Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nam adaptację CO robiła projektantka od wod-kan. Nie wiem czy to jest standard, ale mamy rozrysowane dość szczegółowo, ustalaliśmy sobie z panią, gdzie chcemy jakie ogrzewanie - podłogowe i standardowe, nawet umiejscowienie grzejników itd., choś mówiła nam też, że ogrzewanie podłogowe w szczegółach zaprojektuje nam dopiero instalator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę ze nie ma co tak biadolić na tych co już są na budowie a jak przyjadą do domu to nie mają czasu na nic.Wszyscy tutaj chcemy dosięgnąć swych marzeń.Ze swojego doświadczenia wiem że czasami po powrocie z placu budowy(doglądanie fachowców)jestem padnięty.Ale cele....i marzenia ......mimo wszystko warto.

To nie bylo personalne. Ja tez caly czas po pracy spedzam na szeroko rozumianej budowie (plac, ale rowniez urzedy, hurtownie, markety, wykonawcy). U mnie nawet komorka nie ma zasiegu, nie mowiac juz o internecie i rozumiem zaganianie. A to co pisze - pisze w wiekszosci przy sniadaniu w pracy.

Ale czasem chodzi mi po glowie taki motyw (chyba Jamal) "Halo, halo i po co ja tak biegne?". I zastanawiam sie, czy istnieje jakies zycie pobudowlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadaaaaaa !!!!!

Mam już pozwolenie na budowę :) Tzn jeszcze nie mam fizycznie w rękach ale dzwonił mój archi, że wczoraj odebrał. Teraz czeka mnie maraton po bankach i może do końca roku postawię stan S.O. Najważniejsze, że nie ma ciśnienia. Mam gdzie mieszkać i nie śpieszy się z tą budową w sensie, że już musi być :) Najbliższy miesiąc napewno bedzie związany z przyłączem elektrycznym. Muszę postawić się w lini ogrodzenia i przeciągnąć ok 10mb przewodu do złącza. Ile może to kosztować ? Pozwolenie na rozkopanie piaszczystej drogi też już mam.

Zresztą dziwna sprawa z tą drogą bo w ewidencji istnieje jako działka prywatna a gmina mówi że to droga :) Najważniejsze, że odnalazłem właściciela (mieszka w Radomsku) i nie robił problemów z pozwoleniami, oświadczeniami i innymi papierkami.

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadaaaaaa !!!!!

Mam już pozwolenie na budowę :) Tzn jeszcze nie mam fizycznie w rękach ale dzwonił mój archi, że wczoraj odebrał. Teraz czeka mnie maraton po bankach i może do końca roku postawię stan S.O. Najważniejsze, że nie ma ciśnienia. Mam gdzie mieszkać i nie śpieszy się z tą budową w sensie, że już musi być :) Najbliższy miesiąc napewno bedzie związany z przyłączem elektrycznym. Muszę postawić się w lini ogrodzenia i przeciągnąć ok 10mb przewodu do złącza. Ile może to kosztować ? Pozwolenie na rozkopanie piaszczystej drogi też już mam.

Zresztą dziwna sprawa z tą drogą bo w ewidencji istnieje jako działka prywatna a gmina mówi że to droga :) Najważniejsze, że odnalazłem właściciela (mieszka w Radomsku) i nie robił problemów z pozwoleniami, oświadczeniami i innymi papierkami.

pozdrawiam

Maciek

 

A własnie czy jak potrzebuje prad na czas budowy to też musze do umowy załączyć projekt przyłacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu śledzę to forum.Ale kończyło się tylko na czytaniu bo na więcej nie starczało sił.Teraz mam dwa tygodnie wolnego od budowy(zalany strop) i staram się nie myśleć o niczym co z nią związane,ale tak naprawdę to się nie da. Bo.....Jakie wybrać ogrzewanie.bo..... jak tanio i dobrze zrobić POŚ. bo..bo..bo..i.t.d.Internet wieczorami i to nie zawsze,BO...zwykłe życie.Umyć dziecko,Poczytać mu na dobranoc.

Ale jak już zamieszkam to wtedy ponacieszam się swymi pasjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Nasza córeczka Michalina przyszła na świat o godz. 21.07 w święto mamy, która była bardzo dzielna. Obie mają się dobrze.

 

No to gratulacje dla całej rodziny :D

Teraz zapewne motywacja do budowania nowego domu będzie jeszcze wieksza 8)

 

Ja jak na razie budowę traktuję w kategoriach idealnej wymówki antymacierzyńskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Nasza córeczka Michalina przyszła na świat o godz. 21.07 w święto mamy, która była bardzo dzielna. Obie mają się dobrze.

 

 

 

.....ta noc jak morze muzyki,

ta noc o złotych ramionach,

ta noc pod oknami kliniki,

ta noc,gdy rodziła moja żona........

 

 

.....a w kołysce są pieluszki,

małe rączki,miłe nóżki...

sny...koguty...berła...króle...

przepowiednie dobrej wróżki-

Dziecko

 

 

...,,baba" i ,,tata''i ,,mama''

i,,bobo''-i nagle krzyk-

O,skrzypko zwariowana.

O,zwarjowany smyk......

 

szczere gratulacje i powodzenia Gosia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił do mnie znajomy i pyta się jak ma załatwić tema zwrotu odsetek (odpisać od podatku ) od kredytu hipotecznego . Zdziwił mnie totalnie. Kiedyś słyszałem że miał być taki projekt ale wedłg mnie nie wszedł w życie. Czy coś wiecie na ten temat ?

jacek

 

 

musi wziac z banku zaswiadczenie z banku ze tyle a tyle zaplacil odestek od takiego i takiego kredytu w danym roku rozliczeniowym wstawia do pita i odlicza od podatku dziala to od dwoch lat

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...