Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Zmiana klymatu - gdzie kupowaliście okna i drzwi?

 

Wiem, że było, ale nie umiem przeszukać samej Grupy Łódzkiej a śpik mnie morzy i pewnie zaraz lulnę - a chciałbym jutro po robocie pojeździć i zostawić do wyceny.

 

Niestety, nie mogę doradzić, ale za to z pewnością mogę przestrzec przed firmą produkującą okna na profilu KBE z Inflanckiej - miałam wątpliwoą przyjemność zamawiać u nich okna - nierzetelni, nieterminowi i jeszcze "łaskę" mi zrobili, że dałam im zarobić. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W zasadzie przypuszczam, że okna będę brała w firmie Alkazar, Franciszkańska w blaszaku. Wymieniałam u nich wszystkie okna w bloku. Czy terminowi - jak się umówili, to byli ale na okna trzeba było trochę poczekać po zamówieniu. Jednak mam ich okna PCV od kilku lat (4? 6?) i nic się z nimi nie dzieje złego, koloru nie zmieniają, uszczelki trzymają. Cenowo też byli dobrzy. Niedługo idę ich obejrzeć (od pół roku stoją u nich moje drzwi wejściowe, trzeba się przypomnieć :lol: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej dyskusji http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1058090&highlight=projekty+bran%BFowe#1058090 są bardzo duże rozbieżności cenowe związane z projektem indywidualnym + branżówki. u nas w Łodzi podają mi ceny od 5500 do 7500 PLN za dom 200 m2 ale bardzo prosty (prostokąt) bez żadnych dodatkowych ozdób w postaci wykuszy, lukarn. Do tej ceny dochodzą formalności czyli dostaję projekt i pozwolenie na budowę. Co bardzo mnie zaciekawiło po wczorajszych rozmowach z dwoma architektami to, że nie wiedzieli, iż od września ubiegłego roku nie potrzeba pozwoleń na budowe do wykonania przyłączy wystarczy zgłoszenie. Nie wiedzieli rownież, że dla POŚ do 7m3/dobę również wystarczy zgłoszenie. Mam wrażenie, że jak człowiek nie idzie przygotowany to próbują go naciągnąć. Moje pytanie na koniec czy robiliście indywidualne projekty i czy te ceny co ja podałem są w miarę sensowne jak na Łódź?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koris nie chcialbym sie wypowiadac kategorycznie, bo pracuje w innej branzy, ale czym dla projektanta rozni sie projekt na zgloszenie od projektu na pozwolenie na budowe? On musi prace wykonac tak samo (zgodnie ze sztuka i prawem) i uzgodnic, Ty tylko dostajesz dwie kopie mniej i nie musisz czekac na pozwolenie, a jedynie na brak sprzeciwu.

Przy okazji - jestem wlasnie na etapie dawania w gaz i w przypadku tego medium musze miec PnB. Tak przynajmniej twierdzi architekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktora z tych dwoch grup pisuje tutaj ? :lol: :wink:

 

Niedobitki.

Jak jeszcze troche poczekamy, to nas dobiją podatkami i forum padnie :D

 

Jak to ktora grupa? Aleksandrowska i lodzko-wschodnia :)

 

EZS, Kropi - z jednej strony czytam, ze mamy placic wiecej, zeby sluzba zdrowia nadal byla darmowa, z drugiej czytam, ze na wyspach lekarze w jeden weekend zarabiaja wiecej niz tu przez miesiac. Wy tak budujecie dla siebie, czy bedziecie wpadac tu na wakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jak dzis wychodze na Piotrkowska, to uwazam, ze obraz sprzed wieku niewiele sie zmienil - zamiast dorozek - taksowki, zamiast piwnic - blokowiska, a po knajpach sami nuworysze. I tak, jak to miasto ociekalo zlotem i nedza, tak moim zdaniem jest teraz...

 

cóż, w każdym miescie tak jest.

W Warszawie poza samochodami typu Lexus czy Porsche Cayenne jeżdżą też 15-20 letnie polonezy.

Jak chcesz zobaczyć na czym polega tzw. rozwarstwienie społeczne o którym wspominasz to pojedź sobie na Śląsk - np. Katowice, Sosnowiec, Bytom itp. Zapewniam Cię że w Łodzi nie ma czegoś takiego.

A z tymi knajpami to lekko przesadzasz.

 

W-we zostawmy - to miasto ma przeciez nawet wlasna ustawe i ciezko porownywac z innymi.

Slaska dawno nie widzialem - moze i masz racje, ale wpisalbym ten region w ten sam szablon, co Łódź - region robotniczy, ciezko pracujacy, przede wszystkim fizycznie.

Z knajpami to faktycznie moze przesadzam. Ale ostatnio bylem na Pietrynie chyba na spotkaniu łodzkich forumowiczow rok temu...

 

Kto sprawdzi date tego spotkania - na nastepnej zbiorce stawiam mu browca :lol: Długi, nie podpowiadaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koris nie chcialbym sie wypowiadac kategorycznie, bo pracuje w innej branzy, ale czym dla projektanta rozni sie projekt na zgloszenie od projektu na pozwolenie na budowe? On musi prace wykonac tak samo (zgodnie ze sztuka i prawem) i uzgodnic, Ty tylko dostajesz dwie kopie mniej i nie musisz czekac na pozwolenie, a jedynie na brak sprzeciwu.

Przy okazji - jestem wlasnie na etapie dawania w gaz i w przypadku tego medium musze miec PnB. Tak przynajmniej twierdzi architekt :)

Nie chodziło mi o to, że chodzenia jest tyle samo, ale można np. dostać pozwolenie na budowę a POŚ zająć się później albo projektem arcitektonicznym pobawić się dłużej a szybciej załatwić wodę i prąd. No i zdziwiło mnie to, że oni byli zaskoczeni jak im o tym powiedziałem. Myślałem, że tacy ludzie są na bieżąco z prawem. No ale ktoś może mi powie czy to zwyczajowe ceny? Może ktoś poda z rozbiciem na poszczególne składniki. Czyli ile projkt prądu, ile woda, ile wjazd, ile architektoniczny i ile za bieganie za pozwoleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

EZS, Kropi - z jednej strony czytam, ze mamy placic wiecej, zeby sluzba zdrowia nadal byla darmowa, z drugiej czytam, ze na wyspach lekarze w jeden weekend zarabiaja wiecej niz tu przez miesiac. Wy tak budujecie dla siebie, czy bedziecie wpadac tu na wakacje?

 

Ja już to przerabiałam. Można zarobić , jak tam płacą a tu wydajesz :D W każdej dziedzinie...

Ja osobiście bym chciała móc żyć normalnie TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat jest śliski i dosyć nerwowy ostatnio ;-) - zgadzam się z Ewką i też chciałbym żyć i pracować tu za normalne pieniądze nie zarzynając się - jak na razie, żeby wyrobić tzw. średnią krajową musze się nieźle nabiegać pracując w kilu miejscach, do domu wracam całkiem późnym wieczorem :-? - mam nadzieję, że synowie nie będą do mnie mówić wuju ;-)

 

Z pracą na wyspach też różnie bywa, kolega pojechał na rok, wrócił i fiskus skasował go na równowartość przyzwoitej działeczki :o - znaczy to, że być może bardziej się opłaci pracować i wydawać TAM, ale pieniądze to jakby nie wszystko.

 

Paranoją tego systemu jest to, że nie jest on wcale tani, a pieniądze wsiąkają nie wiadomo gdzie - i jak przychodzi do leczenia, to i tak trzeba niemało wydać. Druga strona jest taka, że skandalicznie mało przeznacza się na leczenie choćby w porównaniu do krajów takoch jak Czechy czy Węgry, ba - nawet Słowacja nas wyprzedza. Jakoś tak kolejne ekipy od Gomułki do Belki uważały, że o zarobkach lekarzy i kelnerów rozmawiać nie będziemy, bo oni sobie poradzą i w końcu sprawa się rypła - co zdolniejsi i bardziej obrotni wyjeżdżają, i ja im się nie dziwię.

 

Chałupę budujemy z kredytu i nie wykluczam, że jak dociśnie to trzeba będzie wyjechać na jakiś czas, żeby zarobić na ratę - ale przynajmniej dzieciaki się po zagranicznemu szwargotać nauczą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodziaki! Pytanie z przedmiotu: dekarstwo. Czy z Waszego doswiadczenia wynika, że więżbę dachową i pokrycie dachowe musi robić ta sama ekipa? Szukam kontaktu do dobrych i tanich dekarzy, ale większość kręci nosem na kładzenie dachówki na wcześniej przez innych przygotowaną więżbę. Czy to przesada? Rzućcie namiarami na ekipy dekarskie. Ile kosztowała Was robota dachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana klymatu - gdzie kupowaliście okna i drzwi?

 

 

Własnie dzisiaj byłam na wyprawie po okna, to chętnie podzielę sie wrażeniami :)

Ja szukam okien plastikowych w dwustronnej okleinie - więc to ich dotyczyły moje łowy :)

 

Wycena numer jeden - firma K4 w Brzezinach - okna 4-komorowe, na proilach Mako, łącznie montażem 10.000 PLN.

Przy profilu Veka, 5-komorowe, szyba przeciwwłamaniowa p-4 i okucia p/włam 4 punktowe - łącznie około 15.000 PLN :-?

Kupujemy tam też dachówke - i o ile człowiek od dachów jest super komunikatywny i naprawde fachowy,

to człek od okien - szkoda gadać...

 

Numer dwa - firma BARTEK Koluszki - 5-komorowe, okuc nie pamietam - 11.500 PLN (szyby normalne, okucia też).

W tej firme wymieniałam okna w mieszkaniu blokowym - i byłam bardzo zadowolona: niedrogo, terminowo, szybko i czysto.

 

Numer trzy - OKNOPLAST Kraków (zachodnia 44, pod Magnesem ;) ) 5 komorowe, nie p/włam - 16.000 PLN :o

 

Ja ciągle mam zagwozdkę - czy brac okna normalne - czy decydowac się na p/włam?

Dom to parterówka, rolety zewnetrzne mi sie nie widzą, z alarmem może byc problem, bośmy zakoceni (a będziemy tez zapsieni ;) )

więc chyba ostatecznie bedą szyby P-4 i 4-punktowe okucia...

Sama nie wiem, czy to dobra alternatywa dla alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodziaki! Pytanie z przedmiotu: dekarstwo. Czy z Waszego doswiadczenia wynika, że więżbę dachową i pokrycie dachowe musi robić ta sama ekipa? Szukam kontaktu do dobrych i tanich dekarzy, ale większość kręci nosem na kładzenie dachówki na wcześniej przez innych przygotowaną więżbę. Czy to przesada? Rzućcie namiarami na ekipy dekarskie. Ile kosztowała Was robota dachu?

 

Hmm - namiary moge posłać na priv, ale moja ekipa nie ma juz wolnych terminów w tym roku, więc nie wiem, czy Cię interesuje?

 

Brygada, z której usług zamierzam skorzystać (pozytywnie przetestowana na znajomych ;) )

robi komplet: więźba, dachówka, okna dachowe , rynny i itd.

Nawet wieźba przyjeżdża z tartaku brata szefa ekipy deklarskiej - więc cały dach "zostaje w rodzinie" ;)

Koszt dachu to kosmos (ale taki urok mojego projektu...), bo łącznie to ok. 45.000 PLN

(10.000 więźba, 15.000 dachówka (komplet), 2.000 rynny, 3.000 okna dachowe, 13.000 robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniqa, poczytaj sobie wątek o alarmach, zapewniam że kotność alarmom nie szkodzi, tylko robi się system reagujący przede wszystkim na otwarcie okna lub zbicie szyby - czujki ruchu stosując tylko gdy nikogo nie ma w domu.

Są zresztą takie co na koty nie reagują.

Rolety przed włamanmiem nie uchronią, jedno co to można na nich zamontowqać dodatkowe czujniki od alarmu, wcześniej sie wlączy. No i troche ciepła zatrzymają ;-)

 

W tych wycenach porównujesz trochę gruszki do jabłek, spróbuj najpierw ustalić jaki poziom zabezpieczeń cię interesuje a potem zbieraj oferty. Np. wiadomo, że na okleinie zaoszczędzisz ok. 30% jeśli z niej zrezygnujesz, starczy kasy na lepsze szyby czy okucia.

 

Ja też chcę okleinowane ale jeszcze nie mam żadnej wyceny, z okuciami wk-2 i szybami p-2. Z rolet chyba ostatecznie zrezygnuję, inwestując w samo okno i alarm.

 

Gdzie w Brzezinach jest firma od dachów, jakie mają dachówki i jakie ceny? Bo może warto się przejechać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...