Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

cześć klubowicze :)

podeslijcie namiary na sprawdzoną ekipę budowlańców. Dostałem już wyliczenie od pewnej poleconej ekipy ale jak to w zyciu bywa trzeba szukać oszczędności i musze ich zweryfikować. Swoją drogą może zrobimy wspólną listę tych na których warto było wydać :)

 

 

1. Geodeta

namiar z google

GeoExpert Piotr Kędziora (Aleksandrów) tel. 712 25 45 - Na razie robił mi mapkę do celów proj. Zadzwoniłem, poprosił o adres (nr działki), ustaliliśmy cenę. Po tygodniu przywiózł mi gotowiec. Nawet nie widziałem faceta :)Będzie mi też wyznaczał budynek.

 

2. Geolog

polecony z innej budowy

Wanda i Andrzej K. (Łódź) tel.659 81 28 - Starsi, bardzo mili ludzie. Telefon i 2 dni póżniej spotkanie na działce. Zrobili 2 odwierty pod POŚ i 3 dni później ekspertyza była gotowa.

 

3. Elektryk

działał już u rodziców. 2 budynki firmowe i dom.

Marian Nowak (Ł) 0512 100 407

 

4. Architekt

na razie pozytywne zachowanie :) Zobaczymy czy zdąży do końca maja z PNB. Młody chłopak ze Zgierza. Na razie nie podaje namiarów.

 

5. Projekt przyłącza NN

pan Z. - facet ze Zgierza z energetyki. Czas ok 4 tyg. Nic więcej nie trzeba uzgadniać - projekt po ZUDach i innych takich.

 

6.koparka,spychacz, wywóz gruzu

znaleziony przez google

 

Firma Alwikor-Ostrowski (A) tel. 712 03 44 - Alek- młody chłopak. Szybko i prężnie wykonał poważne zadanie

 

7. Inne warte pochwały

 

Sąd Rejonowy V wydz. Ksiąg Wieczystych w Zgierzu- wypis zamówiony przez telefon (az mi szczena opadła bo zadzwoniłem informacyjnie co i jak a facet sam mi to zaproponował - jego słowa: "co pan będzie jechał teraz. Prosze podac nr KW. Wniosek można złożyć przy odbiorze"). Po 2 tyg. gotowy.

 

Starostwo powiatowe w Zgierzu

- mapka sytuacyjno wysokościowa, wypis z rejestru gruntu - od ręki

- odrolnienie - 1 tydzień

 

 

Na razie tyle z mojej strony. Myślę nad zawieszeniem jakiejś stronki z takimi namiarami. Szukanie na forum jest "upierdliwe" . Co o tym sądzicie ?

 

pozdrawiam

Maciek - HusMac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tyle z mojej strony. Myślę nad zawieszeniem jakiejś stronki z takimi namiarami. Szukanie na forum jest "upierdliwe" . Co o tym sądzicie ?

 

Może się czepiam ale czasem takim namiarem na forum można narobić komuś smrodu. Dlatego proponuję nie wychodzić przed szereg i namiary przesyłać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć klubowicze :)

5. Projekt przyłącza NN

p.Zając - facet ze Zgierza z energetyki. Czas ok 4 tyg. Nic więcej nie trzeba uzgadniać - projekt po ZUDach i innych takich.

Szczerze odradzam gościa... To etatowy pracownik ŁZE odpowiedzialny za warunki przyłączeniowe. Mnie, mojemu koledze, wszystkim moim sąsiadom narobił problemów. Zlecanie "fuch" takim wredotom jest wręcz amoralne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pana Z wspominam bardzo zle

 

dopiero postraszenie dalo skutek w postaci zalatwienia mojej sprawy pozytynie

widze ze ten pan to zwykly łapówkarz który chciał odemnie kase wyciagnac za szybkie zalatwienie sprawy,

 

a w godzinach pracy siedzi sobie i gra na kontraktach terminowych GPW

a ja sie zwalniam i czekam i stoje u niego w biurze

 

takiemu jak on potrzebna jest

PRYWATYZACJA SEKTORA ENERGETYCZNEGO

i koncze bo mie qrwa nerwy biorą jak sobie przypomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam gościa... To etatowy pracownik ŁZE odpowiedzialny za warunki przyłączeniowe. Mnie, mojemu koledze, wszystkim moim sąsiadom narobił problemów. Zlecanie "fuch" takim wredotom jest wręcz amoralne...

 

HausMAc, masz pierwszą odpowiedź... :lol:

Tak na serio, to ja też jestem za podawaniem. po pierwsze, nikt rozsądny nie będzie zakładał, że jak dobrze zrobił u ciebie, ta mam gwarancję, że u mnie też. Ale mam większe prawdopodobieństwo, że też się sprawdzi, a to jest cenne. Po drugie, dobrych trzeba chwalić. I trzeba o nich mówić. Przecież po to jest forum, żebyśmy mieli troche komfortu i nie wydawali kasy na pseudofachowców...

 

Inna sprawa, że odbiór jest subiektywny. Dla jednego będzie fachowy, a dla drugiego "d...ek". Np mój ojciec nie uznaje ŻADNYCH fachowców, tylko siebie. Taka przypadłość :D

 

Teraz meritum. Pan Z jest be. OK. Ale wiemy, że jak się mu zapłaci, to jest cacy. I to też jest ważna informacja. Bo czasem trzeba mieć z nim do czynienia, i człowiek wie, na czym stoi. Wybór należy do nas... A jak byśmy to wiedzieli, gdyby nie porównanie różnych opinii??? Co do danych osobowych, nie przesadzajmy, to są ludzie, którzy mają firmy i raczej cieszą sie z reklamy.

 

Zastanawiam się, kogo ja mogę polecić? Mój geodeta jest dobry, ale drogi. Jak ktoś ma jakieś zawikłane sprawy, to jest super, ale do banalnych - są mniej kosztowni i szybsi. Architekt się sprawdza, na razie wygląda OK, ale zobaczymy. Zresztą jest z forum :D . Ekipa mnie już zepchnęła na wrzesień. jak ich wezmę , to będę polecać za rok...

Jak mi się trafi ktoś godny polecenia, to nie omieszkam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mnie osobiście bardzo podoba się pomysł z wyrażnym i jasnym podawaniem opinii o wykonawcach. W końcu tak naprawdę w tym właśnie możemy sobie pomagać!! Kilka opinii daje nam szansę własnej oceny fachowca, albo chociaż możliwość pewniejszej w dokonaniu tej oceny.

 

Jestem jak najbardzie za podwieszeniem jakiejś strony z wykonawcami i wstawianiem do niej opinii dobrych i złych.

 

To jest jednak zadanie do kogoś kto zna się na informatyce. Może ktoś potrafi skombinować coś takiego. Faktyczne byłoby fajnie mieć takie opinii w jednym miejscu. Taka giełda ocen o danym wykonawcy, albo grupie np. dachowcy, geodeci...

 

Sam napewno wpisywać sie będę. Na razie nie mam kogo polecać. Ale być może już za chwilę, bo ma dw typy geodeta- Aleksandrów, oraz spec od radiestezji - żyły, cieki wody i inne przydatne życiowo energie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, czy warto grodzić działkę przed budową? Jak jest Wasza opinia. Czy ogrodzenia może przeszkadzać w czasie budowy, czy też może zniechęcać choć trochę do nieproszonych gości??

 

Może macie jakieś doświadczenia ile kosztuje 1m ogrodzenia (materiały:siatka, słupki,dodatki oraz robocizna)?

 

Z jednej strony działki chcę zrobić ogrodzenie z płyt betonowych pozostałe częsc i to siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem jak najbardzie za podwieszeniem jakiejś strony z wykonawcami...

 

Myślę, że warunkiem koniecznym jest zgoda osób zainteresowanych co załatwiałoby sprawę ustawy o ochronie danych osobowych ... Innym problemem jest to , że urzędasy z US dodadzą tę stronę do swoich ulubionych. Nie wierzę, że na wszystko chcecie faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy ktoś moze budował taka oczyszczalnie na terenie Rąbienia, podobno sa wielkie problemy natury papierkowej z taka oczyszczalnia na tym terenie ( klopoty robi ponoc gmina )

 

Nie wiem czy natura jest papierkowa czy gruntowa raczej - tam jest wyjątkowo wredna budowa geologiczna - bardzo wysoki poziom wód gruntowych i glina, glina, glina... dlatego kiedyś skreśliłem te okolice jako potencjalnie nadające się do zamieszkania :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o namiary na dobrych fachowców moge polecić:

Studniarza

Dekarza

Ciesle

Geodete

oraz firmę zajmująca sie wykonczeniami wnetrz- oni mi własnie podłączali elektryke, hydraulike, robia mi tynki wewnętrzne i beda wykańczac dom do zamieszkania...

Wszelkie kontakty podam na privie

Pozdrawiam

 

Ps.

Co do P. Zająca ( ktoś wpisał ze jest niesolidny) nie mielismy żadnych problemów i jego równiez mozemy polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co prawda nie buduje, tylko bedę próbował wykończyć nowo kupione mieszkanie, dlatego też częściej będe tu zaglądać do braci i siostr z grupy łódzkiej w kwestii porad co gdzie i jak.

 

Pierwsze pytanie - od czego zaczyna się wykańczanie mieszkania? Drzwi, podłogi, ściany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać 8)

 

Osobiście zacząłbym od sufitów, potem przeniósł się na ściany a na podłogach zakończył. To wszystko z powodu kierunku działania siły grawitacji ;-) Drzwi na koniec, jak już wszystko będzie łądnie i nic się nie będzie chlapać.

 

A czy do wykończenia ścian nie jest konieczne wmontowanie ościeżnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...