Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

 

Jesli tak - to przy duzej dawce szczęscia (i przy obrotnym kier_budzie ;) ) powinno sie dac załatwić pozwolenie na budowę w tydzień

potem "od ręki" je uprawomocnic (jesli wszystkie odległosci od sasiadów są ok)

:(

 

Czy możesz mi przybliżyć, temat uprawomocnić "od ręki" , oczywiście jeśli chodzi o odległości od sąsiadów to mam utrzymane zgodnie z przepisami .

jacek

 

 

Po prostu - pani kier_bud jakoś tak "poczarowała" urzędnika wydającego decyzję,

że w dacie wydania znalała się na tej decyzji pieczęć, że pozwolenie jest prawomocne :)

I tego samego dnie można juz pędzić do nadzoru - oszczędzając 14 dni oczekiwania... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Po prostu - pani kier_bud jakoś tak "poczarowała" urzędnika wydającego decyzję,

że w dacie wydania znalała się na tej decyzji pieczęć, że pozwolenie jest prawomocne :)

I tego samego dnie można juz pędzić do nadzoru - oszczędzając 14 dni oczekiwania... 8)

 

Skąd ty masz taką panią??? Czy ona na Bałutach też umie czarować? Jak tak, to biorę ją od ręki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pozdrawiam Grupę Łódzką.

Serdecznie proszę o pmoc w wyborze instalatora zbiornika przydomowego naziemnego oraz dostawcy gazu - może Ktoś ostatno dokonywał juz podobnego wyboru?

Domek mamy to 80 m weteran, nieocieplony.

Byłabym również niezmiernie wdzięczna o informacje o promocjach na piece dwubiegowe i wkłady kominowe w naszej okolicy.

Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu - pani kier_bud jakoś tak "poczarowała" urzędnika wydającego decyzję,

że w dacie wydania znalała się na tej decyzji pieczęć, że pozwolenie jest prawomocne :)

I tego samego dnie można juz pędzić do nadzoru - oszczędzając 14 dni oczekiwania... 8)

 

Skąd ty masz taką panią??? Czy ona na Bałutach też umie czarować? Jak tak, to biorę ją od ręki :lol:

 

Panią znalazłam dzięki forum :D

Dokładnie - dzieki długiemu, któremu serdecznie za namiar dziękuję i któremu chyba wiszę piwo :lol: ,

bo pani kier-bud jak na razie sprawdza się w 100 % 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemant, pewnie jak każdy z Was z czego zbudowwać ściany czy pustak U220 czy Porotherm 25 , proszę o pomoc, przeczytałem juz trochę na forum i mam coraz wiekszy mentlik w głowie.

Chyba wybiorę Porotherm 25 , zna może ktoś tanią hurtownię z tym materiałem w okolicach Łodzi i Łasku, z dostawą i rozładunkiem oczywiście (działka w Wodzieradach). Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemant, pewnie jak każdy z Was z czego zbudowwać ściany czy pustak U220 czy Porotherm 25 , proszę o pomoc, przeczytałem juz trochę na forum i mam coraz wiekszy mentlik w głowie.

Chyba wybiorę Porotherm 25 , zna może ktoś tanią hurtownię z tym materiałem w okolicach Łodzi i Łasku, z dostawą i rozładunkiem oczywiście (działka w Wodzieradach). Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

Najtańszy w Łodzi Porotherm znalazłam na ul. Janosika - przy Pszczyńskiej.

Dowóz + rozładunek jest gratis.

W razie nadwyżek - zwracasz towar a oni zwracają kasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemant, pewnie jak każdy z Was z czego zbudowwać ściany czy pustak U220 czy Porotherm 25 , proszę o pomoc, przeczytałem juz trochę na forum i mam coraz wiekszy mentlik w głowie.

Chyba wybiorę Porotherm 25 , zna może ktoś tanią hurtownię z tym materiałem w okolicach Łodzi i Łasku, z dostawą i rozładunkiem oczywiście (działka w Wodzieradach). Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

Jakbym czytała o sobie :D Moja rada: najpierw zdecyduj ostatecznie 1W czy 2W (ja mam 2w bo na razie tnę koszty a ocieplam i tynkuję po sprzedaży mieszkania - całkiem merytoryczne uzasadnienie :p ) a potem w tej kategorii brać co najtaniej. Ja mogę polecić bardzo niedrogą i miłą hurtownie z Kozłowicami ale nie dziś, bo jestem na obczyźnie a namiary są w domu.

Acha, jak ja szukałam, to tani porotherm był w Genbudzie na Brukowej, ale nie to diwna hurtownia - nie składują na potem, fochy stroją z dowozem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemant, pewnie jak każdy z Was z czego zbudowwać ściany czy pustak U220 czy Porotherm 25 , proszę o pomoc, przeczytałem juz trochę na forum i mam coraz wiekszy mentlik w głowie.

Chyba wybiorę Porotherm 25 , zna może ktoś tanią hurtownię z tym materiałem w okolicach Łodzi i Łasku, z dostawą i rozładunkiem oczywiście (działka w Wodzieradach). Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

Tanie materiały budowlane sąw Iwonie w Aleksie, na trasie na Konstantynów, zaraz za Zielonym Romanowem (takie osiedle bloków). Trzeba się zawsze pyta o upust - bo dają 5 albo 10 % :D

Mają też b. konkurencyjne ceny glazury - nie znalazłam tańszego sklepu w całej Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olenia napisał:

witam po raz pierwszy w grupie łódzkiej

 

z urodzenia łodzianka, z zamieszkania piotrkowianka a w bardzo, bardzo niedalekiej przyszłości michałowianka, bo w Michałowie stoi już nasza salma.

 

czy ktoś z Was mógłby mi dać jakieś namiary na sprawdzonego stolarza wykonującego meble kuchenne ?

 

pozdrawiam

 

 

 

Namiary wysłałam na priva, pozdrawiam

 

Czesc, witaj.

Podsyłam Ci na priv namiary na mojego stolarza. Sprawdzil sie u mnie 2 razy i 3 razy u znajomych. Jest ze Zgierza.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

 

Tych stolarzy też bardzo potrzebuję. Jesli można to poproszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem czy cześć osób nie bedzie się obawiać , ludzie opisują na forum sowje poczynania z budową , kiedy montują drzwi , okna , armature , piece , kominki .............................. Ktoś niepowołany (dostęp do forum może mieć kto tylko zechce ) mógłby wiedzieć nie tylko co ale i gdzie montują z dokładnym adresem ( mapą ) i wykorzystać w niecnych celach . Nie to że tworze od razu teorie spisku i widze ludzi przez pryzmat złodziei ale wiemy w jakim kraju żyjemy .

Jacek

 

Masz, niestety, racje, ale nie mialem na mysli dokladnej mapy (z ulica i numerem domu) tylko raczej mapke Lodzi i okolic, zaznaczona ogólną lokalizacją np. polnocny Zgierz, albo Łódź-Chojny (czyli taką, jaka podają forumowicze w tekście).

Ale jak sie zastanowic i zestawic te dane np. ze zdjeciami z budowy (np.w dzienniku budowy) to faktycznie może to ułatwić to dzialanie niepowołanym... :-?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam po dluzszej nieobecnosci

 

Poszukuję firmy gdzie można zamówić beton towarowy B-15 w dobrej cenie .... czyli ponizej 225 PLN brutto za m3.

 

 

.... my zaczynamy sie budowac od polowy lipca ... jak na razie moge polecic geodete (w Pabianicach - bez zastrzezen) i architekta (Lutomiersk,Poddębice) ... 5500,00 PLN za projekt indywidualny domu 160 m2 powierzchni uzytkowej, garaz wolnostojacy, projekty mediow zewnetrznych (woda, kanalizacja, gaz, prad) i załatwianie papierkow. Robi rysunki ręcznie, zna nowe przepisy, czas oddania pełnego projektu z uzgodnieniami niestety wydłużył się z planowanych 2 miesiecy do 3,5. Kilka drobnych korekt do projektu załatwiliśmy od ręki.

 

Z czasem będę informował o postępach ... patrz "Dziennik budowy" ... tam jest więcej i ze zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam po dluzszej nieobecnosci

 

Poszukuję firmy gdzie można zamówić beton towarowy B-15 w dobrej cenie .... czyli ponizej 225 PLN brutto za m3.

 

 

 

W Uniconie na Demokratycznej jest chyba w okolicach 155 - 160 PLN netto - o ile dobrze pamiętam :)

 

Ja dzisiaj zamawiałam B25 - i płaciłam za niego 180 zł + VAT, a pamiętam, że B15 był sporo tańszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze również o namiary na "tani" tartak.

Cześć sąsiad.

Cała więźbę na dach zamawiałem w składzie drewna w Ozorkowie ul. Konstytucji 3 Maja przy wylocie na Parzęczew /42/ 718 82 68. Wtedy jednak panowało szalenstwo cenowe i dechy drożały z godziny na godzinę. U nich drożało najwolniej. Do jakości drewienka nie miałem zastrzeżeń.

yasioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Budujemy od zeszłej jesieni i jesteśmy na etapie kładzenia dachu. Większość materiałów kupowalismy w Iwonie (Aleksandrów), rzeczywiście można się potargować i dodatkowo jest miła i fachowa osługa. Beton od Walenciaka ze Śląskiej, ale drewno aż spod Łowicza. Problemów jest mnóstwo, ale i tak idzie jakoś nieźle - spodziewałam się raczej wszystkiego co najgorsze. :roll: . Zabieramy się do sprzątania działki. Dlatego będziemy chcieli sprzedać przyczepę kampingową, stemple... Jeśli ktoś jest zainteresowany czekam na kontakt. Co jakiś czas tu zaglądam - za często nie ma możliwości z nadmiaru zajęć :-? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...