Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

a ja z całkiem innej beczki - dziś gadałam z facetem który ma na sprzedaż działki i powiedział mi ,że jakiś czas temu wszedł jakiś zapis ,ze tylko na działkiach ominimalnej szerokości 20 metrów można postawic tzw siedlisko , czyli jak mi tłumaczył domek jednorodz. , na mniejszych nie można...???? czy słyszeliście coś takiego ?

Nie wiem jak siedlisko, ale np. w naszym planie zagospodarowania jest chyba coś takiego, że granica z drogą nie może mieć mniej, niż 20 metrów. Głowy nie dam, ale jakoś tak to było. Ale to nie jest zapis ustawowy tylko gminny. No i nie dotyczy siedlisk :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a ja z całkiem innej beczki - dziś gadałam z facetem który ma na sprzedaż działki i powiedział mi ,że jakiś czas temu wszedł jakiś zapis ,ze tylko na działkiach ominimalnej szerokości 20 metrów można postawic tzw siedlisko , czyli jak mi tłumaczył domek jednorodz. , na mniejszych nie można...???? czy słyszeliście coś takiego ?

Nie wiem jak siedlisko, ale np. w naszym planie zagospodarowania jest chyba coś takiego, że granica z drogą nie może mieć mniej, niż 20 metrów. Głowy nie dam, ale jakoś tak to było. Ale to nie jest zapis ustawowy tylko gminny. No i nie dotyczy siedlisk :lol:

Oczywiscie nie dotyczy juz istniejacych dzialek budowlanych. Dotyczy to wtornych podzialow i przeksztalcen. Byc moze jest to 15m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z całkiem innej beczki - dziś gadałam z facetem który ma na sprzedaż działki i powiedział mi ,że jakiś czas temu wszedł jakiś zapis ,ze tylko na działkiach ominimalnej szerokości 20 metrów można postawic tzw siedlisko , czyli jak mi tłumaczył domek jednorodz. , na mniejszych nie można...???? czy słyszeliście coś takiego ?

Nie wiem jak siedlisko, ale np. w naszym planie zagospodarowania jest chyba coś takiego, że granica z drogą nie może mieć mniej, niż 20 metrów. Głowy nie dam, ale jakoś tak to było. Ale to nie jest zapis ustawowy tylko gminny. No i nie dotyczy siedlisk :lol:

Oczywiscie nie dotyczy juz istniejacych dzialek budowlanych. Dotyczy to wtornych podzialow i przeksztalcen. Byc moze jest to 15m.

Obawiam się, że dotyczy również istniejących, po prostu nie dostaniesz pozwolenia na budowę jesli działka będzie <900 m2 i front <20 metrów wzdłuż drogi. Kiedyś to pamiętałem, bo nawet jedna pani poszerzała działkę na tę okoliczność ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria (czy Mario): z Aleksandrowskiej w kierunku na to ekologiczne osiedle (zielony Romanów). Za nim po lewej będą składy budowlane i drogowskaz w lewo na tę Marię. Drogowskaz łatwo przegapić, my szukaliśmy ze dwa razy. Właściciel miły, ale nam strop wymyślił strasznie dziwny (jak to zobaczyła nasza architek, to zaprotestowała i stwierdziła, że sama poprzelicza. Ale my zmienialiśmy strop monolityczny na terivę i w dodatku belki mają się opierać na ścianie z kominem. Więc trochę nietypowo. Cenowo w strefie dolnej, choć nie przesadnie.

 

Dzięki EZS. Jutro postaram się znaleźć tą firmę.

 

Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to mnie zmartwiliście , bo muszę zacząc zwracać uwage na wymiary działki - co prawda , chyba wszytskie co oglądaliśmy miały 20 m na szerokość ... ale raczej zwracałam uwagę na ogólny kszatłt i ilość metrów a nie dokładne rozmiary po długości i szerokości ... nic to , na razie z racji upałów zawiesiliśmy jeżdżenie i zwiedzanie okolic i działek przy okazji . Nie mam sumienia ciągnąc naszego małego Lolka na takie wyprawy w samochodowej saunie - okazuje się że klima by sie przydała :)

 

Może ktoś ma jakieś namiary na osobę sprzedającą działki na granicy Antoniewa i Rąbienia- dokładnie chodzi mi o uliczkę Wysoką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdż w gminie w Aleksandrowie czy nie sprzedają tam jakiś działek. Jak był przetarg na działkę którą kupiłam za 3 czy 4 dni miał być przetarg na działkę w tamtej okolicy. Spróbuj. Mi się udało kupić od nich bardzo fajną działkę w atrakcyjnej cenie.

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72, nie martw sie, Kropi i ja jestesmy krajobrazowo lodzkowschodni, w innych miejscach sa inne plany i inne ograniczenia. Natomiast jak Ci sie dzialka podoba, to bezwarunkowo idziesz do gminy po warunki zabudowy i tam Ci powiedza, co mozesz zbudowac na niej.

Mozesz tak zrobic, nawet jesli to nie jest Twoja dzialka. I nawet jesli nie jest na sprzedaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tak zrobic, nawet jesli to nie jest Twoja dzialka. I nawet jesli nie jest na sprzedaz :)

 

 

Offtopicznie - to kwestia wydawania WZ jest pięknym przykładem, jak "prawo - sobie a życie - sobie" ... :evil:

 

Owszem - aby wystąpić o WZ nie trzeba być właścielem działki -

tyle że np. Łódź-Górna jako obligatoryjny załącznik do wniosku o WZ

wymaga warunków przyłącza gazowego, wod-kan i elektrycznego...

 

A konieczny załącznik do wniosku o wydanie warnków przyłączy -

to tytul własnosci do nieruchomosci :x

 

Oczywiscie - zawsze mozna wejść w procedurę odwoławczą -

ale przy kupnie działki, to raczej nie chodzi o "zasady", ale najczesciej o czas i konkrety -

a te sa takie, że dzięki "innowacyjności" niektórcyh urzędów nie_włascicielowi szybko uzyskać WZ sie nie uda :-?

 

Wkurza mnie to strasznie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonek72, nie martw sie, Kropi i ja jestesmy krajobrazowo lodzkowschodni, w innych miejscach sa inne plany i inne ograniczenia. Natomiast jak Ci sie dzialka podoba, to bezwarunkowo idziesz do gminy po warunki zabudowy i tam Ci powiedza, co mozesz zbudowac na niej.

Mozesz tak zrobic, nawet jesli to nie jest Twoja dzialka. I nawet jesli nie jest na sprzedaz :)

Nic dodać nic ująć. Proponuję zatem taką kolejność:

 

1. Szukasz działki

2. Jak już znajdziesz i ci się podoba i cena wyjściowa w miarę ok to prześwietlasz całą papierologię:

a. Czy tam w ogóle można budować - czyli miejscowy plan/studium, czy dostaniesz pozwolenie, czy WZ itd.

b. Idziesz do sądu na Pomorskiej i patrzysz w księgi wieczyste (musisz wziąc numer KW od właściciela, jak nie chce podać to znaczy że może coś kombinować)

c. Prosisz o pokazanie aktu notarialnego czy innego dokumentu stwierdzjaącego prawa do dysponowania nieruchomością (np. postanowienie w sprawie podziału)

d. Ustalasz sprawę mediów - prąd (kiedy cię podłączą , czy w ogóle i za ile), wodę (to zwykle najmniejszy ból) i ewentualnie gaz/kanaliza.

 

Z tą wiedzą, jeśli wszystko się zgadza i ci pasuje, wracasz do właściciela, targujesz się i kupujesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Aleksandrowie nie miałam żadnego problemu. Może dlatego że działka była kupiona od gminy i dla nie był ustalony MPZP. Jak miałam jakieś pytania rękę z pomocą wyciągali do mnie pracownicy gminy aleksandrowskiej. Dzisiaj zresztą byłam u nich, bo chce przesunąć planowaną chałupkę w stronę sąsiada. Jak mi się uda to budynek od granicy będzie stał w odległości 3 metrów, a z drugiej strony będzie 5,5 metra.Chcę mieć szerszy przejazd. Cały problem: chcę zostawić okna szczytowe. Nie wiem czy wystarczy sama zgoda sąsiada, czy muszę mieć zgodę jakiegoś urzędu. Nie dostałam informacji z powodu urlopu ważnej osoby. Za tydzień ma wrócić do pracy.

Ale namotałam. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie jeszcze przypomnialo: jesli szukacie plytek elewacyjnych Relief, to nie kupujcie ich przez K-4 w Brzezinach. Zamowienie dostalismy niekompletne, z dwu-trzytygodniowym opoznieniem i za cene wyzsza, niz ustalona. Podejscie dzialu sprzedazy olewcze - na moje codzienne nekanie telefonami z pytaniem "kiedy" - oddzwonili po tygodniu.

Pisze, bo im to obiecalem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie jeszcze przypomnialo: jesli szukacie plytek elewacyjnych Relief, to nie kupujcie ich przez K-4 w Brzezinach. Zamowienie dostalismy niekompletne, z dwu-trzytygodniowym opoznieniem i za cene wyzsza, niz ustalona. Podejscie dzialu sprzedazy olewcze - na moje codzienne nekanie telefonami z pytaniem "kiedy" - oddzwonili po tygodniu.

Pisze, bo im to obiecalem :evil:

 

 

No to mnie pocieszyłeś :(

Był jakiś konkretny sprzedawca odpowiedzialny za Twoje zamówienie?

 

Mam u nich zamówiony kompletny dach - na szczęscie z terminem o miesiąc wcześniejszym niz realnie potrzebny...

 

Jak na razie ze stalą spisali sie ok - było "tylko" półtoragodzinne opóźnienie w dostawie i pomyłki w fakturze

(ale szybko poprawiona i towar trafił na działke mimo że do tej pory nie poszedł za niego przelew) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie jeszcze przypomnialo: jesli szukacie plytek elewacyjnych Relief, to nie kupujcie ich przez K-4 w Brzezinach. (...)

Pisze, bo im to obiecalem :evil:

 

 

No to mnie pocieszyłeś :(

Był jakiś konkretny sprzedawca odpowiedzialny za Twoje zamówienie?

 

Mam u nich zamówiony kompletny dach - na szczęscie z terminem o miesiąc wcześniejszym niz realnie potrzebny...

Dlatego w poscie zaznaczylem, z jakim towarem byl problem. Moze z innym nie ma problemu. Ale obsluga i tak fatalna. Towar zamowila zona, ja sie z nimi kontaktowalem telefonicznie, koncowka numeru 1058.

Moze to i lepiej, bo przy moim aktualnym stanie czekalbym teraz na rozprawe za zabojstwo w afekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie namiary na kogoś z koparką w aleksandrowie. Taki "spec" :wink: potrzebny jest do usunięcia- wyrwania- resztek drzew /korzeni/ po wycince. Jeden taki pieniek próbowaliśmy usunąć ręcznie ale to idzie się za...ać :evil:

Jak macie kogoś to bardzo proszę o namiary.

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do K4 to i zinnymi rzeczami był problem też. Mieli nam zaproponowć okna... Miesiąc temu. Nawet dzwoniłam ze dwa razy z ciekawości, co dalej, ale za każdym razem byli tak samo zdziwieni, co od nich chcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doroto i Panowie Łódzkowschodni dzieki bardzo za podpowiedzi - tak ogólnie to wiem co i gdzie posprawdzać jak mi już jakaś działka w

oko wpadnie , ale... póki co z tym wpadaniem marnie :) nic to (Baśka - chciałoby się rzec) walka trwa ...

faktycznie możę uderzę do gminy jak mówisz Dorotko , udało Ci się kupić działkę w ten sposób , więc "da się" :)

pozdrawiam serdecznie i oby te temperatury troszku spadły - tak z 5-7 stopieńków uff uffu ufuf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...