Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam całą łódzką grupę! =o)

 

My jesteśmy na samym początku drogi (zakup działki mam nadzieję sfinalizować do końca maja :D ) i wszystko wskazuje na to, że zasilimy szeregi Aleksandrowskiego skrzydła Grupy Łódzkiej.

 

Architekt się sprawdza, na razie wygląda OK, ale zobaczymy. Zresztą jest z forum :D . Ekipa mnie już zepchnęła na wrzesień. jak ich wezmę , to będę polecać za rok...

 

Mogę prosić o namiary na tego architekta? Zawsze to jeden kontakt więcej =o)

 

Przy okazji również pytanie czy ktoś współpracował z Biurem Projektowo-Budowalnym Ar-kon z Aleksandrowa (biuro mają na poddaszu w budynku na skos przez skrzyżowanie od urzędu gminy; niejako nad biurem Pandora) ?

 

Z góry dziękuję

 

--

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metae Możesz podać namiary na studniarza. Zgóry dziękuję

 

Mam studnię wierconą, woda na 18 metrze, i szukam kogoś solidnego co pompę dobierze, zarobi elektryke do pompy i podłączy obieg wody do budynku.

W moim przypadku istotny jest również temat zakończenia otworu studn, gdyż w Rąbieniu jest wyoski poziom wód gruntowuch.

A na marginesie, na jaką firmę ochroniarska się zdecydowałaś?

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że wątek z namiarami na ekipy nie do końca wszystkim podszedł. Co do danych osobowych to hmmm... może jest jakiś prawnik wśród naszej społeczności? Po mojemu jeśli ci ludzie mają firmy, mają ogłoszenia i reklamy to nie bardzo ta ochrona działa. Nie podajemy ich peseli, imion rodziców czy innych takich danych. Sam kontakt to nie dane osobowe. Oczywiście ich może gnębić jakiś urzędas ale nikt tutaj nie mówi o pieniądzach jakie dostają lub nie.

pozdro

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobby firme ochroniarską mamy Security Service, mysle ze mają najlepsza oferte.

 

HusMac uważam ze to jest dobry pomysł podawania namiarów na dobrych fachowców, jakoś powinnismy sobie pomagac w tej "niedoli" a ONI pewnie sie cieszą że maja bezpłatna reklame:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200m w strone Kalonki :p Do autostrady jest kilometr, takze nie bedzie chyba uciazliwa.

 

I od razu uprzedzam o okolicy: prawdopodobnie tubylcy "pozyczyli sobie na zawsze" ode mnie z budowy pare rzeczy.

 

Bleee... Dzialka ogrodzona ? :-?

 

Ogrodzona - i co z tego? Brama nie zamknieta na klodke, miedzy brama a siatka szpara na 40 cm, a i tak siatke przecieli, zeby wejsc na teren i buszowac...

 

Chyba bede Was widzial od siebie z domu :) Niestety, to dziala tez w druga strone :( :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mog polecić

architekta

dekarza

Murarzy na razie nie (ten sezon robią jeszcze u mnie :D ) później OK mogę polecić

 

 

kiwal

--------------------------------------------------------------------------------

 

Hej,

Co prawda nie buduje, tylko bedę próbował wykończyć nowo kupione mieszkanie, dlatego też częściej będe tu zaglądać do braci i siostr z grupy łódzkiej w kwestii porad co gdzie i jak.

 

Pierwsze pytanie - od czego zaczyna się wykańczanie mieszkania? Drzwi, podłogi, ściany??

Ja bym zastanowił się nad elektryką sam mieszkam w starym budownictwie od 10 lat kiedy się wprowadzalismy tuż po ślubie zabrakło nam na to kasy a po zrobieniu ścian kafelków itp szkoda z kolei na to kasy ( kosty naprawy uszkodzonych ścian) i ogólny bałagan w całym domu powodują że nie chce misie tego ruszać ( może jak przeprowadzimy sie do nowego domu i ochłoniemy finansowo :D )

co do futry jeżeli to drewniane to listwy (deski ozdobne ) na końcu.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

Ile może wziąć elektryk i za co???

Mój mąż rozmawiał i przekazuje mi mętnie. Elektryk chce 3000 (no, może 2500) za skrzynkę podłączenie i erbetkę

Co on za to zrobi??? Mam przyłacze ostateczne, po co erbetka?

Skrzynkę kto płaci - my czy elektrownia?

Co to ta erbetka? (może ktoś ją ma?)

Nie robi projektu (to osobno)

Nie kopie nic w ziemi

nie przyłącza w mieszkaniu - to osobno płatne

 

Czyli według mnie to podłącza skrzynkę do słupa i tą niby erbetkę i za to 2500. Czy to normalne? czy można taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk może wziąć za:

załatwienie papierów w ŁZE,

opłatę przyłaczeniową (około 1000 zł bez możliwości odliczenia bo nie dają faktury),

za słynną erbetkę i duperele (bezpieczniki i gniazda) w niej zainstalowane,

za ustrojstwo na słupie (tak było u mnie)

za kable, licznik etc

za geodezyjną inwentaryzację powykonawczą

 

Czyli faktycznie podłacza RB do słupa.

Osobiście zapłaciłem chyba 2.2kPLN w ubiegłym stuleciu i tylko dlatego tak tanio, że kopałem sam i się pożarłem z gościem o geodetę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, czy myślisz, że jest w tych 2500 opłata przyłączeniowa? Przecież to się płaci w elektrowni a nie elektrykowi! Dopiero wieczorem dorwę męża, ale mam wrażenie, że on już poległ i akceptuje wszystko, byleby mieć spokój. I po prostu nic nie wie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, czy myślisz, że jest w tych 2500 opłata przyłączeniowa?

A bo ja wiem... W poprzedniej wypowiedzi wymieniłem tylko ewentualne i konieczne składniki sumy.

Znając pomysłowość elektryka z własnego doświadczenia to wszystko może się zdarzyć. Może po prostu przesłuchać gościa za co bierze taką kasę? Niech najlepiej napisze w formie umowy zakres prac z wyceną poszczególnych etapów / zakresów prac. Ja tak zrobiłem i facet przy płaceniu ze zdumieniem stwierdził, że w ustaloną cenę wchodzi (co podpisał) inwentaryzacja geodezyjna, za którą niby to miałem mu zapłacić osobno. Zapłaciłem 2 albo 3 stówy mniej, rozstaliśmy się ozięble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, czy myślisz, że jest w tych 2500 opłata przyłączeniowa?

 

Ja aktualnie przez to przechodzę i nie mam dla was dobrych wiadomości. U mnie (Zgierz) sama opłata przyłączeniowa 1,9kPLN. Do tego dochodzi skrzynka (ok 700-1000 PLN) + kable ok 12 m. No i robota pana elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...