Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Hehe, mnie też ten kasztanowy cisar kręci, ale jak pisałem - pojawia się ceramika w dobrych pieniądzach i trochę się lamię. Ale jeśli tak jest jak piszesz to się jutro bujnę loco Brzeziny, zostawię im i okna i dach - może co utargujemy ;-)

 

Co do okien - kurcze sam nie wiem co doradzić, ja sobie kombinuję tak, że jak się będą chcieli wrąbać to i tak wejdą, ale należy im to maksymalnie utrudnić i obrzydzić.

 

Zwykle przed włamem rzucają kamieniem w szybę, żeby sprawdzić:

1. Czy zadziała alarm

2. Jaka jest szyba (poznają po wytrzymałości na uderzenie)

Zwykle dają sobie spokój, jeśli alarm jest, przyjeżdża ochrona a szyba nie pęka - to oznacza, że okucia też są niebanalne, czyli generalnie lepiej poszukać gdzie indziej.

 

Rolety mają ten dodatkowy minus, że informują cąłą okolicę w zasięgu wzroku, że chałupa stoi pusta.

 

Też wole okleinowane, ale jeśli się okaże że wybór będzie wk-2+p-2 albo okleina, to się nie będę zastanawiał.

BTW też mahoń ;-) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Koszt dachu to kosmos (ale taki urok mojego projektu...), bo łącznie to ok. 45.000 PLN

(10.000 więźba, 15.000 dachówka (komplet), 2.000 rynny, 3.000 okna dachowe, 13.000 robocizna)

 

hmm czy kosmos ja mam prosty dwuspadowy dach , bez żadnych lukarn , bawolich oczek i tym podoboych bajerów i mam wycene dachówki + komplet orynnowania 18 tyś brutto , a jak dolicze okna (6 sztuk ) dachowe to już będzie jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dachu to kosmos (ale taki urok mojego projektu...), bo łącznie to ok. 45.000 PLN

(10.000 więźba, 15.000 dachówka (komplet), 2.000 rynny, 3.000 okna dachowe, 13.000 robocizna)

 

Jeżeli można zapytac jaką masz powierzchnię dachu i mniej więcej kształt, złożoność.???

 

Powierzchnia dachu to 315 m2 - nie ma żadnych "udziwnień" - ale zbyt prosty tez nie jest...

 

Rzut dachu jest w tym linku: http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=22&flip=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Rudzie Pabianickiej :lol:

No to masz niezły rozmach, skoro na spacery nosi Cię na drugą stronę miasta :wink:

Szkoda, że nie jesteś jakąś bliższą sąsiadką :cry:

 

 

Kalonka i okolice to rewelacyjne żródło inspiracji budowlano-wykończeniowych ;)

Na obrazkach w necie i gazetach wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistosci -

a Kalonka to najlepszy w okolicach Łodzi katalog budowlany w realu ;) 8)

 

Jeden "objazd" i juz wiedziałam, jaką chcę dachówkę, jaką elewację i jaki kolor okien :lol:

Pomysł na drewinany taras też "ściagnęłam" ;) :oops:

 

Akcja robienia zdjęć z ukrycia zapewne wejdzie do stałego kanonu opowieści mojego biednego męża,

który zaczął powaznie zastanawiac sie nad poczytalnoscią swej połowicy niemal czołgajacej się za oponą Micry :lol: 8)

 

Poza tym "z pochodzenia" jestem stokowianką ;) więc te rejony traktuje jako stosunkowo bliskie :)

No i ciagle wierzę, że może kiedyś będzie mi dane zamieszkać na wzgórzu pod laskiem ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam chętnych do wspólnego zamówienia szamba betonowego. Duża część całego zakupu to koszty transportu. W 2-3 osoby byłoby taniej. Jeżeli ktoś myśli o założeniu zbiornika w tym sezonie to trzeba się już decydować. U niektórych producentów czeka się miesiąc-dwa na realizację zamówienia.

yasioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Podłączyłam do swojej działeczki wodę i wygrałam z ZE!

 

Koszt bardzo rozsądny, 2450 PLN za przyłącze wodne bez projektu (robocizna materiały, geodeta, papierologia itp) z tym, że wodociąd leci mi przez działke.

W gminie Aleksandrów można starac się o zwolnienie z oplaty przyłączeniowej :) Jak mi się uda to na prv powiem co zrobic :)

 

A Zakład Energetyczny mimo, że upierał się ze mam sobie sama zbudować przyłącze do działki, zrobić projekt itp, po walce i odwołaniach od listopada 2005, zgodził się ze mną i wszystko zrobi sam, tzn dokumentację i wykonawstwo :)

 

Jestem z siebie dumna.... Tylko termin dali dziwny 30/12/2007 hmmm Napisałam już podanie o przyspieszenie zobaczymy co dalej.

 

Pozdrawiam

 

Olka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w temacie szamba mam pytanie.

 

Ortóz w ulicy, przy której sie buduje nie ma kanalizacji - ma być "na dniach", ale kiedy konkretnie - nie wiadomo :(

 

W warunkah przyłącza ZWiK dał mi warunki i na przyłącze wodne i na kanalizacyjne (!)

 

Zgłupiałam doszczetnie - bo teraz nie wiem, czy muszę bawic sie w szambo - czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się jeszcze z wami podzielic wynikami moich castingów:

- na POS,

najtaniej jak udało mi się znalezc w Łodzi

AZG ul. Wedmanowej

oczyszczalnia z rozsączeniem (2-4 osoby)

materiał + montaż 5500 ( w tym komplet urządzeń 2806pln)

przyłącze do domu 50 pln + VAT za metr

 

Jest tez bardzo solidny fachowiec od hyrauliki i oczyszczalni w okolicy Aleksandrowa (info na prv)

wg niego by to kosztowało około 2500 robocizna, około 3400 materiał + okolo 700 kamienie

 

 

- na ogrodzenie betonowe

najtaniej jak znalazłam (52 za przęsło, 15 montaż, 150 transport)

Budziszewice; państwo Polakowscy

ogłaszają się na giełdzie samochodowej, płot postawili całkiem całkiem, o jakości możemy pogadać za rok :)

 

- na blaszak na czas budowy

firma DERPARK http://www.derpark.com.pl

1300 pln z montazem i transportem

 

Mam nadzieję, że się przyda

 

Pozdrawiam

 

Olka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Podłączyłam do swojej działeczki wodę i wygrałam z ZE!

 

(ciach)

 

Jestem z siebie dumna.... Tylko termin dali dziwny 30/12/2007 hmmm Napisałam już podanie o przyspieszenie zobaczymy co dalej.

 

Pozdrawiam

 

Olka

 

To sie nazywa chyba "pyrrusowe zwyciestwo". U mnie mieli czas do konca czerwca 2005 i moglem sie podlaczyc "juz" ok. 25 czerwca... A u Ciebie zawsze moga czekac, az ziemia rozmarznie (jesli przylacze kablowe) i zeslac Cie na Wielkanoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dawno tu nie zaglądałam, tyle nowych "twarzy" :wink:

Ziomali, parafian oraz pozostałych Wódko-Kopanko-Grabino-Dobro-Dobieszko-Kalonkowiczów pozdrawiam, :lol:

U mnie zaczyna być ładnie

okna i bramy garażowe są

pokrycie dachu kończy się układać

:lol:

 

U Ciebie zawsze bylo ladnie.

 

Nawet fundamenty mialas ladnie sp...artaczone. :wink:

 

Ciekawy jestem tego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...