Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

elo.

 

Ile w Łodzi kosztuje HDS, korzystał ktoś ostatnio z tego ?? płaci się tam za kilometr, za tonę ładunku, czy za godzinę jazdy ?? mam trochę cegły z rozbiórki do przewiezienia poukładanej na paletach.

 

W firmie od dachów mają HDSa w cenie 400 zł/kurs przy dostawie dachu, ale jak to się ma do cen "wolnych" to ja nie wiem :roll:

 

Przy okazji - znów mam 2 strony zaległości bo się ten cholerny automat od powiadomień popsuł :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magari fajne działki są jeszcze na osiedlu Zgierz Chełmy, mam namiary do sąsiada, który chce sprzedać, jak chcesz kontak to się odezwij na priv

 

Ja się Was pytam natomiast gdzie kupowaliście drewno na więźbę, czy możecie dać jakieś namiary. Wykonawca opowiadał, że w zasadzie nie da się kupić już drewna wyschniętego a jeśli jakiś tartak tak twierdzi to kłamie. Podobno wszystko idzie prostu z lasu, obróbka, impregnacja i do klienta, ewentualnie na parę dni do komory coby klienta pościemniać że suszone, sezonowane. Jakie były wasze doświadczenia?

 

 

Ja kupowałem u DZIKIEGO w Andrespolu i całkowity brak zastrzeżeń. Drewno impregnowane zanurzeniowo suche - czuć byłow rękach :lol: później dokupiłem kilka jętek i były mokre alle docinane na biegu tak ,że wybaczyłem :lol: :lol:

Cena była dobra bodaj 560 NETTO

dekarze też chwalili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magari fajne działki są jeszcze na osiedlu Zgierz Chełmy, mam namiary do sąsiada, który chce sprzedać, jak chcesz kontak to się odezwij na priv

 

Ja się Was pytam natomiast gdzie kupowaliście drewno na więźbę, czy możecie dać jakieś namiary. Wykonawca opowiadał, że w zasadzie nie da się kupić już drewna wyschniętego a jeśli jakiś tartak tak twierdzi to kłamie. Podobno wszystko idzie prostu z lasu, obróbka, impregnacja i do klienta, ewentualnie na parę dni do komory coby klienta pościemniać że suszone, sezonowane. Jakie były wasze doświadczenia?

 

 

Ja kupowałem u DZIKIEGO w Andrespolu i całkowity brak zastrzeżeń. Drewno impregnowane zanurzeniowo suche - czuć byłow rękach :lol: później dokupiłem kilka jętek i były mokre alle docinane na biegu tak ,że wybaczyłem :lol: :lol:

Cena była dobra bodaj 560 NETTO

dekarze też chwalili

 

 

ja kupowalem teraz w tartaku OLCZYK kolo kielc , więżba z impregnacją zanurzeniową 620 zł netto , drewno z tego roku lezy u mnie 4 dni i jutro leci do montażu mam nadzieję że sie nie zwichrowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich łodzian i "okoliczan" - pozwolicie że dobiję do Waszej grupy. Mam na imię Ilona i razem z rodzinką wpadłam na genialny pomysł zbudowania własnego domku - na razie powiększamy grupę oszołomów co to chca kupić działkę i zbudowac dom nie mając grosza przy duszy - wszak banki pękają w szwach z nadmiaru grosza :) :) Druga kwestia,że wiem tyle o budowie domu co o zyciu intymnym turkucia podjadka -ale czytam z zapartym tchem forum muratora i gazetki branżowe i mam nadzieję , że nieco mi w głowie się rozjaśni.

Szakamy działki poza miastem ,ale nie za daleko , koniecznie z sąsiedztwem innych domków , bo na totalne pustkowie to ja się nie nadaję.

Bardzo podobają mi się okolice Rąbień/Antoniew - ale generalnie wybrzydzać w lokalizacji nie będę - musi być 1000 metrów , z mediami albo z mediami tuż tuż ,bez słupów wysokiego napięcia idących nad działką no i może bez fermy kur za płotem :)

Jeśli któreś z Was dostrzeże w swoim sąsiedztwie działkę na sprzedaż to będę bardzo wdzięczna za jakich cynk ( albo miedź(ć) ewentualnie ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72 Jedz do UG Aleksandrow, zrob sobie kopie planu zagospodarowania i w trase na Rabien. Ta kopia planu Ci bedzie potrzebna po to, zebys nie kupila dzialki kolo planowanej autostrady/drogi s-14.

 

Przy okazji, slyszeliscie cos o tym, ze Andrzejow buntuje sie znowu przeciwko budowie A-1? Z jednej strony jest mi to na reke... z drugiej znowu lata opoznien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich łodzian i "okoliczan" - pozwolicie że dobiję do Waszej grupy. Mam na imię Ilona i razem z rodzinką wpadłam na genialny pomysł zbudowania własnego domku - na razie powiększamy grupę oszołomów co to chca kupić działkę i zbudowac dom nie mając grosza przy duszy - wszak banki pękają w szwach z nadmiaru grosza :) :) Druga kwestia,że wiem tyle o budowie domu co o zyciu intymnym turkucia podjadka -ale czytam z zapartym tchem forum muratora i gazetki branżowe i mam nadzieję , że nieco mi w głowie się rozjaśni.

Szakamy działki poza miastem ,ale nie za daleko , koniecznie z sąsiedztwem innych domków , bo na totalne pustkowie to ja się nie nadaję.

Bardzo podobają mi się okolice Rąbień/Antoniew - ale generalnie wybrzydzać w lokalizacji nie będę - musi być 1000 metrów , z mediami albo z mediami tuż tuż ,bez słupów wysokiego napięcia idących nad działką no i może bez fermy kur za płotem :)

Jeśli któreś z Was dostrzeże w swoim sąsiedztwie działkę na sprzedaż to będę bardzo wdzięczna za jakich cynk ( albo miedź(ć) ewentualnie ;-) )

 

Cześć Ilonko

Widze że prace w poszukiwaniu działeczki ruszyły pełna para . Mam nadzieje że szybko znajdziesz skrawek ziemi , na którym zbudujecie swój wymarzony domek. podzr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie działek do kupienia mogę podsunąć Jastrzębie Górne (przy drodze Aleksandrów - Grotniki; z jednej strony graniczy ze Zgierzem). Jakieś 8-10km od granic Łodzi. Jadąc od Aleksandrowa po prawej stronie (trochę w głębi, nie przy samej drodze) są działki budowlane w polu (łącznie 30 w dwóch pasach po 15 działek) - jedna z nich (prawie) jest nasza :) Każda z działek ma ok 1200m2. Po lewej stronie trasy na Grotniki są działki leśne (z tego co pamiętam to od 1000 do 2000m2) ale mnie odstraszyły wertepy na drodze dojazdowej :D

 

--

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś z Was buduje w okolicy Łodzi wg projektu M02-konkursowy?

 

2. Czy ktoś uzbrajał teren w wodę w gmienie Zgierz? Mnie każą podpisać umowę z urzędem gminy ze jak wybuduje wodociag (ok.40m, koszt ok 5000pln) to musze zdac go nieodplatnie na wlasność gminy? Czy mają takie prawo? czy moge utargowac z nimi np. ulge w podatku gruntowym lub ulge w oplatach za wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel_B

we wrześniu (od 15) ma czas mój wykonawca, z którego zrezygnowałam, bo chcę zacząć wcześniej. Tylko nie wiem, czy słowny - umawiałam się na sierpień a jak przeszliśmy do konkretów, został wrzesień. Na jego usprawiedliwienie powiem, że o tym sierpniu rozmawiałam, jak nie miełam projektu i tylko przez telefon. W rozmowie konkretnej od razu mi powiedział, że wcześniej, niż wrzesień to nie da rady. JAk coś więcej, pytaj na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już witałem się z goską .

 

Mój archtekt własnie miał złożyć komplet dokumetów do uzyskania zezwolenia na budowe . Ekipy zaklepane , terminy dograne , wszystko poukładane , miałem wziąść od nie go projekt przyłacza elektrycznego i zaczać załatwić prąd na cele budowalne . Dzwonie aby sie dopytać czy wszytko przebiega poprawnie i jak bardz się zdziwiłem . Niestety mój architekt zmarł ( super człowek , miałem go nawet polecić na forum ) i teraz to dopiero mam jazdę . Próbuje oddzyskać dokumenty (komplet projektów , warunki przyłaczy , plan zagospodarowania ...........) , ale nikt od nie go z rodziny się nie orientuje w temacie . Mam nadzieje że oddzyskam dokumenty , a jak mi się uda to pewnie bedę musiał poszukac nowego architekta i wszysko od początku z adaptacją i projektami branżowymi oraz uzyskaniem zezwolenia a ekipę mam na 1 sierpnia .

No to czeka mnie ostra jazda lub odłożenie prac na przyszły rok.

 

Czy może komuś udało załatwić wszystko w miesiąc ?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekot - rozumiem, że masz juz wszystkie dokumenty (wraz z uzgodnieniami, umową z Wydziałem Dróg)?

I brakuje Ci wyłacznie pozwolenia na budowę?

 

Jesli tak - to przy duzej dawce szczęscia (i przy obrotnym kier_budzie ;) ) powinno sie dac załatwić pozwolenie na budowę w tydzień

potem "od ręki" je uprawomocnic (jesli wszystkie odległosci od sasiadów są ok)

zgłosić rozpoczęcie robót w nadzorze - i startowac od sierpnia :)

 

"Normalnym" trybem (bez pomocy kier_buda, bez łażenia, dzwonienia, perfum czy łiskacza) to w Łodzi chyba sie nie da... :p

 

Mi udąło sie załatwić pozwolenie + nadzór w ciagu dwóch tygodni - ale miałam nóz na gardle ;)

 

Jesli twoje załatwianie ma obejmowac wszystko (adaptacja, projekty, uzgodnienia itd)

to przykro mi, ale nie wierzę, że sie da to zrobic szybciej niz w 2-3 miesiące :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...