Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

kiwal ja mam takiego gościa od układania glazury tylko.... zanim zaczął kilka dni poprawiał ściany (głównie kąty) po tynkarzach. Inaczej nie chciał nawet zaczynać! Facet był z polecenia. Jestem baaaardzo zadowolony z jego pracy. Czysto, fachowo, oszczędnie. Posprzątane po robocie. Z tego co wiem mogą być problemy z terminami. Jeżeli jesteś zainteresowany prześlę namiary na priv. Pzdr.

 

Czy mogę poprosić również namiary na tego glazurnika.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie troszke pojezdzilam dzis po okolicy Lodzi, tak w granicy 40 km. I okazalo sie, ze murarz ze wsi o 40 km od Lodzi wyliczyl mi robocizne na 10 000 (niech nawet ostatecznie wezmie 12000), podczas gdy ten z Lodzi (Aleksandrowa) na min 19 000!!!! Obaj przetestowani na znajomych, nie zadne firmy tylko po prostu murarze. Ten za 19 ma czas najwczesniej w polowie wrzesnia (choc najpierw umawial sie na sierpien), ten za 10 jest do dyspozycji, chetny i zainteresowany. Optycznie obaj ten sam poziom... U tanszego schodki i taras gratis, u drozszego kazde kiwniecie szpadlem to doplata. Jestem w szoku. Lodz jest chorym miastem do zycia....

 

Mogę prosić o namiar na obu?

 

Ola

 

 

Poczekaj, na razie ja muszę się jakoś z nimi podogadywać :D

A kiedy planujesz zacząć?

 

Spokojnie :)) nie mam jeszcze pozwolenia na budowę :))) Jak projektant (#$%^&$%%^^&) się w końcu zbierze w kupę i zaniesie papiery do gminy...... Mysle, ze nie wczesniej niz za 3-4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam o tym ekogroszku i sam nie wiem co sądzić. Ja złożyłem papiery w gminie sorka w starostwie w Zgierzu 9go maja. 22go dostałem pozwolenie. Też mam zaplanowany piec na ekogroszek. W dziale "Instalacja C.O." mój archi wpisał: "Omawiana instalacja zasilana będzie z proj.pieca zasilanego paliwem "EKOGROSZEK" typu np. "EKO PLUS UNIWERSALNY" o mocy 25kW." Nie ma mowy o certyfikatach i atestach na piec i tym bardziej na paliwo. W sumie to bez sensu z tym atestem bo przy zakupie paliwa możez zmieniac dostawcę. No chyba że masz dostarczyć od wszystkich producentów :)

 

do Bonga:

widzę że jak na razie to budowę mam z górki. Nie chcę ciebie denerwować ale też mam POŚ w projekcie i na dodatek mam studnię na działce. POŚ (ten główny zbiornik) jest wrysowana 37m od studni a jeszcze kilka metrów dalej drenaż. aaaaaaaaaa już wiem w czym jest problem: mój archi też coś wspominał o tych 70metrach ale to mozna obejść jak będziesz miała BIOLOGICZNĄ oczyszczalnię. Wspominał, że są droższe od tych "zwykłych" POŚ ale u mnie to jedyne wyjście. (w projekcie mam wpisaną "BioEkocent 3300" firmy Centroplast. Geolog natomiast zrobił odwierty i to ładnie opisał. Ani mowy o studni.

 

Mam pytanko: jak już moje pozwolenie nabierze mocy to gdzie mam iść po dziennik budowy? Muszę mieć dziennik bo tak wymaga bank. A z drugiej strony nie chcę umawiac się z budowlańcami jak nie mam 100% pewności do kredytu. I jak z kierownikiem budowy? Mam go wpisać przy stęplowaniu dz.b. czy później jak pierwszy szpadel zostanie wbity :)

 

pozdrawiami i chyba na imieniny wyślę kartke mojemu archi :)

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andriej masz mojego elektryka (wszystkie uprawnienia, łącznie z piorunochronem i alarmami) na priv. Pzdr.

 

Ale czy jest tanszy?

Bo mój też zawołał 2,5 tys za przyłącze (bez domku, oczywiście) + 500 za projekt przyłącza i adaptację. Ale ma ten plus, że bieże na siebie wszystko, razem z załatwianiem w urzędzie, no i nie mamy pradu budowlanego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS ten elektryk, którego poleciłem andriejowi u mnie nie robił przyłącza, ale ma takie uprawnienia i wiele innych. Za to wszystkie inne jego prace (wszystkie prace elektr., alarm,wideobramofon, interkom, sieć internetowa i komputerowa, piorunochron itp), które u mnie robił przez dwa lata były ok. i w miarę tanie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o polecenie firm z Łodzi i okolic montujące okna PVC w systemie Illbruck

 

dzięki

Cześć,

 

IZOPLAST fabryka okien pcv - 046 875 52 18 e-mail: [email protected]

Zakład produkcyjny jest w Jeżowie ale mają 2 biura w Łodzi - min. na Brzezińskiej za Janosika w stronę Rawy Mazowieckiej - jadąc od Łodzi to po prawej. Bardzo dobra firma - polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...