Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bylem w polecanej IWONIE ale musze powiedziec ze ceny wyjsciowe maja powazne .... byc moze przy calosciowym potraktowaniu budowy daja duze upusty ale czy cena bedzie konkurencyjna .... zobaczymy

 

przyklad (ceny z dowozem):

cena bloczka betonowego 3,4 u innych producentow w Łodzi 2,6 czyli 30% maja drozej ...

niestety Pan z Allegro (Aleksandrow\Karolew) juz nie przyjmuje zamowien a tam cena 1,90 / 2,00 co prawda bez transportu ale wg. moich wyliczen to i tak bylaby roznica 600 PLN przy 2K bloczkow - a z rozladunkiem recznym jeszcze wieksza .... 2 dni za dlugo sie zastanawialem :)

 

zobaczymy co dzisiaj powiedza w Iwonie ... czyli jaki upust beda mogli dać ... jak nic ciekawego to chyba beda bloczki z okolic Poznania :) ... tez Allegro

 

 

Jak tak dalej pojdzie z tym zastanawianiem to dosyc szybko moze sie okazac ze nie bede mial na czas materialow .... hmmm :) ... trzeba to przemyslec .... byle nie za dlugo bo beda jeszcze wieksze poslizgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w polecanej IWONIE ale musze powiedziec ze ceny wyjsciowe maja powazne .... byc moze przy calosciowym potraktowaniu budowy daja duze upusty ale czy cena bedzie konkurencyjna .... zobaczymy

 

przyklad (ceny z dowozem):

cena bloczka betonowego 3,4 u innych producentow w Łodzi 2,6 czyli 30% maja drozej ...

niestety Pan z Allegro (Aleksandrow\Karolew) juz nie przyjmuje zamowien a tam cena 1,90 / 2,00 co prawda bez transportu ale wg. moich wyliczen to i tak bylaby roznica 600 PLN przy 2K bloczkow - a z rozladunkiem recznym jeszcze wieksza .... 2 dni za dlugo sie zastanawialem :)

 

zobaczymy co dzisiaj powiedza w Iwonie ... czyli jaki upust beda mogli dać ... jak nic ciekawego to chyba beda bloczki z okolic Poznania :) ... tez Allegro

 

 

Jak tak dalej pojdzie z tym zastanawianiem to dosyc szybko moze sie okazac ze nie bede mial na czas materialow .... hmmm :) ... trzeba to przemyslec .... byle nie za dlugo bo beda jeszcze wieksze poslizgi :)

 

Wczoraj kupiłem bloczki 30 x 24 x 12 po 2,44 brutto

 

Zszokował mnie koszt transfortu - w ciągu jednego miesiąca zdrożał o 30 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Czy ktoś z okolic Kutna się buduje? Na razie jesteśmy na etapie gdybania i rysowania schematów pomieszczeń, ale zaczęliśmy też intensywnie szykać działki w Kutnie (może ktoś ma namiary na coś interesującego ok. 800-1000m2?)

 

Życzę powodzenia wszystkim budującym się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, ze sprawdzacie ceny bloczkow, tylko zeby Wam wystarczylo tej energii na pozniej (ja powoli mam dosc).

 

Zrobilem dla Was wyliczenie

 

1. 30 x 24 x 12 po 2,44 to jest ok 116 bloczkow na m3 = 282 zl za m3 betonu (z transportem?)

2. 12x24x38 po 2 zl (allegro) ok. 92 bloczki na m3 = 182 zl za m3 betonu (bez transportu)

3. ja dokupowalem 50x24x12 po 3 zl ok 70 bloczkow na m3 = 208 zl za m3 betonu (transport mialem "przy okazji")

 

Wychodzi na to, ze jesli chodzi o material, to najtaniej jest wylewac fundamenty z gruchy w swietle podanych wczesniej przez Was cen. O ile nie zje Was koszt szalunkow. Koszt szalowania to ok 400-500zl za m3 desek + robocizna). Ale deski mozna uzyc na strop, jesli ma byc monolityczny.

Z drugiej strony za wymurowanie fundamentu z bloczka musicie zaplacic. Nie wiem, jaka jest stawka za m2 muru z bloczka, pewnie to tez zalezy od szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, jesli bloczek bedzie ukladany wzdluz, wtedy cena za m2 robocizny jest nizsza, jesli w poprzek sciany - cena jest wyzsza, bo trzeba polozyc wiecej sztuk. Do tego dochodza jeszcze koszty zaprawy.

 

Zeby jeszcze bardziej utrudnic Wam zycie dodam, ze bloczek bloczkowi nierowny (nawet o tych samych wymiarach), bo moze byc zrobiony z roznej klasy betonu albo moze byc zle ubity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, ze sprawdzacie ceny bloczkow, tylko zeby Wam wystarczylo tej energii na pozniej (ja powoli mam dosc).

 

Zrobilem dla Was wyliczenie

 

1. 30 x 24 x 12 po 2,44 to jest ok 116 bloczkow na m3 = 282 zl za m3 betonu (z transportem?)

2. 12x24x38 po 2 zl (allegro) ok. 92 bloczki na m3 = 182 zl za m3 betonu (bez transportu)

3. ja dokupowalem 50x24x12 po 3 zl ok 70 bloczkow na m3 = 208 zl za m3 betonu (transport mialem "przy okazji")

 

Wychodzi na to, ze jesli chodzi o material, to najtaniej jest wylewac fundamenty z gruchy w swietle podanych wczesniej przez Was cen. O ile nie zje Was koszt szalunkow. Koszt szalowania to ok 400-500zl za m3 desek + robocizna). Ale deski mozna uzyc na strop, jesli ma byc monolityczny.

Z drugiej strony za wymurowanie fundamentu z bloczka musicie zaplacic. Nie wiem, jaka jest stawka za m2 muru z bloczka, pewnie to tez zalezy od szerokosci

 

Zgadzam się, że najlepiej wylewać fundamenty - też tak chciałem zrobić, ale po zdjęciu humusu i zrobieniu niwelacji działki okazało się, że pod fundamet przktycznie będzie trzeba kopać ok 50 cm - czyli troche więcej niż ława fundamentowa. Resztę natomiast trzeba by szalować - a to jak piszesz koszt desek, robocizny no i oczywiście czas.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak robić go z bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałem kalkulację wykonania przyłącza wodociągowego przez zakład wodociągowy:

~ 3800 zł w tym:

wcięcie

wytyczenie i inwentaryzacja

badanie i analiza wody w sanepidzie????

studnia

punkt czerpalny

 

Proszę o informacje czy też tyle płaciliście w okolicach Łodzi (Nowosolna). Czy możecie podesłać na priva namiary na tańsze ekipy?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tak zrobic, nawet jesli to nie jest Twoja dzialka. I nawet jesli nie jest na sprzedaz :)

 

 

Offtopicznie - to kwestia wydawania WZ jest pięknym przykładem, jak "prawo - sobie a życie - sobie" ... :evil:

 

Owszem - aby wystąpić o WZ nie trzeba być właścielem działki -

tyle że np. Łódź-Górna jako obligatoryjny załącznik do wniosku o WZ

wymaga warunków przyłącza gazowego, wod-kan i elektrycznego...

 

A konieczny załącznik do wniosku o wydanie warnków przyłączy -

to tytul własnosci do nieruchomosci :x

 

Oczywiscie - zawsze mozna wejść w procedurę odwoławczą -

ale przy kupnie działki, to raczej nie chodzi o "zasady", ale najczesciej o czas i konkrety -

a te sa takie, że dzięki "innowacyjności" niektórcyh urzędów nie_włascicielowi szybko uzyskać WZ sie nie uda :-?

 

Wkurza mnie to strasznie :evil:

 

Chyba nie tak - rok temu wystepowałam o WZ do delegatury Łódź-Górna, owszem, trzeba do wniosku dołączyć warunki przyłączy z ZE i Wod., ale wcale nie musisz byc właścicielem działki, żeby takie warunki przyłączy dostać. Ja - z tego co pamietam - powiedziałam na Rudzkiej, że potrzebuję wstepne warunki przyłącza elektrycznego przed kupnem działki, żeby sprawdzić, jaki jest stan formalny, w Wod-kanie to samo - po jakimś tygodniu miałam warunki do odbioru. Faktem jest, że do urzedu musisz te warunki przyłączy mieć, ale nie była to jakaś skomplikowana procedura.

Ja już na finiszu - do końca lipca - przeprowadzka, od poniedziałku wchodza brukarze. Może ktoś potrzebuje desek na szalunki - mam ich caaałą górę , aha - wciąż aktualna jest sprawa RB-tki- chetnie sie jej pozbedę, bo zagraca garaż. Pozdrawiam wszystkich tegorocznych inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałem kalkulację wykonania przyłącza wodociągowego przez zakład wodociągowy:

~ 3800 zł w tym:

wcięcie

wytyczenie i inwentaryzacja

badanie i analiza wody w sanepidzie????

studnia

punkt czerpalny

 

Proszę o informacje czy też tyle płaciliście w okolicach Łodzi (Nowosolna). Czy możecie podesłać na priva namiary na tańsze ekipy?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

A.

 

Mozesz zaoszczedzic, kupujac studzienke z kregow betonowych. Albo robiac przylacze bezposrednio do budynku - bez studzienki. Placilem tej samej ekipie tyle samo be wytyczenia i inwentaryzacji. Sasiad szukal innych wykonawcow, ale w sumie Wyszlo na to, ze sie nie oplaca. Gdzie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Byszewach,

Wcześniej myślałem, że z mediami się wyrobię w czerwcu ale pozwolenie się moim architektom "kapkę"(7 miesięcy) obsunęło. :lol:

Do tego umówiona super ekipa (polecona z dwóch niezależnych źródeł) pojechała na roboty do niemca....Wszystkie ceny sprzed roku już nie obowiązują. Stała jest przynajmniej moja pensja.. Generalnie jest spoko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie tak - rok temu wystepowałam o WZ do delegatury Łódź-Górna, owszem, trzeba do wniosku dołączyć warunki przyłączy z ZE i Wod., ale wcale nie musisz byc właścicielem działki, żeby takie warunki przyłączy dostać. Ja - z tego co pamietam - powiedziałam na Rudzkiej, że potrzebuję wstepne warunki przyłącza elektrycznego przed kupnem działki, żeby sprawdzić, jaki jest stan formalny, w Wod-kanie to samo - po jakimś tygodniu miałam warunki do odbioru. Faktem jest, że do urzedu musisz te warunki przyłączy mieć, ale nie była to jakaś skomplikowana procedura.

 

Ja wniosek o WZ składałam na początku tego roku - w grudniu składając wnioski o warunki przyłaczy na cele WZ.

Koniecznym załącznikiem wniosków o wydanie warunków przyłączy zarowno na Uniwersyteckiej (ZG),

jak i na Wierzbowej (ZWIK) oraz na Tuwima (ZE) były alternatywnie:

odpis z KW albo akt notarialny, który potwierdzi, że wnioskodawca jest właścicielem

ewentualnie: pełnomocnictwo notarialne od włascieiela dla wnioskodawcy... :-?

Mozliwe, że mnie "zrobiono" - i jak bym sie awanturowała, to te dokumenty az tak "niezbedne" by nie były -

tyle, że nie bardzo miałam czas i cheć walczenia z inwencją tych zakładów... :p

 

Swietnie, ze sprawdzacie ceny bloczkow, tylko zeby Wam wystarczylo tej energii na pozniej (ja powoli mam dosc).

 

(...)

 

 

Wychodzi na to, ze jesli chodzi o material, to najtaniej jest wylewac fundamenty z gruchy w swietle podanych wczesniej przez Was cen. O ile nie zje Was koszt szalunkow. Koszt szalowania to ok 400-500zl za m3 desek + robocizna). Ale deski mozna uzyc na strop, jesli ma byc monolityczny.

Z drugiej strony za wymurowanie fundamentu z bloczka musicie zaplacic. Nie wiem, jaka jest stawka za m2 muru z bloczka, pewnie to tez zalezy od szerokosci

 

U mnie bloczek to konieczność.

Tylko ława poszła z gruchy - a i tak w niektórych miejscach wykop miał ok. 40 cm...

Uroki działki ze spadkiem połozonej poniżej poziomu jezdni ;)

 

A cena murowania - "wrzucona" w ogólny koszt stanu surowego, wiec jak to wychodzi z m2 nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem po badaniach geologicznych pod przyszłą oczyszczalnię, wynik - pozytywny, przy okazji dowiedziałem się kupę ciekawych rzeczy o geologii Wzniesień i nie tylko (wiem już skąd się bierze woda w Rąbieniu na poziomie 0,5 metra ;-) ). Jak się okazało - nie same piaski pode mną, co wcale nie przeszkadza a niektórym roślinkom - pomaga.

 

Do szukających działek - przed kupnem warto przynajmniej pogrzebać łopatą w swojej przyszłej działce, bo ponoć zdarzało się wcale nierzadko, że ludzie kupowali ziemię za psi grosz, sprzedawali z niej wierzchnie warstwy (piasek itd), przysypywali toto gruzem i innym śmieciem, na to warstwa piaseczku 10 cm i "tanio sprzedam działkę z powodu wyjazdu" na przykład ogłaszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie namiary na kogoś z koparką w aleksandrowie. Taki "spec" :wink: potrzebny jest do usunięcia- wyrwania- resztek drzew /korzeni/ po wycince. Jeden taki pieniek próbowaliśmy usunąć ręcznie ale to idzie się za...ać :evil:

Jak macie kogoś to bardzo proszę o namiary.

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

 

polecam Jacka 605585646

kopie równa wyrywa przywozi wywozi

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szukających działek - przed kupnem warto przynajmniej pogrzebać łopatą w swojej przyszłej działce, bo ponoć zdarzało się wcale nierzadko, że ludzie kupowali ziemię za psi grosz, sprzedawali z niej wierzchnie warstwy (piasek itd), przysypywali toto gruzem i innym śmieciem, na to warstwa piaseczku 10 cm i "tanio sprzedam działkę z powodu wyjazdu" na przykład ogłaszali.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem: zarabiali na piasku z dzialki i potem sie jej pozbywali? Czy moze ukrywali wysoka wode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szukających działek - przed kupnem warto przynajmniej pogrzebać łopatą w swojej przyszłej działce, bo ponoć zdarzało się wcale nierzadko, że ludzie kupowali ziemię za psi grosz, sprzedawali z niej wierzchnie warstwy (piasek itd), przysypywali toto gruzem i innym śmieciem, na to warstwa piaseczku 10 cm i "tanio sprzedam działkę z powodu wyjazdu" na przykład ogłaszali.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem: zarabiali na piasku z dzialki i potem sie jej pozbywali? Czy moze ukrywali wysoka wode?

Zarabiali i pozbywali. A i cena gruntów skoczyła więc zarobek podwójny. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...