Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Podłączyłam do swojej działeczki wodę i wygrałam z ZE!

 

(ciach)

 

Jestem z siebie dumna.... Tylko termin dali dziwny 30/12/2007 hmmm Napisałam już podanie o przyspieszenie zobaczymy co dalej.

 

Pozdrawiam

 

Olka

 

To sie nazywa chyba "pyrrusowe zwyciestwo". U mnie mieli czas do konca czerwca 2005 i moglem sie podlaczyc "juz" ok. 25 czerwca... A u Ciebie zawsze moga czekac, az ziemia rozmarznie (jesli przylacze kablowe) i zeslac Cie na Wielkanoc.

 

 

Napisałam już podanie o przyspieszenie, z doświadczenia mojego znajomego podobno nie odmawiaja, tylko trzeba się zgłosić do dyrekcji w Łodzi. A tak w ogole to lepiej poczekać niż budować przyłacze za grube PLN, kilkanaście metrów przyłacza i przcisk pod drogą, projekty uzgodnienia.....całe szczęście mam są siadów, którzy mają prąd i są bardzo mili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się jeszcze z wami podzielic wynikami moich castingów:

- na POS,

najtaniej jak udało mi się znalezc w Łodzi

AZG ul. Wedmanowej

oczyszczalnia z rozsączeniem (2-4 osoby)

materiał + montaż 5500 ( w tym komplet urządzeń 2806pln)

przyłącze do domu 50 pln + VAT za metr

 

Jest tez bardzo solidny fachowiec od hyrauliki i oczyszczalni w okolicy Aleksandrowa (info na prv)

wg niego by to kosztowało około 2500 robocizna, około 3400 materiał + okolo 700 kamienie

 

 

shi

- na ogrodzenie betonowe

najtaniej jak znalazłam (52 za przęsło, 15 montaż, 150 transport)

Budziszewice; państwo Polakowscy

ogłaszają się na giełdzie samochodowej, płot postawili całkiem całkiem, o jakości możemy pogadać za rok :)

 

- na blaszak na czas budowy

firma DERPARK http://www.derpark.com.pl

1300 pln z montazem i transportem

 

Mam nadzieję, że się przyda

 

Pozdrawiam

 

Olka

 

Ola

czy ta oczyszczalnia na AZG z Wedmanowej to oczyszczalnia biologiczna (która oczyszcza sicieki w 95-97%) czy ta z drenażem i poczyszczaniem w gruncie

 

prosze o namiary na tego fachowca z Aleksandrowa od hydrauliki i oczyszczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie zawsze bylo ladnie.

 

Nawet fundamenty mialas ladnie sp...artaczone. :wink:

 

Ciekawy jestem tego dachu.

 

 

mobby, mmmad - dzięki !!! Ja zwyczajnie nie mogłam patrzeć na to G. Szczerze powiem, że największą ulgę odczułabym móc wysadzić bunkier w powietrze. Nawet znalazłam ekipę górników wyposażonych w dynamit, ale chcieli za te popłuczyny walki powstańczej straszne pieniądze. :lol: :lol: :lol:

No i zapraszam na rekonesans :wink:

mmmad, a długi to w końcu dotarł do Ciebie z wizytą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

...z tym, że wodociąd leci mi przez działke.

W gminie Aleksandrów można starac się o zwolnienie z oplaty przyłączeniowej :) Jak mi się uda to na prv powiem co zrobic :)

Mozesz mi wyjasnic co mialas na mysli piszac 'oplata przylaczeniowa' bo nie wiem czy dobrze zrozumialem. O co mi chodzi. Bylem w dyrekcji wodociagow w Aleksandrowie 2 czy 3 tygodnie temu i ktorys z kierownikow powiedzial mi, ze mozna sie starac o refundacje kosztow polozenia 'ruły' czyli instalacji wodociagowej od najblizszego punktu w poblizu dzialki do samej dzialki. Z tym, ze facet wyraznie mowil o refundacji bo sam dodal, ze jesli bysmy byli zainteresowani (kto by nie byl?) to trzeba bedzie rozpoczac cala procedure jak najwczesnie z tego wzgledu, ze rada gminy okolo jesieni robi budzet na nastepny rok. No i teraz sie zastanawiam czy ktos komus naklamal czy tez gmina A. daje jakis dodatkowy bonus :)

 

Jestem z siebie dumna.... Tylko termin dali dziwny 30/12/2007 hmmm Napisałam już podanie o przyspieszenie zobaczymy co dalej.

hmm, ciekawe. 'magic date' czy co? Ja jeszcze co prawda nie zlozylem papierkow do ZE ale sasiedzi, ktorzy kupili dzialki troche wczesniej to zrobili pod koniec zeszlego roku i wyznaczyli im dokladnie ta sama date :) Daj znac czy podanie odnioslo jakis skutek bo chcialbym sie zaczac budowac na wiosne przyszlego roku ale brak pradu moze mi skutecznie pokrzyzowac plany.

 

/Marcin

 

 

PS. w ktorym miejscu sie budujesz jesli mozna spytac, bo nie kojarze okolicy na zdjeciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam chętnych do wspólnego zamówienia szamba betonowego. Duża część całego zakupu to koszty transportu. W 2-3 osoby byłoby taniej. Jeżeli ktoś myśli o założeniu zbiornika w tym sezonie to trzeba się już decydować. U niektórych producentów czeka się miesiąc-dwa na realizację zamówienia.

yasioo

 

Hej, ja bym zamowil wspolnie szambo. Powiedz skad chcesz je zamowic i jakie sa koszty transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam chętnych do wspólnego zamówienia szamba betonowego. Duża część całego zakupu to koszty transportu. W 2-3 osoby byłoby taniej. Jeżeli ktoś myśli o założeniu zbiornika w tym sezonie to trzeba się już decydować. U niektórych producentów czeka się miesiąc-dwa na realizację zamówienia.

yasioo

 

Hej, ja bym zamowil wspolnie szambo. Powiedz skad chcesz je zamowic i jakie sa koszty transportu.

 

Jak będzie ciekawa cena jestem za podaj jakieś szczególy na forum lub na priva .

Jaka wielkość cena koszt transportu , czy maja atesty szczelności.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak bedę kopał studnie. Cz powinenem odrazu umówić się ze studniarzem że mam mi dobrać pompę oraz doprowadzić potem wodę do domu?? No dom oczywiście stanie później ale żeby potem nie było zganiania na ekipy że woda nie leci??

 

Studniarz najczęsciej wierci studnię i potem podłącza pompę ale bez fajerwrerków, a na czas budowy zainstaluj sobie pompę "roboczą". Na pewno nie docelową.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniqa_1977 masz rację odnośnie dachu. Ja w wycenie miałem podobną cyfrę odnośnie m2 a skończyło się po wszystkim na o wiele wyższej. Po wykonaniu dachu "łapałem oddech" wiele miesięcy. Dzisiaj mogę stwierdzić,że dach w całej mojej budowie był największym kosztem. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobby!

 

To znaczy że studniarz wierci dziurę wkłąda rury a już nieciągnie póżniej dodatkowej rury do budynku?

 

Ok rozumiem lepiej mieć dwie pompy. Ta robocza sie i tak zużyje? Czy może być zatem używana? Zakłądam że ktoś z was też tak robił i te robocze pompy to można wykorzystywać i odsprzedawać sobie potem?

Czy lepiej kuić najpierw mniejszą na budowę? A potem docelową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno!

 

Słuchajcie może coś ze mną nie tak, ale nie mogę wysłać prov. ? W skrznce "do wysłania" mam zapisane dwie wiadomości. Ale nie chcą stamtąd wyjść :oops: Flaga z lewej jest żółta. Co mam zrobić???

Może jest jakiś tajny system wysyłania? Szczerze powiem że nie zwróciłem uwagi jak robiłem to wcześniej??

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arasz2000 temat studni też mnie interesuje, głównie wierconej do 30m. Jeden ze studniarzy krzyknął 6.000zł za coś takiego z pompą i tylko "kranikiem" ogrodowym. Żadnych rur doprowadzających, wodomierzy, itp. Odliczając koszt pompy ok.2000zł to wychodzi ok.133zł/mb wiercenia. To chyba dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno!

 

Słuchajcie może coś ze mną nie tak, ale nie mogę wysłać prov. ? W skrznce "do wysłania" mam zapisane dwie wiadomości. Ale nie chcą stamtąd wyjść :oops: Flaga z lewej jest żółta. Co mam zrobić???

Może jest jakiś tajny system wysyłania? Szczerze powiem że nie zwróciłem uwagi jak robiłem to wcześniej??

Pomocy.

 

Jak sie adresat wiadomosci zaloguje, to wiadomosc powinna zniknac z folderu "Do wyslania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad, a długi to w końcu dotarł do Ciebie z wizytą?

 

To on mial przyjechac z wizyta? A ja myslalem, ze do pomocy... :)

Zapowiedzial sie publicznie na lyk-end, chce zobaczyc oczyszczalnie Nevexpolu. Jak go spotkasz, to powiedz, zeby wzial ze soba jakas podreczna koparke :lol:

 

W sobote wybieram sie do Czestochowy (bezposrednio do importera plytek Novabell) na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad, a długi to w końcu dotarł do Ciebie z wizytą?

 

To on mial przyjechac z wizyta? A ja myslalem, ze do pomocy... :)

Zapowiedzial sie publicznie na lyk-end, chce zobaczyc oczyszczalnie Nevexpolu. Jak go spotkasz, to powiedz, zeby wzial ze soba jakas podreczna koparke :lol:

 

W sobote wybieram sie do Czestochowy (bezposrednio do importera plytek Novabell) na zakupy.

 

Nakopię ci bez koparki :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat szamba.

Producenci podnieśli ceny w okresie ostatnich kilku miesięcy o ok. 10-15 %, m.in.ze względu na duży popyt ze strony rolników – wymagane atesty przy różnych dopłatach i takie tam…

 

Potrzebuję dla siebie zbiornik ok. 10 m3 w wersji dwukomorowej.

Obdzwoniłem kilku i mam takie propozycje:

1.okol. Radomia, zbiornik 2200 PLN (+VAT 22%). Transport loco Łódź: 900 PLN.

2.okol. Radomia , zbiornik 2100 PLN (+VAT 22%). Transport loco Łódź: 1000 PLN.

3.Poręba k/Zawiercia, zbiornik 2350 PLN (+VAT 7%). Transport loco Łódź: 1200 PLN.

 

Wszyscy maja atesty – dostarczane przy dostawie.

U niektórych producentów „ceny mogą być bez VAT-u „

Cena zbiornika obejmuje przegrodę wewnętrzną i płytę wierzchnią. Do tego należałoby dokupić na każdą komorę: kominek rewizyjny z pokrywą (100-300 PLN w zależności od wysokości).

Cena transportu obejmuje dowóz, wstawienie zbiornika w wykopie, przykrycie płytą na zaprawie uszczelniającej, ewentualnie montaż kominka. Do zamawiającego należy przygotowanie wykopu i zasypanie zbiornika.

 

Czas oczekiwania: 4-6 tygodni.

Producenci nie chcą słyszeć o żadnych upustach - jedynie tańszy transport w przypadku wspólnego zamówienia.

 

Będę składał zamówienie w ciągu 4-5 dni. Jeżeli ktoś się przyłącza to proszę bardzo.

 

yasioo

 

http://www.jesbet.pl

http://www.szambo.go3.pl

http://www.szambo.probud.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...