Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

pod Szadkiem,

 

mnie kładli z podmurówką za 15 zł za metr :) Za całe ogrodzenie z przodu działki około 35 metrów z bramą suwaną 3 m i furtką zapłaciłam 2800. I naprawdę szef tej ekipy to człowiek godny polecenia.

 

Wykonawcy w okolicy Aleksandrowa są 2 x drożsi. To jest jednak ciekawe, że panom opłaca się jechać taki kawał i taniej zrobic :)

 

Jak by ktoś chciał namiar to zapraszam na priv

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod Szadkiem,

 

mnie kładli z podmurówką za 15 zł za metr :) Za całe ogrodzenie z przodu działki około 35 metrów z bramą suwaną 3 m i furtką zapłaciłam 2800. I naprawdę szef tej ekipy to człowiek godny polecenia.

 

Wykonawcy w okolicy Aleksandrowa są 2 x drożsi. To jest jednak ciekawe, że panom opłaca się jechać taki kawał i taniej zrobic :)

 

Jak by ktoś chciał namiar to zapraszam na priv

 

Ola

 

To ja poproszę o namiar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod Szadkiem,

 

mnie kładli z podmurówką za 15 zł za metr :) Za całe ogrodzenie z przodu działki około 35 metrów z bramą suwaną 3 m i furtką zapłaciłam 2800. I naprawdę szef tej ekipy to człowiek godny polecenia.

 

Wykonawcy w okolicy Aleksandrowa są 2 x drożsi. To jest jednak ciekawe, że panom opłaca się jechać taki kawał i taniej zrobic :)

 

Jak by ktoś chciał namiar to zapraszam na priv

 

Ola

 

:D Bardzo poproszę namiary na tych panów od siatki. Mnie z ludźmi z Aleksandrowa wyszła jakaś kosmiczna cena :o I generalnie miałam już zawiesić plany zamiany starej siatki na nowe ogrodzenie :cry: .... a tu taka pozytywna wiadomość ! Poproszę o namiary na maila [email protected] Dziękuję ślicznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się odwoływać?

 

Na jakim jestes etapie ?

 

Papiery do pozwolenia zlozone byly na dziennik ? Czy masz decyzje odmowna na pismie ? Bo tylko wtedy mozna mowic o odwolywaniu sie ... (nic "na gebe")

 

Napisz na priva co i jak - wlacznie z tym w ktorym urzedzie to zalatwiasz. Nie obiecuje, ze cokolwiek pomoge (nie moja branza) , ale wiem kogo zapytac o co chodzi ... Moze cos bede w stanie podpowiedziec ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz w tematach ogrodzeniowych jestesmy ;) to sie jeszcze podpytam:

mam działke ogrodzoną - z 4 stron jest siatka na słupkach - w tym z tyłu na podmurówce :)

 

Jeden bok (siatka + słupki) zostaje tak jak jest.

Tył (na razie siatka + podmurówka) chcę zmienić na murek wysokosci ok. 80 cm (bo bede dziełkę równać) + deski wysokosci ok. 120cm.

Sasiad (ustnie) sie zgodził - całość robót na mój koszt

Drugi bok - chce zrobić siatke na podmurówce (wspólnie z sąsiadem, koszty po 1/2).

Na przód planuje murek o wysokosci ok. 30-40 cm + deski.

 

I pytanie zasadnicze: jak to formalnie, urzędowo załatwić?

Potrzebuje mieć jakies plany (projekt)?

Potrzebuje jakiegoś zezwolenia/zgłoszenia?

Jesli mam zgłaszać, to czy wszystkie strony działki - czy tylko przód - albo przód i tył?

 

Jesli ktos cokolwiekwie - bede wdzieczna za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem nowa w grupie. Jedną nogą stoję w Łodzi drugą w Aleksandrowie. Należę do tych "wariatów" którzy nie mają za dużo, a się budują. Z urodzenia Łodzianka. Fakt mam dosyć mieszkania w bloku, zasranego trawnika przez psy, pcheł po kotach w piwnicy i sąsiadów którzy wyrzucają śmieci przez okno!!! To jest jeden powód wariactwa. Drugi to mój syn który ma ciężką alergię. Lekarze podejrzewają częściowe uczulenie na miastowy smrodek / sprawdzone bez smodku nie jest tak żle, to świnstwo to Atopowe Zapalenie Skóry/ :lol:

Na razie mamy kupioną działkę w Aleksandrowie. Rozmiar maxi 4300m2. Z wymiarem średnio, front 21,5m x 200m długości, ale za te pieniądze nie jest żle. Nareszcie dzieci będą miały swoią piaskownicę / np:bez kocich odchodów/,owoce z działki nie pryskane / może i warzywa/ bezpieczny plac zabaw i "lepsze" powietrze.

W tym roku załatwimy wszystkie papiery / trzy dni temu podpisaliśmy akt notarialny/. Wypis i wyrys z planu już mam. Projekt wybrany. A w przyszłym roku mam nadzieję zrobimy " stan surowy otwarty".

Generalnie, gdyby nie mąż który jest hydraulikiem / sam zrobi instalacje Co i CWU łącznie z solarami/, jego znajomości z majstrami to chyba nigdy nie pomyślałabym o budowie. A tak, nie mam papierów, a mam facetów od: murowania, płyt K-G, elektryka, hydraulika / mężusia/, glazurnika.

A na razie jest do wycięcia na działce stary sad:

- około 50 drzew

- Krzewów

- i od groma samosiejek.

 

A potem będzie piękny dom. I tego wszystkim życzę. :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli tak - to przy duzej dawce szczęscia (i przy obrotnym kier_budzie ;) ) powinno sie dac załatwić pozwolenie na budowę w tydzień

potem "od ręki" je uprawomocnic (jesli wszystkie odległosci od sasiadów są ok)

:(

 

Czy możesz mi przybliżyć, temat uprawomocnić "od ręki" , oczywiście jeśli chodzi o odległości od sąsiadów to mam utrzymane zgodnie z przepisami .

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po raz pierwszy w grupie łódzkiej :D

 

z urodzenia łodzianka, z zamieszkania piotrkowianka a w bardzo, bardzo niedalekiej przyszłości michałowianka, bo w Michałowie stoi już nasza salma.

 

czy ktoś z Was mógłby mi dać jakieś namiary na sprawdzonego stolarza wykonującego meble kuchenne ?

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Doroto, widac z Twojego postu olbrzymia motywacje do budowy. To dobrze, tylko nie zapominaj, ze trafisz w inna kategorie problemow i nie bedzie tak bardzo rozowo.

Ja kiedys mialem inspiracje, zeby nakrecic film o ilosci psich odchodow na m2 trawnika pod blokiem, ale potem sie przyzwyczailem :(

Witaj Olenia, (nie odmieniam, bo O_leniu! brzmi dziwnie :roll: ), stolarzem moze bede mogl sie pochwalic za miesiac, jak wykona dla mnie mebelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po raz pierwszy w grupie łódzkiej :D

 

z urodzenia łodzianka, z zamieszkania piotrkowianka a w bardzo, bardzo niedalekiej przyszłości michałowianka, bo w Michałowie stoi już nasza salma.

 

czy ktoś z Was mógłby mi dać jakieś namiary na sprawdzonego stolarza wykonującego meble kuchenne ?

 

pozdrawiam :D

 

 

Namiary wysłałam na priva, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po raz pierwszy w grupie łódzkiej :D

 

z urodzenia łodzianka, z zamieszkania piotrkowianka a w bardzo, bardzo niedalekiej przyszłości michałowianka, bo w Michałowie stoi już nasza salma.

 

czy ktoś z Was mógłby mi dać jakieś namiary na sprawdzonego stolarza wykonującego meble kuchenne ?

 

pozdrawiam :D

 

Czesc, witaj.

Podsyłam Ci na priv namiary na mojego stolarza. Sprawdzil sie u mnie 2 razy i 3 razy u znajomych. Jest ze Zgierza.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Na innych grupach funkcjonuje cos takiego jak mapa klubowiczow (polozenie ich domow/placów budowy). Padł chyba kiedys na forum pomysl stworzenia czegos takiego, własnego, na potrzeby naszej grupy. Padł i chyba "padł". Czy sądzicie, że jest to dobry pomysł? Ja sobie gdybam, że może by warto coś takiego mieć...

 

pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Na innych grupach funkcjonuje cos takiego jak mapa klubowiczow (polozenie ich domow/placów budowy). Padł chyba kiedys na forum pomysl stworzenia czegos takiego, własnego, na potrzeby naszej grupy. Padł i chyba "padł". Czy sądzicie, że jest to dobry pomysł? Ja sobie gdybam, że może by warto coś takiego mieć...

 

pozdrawiam

 

Marcin

 

dobry i niedobry

 

nie wiem czy cześć osób nie bedzie się obawiać , ludzie opisują na forum sowje poczynania z budową , kiedy montują drzwi , okna , armature , piece , kominki .............................. Ktoś niepowołany (dostęp do forum może mieć kto tylko zechce ) mógłby wiedzieć nie tylko co ale i gdzie montują z dokładnym adresem ( mapą ) i wykorzystać w niecnych celach . Nie to że tworze od razu teorie spisku i widze ludzi przez pryzmat złodziei ale wiemy w jakim kraju żyjemy .

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...