Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A moze ktos ostatnio robil rozeznanie co do kominów systemowych ?

 

Gdzie maja dobre ceny ?

 

Możesz spytać w firmie Hi-Bet w Rzgowie

 

Hi-Bet polecam tylko do bloczkow betonowych, do kominow odradzam - pisalem o tym kilka razy na forum, ale to moze ja jestem "wyjatkowy klient". Honorata np. sobie chwalila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie systemow kominowych (i kominow) radzilbym zwrocic uwage na

 

a) kompletnosc wyposazenia (wklady, wyczystki, kolnierze, daszki) - moga miec duzy wplyw na cene koncowa

b) dostepnosc - co bedzie, jak zabraknie trzech pustakow

c) koszty transportu

e) umiejetnosci wykonawcy !!!

 

i dopiero wtedy mozna porownywac ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam bardzo widocznych postępów :(

 

Ja jakos nie moge odbic sie od dna - tj. od ław fundamentowych :evil:

 

Wykonawca, który miał zaczynać 1 czerwca karnie sie tego dnia stawił na działce - ale z powodu wysokiej wody nie zaczął u nas,

tylko poszedł na nastepna robotę, którejn jakoś skończyc nie może :(

 

Może jutro da sie wystartowac - ale watpię :(

 

Na razie 2 miesiące w plecy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa - mam pytanie do bardziej zaawansowanych, pytanie o kolejność :)

 

Rozumiem, że najpierw stawiam mury ;)

 

Potem więźba dachowa i układanie dachowki.

 

I jak dalej?

 

Jak powinna wyglądac prawidłowa kolejność:

 

okna

elektryk

hydraulik (bo podłogówka)

tynki

wylewki

ocieplenie

wykończeniowka (tj. malowanie, płytki, podwieszne cuda_wianki, kafelki, panele itd)

 

cos mi sie tez obiło o uszy, że okna powinny byc zakładane jednoczesnie z tynkami, bo kradną...

ale przeciez elektryka chyba przez tynkami, bo te kabelki jakoś trzeba w sciany pochować?

 

zgłupłam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadaaaa po raz drugi w tym roku,

dzisiaj podpisałem umowę z bankiem :) W sumie to nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Jakoś nie bałem się kredytu ale jak widzę magiczną datę 28.07.2036 to mnie ciarki przechodzą. Z budową ruszę na początku września. Jak sądzicie czy w tym roku uda się zadaszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia z tymi upalami. Przez ostatni miesiac chyba raz padal deszcz u nas.

Przedwczoraj, wczoraj palily sie pola ze zbozem.

Dzisiaj albo znow palilo sie zboze, albo jeszcze cos wiecej - od godziny straz jezdzi na sygnale, chociaz dymu juz nie widac. Albo dogaszaja, albo bronia gdzies dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes! Yes! Yes!

dzisiaj ruszyli z robotą. :D Już myśłałam, że nigdy to się nie stanie. Chyba zacznę pisać w końcu dziennik, bo pewnie mało kto miał tak pod górkę jak my. Już powinniśmy się wprowadzać, a tu zaczynamy kopanie fundamentów.

Na dodatek jeszcze w tym tygodniu zmieniłąm ekipę. I słuchajcie udało się w jeden dzień znależć nowych ludzi od fundamentów. :p

Jakby ktoś był zainteresowany, to podam na priv kogo należy się wystrzegać. Facet ogłasza się w prasie.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stropów to będziemy mieli wszystkie 3 rodzaje - terrivę, monolit i drewniany (nad salonem) więc co do walorów drewna wypowiem sie być może za rok o tej porze. Natomiast nie widzę sensu kładzenia terrivy (niestety - po fakcie :( ). Jest droższa, grubsza i ma mniejszą wytrzymałość tudzież niewiele na niej uwiśnie. Jeśłi beton to tylko monolit - jest zresztą dyskusja na wymianie doświadczeń na temat stropów.

 

 

Poszukuję wykonawcę schodów drewnianych ażurowych, tradycyjnie ma być tanio i dobrze.

 

Co do hydraulików to pewno się przydadzą, ten przysłany przez ekipę zawołał 2000 za samą robociznę :o więc muszę skonfrontować tę cenę bo wydaje mi się nieco przegięta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi!!!!

Zostaw ten komputer.

A propos schodów drewnianych, przejrzyj ofery na Allegro. Kiedyś widziałam, że skądś tam - nie z Łodzi - dowożą w każde miejsce gratis. Ażurowe schody trochę skręcone i o ile dobrze pamiętam łatwe do samodzielnego montażu, ale nie jestem pewna czy nie pomyliłam dwóch ofert, Na pewno jednak obie z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z gór, gdzie mieszkałam na drewnianym stropie. Nigdy w życiu. Albo trzeba to to super wygłuszyć i zrobić z jekiegoś ekstra wysuszonego drewna albo można słuchać każdego słowa z dołu, a siedząc pod nim miałam wrażenie, że mi dzieci biegają po głowie. Wiem, że górale mają specyficzny stosunek do budowy (najtaniej, tymi rękami itd) ale wrażenia miałam silne i szybko ich nie zapomnę. Jedyne uzasadnienie dla mnie, to jeżeli ktoś ma słaby fundament (lekki) albo drzewo za darmo (górale). No i poddasze nieużytkowe. Można wtedy wyeksponować bale i jest super.

Co do stawniania rzeczy ciężkich to można, sama widziałam....

 

A i proszę mi nie zazdrościć urlopu. O ile bardziej wolałabym siedzieć w upale i budować :cry: . Ale niestety, urzednicy na razie górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowaliśmy :D :D :D

 

Na wstępie - okazało się, że geodeta źle wytyczył dom - ciachnął sie o 5 cm ;)

Nic to - jakoś sobie poradzę z chatą weższą o 5 cm ;)

 

Najwazniejsze - że juz sie murują narozniki z bloczków fundamentowych i powoli zaczynam sie orientować,

jak domek bedzie wyglądał :)

Co wazne - nadal mi się podoba 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Ktos moze robil rozeznanie cenowe na stropy Teriva i na więźbę ... gdzie warto sie udac ?

 

Witam,

my niebawem będziemy zamawiać więźbę. Mamy sprawdzony (kolega zamawiał) kontakt na dobre i tanie drewno impregnowane - 560 zł brutto/kubik (dla porównania w Koluszkach 690 netto)- z okolic Zamościa. Sytuacja wygląda tak, że my potrzebujemy 11,5 kubika, a gość powiedział, że jak będzie 30 to mu się opłaci. Proponuję więc zamówić razem, wtedy będzie taniej za transport. Jutro zapytam gościa ile maksymalnie może załadować na wypadek jakby pojawili się inni chętni.

Sprawa jest dość pilna więc proszę o w miarę szybki kontakt.

pozdrawiam, rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...