Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja kupiłem do łazienki kran chiński za 25 zł, miała to być bateria na 2 lata do czasu aż się nie przeprowadzimy do nowego domku. I jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń do niego. sprawuje się dokładnie tak samo jak ten za 250 zł. Wygląda tak samo i działa tak samo.

 

 

No właśnie - mnie juz tez maż poinformował, że postara się w tym tygodniu znaleźć katalog chińskiej ceramiki "włoskiej" :lol: :lol:

 

Ale o ile np. umywalkę czy sedes da się pewnie skopiować bez problemu - to już bałabym sie kupić chińską "włoską" wannę ;)

 

Niestety duzy lotek nie wypalił - więc na wannę poczekam, az spłacę kredyt ;)

Za to jaką będe miała przyjemność z zanurzenia zwiotczałego ciała w wirującej toni za tych drobnych 20 lat ;) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahah

 

znam to....

 

wiem jak to jest

mój brat np był z tych co kupowali krany za 1000zł

a ja ... no mnie tez sie podobały ale wziołem za 250

 

z calego tego bólu serca pozwoliłem sobie tylko na jedną ekstrawagancje(w zasadzie to moja żona) włoski gres w hallu i kuchni podobno bajerancki (tak mówią goście)

 

acha

 

kuchnia tez nowoczesna ale jeszcze jej nie ma :)

ide obrabowac bank

Pablo, czy ja mam schizofrenie i Ty to ja? Ale nie... nic mi nie wiadomo, zebym mial brata a goscie jeszcze gresu - ekstrawagancji zony - nie widzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniqa_1977

mialem sie wlasnie posmiac z Twego wyboru asortymentu z Cermagu (i nie mowic, "ostrzegalem"), ale wiem, co to znaczy, jak pogoda rzuca klody pod nogi. Gdyby nie ta zima, moze bysmy juz sie przeprowadzili...

A skoro masz juz teraz takie problemy z woda - mam nadzieje, ze masz zaplanowany drenaz.

Dla poprawy nastroju jedz do Fumino II na Pomorskiej (jesli jeszcze nie bylas). Zonie tam kupie plytki na imieniny. Bardzo jej sie tam podobal kolory (a moze odcienie?), zwlaszcza blekit/niebieski. Jak uzbieram zaskorniakow to moze nawet ze trzy jej kupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniqa_1977

(...)

wiem, co to znaczy, jak pogoda rzuca klody pod nogi. Gdyby nie ta zima, moze bysmy juz sie przeprowadzili...

A skoro masz juz teraz takie problemy z woda - mam nadzieje, ze masz zaplanowany drenaz.

 

 

No własnie nie mam zaplanowanego :(

 

Wszyscy "fachmani" mi wmawiają, że nie ma takiej potrzeby :evil:

 

Od lipca przy naszej ulicy ma ruszyc budowa kanalizacji - w tym kanalizacji deszczowej (burzowej),

które ponoc jakoś niewiarygodnie dobrze wpłyna na osuszenie mojej działki :-?

Po kanalizacji droga ma byc zmieniona z "sypanej" w asfaltową, ma byc jakis specjalny spadek tejże drogi,

podniesione chodniki i masa studzienek - i ponoć to sprawia, że drenażem mam sobie nie zawracac głowy...

 

Tylko, że ja jakoś nie wierzę, że w tym moim basenie kiedykowiek może byc przyzwoicie sucho... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy "fachmani" mi wmawiają, że nie ma takiej potrzeby :evil:

 

Od lipca przy naszej ulicy ma ruszyc budowa kanalizacji - w tym kanalizacji deszczowej (burzowej), które ponoc jakoś niewiarygodnie dobrze wpłyna na osuszenie mojej działki :-?

Po kanalizacji droga ma byc zmieniona z "sypanej" w asfaltową, ma byc jakis specjalny spadek tejże drogi,

podniesione chodniki i masa studzienek - i ponoć to sprawia, że drenażem mam sobie nie zawracac głowy...

 

Tylko, że ja jakoś nie wierzę, że w tym moim basenie kiedykowiek może byc przyzwoicie sucho... :evil:

Znajdz "fachmana" od drenazy - on Ci wmowi, ze Ci drenaz jest potrzebny :D

Popatrz, jak uksztaltowany jest teren - czy woda z kanalizacji burzowej, z dzialki bedzie miala gdzie splywac. Ja sam sie czesto nad tym zastanawiam, bo budowe mam w dolku i zamierzam tak wyprofilowac teren, zeby ew. potoki plynely przy granicy. A tak wogole to w ramach profilowania podnosze teren wokol samego domu, o czym moze i Ty powinnas pomyslec. Aha, pamietaj o tym, ze zrobienie asfaltu/chodnika podwyzsza teren, a ta woda zgodnie z prawami fizyki splywa w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszyscy "fachmani" mi wmawiają, że nie ma takiej potrzeby :evil:

Tylko, że ja jakoś nie wierzę, że w tym moim basenie kiedykowiek może byc przyzwoicie sucho... :evil:

 

Myślę , że nie masz się co tak zamartwiać. Ja w kwietniu mogłem na swojej działce wodowac żaglówki. Moi sąsiedzi mają poziom działki o 30-40 cm wyżej niż ja. Zakładam zwięczenie fundamentów na poziomie 70 cm wyżej niż aktualny poziom gruntu a później ok 15 wywrotek z ziemią. Dlatego poszczedłym na twoim miejscu w kierunku tego o czym pisał mmmad tzn. wyniesienie budynku i ukształtowanie terenu. Drenaż to fajna rzecz jak ma gdzie odpływac. Zastanawiałem się przez pewien czas nad wykopaniem studni na deszczówkę ale to było raczej rozwiązanie dla taniej wody do podlewania ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może polecić sprawdzonego wykonawcę centralnego odkurzacza?

 

pozdrawiam :lol:

 

Mogę :)

 

DJAK Dom-Serwis. Odkurzacze centralne

0 42 634 70 14

94-308 Łódź, Syrokomli 16

 

 

Mój odkurzacz pracuje bardzo porządnie już 3 lata. Firmą kieruje p. Jerzy Strącel - doradzi gdzie i jakie gniazdka poumieszczać, jaką jednostkę wybrać, montaż szybki, bezawaryjny i cenowo przyzwoity. Tak przynajmniej było u mnie. Poza tym, to bardzo sympatyczny człowiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności....

 

U mnie już niewiele do końca zostało. Niestety praca w innym mieście nie pomaga w wykańczaniu domu...ale tak już bywa...

 

W tej chwili potrzebuję jakąś dobrą, sprawdzoną i niedrogą osobę lub ekipę do ogrodu. Potrzebuję (tak przynajmniej myślę):

- odprowadzić wodę z rynien do starej studni

- zainstalować jakiś prosty i działający system nawadniający

- chciałbym żeby ktoś poradził jak sobie poradzić z roślinkami, gdzie poprzesadzać, jakie dodać, jakie wyciąć

- muszę poza tym trochę powalczyć z wyrównaniem terenu

 

a od kostki ekipę już mam....:)

 

Proszę, dajcie mi jakieś namiary, bo nie mam czasu szukać...

 

Pozdrawiam,

 

Tommco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Własnie podjęlismy decyzję, że chcemy mieć własny kawałek ziemi i domek,

dopiero zaczynamy i przeglądam forum by znaleźć kilka wskazówek

Będziemy kupiwać działkę i się rozglądamy. Nie checmy mieszkać w Łodzi ;-) a raczej w okolicach - Zgierz.

 

Ja mieszkam w Zgierzu od zawsze a moja połówka pochodzi z nad morza - ale budowa tam nie wchodzi w grę, choć ziemia czeka (ale niestety rolna i brak zagospodarowani przestrzennego gimny ;-( )

 

Pewnie teraz będę tu zaglądać często, a jak juz konktertnie się weźmieny za robotę to bardzo często

 

Pozdrawiam wszystkich i po cichu liczę na cenne wskazówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może bedzie zaczynał w najbliższym czasie budowę? Najlepiej w okolicy Aleksandrowa.

 

Chętnie przyjmę ziemię z wykopów, mogę też się zrzucić na transport.

 

Bo ogólnie polityka tych panów co wywożą ziemię jest bandycka....za wywózkę biorą kaskę a potem jadą na wieś i szukają takich łebków jak ja i tą ziemię sprzedają. Jak jestem na działce to co 2 ciężarówka się zaprzymuje i pytają czy nie chcę...za jedyne 100-200 zł np. A działkę mam na dobrej trasie bo po drodze do kopalni piasku koło Bełdowa. A jak panowie nikogo nie znajdą to jadą do tej kopalni i tam wrzucają w jakiś dół...

 

 

Dlatego jak by ktoś się chciał się dogadać to ja bardzo chętnie...bo muszę działeczkę wyrównać

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magari fajne działki są jeszcze na osiedlu Zgierz Chełmy, mam namiary do sąsiada, który chce sprzedać, jak chcesz kontak to się odezwij na priv

 

Ja się Was pytam natomiast gdzie kupowaliście drewno na więźbę, czy możecie dać jakieś namiary. Wykonawca opowiadał, że w zasadzie nie da się kupić już drewna wyschniętego a jeśli jakiś tartak tak twierdzi to kłamie. Podobno wszystko idzie prostu z lasu, obróbka, impregnacja i do klienta, ewentualnie na parę dni do komory coby klienta pościemniać że suszone, sezonowane. Jakie były wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może polecić sprawdzonego wykonawcę centralnego odkurzacza?

 

pozdrawiam :lol:

Też polecam pana Jerzego Stącela (nie Strącela jak napisała Luśka). Rzeczywiście fachowiec i ma dobrych ludzi tylko......czy nie taniej położyć "te rury" sobie samemu? Wystarczy trochę podstawowej wiedzy z aerodynamiki płynów. U mnie całkowity koszt materiałów wyszedł ok.300zł

To naprawdę nic trudnego. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyjmę ziemię z wykopów, mogę też się zrzucić na transport.

 

Bo ogólnie polityka tych panów co wywożą ziemię jest bandycka....za wywózkę biorą kaskę a potem jadą na wieś i szukają takich łebków jak ja i tą ziemię sprzedają. Jak jestem na działce to co 2 ciężarówka się zaprzymuje i pytają czy nie chcę...za jedyne 100-200 zł np. A działkę mam na dobrej trasie bo po drodze do kopalni piasku koło Bełdowa. A jak panowie nikogo nie znajdą to jadą do tej kopalni i tam wrzucają w jakiś dół...

 

 

Dlatego jak by ktoś się chciał się dogadać to ja bardzo chętnie...bo muszę działeczkę wyrównać

 

Ola

Ja też jestem chętny na tą ziemię z wykopów! U mnie "taki Pan" krzyknął za kurs min.200zł, a ogłoszenie było w gratce: oddam ziemię za darmo! Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...