Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

a ja mam do was pytanie

czy wybralibyście ogrodzenie z drewnianych sztachet na podmórówce, ogrodzenie kompletnie zasłaniające od sąsiada

jesli zdecydujesz sie na ogrodzenie to pomysl o takim z desek z pozostalosciami kory na krawedziach. oczywiscie przed montazem takiego ogrodzenia deski trzeba okorowac ale pozostaje skosna i nierowna krawedz (deski sa montowane poziomo). Plot wyglada swietnie. Rodzina zrobila sobie taki na swojej dzialce. Jesli jestes ciekawy jak to wyglada poszukam czy mam gdzies zeskanowane zdjecie takiej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani,

melduje sie po dlugiej nieobecnosci!

Mieszkamy w naszym domku w Dobrej od 18 grudnia 2005, duzo by mowic, ale ogolnie jest fajnie, zwlaszcza teraz wiosna, mysle ze latem (oby bylo cieple) bedzie jeszcze przyjemniej. Kilka naszych wyborow dotyczacych domu -projektu, rozkladu pomieszczen, okien, sie sprawdzilo, kilka nie. Ale mozna to wlasciwie ocenic dopiero jak sie mieszka, mysle ze nie sposob ustrzec sie bledow. W kazdym razie nie potwierdzam, ze 1 dom buduje sie dla wroga, bledy sa, ale az tak zle nie jest :wink: .

Niesttey nie mam dostepu do netu, a to moja najgorsza udreka :cry: :cry: :cry: , brak kontaktu z Wami :cry: :cry: :cry:

 

Troszke w domu jeszcze posiedze, bo nasz Antoś przyszedl na swiat 15.01. 06. , wiec jest jeszcze malutki i karmiony cycuchem :D .

Gdyby ktos z Was chcial mnie odwiedzic, zobaczyc jak mieszkam, pogadac o budowie i nie tylko, to serdecznie zapraszam, prosze tylko o wczesniejszy kontakt tel 691 33 75 50.

Ciekawe czy Mariusz z Dobra Nowiny mieszka juz u siebie, jesli tak, zapraszam po sasiedzku :D .

Buziaki dla wszystkich Was budujacych i mieszkajacych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie troszke pojezdzilam dzis po okolicy Lodzi, tak w granicy 40 km. I okazalo sie, ze murarz ze wsi o 40 km od Lodzi wyliczyl mi robocizne na 10 000 (niech nawet ostatecznie wezmie 12000), podczas gdy ten z Lodzi (Aleksandrowa) na min 19 000!!!! Obaj przetestowani na znajomych, nie zadne firmy tylko po prostu murarze. Ten za 19 ma czas najwczesniej w polowie wrzesnia (choc najpierw umawial sie na sierpien), ten za 10 jest do dyspozycji, chetny i zainteresowany. Optycznie obaj ten sam poziom... U tanszego schodki i taras gratis, u drozszego kazde kiwniecie szpadlem to doplata. Jestem w szoku. Lodz jest chorym miastem do zycia....

 

Mogę prosić o namiar na obu?

 

Ola

 

Poczekaj, na razie ja muszę się jakoś z nimi podogadywać :D

A kiedy planujesz zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@#$%$#$..................... tynkarz miał być i spi................

jak ktoś wie o ekipie do tynków CW z wolnym terminem wcześniejszym niż 20 czerwca to dajcie wiedzieć

He, he, moze u Ciebie tez mial tynkowac pan Wladek? U mnie mial robic tynki zewnetrzne..., ale tez sp...

A potem przyszedl taki jeden i mowi "slyszalem, ze chce Pan tynkowac, ja moge". Potem odetchnal swiezym piwem. Akurat mnie nie bylo, wiec poproszono go, zeby przyszedl wieczorkiem. Ale chyba zapomnial, gdzie byl :lol:

W rezultacie przelozylem tynki zewn. na jesien (bo podobno sie nie tynkuje latem, w upaly, co w odniesieniu do aktualnej pogody jest raczej smieszne). Ale przesle Ci namiary na goscia, ktory potencjalnie mogl je wykonac jeszcze w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

melduje sie po dlugiej nieobecnosci!

Mieszkamy w naszym domku w Dobrej od 18 grudnia 2005, duzo by mowic, ale ogolnie jest fajnie, zwlaszcza teraz wiosna, mysle ze latem (oby bylo cieple) bedzie jeszcze przyjemniej. Kilka naszych wyborow dotyczacych domu -projektu, rozkladu pomieszczen, okien, sie sprawdzilo, kilka nie. Ale mozna to wlasciwie ocenic dopiero jak sie mieszka, mysle ze nie sposob ustrzec sie bledow. W kazdym razie nie potwierdzam, ze 1 dom buduje sie dla wroga, bledy sa, ale az tak zle nie jest :wink: .

Niesttey nie mam dostepu do netu, a to moja najgorsza udreka :cry: :cry: :cry: , brak kontaktu z Wami :cry: :cry: :cry:

 

Troszke w domu jeszcze posiedze, bo nasz Antoś przyszedl na swiat 15.01. 06. , wiec jest jeszcze malutki i karmiony cycuchem :D .

Gdyby ktos z Was chcial mnie odwiedzic, zobaczyc jak mieszkam, pogadac o budowie i nie tylko, to serdecznie zapraszam, prosze tylko o wczesniejszy kontakt tel 691 33 75 50.

Ciekawe czy Mariusz z Dobra Nowiny mieszka juz u siebie, jesli tak, zapraszam po sasiedzku :D .

Buziaki dla wszystkich Was budujacych i mieszkajacych!!!

 

 

HURRRRAAAA!!!!! :D

 

Chyba cię ściągnąłem teleportycznie, nie dalej jak przedwczoraj przejeżałem koło Twojego domeczku i tak sobie pomyślałem, jak tam sobie żyjecie - niestety nikogo nie było w obejściu. Na neta dobrym sposobem jest wspomniany wyżej Blue Connect albo odpowiednik w innej sieci, warto się zorientować gdzie będzie taniej i w czym masz najlepszy zasięg i dostępność technologii dającejwięksazą szybkość transferu.

 

Zatem czuję się zaproszony i przy następnej okazji chętnie się wproszę. 8)

 

Zwłaszcza, że miałbym parę pytań, zwłaszcza odnośnie piecy akumulacyjnych. Poza tym - jeśli znajdziesz dostęp do sieci, podziel się tym z czego jesteś zadowolona, a z czego mniej, może się przyda ludkowi budującemu.

 

Serdecznie pozdrawiam! I oczywiście gratuluję potomka, nasz Stachu jest niewiele młodszy, bo kończy jutro 3 miesiące :p

 

BTW nasz następny tez będzie Antek, jako wiecznie roztargniony osobnik gubiący wszystko po kilka razy dziennie na tyle często zawracam głowę św. Antoniemu Padewskiemu, że inaczej nie może być ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Honoratko gratulacje. My też mieliśmy zamieszkać w grudniu ale nie stykło kasy. Wczoraj dopiero położyli mi wszędzie parkiet. Wcześniej było dużo poprawek i uzupełnień. Przy wykończeniach wszystko wychodzi! Pasta i farba tego nie naprawi. Kosztuje to trochę nerw. Napisz z czym miałaś największy problem. U nas horror był z poziomami posadzek i pękającymi połączeniami płyt g-k. Dzisiaj bym przypilnował lepiej tych szkodników. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS współczuję. Z okami też trwała zabawa(wybór) pół roku u mnie. Drewno czy PCV? Ze względu na b.duże gabaryty u mnie ten problem odpadł. W PCV nie mogli mi zapewnić tego co w drewnie. Skrzydło 235x140 bez żadnych podziałów i z szybą P4 to 3 lata temu był w PCV problem. Itd, itd. U mnie robiła firma GIDANEX. Jest ok. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - czym impregnowaliście drewno na więźbę metodą kąpieli? Drewno jest całkiem świeże :o

Przyjmijcie życzliwie łodzinkę wkrótce z Konstantynowa :D

Ja mialem impregnowane w tartaku. Ale nawet nie wiem czym - barwnik mialo zielony. Ale nie o tym - lezalo ponad dwa tygodnie i "sie poskrecalo", wiec warto szybko robic wiezbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z urzędu gminy (Aleksandrów). Chcą tam ode mnie atestu na ekogroszek, nie na piec, tylko na paliwo :o Pan stwierdził, że wszyscy dostarczają, no to poproszę tych "wszystkich", którzy w gminie Aleksandrów zaplanowali sobie piec na ekogroszek, żeby mi podpowiedzieli, skąd wziąć taki atest, bo pojęcia bladego nie mam :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCV

Mack, brałeś okna z Rąbienia. I co, zadowolony? A montaż? I jaki to Gealan?

 

no cóż wziąłem profil złoty dąb 8000 6-komorowy

wydaje się OK - cenowo też był przystępny, ale wiele nie moge jeszcze powiedzieć - przy montażu panowie stosowali klocki drewniane - i tu mam problem czy je wyciągać żeby w przyszłości nie gniły, wydaje mi się że powinni stosować plastikowe.

Jedno okno a właściwie drzwi balkonowe "haczy" ale mają jeszcze przyjść na regulację czekam aż wylewki stężeją.

Jeden z guru okiennych w wątku szukam dobrych okien Pchełek - profesjonalista z ITB w Wawie uważa że Gealan to bardzo dobry profil. W jednym z ostatnich Muratorów podawali przykłady złego wykonania profili i np na łączeniu pod kątem prostym dwóch profili nie powinno być wybrzuszenia a u mnie jest - taki pasek wybrzuszenia - nie wiem jak to wygląda na innych profilach. No i jeszce były kłpoty po montażu kontaktronów - Pan od alarmów twierdził że inne firmy bez problemu uznają gwarancję po jego interwencji w profil a w Okno Plascie no cóż mam nadzieję że jego wiercenia w profilu nie spowodują utraty gwarancji ale to jwszystko jesze przede mną po ostatecznej regulacji. To by było na tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...