Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Spotkanie było przesympatyczne, bardzo miło w realu wymieniać poglądy ..najbardziej podobały mi się zdjęcia Luśki ...ja też staram się dokumentować swoje poczynania, ale póki co to oczyszczam działkę, ponadto miło oderwać się od szarej rzeczywistosci i nacieszyć oko i ucho ...a właśnie Ci co nie byli troszkę stracili, ale może spotkamy się przed MIkołajem ..i wtedy będziemy mieli okazję poznać kolejnych forumowiczów grupy łódzkiej.

 

Pozdrawiam..czekam na adres -okienek Luśki i wykonawców dachu Ciechanki i wszystkie inne adresy sparwdzonych ekip i dobrych tanich materiałów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede w Lodzi dopiero 20 grudnia...wiec nie wiem czy sie uda wszystkim zgrac, bo to juz prawie swiateczny termin. Ale piszcie co i jak...

Ja tu, a podlaczyli mi wlasnie wodociag do domu. W sumie to musielismy razem z sasiadem ciagnac ladny kawalek gminnego wodociagu na nasz koszt. Ale jakbysmy mieli czekac, az go wybuduja sami, albo racza sie dolozyc, to bysmy sie nie doczekali. I tak dobrze, ze z jakiejs oplaty nas zwolnili. Wszystkim zajal sie Tatus (R*E*S*P*E*C*T), bo z tego co mi mowil, to dobrze to wszystko poszlo. Woda i prad juz jest. Teraz tylko jakie szambo lub oczyszczalnia i media beda.

Przyszly rok sie zapowiada bardzo pracowicie, bo nie dosc, ze wchodzi vat, to jeszcze nam sie ulga konczy. Tak wiec do maja, a w ostatecznosci grudnia chcemy zrobic jak najwiecej....

Pozdrowienia z Finlandii.....

 

PS. Moze ktos przyjedzie dopingowac Malysza w Kuusamo, to bym sie spotkal tam.....jedziemy polska ekipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcco faktycznie niemrawo ale... U mnie na budowie szleństwo trwa i dlatego nie bardzo coś piszę tylko po cichu podglądam co się dzieje.

Dostaliśmy wycenę sprzętów łazienkowych i teraz mam problem czy faktycznie baterie (firmowe, bardzo dobre - w opinii Pana ze sklepu) muszą mieć takie koszmarne ceny?????

Nie wiem co zrobić??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........u mnie jak u Ciechanki tylko jeszcze cieniej finansowo,

uciekam przed wierzycielami, unikam rodziny ale może jakoś dam radę ???????????

wprowadzam się w grudniu i tak:

zamiast łóżka z materacem będę miał styropian FS20 z budowy a zamiast firanek folie paroizolacyjną i tylko dobrze, że zostało mi sporo stempli drewnianych z gwoździami po szalunkach to wszystko spalę w kominku i może dotrwam do wiosny,

Trzymajcie się CIEPŁO !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda rzeczywiście typowo jesienna i dzień już jakoś krótki... Ja nie mogę się pochwalić żadnymi postępami w budowie, ale za to bawię się w papierki. Sporo czasu mi zajęło, aby przekonać się do usytuowania domku na działce lekko obróconego, tak aby pomimo wjazdu od południa i w związki z tym tarasu na północ trochę skierować go też na zachód. Mimo że mam już pozwolenie na budowę to nie powinno być większych problemów, jeśli tylko nie sprzeciwi się Pow. Inspektor Nadzoru. Wolę to załatwić już teraz aby nie ryzykować później problemów z odbiorem :)

Ponadto chyba fajnie będzie wyglądał 45m dojazd od drogi do domu lekko zakręcony. Dodatkowym powodem do zmian były zdjecia domu Luśki, gdzie wjazd do garażu też jest lekko z boku. Nie tylko ładnie wygląda, ale będzie praktyczne przy wyjeżdżaniu autem.

 

Ach... tylko pozostaje pozazdościć Waszych problemów :)

 

Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dwutygodniowej przerwie. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że miałem ważne powody. Ci co byli na spotkaniu już wiedzą - urodziła nam się córeczka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!

Więc na razie nie mam głowy do takich przyziemnych (w sensie dosłownym) prac jak budowanie.

Chociaż nie, przepraszam, pewne postępy są - zapłaciłem już za projekt i umówiłem się z architektami na wystąpienie o decyzję o warunkach zabudowy. uff! to i tak dużo jak na świeżo upieczonego tatę.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy byli na spotkaniu i wszystkich innych też.

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje serdecznie! Niech sie chowa z zdrowiu i radosci....

To fakt, ze mozesz nie miec teraz czasu. Moja siostra jest tez dosyc swiezo upieczona mama i odkad to sie stalo, razem ze szwagrem nie maja na nic czasu...

Pozdrawiam z Finlandii

 

W sobote bede w Kuusamo na Malyszu. Bedziemy mieli duza flage (nie wiem jeszcze jakie haslo) i czpeczki mikolajowe z bialymi warkoczami. Moze mnie wypatrzycie w TV.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rublow, moje gratulacje z powodu córeczki :D Jak jej daliście na imię? U mnie na razie mija 1 miesiąc działania monitoringu, jak na razie jestem zadowolony (odpukać :D -żadnych fałszywych alarmów, a tym bardziej włamań). W sobotę przychodzi gość od kominków, powie może czy jest sens robić rozporwadzanie (kominek ma być w salonie blisko schodów) i ile to będzie kosztowało. Tommco, jak mamy Cię wyglądać pod tą skocznię. Podaj rysopis :D

Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córeczka nosi imiona Oliwia Anna. Z wyborem imienia wahaliśmy się prawie do samego końca. Taka odpowiedzialność... dać komuś imię na całe życie.

Tommco, bedziemy wam kibicować (tzn. Tobie i Małyszowi).

Martin, jak będziesz już miał ocenę tego speca, to skonsultuj jeszcze z Forestem-Naturą. Facet chyba zna się na rzeczy i do tego chce się tą swoją wiedzą dzielić.

A z rzeczy budowlanych, to już powoli czas się decydować na technologię ścian, a ja ciągle się waham pomiędzy:

- maxem a silikatami,

- dwuwarstwową a trójwarstwową.

Z czego Wy macie i jak oceniacie koszty i zalety/wady?

Pozdrówka

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Rublow,

jeżeli o technologię to popieram tradycyjny max w ścianie trójwarstwowej 24-10-12cm, może drożej ale latem w upał przy zamkniętych oknach mam w domu jak w Malborku fajny chłód bez żadnej klimatyzacji, świetna izolacja i wszelkie inne współczynniki przenikania, no i nie ma problemów z pękającymi bloczkami,

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rublow, ja ,mam ścianę 2 warstwową (mały Max tzw. U220 i 12 cm styropian). Cóż...na razie trudno mi powiedzieć więcej, bo jeszcze nie mieszkam, ale wydaje mi się, że ceramika to sprawdzony i zdrowy materiał. Trzy warstwy miałem w projekcie, ale 2 warstwy wychodzą taniej.Zdążyłem zauważyć, że Forest-Natura to spec od kominków. W razie pytań trochę go pomolestuję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy mieli duuuza flage (troche kwadratowa). Hasla nadal nie znam. Mialo byc: ADAM, PRZELEC WSZYSTKICH, ale nie wiem, czy nie byla by to za wielka prowokacja :p Bedzie nas 9 osob, wszyscy w bialo-czerwonych czapkach sw Mikolaja z warkoczami. Ja osobiscie bede mial zgnilozielona puchowa kurtke :) Ciekawe czy uda Wam sie wypatrzec...:)

Pozdrawiam

 

PS. Martin: Czy na privie moglbys mi przypomniec z jakiej czesci Lodzi (okolic) jestes i jaka konkretnie firma monitoringowa Cie obsluguje. Ile kaza sobie placic itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem o 3ciej w nocy. Pojawilem sie tu juz teraz, dlatego, ze i tak musialem odstawic samochod do wypozyczalni...

W niedziele w zasadzie zdazylem zobaczyc tylko dekoracje...bo mialem pewne problemy z organizatorami. Nie poczuwali sie do tego, zeby umozliwic mi ogladanie konkursu za bilet sobotni...i zanim to sobie wyjasnilismy, a w zasadzie nie wyjasnilismy, to juz go dekorowali...:)

Potem widzialem prawdziwego Swietego Mikolaja w Rovaniemi...powiedzial, ze postara sie, zeby dla budujacych w Polsce bylo lepiej, ale wydawal sie bezsilny troche...:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rublow: My zdecydowaliśmy się na budowanie z Porothermu + styropian - Projekt zakładał 25cm Porotherm + 12 cm styropianu i taki układ dawał już przyzwoite wyniki jeżeli chodzi o ciepło. Po krótkim namyśle zdecydowaliśmy się jednak dać Porotherm 30 cm + 12 styropian - zobaczymy jak będzie ale obecnie bez ocieplonego dachu i przy paleniu w kozie przez 7 godzin dziennie mam po całej nocy temp powyżej 10 stopni, co przy "przedmuchach" jakie mamy na piętrze wydaje się niezłym osiągnięciem.

Ocieplenie i ogrzewanie zakładamy za kilka tygodni - w razie czego dam znać jak pierwsze wyniki po przejściu "próby ognia"

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

Chcialem sie zameldowac jako nowy w tej grupie . Przymierzam sie do kupna jakiegos domku w stanie surowym (lub nawet surowym zamknietym z oknami) w okolicach Łodzi. Mam pewna oferte w ok. Aleksandrowa za 135000. Domek jest malutki 90m2na parterze plus 40m2 na gorze poddasze nieuzytkowe z mozliwoscia zaadoptowania. Dzialka ma 700m2 ogrodzona. W domku zrobione sa tynki i instalacja elektr i kanalizacyjna. Brak instalacji co i wodnej, wylewek. Czy uwazacie ze jest to drogo? Ogladali go moi znajomi budowlancy i mowili ze jest wykonany bardzo starannie - sciany z maxa, dach z blachodachówki, dobre fundamenty itd, wszystko trzyma kąt prosty . Co sadzicie o takiej ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...