Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja rozwiązaliście kwestię wynagrodzenia kierownika budowy?

 

Czy rzeczywiscie "zwyczajowo przyjęta" jest zapłata całosci wynagrodzenia z góry?

Bo odrobinę się waham - znalazłam osobę komunikatywną, "z forumowego polecenia", rozsądną cenowo -

ale wizja zapłaty całej kasy z gówr jakoś mnie nie kręci... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest zwyczajowo przyjęte, ale wiem, że ludzie płacili np po każdym przyjeździe na budowę i wpisie do dziennika. Czasem stawkę miesięczną. Jak chcesz tylko stemplarza, to się umów, że na koniec budowy przyjdzie i podbije wszystko i dostanie całą kasę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

Czy mozecie podac namiary na kominkarzy z naszego rejonu? Macie kogos, kogo mozecie polecic?

 

Co do wyboru wkładów - to chyba największy jest w Eurostylu na ul. Uniwersyteckiej -

wiem, bo mój mąz własnie z tej branży 8) :oops:

 

Co do wykonawców - to Eurostyl równiez kominki wykonuje - ale raczej nie nalezy do najtańszych -

aczkolwiek robią wszystko na dobrych materiałach i zgodnie z wszystkimi wymogami pr. budowalenego i p/poż.

Wazne jest tez na kogo sie tam trafi jako osobę prowadzącą klienta - bo prezentują rózne podejscie do zlecenia :-?

 

 

Nie wiem, co jest zwyczajowo przyjęte, ale wiem, że ludzie płacili np po każdym przyjeździe na budowę i wpisie do dziennika. Czasem stawkę miesięczną. Jak chcesz tylko stemplarza, to się umów, że na koniec budowy przyjdzie i podbije wszystko i dostanie całą kasę

 

Osoba, z którą rozmawiamy byłaby nie tylko "stemplarzem" ;)

Prowadziłaby całą budowe - do odbioru (którego zorganizowanie także obejmuje umowa) 8)

Ogólnie dobrze nam sie rozmiawiało, cena jest rozsądna - tylko ten jeden szkopuł postaci płatnosci z góry... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osoba, z którą rozmawiamy byłaby nie tylko "stemplarzem" ;)

Prowadziłaby całą budowe - do odbioru (którego zorganizowanie także obejmuje umowa) 8)

Ogólnie dobrze nam sie rozmiawiało, cena jest rozsądna - tylko ten jeden szkopuł postaci płatnosci z góry... :roll:

 

 

Ta rozsądna cena to ile bo jestem na tym samym etapie.

P.S Jak ktoś zna rozsądnego kierownika budowy z Pabianic to poproszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z kierownikiem i architektem, stanęło na tym, że musimy mieć blachodachówkę i o dachówce cementowej możemy zapomnieć :(

Dostaliśmy następującą ofertę na dach:

 

1. dachówka Thyssenkrup - na da czy się nie nada ? Jakie macie opinie na jej temat ?

2. robocizna - 4.000 zł

3. dachówka - 11.000 złotych. Powierzchnia dachu - 150 m.kw.

 

No i jak ? Jakie są Wasze opinie ?... :-) Oprócz tej, że blachodachówka to profanacja, co już wiem

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teatrzyk "Zielony gęś" ma zaszczyt przedstawic sztuke w jednym akcie pod roboczym tytulem "Ale to juz bylo nieraz".

 

Miejsce: lazienka z niezbyt rownymi tynkami

Osoby: Ja, On czyli fliziarz vel glazurnik

 

Dialog z wczoraj:

JA: Ale ty plytki sa krzywo polozone

ON: A co, ja mam je zrobic na prosto?

JA: Raczej tak

ON: Jak ja mam tu wszystkie sciany poprostowac, to wole dalej nie robic.

 

PUENTA:

Czy ktos moze polecic dokladnego glazurnika do wykonczenia rozpoczetej lazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy ktoś ma okno połaciowe nad łóżkiem?

...

Ja mam. 2 szt. Kąt: 45 st.

Rolet nie stosuję, bo:

po pierwsze: są od strony północnej,

po drugie: nikt mnie nie widzi (no, może pasażerowie samolotu),

po trzecie: w nocy jest ciemno, a rano jasność nas budzi,

po czwarte: nawet o nich nie pomyślałem w nawale wydatków.

 

Deszcz słychać, nic nie kapie (o ile są zamknięte)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy ktoś ma okno połaciowe nad łóżkiem?

Jak się sprawdza takie rozwiązanie?

Oczywiście będzie roleta i to mocno przyciemniająca. Ale zastanawiam się jak to będzie w czasie deszczu... czy bardzo słychać padające krople?

Kiedyś pomieszkiwałem na strychu (w starej kamienicy, dach miał nachylenie niewielki - kilkanaście stopni), połaciówka była nad materacem na którym spałem - w sumie fajna sprawa, "niebo gwiaździste nade mną" itepe - z jednym zastrzeżeniem - deszcz. Nawet nie to że wali o szybę, bo mnie to jakoś nie ruszało, ale zdarzało się zostawić otwarte okno na noc, i parę razy obudziłem się bo coś mi kapało na łeb :lol: . Dwa - można w inteligentny sposób uchlić okno "trochę", wtedy nie kapie - ale woda tworzy równomierną płaszczyznę i po nocnym deszczu zwyczajnie jej nie widać. Natomiast dobrze ją czuć, gdy się takie okno zamaszystym ruchem otworzy ;-)

Wnioski: jak najbardziej można, ale z umiarem podchodzić do tematu pozostawiania otwartego bądź uchylonego na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie z dzieciakiem, który chwilowo przysnął, przeglądam więc Forum - i oto znalazłem swój drugi post...

 

Jak na razie szkuam działy, dziś zwiedziłem Żabiczki i okolice - okolica jest miodzio, dobra komunikacja itede. Nie wiem jak z cenami, budżet mam mocno ograniczony, niechętnie myślę o kredycie, gotówki tyle co w mieszkanku Z całością planuję zmieścić się w 100 tysiach, nie wiem na ile to jest realne.

Ale co tam ==> DAMY RADĘ!!!!!!!

 

Zwłaszcza część finansowa z perspektywy czasowej wygląda mocno nostalgicznie :lol: Ale w sumie to dobrze, że wtedy tak mało wiedziałem, bo gdybym od razu wiedział zbyt wiele, to nigdy bym się na budowanie nie porwał... :roll: Przy okazji - sporo fajnych ludzików zniknęło z Forum, a szkoda - mogliby nas trochę powspierać duchowo i merytorycznie, siedząc przed kominkiem, popalając cygara i popijając tequilę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - sporo fajnych ludzików zniknęło z Forum, a szkoda - mogliby nas trochę powspierać duchowo i merytorycznie, siedząc przed kominkiem, popalając cygara i popijając tequilę ;-)

 

Tez zaluje, ze nas opuscili. Przeprowadzili sie pewnie do nowych domkow, nie maja interneta, albo usmiechaja sie patrzac, jak nastepni przechodza przez to samo.

Wymiana forumopokolen?

Troche przykre tez jest, jak ktos tu wpada, zapyta o ekipe do fundamentow i jak nie dostanie opowiedzi, to juz nie zaglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę ze nie ma co tak biadolić na tych co już są na budowie a jak przyjadą do domu to nie mają czasu na nic.Wszyscy tutaj chcemy dosięgnąć swych marzeń.Ze swojego doświadczenia wiem że czasami po powrocie z placu budowy(doglądanie fachowców)jestem padnięty.Ale cele....i marzenia ......mimo wszystko warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nałogowcy zostajš

swoja droga chcialabym was zobaczyc w naturze, bo ten wirtualny swiat mi do konca nie lezy. Sek w tym , ze faktycznie zycie szybko biegnie i najblizszy termin, jaki moge zaproponowac, to jest pazdziernik...ma ktos inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy ktoś ma okno połaciowe nad łóżkiem?

...

Ja mam. 2 szt. Kąt: 45 st.

Rolet nie stosuję, bo:

po pierwsze: są od strony północnej,

po drugie: nikt mnie nie widzi (no, może pasażerowie samolotu),

po trzecie: w nocy jest ciemno, a rano jasność nas budzi,

po czwarte: nawet o nich nie pomyślałem w nawale wydatków.

 

Deszcz słychać, nic nie kapie (o ile są zamknięte)...

 

Ale moje sypialniane okno (kąt nachylenia 40, sztuk raz) jest od południa. Musi być roleta.

Podglądaniem się akurat nie przejmuję, bo nie ma kto podglądać, a nawet... to jego problem.

Ale bardzo mnie interesuje to deszczu kapanie i związane z tym ewentualne przeszkadzanie.

Przeszkadza? Bardzo słychać?

Bo jeśli tylko delikatnie to nie ma sprawy- jeszcze lepiej, bo ukołysze do snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... inteligentny sposób uchlić okno "trochę", wtedy nie kapie - ale woda tworzy równomierną płaszczyznę i po nocnym deszczu zwyczajnie jej nie widać. Natomiast dobrze ją czuć, gdy się takie okno zamaszystym ruchem otworzy ;-)

Wnioski: jak najbardziej można, ale z umiarem podchodzić do tematu pozostawiania otwartego bądź uchylonego na dłuższy czas.

Postaram się inteligentnie uchylać... przy kącie 40 st. może nie będzie źle.

Poza tym mam inteligentne dzieci... pomogą, jakby tata nie dawał rady właściwego kąta ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy adaptacja CO w mieszkaniu nalezy do tego, kto robi adaptacje gazu i wod-kanu czy to jest cos oddzielnego ???

Dzis sie dowiedzialam, ze w ogole trzena cos takiego zrobic wiec nie ustalalam przy zlecaniu projektow przylaczy i teraz nikt sie nie przyznaje - ani ten od gazu (on do pieca tylko) ani od wod-kan - bo to CO a nie woda :o a tym bardziej ten od pradu :-?

jak to zwylke bywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...