Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ta firma to ANBA - 2, ul. Brzezińska 236a. Ale czy tania, to bym nie powiedziała. Właśnie dzisiaj odebrałam od nich kosztorys mojego prościutkiego dwuspadowego dachu i... dałam nastepnej firmie. Zobaczymy :roll:

Za dach ok. 180 . kw, z robocizną i trzema oknami połaciowymi, ale najmniejszymi, wyszło im ponad 21 tys., bez kosztów więżby dachowej.

A tak w ogóle to teraz dachówka wychodzi dokładnie w tych samych cenach, bo blacha bardzo podrożała.

A powiedzcie mi jakie macie bądź zamawiacie okna dachowe. Chodzi o firmę, parametry i wielkość. Nasz projektant zaprojektował 1000x1500, a faceci od dachów stwierdzili, że to bardzo duże okna. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anisia3

Jestem teraz na etapie papierów ale okna połaciowe kupię tylko w firmie WELUX.

Zastanawiałam się tak jak ty nad pokryciem dachu. Pierw był pomysł blachodachówki / lepszej jakościowo: aluminiowej lub tytanowo-cynkowej/, ale po porównaniu cen przeszliśmy na dachówkę ceramiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz generalnie są wysokie ceny na wszystko, bo sezon. Magazyny i hurtownie puste, wykonawca dziś mi się żalił że sam ma problemy z zaopatrzeniem w pustaki.

 

MMMAD gratulacje, ja też mam opcję na GSM ale poczekam do nast. roku, bo w tej branży raczej tanieje niż drożeje. Póki co jadę na kablówce...

 

Okna połaciowe mam fakro, veluxy mają złą opinię ze względu na łatwość otwarcia - wystarczy wbić gwoździa w górną część ramy i zamknięcie odpuszcza - przy fakro trzeba się trochę namęczyć, poza tym u nas jest za wysoko żeby sięgać do górnej krawędzi połaciówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi!

Jaką masz powierzchnię tych okien?

A w ogóle to zaglądałam do twojego dziennika budowy. Właśnie znów mi się coś nie zgadza z tym co miało być a jest w projekcie. Coś jakby mniejszy kąt nachylenia dachu. Twój wygląda o.k. Jaki masz ten kąt?

A nie wiem, ale spore sa okna w tym projekcie...

Kat jest zgodny z projektem i wynosi 45 stopni. W naturze zawsze troche lepiej wyglada niz na rzutach elewacji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze zdanie na temat drewnianego stropu?

Oleńka

Pomijając dane wytrzymałościowe to drewno pracuje/pęka, a jak jeszcze po tym ma ktoś chodzić to może w cholerę skrzypieć.

 

A jak cenowo? Podobno jest o połowę tańszy niż beton.....tak twierdzi mój projektant.

 

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze zdanie na temat drewnianego stropu?

Oleńka

Pomijając dane wytrzymałościowe to drewno pracuje/pęka, a jak jeszcze po tym ma ktoś chodzić to może w cholerę skrzypieć.

 

A jak cenowo? Podobno jest o połowę tańszy niż beton.....tak twierdzi mój projektant.

 

Ola

A nad czym ten strop? Nad parterem czy poddaszem uzytkowym?

 

Beton tez pracuje i peka, a jak jeszcze ktos po tym chodzi, to slychac stukanie... (nie jestem ani za, ani przeciw drewnu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo? Podobno jest o połowę tańszy niż beton.....tak twierdzi mój projektant.

 

Ola

Podchodząc do tematu czysto matematycznie to nie bo biorąc pod uwagę cenę m3 drewna "dobrego" na poziomie ok min. 500 pln i betonu ok 200 + uzbrojenie + szalunki. To wyjdzie tak prawie tak samo.

 

Czemu się gościu tak upiera przy drewnianym stropie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...