Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

macie może jakiegoś sprawdzonego i niedrogiego rzeczoznawcę majątkowego? Mbank dał mi listę 174 gości i po kilku telefonach załamka. Ceny to chyba z kosmosu - mówię o naszych lokalnych zdziercach. Zadzwoniłem natomiast do Łowicza i łącznie z dojazdami usłyszałem cenę ponad 50% niższą :) Jak nie znajdę kogoś z bliska to wyjdzie na to, że zainwestuję poza naszym miastem :(

 

pozdrawiam

Maciek - HusMac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

OT: Gdyby ktos mial ochote na dzialke leśną w Rosanowie za 5zl/m2 to chetnie sie wyzbede w ramach szukania kasy na rozpoczecie budowy :roll: (5700m)

Daj namiary na priv. To nie są jaja??? Chyba,że ta działka jest przy samej autostradzie. Jak daleko jest od niej? W Rosanowie najtańsza działka jest ok. 30zł/mkw +VAT i to w gminie. Prywatni krzyczą min. 35zł/mkw. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie może jakiegoś sprawdzonego i niedrogiego rzeczoznawcę majątkowego? Mbank dał mi listę 174 gości i po kilku telefonach załamka. Ceny to chyba z kosmosu - mówię o naszych lokalnych zdziercach. Zadzwoniłem natomiast do Łowicza i łącznie z dojazdami usłyszałem cenę ponad 50% niższą :) Jak nie znajdę kogoś z bliska to wyjdzie na to, że zainwestuję poza naszym miastem :(

 

pozdrawiam

Maciek - HusMac

Kim jestes przede wszystkim:

a) mieszkancem ziemi łódzkiej?

b) mieszkańcem Polski?

c) inwestorem?

d) majetnym czlowiekiem uwielbiajacym spokoj?

 

W przypadku odpowiedzi b) lub c) bierz Lowicz. W przypadku d) bierz inspektora nadzoru, ktory wszystko zalatwi za Ciebie.

Moj rzeczoznawca byl z tej samej listy - ze Zdunskiej Woli. A wycena to tylko kolejna formalnosc dla banku, wazne, zeby byla podpisana przez "swojego". I zastanow sie, ile jest wart Twoj majatek, bo niechybnie rzeczoznawca Cie o to spyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o kase (no tez) ale o przyjemnosc!!! Ja uwielbiam od dziecka projektowanie pomieszczen. Jedyne niebezpieczenstwo w moim mezu - musze byc super dyplomata :lol: . Od obcego by przyjal, zonie nie wierzy :cry:

 

 

U mnie chodzi wyłącznie o kasę ;) 8)

 

Ewidentnie nie mam talentu ukierunkowanego na wystrój wnętrz - wiem, co mi sie podoba,

ale nie wiem, jak taki efekt osiagnąć :roll:

 

Bardzo chętnie - gdyby fundusze pozwoliły - skorzystałabym z pomocy architekta wnetrz,

pokazałabym, co mi sie podoba (na zdjeciach), a potem tylko akceptowała bądź odrzucała jego propozycje ;)

 

Pomarzyć - dobra rzecz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie może jakiegoś sprawdzonego i niedrogiego rzeczoznawcę majątkowego? Mbank dał mi listę 174 gości i po kilku telefonach załamka. Ceny to chyba z kosmosu - mówię o naszych lokalnych zdziercach. Zadzwoniłem natomiast do Łowicza i łącznie z dojazdami usłyszałem cenę ponad 50% niższą :) Jak nie znajdę kogoś z bliska to wyjdzie na to, że zainwestuję poza naszym miastem :(

 

pozdrawiam

Maciek - HusMac

Kim jestes przede wszystkim:

a) mieszkancem ziemi łódzkiej?

b) mieszkańcem Polski?

c) inwestorem?

d) majetnym czlowiekiem uwielbiajacym spokoj?

 

W przypadku odpowiedzi b) lub c) bierz Lowicz. W przypadku d) bierz inspektora nadzoru, ktory wszystko zalatwi za Ciebie.

Moj rzeczoznawca byl z tej samej listy - ze Zdunskiej Woli. A wycena to tylko kolejna formalnosc dla banku, wazne, zeby byla podpisana przez "swojego". I zastanow sie, ile jest wart Twoj majatek, bo niechybnie rzeczoznawca Cie o to spyta ;)

Biorąc w tamtym roku kredyt w banku BOŚ miałem ten sam problem. Poniżej tysiaka nikogo nie było na liście! Postawiłem się i powiedziałem,że mnie ta wycena jest nie potrzebna i idę do innego banku! Po tygodniu miałem odpowiedź,że oni to zrobią w cenie swojej prowizji. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o kase (no tez) ale o przyjemnosc!!! Ja uwielbiam od dziecka projektowanie pomieszczen. Jedyne niebezpieczenstwo w moim mezu - musze byc super dyplomata :lol: . Od obcego by przyjal, zonie nie wierzy :cry:

 

 

U mnie chodzi wyłącznie o kasę ;) 8)

 

Ewidentnie nie mam talentu ukierunkowanego na wystrój wnętrz - wiem, co mi sie podoba,

ale nie wiem, jak taki efekt osiagnąć :roll:

 

Bardzo chętnie - gdyby fundusze pozwoliły - skorzystałabym z pomocy architekta wnetrz,

pokazałabym, co mi sie podoba (na zdjeciach), a potem tylko akceptowała bądź odrzucała jego propozycje ;)

 

Pomarzyć - dobra rzecz :D

 

 

Wykonawca przedstawił tylko swoją propozycję i pewne rzeczy wykorzystałam choćby ze względów ergonomicznych, które uświadomiłam sobie dopiero po jego sugestii, gdyż w kwestii projektowania mój talent jest również przyćmiony. Chodziło mi tylko o podkreślenie faktu, że wykonawca cierpliwie wysłuchał mojej wizji i bez żadnych problemów na bieżąco wprowadzał je do projektu. Zawsze zazdrościłam osobom, które potrafią "majsterkować", bo naprawdę tanim kosztem można zdziałać cuda, ale cóż, ja ani mój mąż do nich nie należymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zjazdu to musi być jak droga jest utwardzona a jak gruntowa to nie

Jesteś tego pewien jaka jest podstawa prawna ?? Mam drogę gruntową i pani architekt z wydziału łódź górna wrabia mnie w projekt zjazdu.

 

 

 

Podstawa prawna nie wiem jaka jest ale tak gadał mój architekt i gość w urzędzie od warunków tyż. W warunkach nie zażyczyli sobie projektu zjazdu a przy pozwoleniu zaczęli wołać i rżnęli głąba ,że nie wiedzieli coby tam był asfalt. Dupki.

Zrobiłem projekt szybciutko ,podstęplowali mi w wydziale dróg i jak zaniosłem to okazało się ,że oni jeszcze warunków na zjazd nie wydali :lol: :lol: :lol: .

Koniaczek załatwił sprawę i pozwolenie było praktycznie od ręki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytac szanownych forumowiczów czy kwota 33 tys. zł za robociznę domu bez dachu o powierzchni zabudowy 210 m2 i użytkowej 190 m2 z poddaszem (ławy fundamentowe + bloczki, ściany zew. z maxa 220 , stropy lane, schody, 4 kominy itd) to dużo? Jaka jest wasza opinia ???

Z góry dziękuję za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was liczył może ile kosztuje wybudowanie 1m2 ściany z różnych materiałów?

np

z bloczków silikatowych+styropian

z maxa+styropian

z porothermu

 

Ola

 

Murator z kwietnia 2005r.

Porotherm 44 P+W z zaprawą ciepłochronną 198zł/ m2 (M+R)

MAX 220 + styropian 14 cm 187 zł/m2

bloczki sylikatowe 18 + 12 cm styropian 154 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupkę po dłuższym milczeniu :) Mam prośbę - muszę zrobić ogrodzenie z przodu na działce letniskowej w Grotnikach i szukam ekipy, co to by porządnie, szybko i bez zbytniego zdzierstwa dokonała tego dzieła w I połowie lipca. Ogrodzenie prościutkie, niewysoka podmurówka, słupki, siatka, brama + furtka. Jeśli ktos z Was ma do polecenia taką ekipę to wdzięczność ma będzie dozgonna i zimne piwo w upalne lato w Grotnikach gwarantowane :) A może i kogoś kto bramy i furtki porządne robi też znacie? Pomóżcie bliźniemu w potrzebie...... :roll:

Pozdrawiam budująco-wykańczających i mnożących się ku chwale ojczyzny

Luśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytac szanownych forumowiczów czy kwota 33 tys. zł za robociznę domu bez dachu o powierzchni zabudowy 210 m2 i użytkowej 190 m2 z poddaszem (ławy fundamentowe + bloczki, ściany zew. z maxa 220 , stropy lane, schody, 4 kominy itd) to dużo? Jaka jest wasza opinia ???

Z góry dziękuję za wasze opinie.

 

Porównując wielkość Twojego domu do mojego to sorry, ale to chyba za dużo :-?

Pozdrawiam, "życząc sukcesów- Judyta" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytac szanownych forumowiczów czy kwota 33 tys. zł za robociznę domu bez dachu o powierzchni zabudowy 210 m2 i użytkowej 190 m2 z poddaszem (ławy fundamentowe + bloczki, ściany zew. z maxa 220 , stropy lane, schody, 4 kominy itd) to dużo? Jaka jest wasza opinia ???

Z góry dziękuję za wasze opinie.

 

 

Cena raczej ze strefy średnio-wyższej, ale chyba jeszcze nie z gatunku "odjechanych" ;)

 

Za dom o powierzcni zabudowy ok. 230 m2 - uzytkowej (łącznie z poddaszem) ok. 180 m2 ,tez z ławami+ bloczkami -

tyle że ściany z porothermu, 2 kominy, bez schodów, strop terriva mamy zapłacić 20.000 zł

(ale sądzę, że po zmianach projektu i przygodach z fundamentami będzie to ok. 22.000 zł.)

 

Oczywiście podana cena, to cena netto - dotycząca ekipy, a nie firmy budowlanej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tyś. to dobra cena, ale moim zdaniem schody wewnętrzne powinny być w to wliczone. Rozpoczęłam budowę w rok temu i za domek 135 m pow. użytkowej płaciłam murarzom 18 tys. ( w tym schody wew., zewn. i taras).

33 tys. to - moim zdaniem - przegięcie, też miałam takie oferty, ale szybko je odrzuciłam.

A teraz z innej beczki - może ktoś szuka R-betki na budowę, mam już właściwe przyłącze i chętnie bym ją odsprzedała. To jest taka przenośna - można ją chować na noc do domku, żeby nikt jej nie ukradł - tak nam doradził gość z ZE, który robił przyłącze, bo podobno R-betki lubią ginąć. Jęśli ktoś chciałby podjąć temat R-betki - zapraszam na priva. Gosias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już oficjalnie i na 100%. Gmina Aleksandrów Łódzki zwalnia z opłaty za przyłączenie do Miejskiej Sieci Wodociągowej. Należy do pana burmistrza wystaosowac pisemko z prośbą i pan burmistrz wyraza zgodę.

 

 

Ola

Dokładnie ! :D Ja już to przerobiłam. Trzeba napisa podanie, w ktrórym wnosi się o przyłączenie do miejskiej sieci wodociągowej... a następnie zwraca się z prośbą o zwolnienie od kosztów tego przyłączenia motywując to dużym obciążeniem finansowym związanym z budową swojego przyłącza do tej sieci. Zwolnienie jest od ręki :o :D Ja dostałam je po jednym dniu. Brawo dla Urzędu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...