasie żadna korespondencja od nich do mnie nie dotrze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...