Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

To tyle z pozytywnego myslenia. A teraz negatywnie.

W moim rodzinnym miescie ostatnio zginal na budowie robotnik. Z tragedia jestem osobiscie zwiazany, bo mimo 70 tys. mieszkancow to wbrew pozorom male miasto. Wczesniej myslalem, ze budowa to tylko beczka miodu z lyzka dziegciu, a teraz okazuje sie, ze moze byc o wiele gorzej.

 

No własnie...

To jest podstawowe ryzyko - wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniqa_1977 twoje problemy z architektem wydają mi się znajome, czyżby imię "pani" architekt zaczynało się na E.

Z doświadczenia wiem, że musisz przygotować się na jeszcze niejedną niespodziankę, przy której problemy z architektem to drobiazg. Nasza obsuwa na tym etapie to kilka miesięcy.

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tablicą i czy kierownik zechce się podłożyć i wystąpić w roli oficjalnej bez pozwolenia...

 

Raczej zechce...

Za odpowiednim wynagrodzeniem :roll:

 

Oczywiscie wynagrodzenie dopiero PO wpisach.

 

Jeden z moich wykonawcow byl tak cudowny, ze zaczal robote, dostal zaliczke, po miesiacu przyjechal, zebym mu jednak calkiem zaplacil za to, co do tej pory zaczal, i powiedzial, ze reszte dokonczy najwczesniej za miesiac... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajace wkurzaja psy

 

No to nasze psy w sobote wkurzyly zajace :lol: Cztery wypasione sztuki zostaly delikatnie zgonione po polach przez nasze dwa setery :p (w celach zabawowych, a nie pozarcia, tylko nie wiem czy zajace o tym wiedzialy :oops: )

 

Dzieki temu obornikowi - u nas na ognisku w sobote byl niezly klimat :)

 

hehehe :p 8) A okolica sama w sobie jest wspaniala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w dużo wcześniejszych postach znalazłem informację o gościu, który się podejmuje wykonania POŚ z rozsączeniem na gruntach mało przepuszczalnych. Robi to w ten sposób, że wymienia część gruntu i robi to niedrogo. Może kojarzycie coś takiego, bo nie mogę teraz tego znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do typa siedzącego po lewej na środku (to ten???) to mogę powiedzieć tyle, że bałbym się go spotkać w ciemnej ulicy... :o

No ale skoro nie chcą twoich pieniędzy - to chyba nie twój problem, jest jeszcze tyle banków do wyboru ;-)

tak, tak, to właśnie ten :evil: :lol:

Zawsze gdy byłem w tym banku zastanawiałem się, czy gość jest równie miły w środku co na zewnątrz, czy to po prostu kamuflaż - teraz już wiem :lol: Swoją drogą jest to dla mnie mało zrozumiałe, że takie fajfusy dostają pracę związaną z kontaktem z ludźmi - to tak jakby ślepego nająć na kierowcę ;-) . A przecież można było go posadzić przed komputerem, niech robi analizy i nie przeszkadza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezbyt przejmującego sie swoją robotą

Potrzebny jet mi główie jako wstawiacz pieczątek - a z racji przygód z pozwoleniem na budowę

musi sie cechować dużą dozą tolerancji i chęcia pomocy

 

dobre dobre

 

a co to byly za przeboje i przygody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że ciagle mam nadzieję 8) :D

 

1 czerwca uroczyste wbicie łopaty ;)

 

 

Mam jeszcze pytania "uzupełniające":

 

1/ Czy instnieja jakieś (legalne) sposoby na szybsze niz 14 dniowe uprawomocnienie sie pozwolenia na budowę?

Może gdzies cos zawieść, doreczyć, podpisać?

 

2/ Czy zgłoszenie rozpoczecia robót musi nastapic po uprawomocnieniu sią pozwolenia nabudowę?

Może da rade zgłosić to wczesniej - w czasie "uprawomocniania się" postanowienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda to tak: nie mam studzienki wodomierzowej bo działka jest super mokra, rura z wodomierzem i kranem wystaje mi ok 50 cm ponad poziom gruntu. Jak to zabezpieczyć , co byście w takim przypadku poradzili?

 

Chyba będziesz musiała zrobić obmurówkę z zewnątrz (z głebszym fundamentem i hydroizolacją ciężką) a w środek styropian dla izolacji na zimę... A z góry - nawet tymczasowo styropian i dechy. W efekcie powinno to przyjąć to formę wodoszczelnej i ciepłej skrzyni. Oczywiście może pojawić się problem z dobrym wykonaniem tego.

Alternatywnie - kupić prefabrykowaną studzienkę wodomierzową. Sam mam wysoki poziom wód gruntowych (ok. 0,9m od powierzchni gruntu) i mam studzienkę z tworzywa. Kosztowna zabawa, ale w 100% się sprawdza. Zimę przetrwała bez problemów (zamarznięcia), jest sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Czy instnieja jakieś (legalne) sposoby na szybsze niz 14 dniowe uprawomocnienie sie pozwolenia na budowę?

Może gdzies cos zawieść, doreczyć, podpisać?

 

2/ Czy zgłoszenie rozpoczecia robót musi nastapic po uprawomocnieniu sią pozwolenia nabudowę?

Może da rade zgłosić to wczesniej - w czasie "uprawomocniania się" postanowienia?

 

1 - nie (chyba, że wcześniejsze dostanie pozwolenia - urzędy mają określone terminy maksymalne)

2 - tak - z tym, że wygląda to jeszcze dłużej... pozwolenie na budowę -> uprawomocnienie -> zgłoszenie rozpoczęcia budowy i pobranie dziennika -> rozpoczęcie prac (teoretycznie 14 + 7 dni, w praktyce ok miesiąca czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm- czytam o stronach w postepowaniu o pozwolenie na budowę...

 

I wychodzi mi, że skoro mamy wszystkie odległosci zachowane - u nas budynek jest chyba nawet dalej niż po 4 m. od granic -

to sąsiedzi nie sa stronami - tylko i wyłącznie współwłaściciele...

 

A skoro tak - to może da sie podpisac jakies oświadczenie o tym, że nie bedzie sie wnosić odwolania?

I byłoby magicznie prawomocne "od ręki" :D

 

Chyba, że znowu gdzieś sie wplącze Wydział Dróg - chociaz odległość od drogi to też ponad 5 m. :-?

 

Tak sobie fantazjuję ;) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w dużo wcześniejszych postach znalazłem informację o gościu, który się podejmuje wykonania POŚ z rozsączeniem na gruntach mało przepuszczalnych. Robi to w ten sposób, że wymienia część gruntu i robi to niedrogo. Może kojarzycie coś takiego, bo nie mogę teraz tego znaleźć.

 

Czy coś Wam się kojarzy, albo ktoś robił coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Czy instnieja jakieś (legalne) sposoby na szybsze niz 14 dniowe uprawomocnienie sie pozwolenia na budowę?

Może gdzies cos zawieść, doreczyć, podpisać?

 

2/ Czy zgłoszenie rozpoczecia robót musi nastapic po uprawomocnieniu sią pozwolenia nabudowę?

Może da rade zgłosić to wczesniej - w czasie "uprawomocniania się" postanowienia?

 

1 - nie (chyba, że wcześniejsze dostanie pozwolenia - urzędy mają określone terminy maksymalne)

2 - tak - z tym, że wygląda to jeszcze dłużej... pozwolenie na budowę -> uprawomocnienie -> zgłoszenie rozpoczęcia budowy i pobranie dziennika -> rozpoczęcie prac (teoretycznie 14 + 7 dni, w praktyce ok miesiąca czasu)

 

Ja to wszystko załatwiłam w ciągu 7 dni... trochę musiałam się nałazić i najeździć ale udało sie (pamiętam że coś musiał mi podpisać w gminie burmistrz i później zawiozłam dokumeny do strarostwa ... dziennik budowy obstemplowali i wydali mi od ręki- chyba trafiłam na dobre chumorki :lol: i musiałam czekać 7 dni bo taki jest termin od zgłoszenia rozpoczęcia budowy)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po wieeeeeeeeelkiej przerwie ja wreszcie wygrałem batalię o przyłącze prądowe po 3 latach oczekiwania, pisania i załatwiania MAM PRĄD W DOMU :o :o :o nie u sąsiada, nie na stacji trafo ani nawet z agregatu tylko mam własny sieciowy prąd w domu, jaka to radość płacić rachunek za prąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...