Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie wróciłam z gór, gdzie mieszkałam na drewnianym stropie. Nigdy w życiu. Albo trzeba to to super wygłuszyć i zrobić z jekiegoś ekstra wysuszonego drewna albo można słuchać każdego słowa z dołu, a siedząc pod nim miałam wrażenie, że mi dzieci biegają po głowie.

Powitać... Z tym stropem to jest tak, że często był robiony jako jedna warstwa desek albo dwie przedzielone pustką - wtedy dudni jak trza i wszystko słychać, niekiedy jeszcze lubi się coś posypać na głowę... Jeśli się zrobi porządnie, czyli dechy - folia-wełna-folia-dechy to nie powinno być źle. Ostatnio architekt pokazywał mi patent nad którym się zastanawiam, ale trochę nie mam śmiałości - mianowicie na pierwsze dechy, między poprzeczne łaty, sypie się piasek - on ma za zadanie stabilizować układ, tłumić drgania i hałasy oraz niwelować skrzypienie. Z drugiej strony - mieć te kilka ton piasku nad głową... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj zobaczylismy sciany parteru, a szczegolnie rozmieszczenie okien i mimo wszystkich wyobrazen i szkicow zmienilismy troszke rozstaw i wielkosc okien :) ... na szczescie jescze nadproza nie byly zrobione wiec nie bylo specjalnie problemu zeby to zrobic ....

 

Ech... na Wasze nieszczescie nadproza nie byly jeszcze zrobione...

1. Pierwszy blad, jesli zwiekszyliscie okna. Na etapie stanu surowego okna wygladaja na mniejsze. Tak jak, np. lawy i pomieszczenia.

2. Drugi blad, jesli zmieniliscie rozmiary na niestandardowe. Bedziecie placic za okna nietypowe.

3. Trzeci blad, jesli zmiany sa zbyt duze - zmieniliscie elewacje, co moze byc traktowane jako istotna zmiana w projekcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodząc do tematu czysto matematycznie to nie bo biorąc pod uwagę cenę m3 drewna "dobrego" na poziomie ok min. 500 pln i betonu ok 200 + uzbrojenie + szalunki. To wyjdzie tak prawie tak samo.

 

Czemu się gościu tak upiera przy drewnianym stropie???

Metr sześcienny drewna stanowi tylko część metra sześćiennego stropu. Metr sześcienny betonu to metr sześcienny stropu (w przypadku monolitycznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej deszczowy sierpien???

 

 

Mam nadzieję, że daru prorokowania nie masz za grosz ;) :p

 

Raczej nie mam. Ale ostatnio wszedzie doszukuje sie spiskowych dzialan rzadzacych... :( :roll:

 

 

Noo tak, przecież była jakaś msza w intencji deszczu w kaplicy sejmowej :lol:

Mam nadzieję, że zbyt żarliwie sie nie modlili 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej deszczowy sierpien???

 

 

Mam nadzieję, że daru prorokowania nie masz za grosz ;) :p

 

Raczej nie mam. Ale ostatnio wszedzie doszukuje sie spiskowych dzialan rzadzacych... :( :roll:

 

 

Noo tak, przecież była jakaś msza w intencji deszczu w kaplicy sejmowej :lol:

Mam nadzieję, że zbyt żarliwie sie nie modlili 8)

 

Modlili sie normalnie. Ale dopiero wczoraj zebralo sie kworum.

Przy okazji wydali orzeczenie, ze Najwyzszy tez sie moze mylic, ale oni wybaczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj zobaczylismy sciany parteru, a szczegolnie rozmieszczenie okien i mimo wszystkich wyobrazen i szkicow zmienilismy troszke rozstaw i wielkosc okien :) ... na szczescie jescze nadproza nie byly zrobione wiec nie bylo specjalnie problemu zeby to zrobic ....

 

Ech... na Wasze nieszczescie nadproza nie byly jeszcze zrobione...

1. Pierwszy blad, jesli zwiekszyliscie okna. Na etapie stanu surowego okna wygladaja na mniejsze. Tak jak, np. lawy i pomieszczenia.

2. Drugi blad, jesli zmieniliscie rozmiary na niestandardowe. Bedziecie placic za okna nietypowe.

3. Trzeci blad, jesli zmiany sa zbyt duze - zmieniliscie elewacje, co moze byc traktowane jako istotna zmiana w projekcie...

 

zmiany byly nieduze ale dla nas istotne i nie bedzie opisywanych problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi

Taki strop się nawet jakoś nazywa, budowali tak w okresie międzywojennym. Dechy, na to powała gliniana lub piaskowa. Faktycznie ochrona dzwiekoszczelna i bardzo dobrze izoluje bo dodatkowo chłonie wilgoć, tylko nieco ciężkie. Jakieś 15 lat temu chciałam kupić domek poniemiecki na Rogach, tam właśnie były takie stropy. Tylko jakoś takie to mało nowoczesne :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki , czy może ma ktoś z was namiary na jakąś sprawną ekipę ktora robiła wam przyłacze wody do działki ?

 

Mam już zateirdzony projekt przyłacza wodnego przez ZUD i chciałbym ruszyć z podłaczeniem wody na działkę .

 

Jacek

 

Właśnie dziś idziemy rozmawiać. Ale na bazie moich doświadczeń z prądem mogę powiedzieć z przekonaniem: weź kogo ci polecą w ZWiKu. Połowa problemów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy sobie polecac dobrych wykonawców więc właśnie to czynie :D

Jesli bedziecie sobie zakladac roletki wewnetrzne czy tez zewnetrzne to polecam P. Henia....robi solidnie i o dziwo bardzo tanio.

Nr telefonu do P. Henia 691-972-229

 

Za 2 tygodnie podam namiary na firmę ociepleniową, na razie nie mogę bo mi ucieką 8) własnie nam ocieplają domek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodą myliłam się. W ZWiKu nie dość, że robią sami drogo (od razu to powiedzieli), to nie mają żadnych namiarów na firmy. I jeszcze do tego każą mi robić od razu kanalizację )planowałam na koniec).

 

Czy ktoś ma namiary na niedrogą firmę od wody i kanalizacji???? Muszę robić przecisk pod drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...