Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sihaja, ja przy takim uproszczonym kosztorysie posługiwałam się kosztorysem zrobionym przrez naszego projektanta. Moim zdaniem ten od projektanta był grubo zawyżony, bo opiewał na 313 tys za stan surowy zamknięty plus posadzki i ocieplenie. Dla ułątwienia dodam, że nasz domek będzie miał 160 m. kw. łącznie z poddaszem, a 30 metrów już stoi i w parterze dobudowujemy około 50 m. Więc skoro ludzie budują za 150 tys. to powinniśmy się zmieścić w nieco ponad 200 :-? Mam taką nadzieję. Weź od projektanta kosztorys i próbuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i mam jeszce jeden problem...dostałam z mbanku taki papierek do wypełnienia z prostym kosztorysem... nie bardzo wiem jak się mam do tego zabrac, moze macie jakies wskazówki albo podobny dokument do wglądu.....

 

 

Ola

 

Moge Ci podeslac przykladowy kosztorys, na ktorym sie wzorowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i mam jeszce jeden problem...dostałam z mbanku taki papierek do wypełnienia z prostym kosztorysem... nie bardzo wiem jak się mam do tego zabrac, moze macie jakies wskazówki albo podobny dokument do wglądu.....

 

 

Ola

 

U mnie ten kosztorys wykonał kierownik budowy. Zastosował do tego jakąś prcedurę porównacza (nie pamiętam "oficjalnej" nazwy). Generalnie są (nie wiem gdzie) publikowane ustandaryzowane dane ile wybudowanie domu o założonej powierzchni, konstrukcji, standardzie w danym rejonie kosztuje. Wziął (kierbud) kilka przykładów podobnych do mojego domu w Łódzkim - coś uśrednił i to był ten kosztorys. Jest to oczywiście podzielone na rodzaje robót (roboty ziemne, stan surowy otwarty, ...). Dla banku (mbank) było to zupełnie wystarczające - ja (jako "inwestor") z tego niewiele korzystałem.

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zglaszam sie dowas z ogromna prosba o pomoc w znalezieniu jakiejkolwiek ekipy do uzupelnienia kawalkow sciany pod wiezba oraz odeskowania wiezby i opapowania

pierwsza ekipa nawalila a druga niemogac sie doczekac dokonczenia swojejj roboty obecnie moze przyjsc dopiero we wrzesniu(wcale sie im niedziwie , ale teraz stoje w miejscu od 3 tygodni )

 

prosze poratucie namiarami na jakies ekipy, bede dzwonic i spradzac moze gdziessie wstrzele roboty mam gdzies na tydzien

 

ekiopy tynkarskie wewnetrzne i do ocieplen tez sa mile widziane, glazurnicy itp bardzo chetnie przyjme

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anisia

I co z tą firmą??? Masz kosztorys???

Szukam w gazetach namiarów na kogoś, ale jakoś nikt mi się nie rzuca w oczy... Gdzie się te firmy pochowały?

Dałam facetowi mój projekt i wycena będzie na sobotę. Wstępnie powiedział mi, że kanalizacja będzie kosztować 8-9 tys. Mam około 40 metrów od studzienki do domku i głębokość 3,5 metra. Dopiero przy domu zmniejsza się do około metra. Ale to wstępny szacunek. W ZWiku za coś takiego chcą około 12 tys. Może odrobinę mniej :(

W sobotę napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Zamierzamy kupić działkę budowlaną w Rąbieniu (przy rozjeżdzie na Rąbinek). Jest może ktoś kto się wybudował lub buduje w pobliżu?

Czy 30zł/m2 za nieuzbrojoną i nieogrodzoną działkę to uczciwa cena? Jak wygląda sprawa wód gruntowych w tej okolicy?

Pomóżcie bo chcemy spełnić nasze marzenia ale nie chcemy się wkopać.

Pozdrowienia dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pierwszy "wdepnie" na setną stronę grupy łódzkiej?

Może mój post rozpocznie setną stronę!!! Hurra! - będzie bardzo optymistycznie! Uwaga - obwieszczam całemu światu radosną nowinę - w dniu dzisiejszym odebrałam zawiadomienie, w którym okrągłymi literkami stoi" przyjmuję zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych i.....nie zgłaszam sprzeciwu" - w podpisie - Inspektor Nadzoru budowlanego.

Wszystkim inwestorom, będącym na początku drogi życzę serdecznie - wytrwałości, optymizmu, energii i duuużo cierpliwości. Wszystkim niedowiarkom - uwierzcie, że można - u mnie całe budowanie trwało rok. 1 lipca 2005 koparka zdjęła humus, a dziś już legalnie mieszkam. Chętnie podziele się bagażem doświadczeń, pytajcie, w wolnej chwili odpowiem, a od jutra juz na pewno będzie łatwiej, bo w domku będzie neostrada. Pozdrawiam wszystkich zapaleńców - naprawdę warto!Gosias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Zamierzamy kupić działkę budowlaną w Rąbieniu (przy rozjeżdzie na Rąbinek). Jest może ktoś kto się wybudował lub buduje w pobliżu?

Czy 30zł/m2 za nieuzbrojoną i nieogrodzoną działkę to uczciwa cena? Jak wygląda sprawa wód gruntowych w tej okolicy?

Pomóżcie bo chcemy spełnić nasze marzenia ale nie chcemy się wkopać.

Pozdrowienia dla wszystkich :D

Zastanów się dobrze, a najlepiej pojedź tam po jakimś solidnym deszczu lub w roztopy. Struktura geologiczna sprawia, że tam jest wiecznie mokro, woda stoi na poziomie -0,5 m a niektóre drogi gruntowe zamieniają się w kanały.

Co do ceny - jesli media są w drodze a dzialka nie stanowi składowiska gruzu i innych odpadów pod 10-cm warstwa gleby - wydaje się być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...