Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mobby!

 

To znaczy że studniarz wierci dziurę wkłąda rury a już nieciągnie póżniej dodatkowej rury do budynku?

 

Raczej tak

 

Ok rozumiem lepiej mieć dwie pompy. Ta robocza sie i tak zużyje? Czy może być zatem używana? Zakłądam że ktoś z was też tak robił i te robocze pompy to można wykorzystywać i odsprzedawać sobie potem?

Czy lepiej kuić najpierw mniejszą na budowę? A potem docelową??

Najlepiej z Castoramy EWa czy Dorota juz nie pamiętam ok. 140 PLN i świety spokój na czas budowy. Nie szkoda zostawić czy też mówić ekipie, żeby w porę wyłączyła porządną pompę, aby całej działki nie zalało !!!, bo i tak potrafią.

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić nawet za 100 zł od "ruskich" na rynku pompkę. Mamy taką na działce letniskowej, pompuje ( pcha ) wodę z 20 m. Na końc jest strumień bardzo mały, ale woda jest, a to najważniejsze.

Tylko jak rozmawiałem z studniarzem, to nie można ( podobno ) używać takich pompek, bo wibracje jakie powodują sprawiają, że zatyka się filtr i koniec rury w ziemi się zamula.

No i powiem wam, że coś w tym jest : jak sie wyciąga po sezonie tą pomke z działkowej studni, to cała jest w takim mokrym "pylo-mule".

Mówię oczywiście o studni głębinowej, rura wpuszczona w odwiert.

Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to już się nastawiam na kupno pompeczki z Costoramy za 150. Ok.

 

A teraz proszę o dalszy wykład z praktyki młodego budowniczego. Żeby wywiercić tą studnię i wydobyć z niej wodę musze mieć prąd! Tak. Na razie wystąpiłem o warunki przyłacza do ŁZE w Zgierzu. Z forum wiem że ten akurat cieszy się najgorszą sławą :x Wiem też że warunki wymagają od Zakładu nakładów dla mojego przyłącza :D bo decyzją o warunkach musiała pójść do Łodzi do Dyrekcji do akceptacji. Ale moje pytanie brzmi jak już dostanęte waruni to jak mam ich zmusić żeby szybko przyciągnęli ten kabelek do moejej działki??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz w ćwarz, ale się Grupa rozpisawszy... :o

 

Aggi faktycznie dzielna byłaś z tym ciachem, dziś chciałem to samo zrobić z moim autem jak nie dawałem rady odkręcić kół (wymiana zimówek) :lol:

 

Okolice Kalonki są naprawdę niezłe pod względem turystyczno-budoznawczym, sporo ludzików działa i to w bardzo duużym że tak powiem rozziewie majątkowym :lol: - można zobaczyć i karpióweczkę po 80 zł/m i blachodachówkę poniżej 20 zyli - w odległosci spacerku... a nawet i papa się jeszcze zdarzy (np. u mnie we wsi).

Obserwuję też pewien dom w (wiecznej) budowie, gdzie właściciele właśnie zdecydowali się na pokrycie dachowe. Niestety, na folię zdecydowali się już jakiś (dłuższy) czas temu, zdążyła sobie ładnie zmatowieć, popękać - a miejscami się postrzępić. I teraz na to sito kładą blachę :o

 

U nas już powinna być więźba (nawet nie miałem kiedy podjechać zobaczyć :evil: ) i za chwilę daszek... tylko jaki? Oto jest pytanie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie dachów.... szukam ekipy, która położyłaby mi blachodachówkę. Ekipa powinna spelniać dwie podstawowe cechy: ma byc tania i rzetelna :D

Czy ktoś się z takową spotkał ?

 

I gdzie można znaleźć tanią blachodachówkę ? Podzielcie się, Frumowicze Drodzy, namiarami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to blachą przestałem się interesować, bo różnica w cenie do cementówki niewielka, a jednak ma to starczyć na dłużej niż kilkanaście lat (standardowa gwarancja na blachy = 10 lat, na dachówki cementowe 30, na ceramikę 50), poza tym strasznie hałasuje przy deszczu (a my mamy sypialnie na poddaszu) i okropnie się nagrzewa. Do tego chyba łatwiej spaprać kładzenie (albo spapranie bardziej widać), w każdym razie najwięcej widziałem spartaczonych dachów blaszanych.

 

Ale jak już bardzo się upierasz, to pojedź sobie w stronę Brzezin (polecam też odwiedziny w osławionym K-4, jt. naprawdę fajne miejsce) i w Lipinach po prawej stronie jest zakład dachowy, mają blachę oryginalną SSAB w cenie ok. 21 zł/m. Plus dodatki oczywiście ;-). Wcześniej, jeszcze w Nowosolnej, jest firma Anba-2, co się reklamuje że mają blachy po 17 zł/m ale co to jest to ja nie wiem (i chyba nie chcę ;-) ).

 

A - jeszcze co do ekipy - to w każdym skłądzie pytają się, czy chcę dekarzy. Jest to IMHO dosyć dobry sposób, żeby kupić pokrycie razem z usługą, po pierwsze - VAT 7% a po drugie nie ma zrzucania odpowiedzialności przez dekarzy na hurtownię itd. Po trzecie - nie sądzę, żeby jakakolwiek sensowna firma handlowa chciała współpracować z łachudrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kropi, że i Tobie K-4 przypadło do gustu ;)

Już wiesz czy Cisar czy ceramika?

 

I pytanie dodatkowe, bo pamietam, że miałeś w k-4 poruszyć tematy okienne ;)

Dane Ci było pogadać z kimś sensownym na ten temat? Bo mnie zniechęcił gościu robiący łaskę

ze zwykłego sporządzenia wyceny - i nie bardzo mam chęc gadać z nim po raz kolejny,

więc może jest jakiś inny sensowny człowiek z tego działu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to blachą przestałem się interesować, bo różnica w cenie do cementówki niewielka, a jednak ma to starczyć na dłużej niż kilkanaście lat

 

Ale jak już bardzo się upierasz, (...)

 

Dziękuję za namiary :D Co do blachodachówki, to upieram sie gdyż nie chcem ale muszem :-? Jak się kupiło dom w stanie surowym z więźbą przygotowana pod gonty papowe albo blachodachówkę, to nie ma co podskakiwać, tylko pokornie ogonek pokulić i hajda ! biegusiem rzeczonej pokrywy dachowej szukać :oops: :lol:

 

Zatem, szukam i szukam .... :)

Zobaczymy, co tego wyjdzie... w wariancie pesymistycznym na tę zimę połozoną wartwę papy pokyje się smołą i byle wytrwać do kolejnego roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz_a ;) ja równiez słyszałam, że najlepsze ceny na blachodachówkę ma firma z Lipin (nazwy nie znam).

Jak jedzie się w kierunku W-wy, to skład jest po prawej stronie - charakterystyczne (?) sa takie "wystawki" z dachówek -

i metalowy czarny kot w ramach reklamy :lol:

 

Z tego co wiem - nalezy tam rozmawiać z panią włascicielką -

ponoć to konkretna i chetna do współpracy (czytaj negocjacji rabatów) kobieta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak więźba jest to nie ma co qńbinować w rzeczy samej - a policz sobie jeszcze jak by cię wyszło pełne deskowanie plus gont bitumiczny? Deskowanie jest fajne bo jak ci się znudzi gont to se możesz szczelić szczechę ;-)

 

Firma nazywa się Export-Import Spółka Jawna, tel. 648-43-03 email [email protected] . Obiecali przysłać wycenę na maila to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak więźba jest to nie ma co qńbinować w rzeczy samej - a policz sobie jeszcze jak by cię wyszło pełne deskowanie plus gont bitumiczny? Deskowanie jest fajne bo jak ci się znudzi gont to se możesz szczelić szczechę ;-)

 

:D Acha ! A w sumie, to idąc za ciosem, to jak mi się te głupie murowane ściany znudzą, to se je zburzę i w to miejsce postawię ekologiczne ściany z gliny, na to strzechę, a obok ziemiankę na płody ziemi :wink: :D hihi

 

I będę nie dość, że ekologiczna, to jeszcze oryginalna ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowe domy tylko dachówka a nie żadne blaszane imitacje! Mysza zasięgnij opini kierownika budowy! Jak masz możliwoć to kład dachówkę cementowš najlepiej Braasa, tańsza od blachodachówki!!!!! Życzę rozsšdnych wyborów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zbudowalem wczoraj "drzwi" do domu, bo Porta wydluzyla termin produkcji i jeszcze co najmniej miesiac bede musial poczekac.

I tak sobie mysle: moze te drzwi zostawic na dluzej, zeby moje (potencjalne) protoplastusie tez wiedzialy jak sie je robi? Bo nie ukrywam, ze wzor sciagnalem z budowy mojego ojca... Tylko z okuciami poszedlem na latwizne :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam się dziś do ge moneybanku. Rozmawiałam z nimi wstepnie na targach i generalnie byłam zainteresowana ich ofertą. Obśługujący mnie pan był bardzo niezadowolony, że nie umówiłam się wcześniej (kolejki jakoś nie widziałam ;)), następnie zapytał mnie, jak dużą mamy działkę. I tu lekka konsternacja - kredytują tylko budowy na działkach do 1,5h :o Pan nie był zainteresowany wartością działki, położeniem, sąsiedztwem, zależało mu jedynie na jak najszybszym spławieniu mnie. Na bezpośrednie pytanie, czy mam sobie szukac oferty innego banku odparł, iż u nich może być problem. No narzucać się ze swoimi pieniędzmi nie będę :evil: Wydaje mi się jednak, że o kredycie w wysokości 200 tysięcy nie decyduje jedna rubryczka na druczku, tylko komitet kredytowy i że fakt posiadanie dużej działki nie powinien mnie dyskwalifikować przy wstępnych rozmowach. Gratuluję podejścia do klienta :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton.

Dwa lata temu, kiedy ja się "zalewałem" najlepszą cenę betonu uzyskałem w firmie Unicon - ul. Demokretyczna. Mimo że dowóz był do Zgierza (również z dojazdem pompy), wyszło mnie to taniej niz z betoniarni w Zgierzu, Strykowie i gdzieś tam jeszcze.

Całość usługi bez zarzutu.

yasioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam UNICON z ul. Demokratycznej. Jakość beż zarzutów, inni niestety nie do końca spełniają normy, a zysk 5 zł na m3.

 

 

Odnośnie blachodowchówki. Ja wybrałem SARĘ z Budmatu ( producent). Można ją kupić właśnie w Anbie, Bardzo dobrze się składa.

Ja mam las w pobliżu, więc wybrałem z połyskiem, aby mchem nie obrastał. Jakość do ceny Bardzo dobra.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - tak mi sie w kwestii kredytów skojarzyło: czy istnieje bank (który?) udzielajacy kredytów na cele budowy

osobom prowadzacym działalność gospodarczą - a dokładniej rozpoczynajacym taką działalność?

 

Jestem "na swoim" od 1 kwetnia 2006 r. i nie wiem, gdzie startować po brakujących (drobne) 100.000 PLN? ;) :lol:

 

Nie wiem, czy w ogóle mam szanse na jakikowliek kredyt,

czy jest wymóg jakiegoś minimalnego okresu prowadzenia działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...