Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ubijaki: na Drewnowskiej za Manufaktura po prawej stronie (prawie przy samej Zachodniej); bralem od nich agregat pradotworczy

 

Zwir/piasek: zwirownia na Pomorskiej, przesypownia w Andrespolu, podobno jeszcze jest cos w Kurowicach

Jesli chodzi o Pomorska, to kierowcy z ciezarowkami stoja na skrzyzowaniu Janosika i Pomorskiej. Cena za transport podobno zalezy od ceny samochodu, jakim sie podjedzie.

 

Beton: Unicon na Demokratycznej lub Walenciak na Slaskiej. Nie polecam RMC\Unidro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:evil:

Przez deszcz znowu kicha :(

Działka przemoczona - i błoto wszędzie :(

 

Może ktoś z Was wpadnie na genialny pomysł, jakim cudem przetransportowac piach do dalszych części fundamentów -

bo wywrotka może podjechać tylko od przodu działki - a po bokach jest na tyle mokro i grząsko, że koparka nie wjedzie :(

 

Dodatkowo - nie wiem, czy z moja brygada wszystko jest ok - bo własnie ojciec na mnie nakrzyczał,

że rozwiezienie zwiru po fundamentach to obowiązek ekipy i że robia z igły widły bo im się pracować nie chce :-?

 

U Was biudowlańcy rozwozili żwir do fundamentów taczkami czy wynajmowaliście koparkę?

Bo już naprawde mam dość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Was biudowlańcy rozwozili żwir do fundamentów taczkami czy wynajmowaliście koparkę?

Bo już naprawde mam dość :(

 

Rozumiem, ze recznie wylewaja Ci fundamenty? Zamiast wozic zwir, powinni od razu wozic zaprawe taczkami.

Ale czy powinni? Poprzewracalo sie w... glowach. Murarze zycza sobie pustaki z dziurka, bo lepiej sie kladzie, rozladunek obowiazkowo z HDS-em, najlepiej cegly na strop, zeby nie musieli wnosic, a z betoniarki to chyba najlatwiej lac do wykopu (u mnie dookola domu zostal syf, bo robic im bylo latwiej, a potem nie posprzatali). Ja rozumiem i popieram, zeby robic tak, aby jak najwiecej technika sama wykonala, ale pewnych rzeczy (np. warunkow pogodowych) sie nie przeskoczy. Wiec powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - niedokładnie napisałam :(

 

Fundamenty juz są (wylewane z gruszki ławy + 7 warstw bloczka fundamentowego).

Poniewaz działka jest poniżej poziomu drogi - to fundamenty wyszły ogółem wysokawe -

i teraz w te "dziury" miedzy fundamentami (pomieszcenia? przestrzenie?) trzeba wysypać żwir (na wysokość ok. 1 m).

Na żwir (po zagęszczeniu) pójdzie chudziak.

 

Problem tyczy się rozwożenia tego własnie żwiru - bo chłopaki sie nie kwapią latać z taczkami,

tylko twierdzą, że to robota dla koparki (która z kolei na działkę na razie nie wjedzie, bo sie zakopie :( )

 

A ja nie wiem - dyskutowac z nimi, czy nie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robiła. Bo i po co? Jak się już zacznie, to iść w górę. A tak to trzeba te fundamenty zabezpieczać, żeby nie zawilgociały, nie przemarzły. W środku masz piaseczek, do którego leci woda -też trzeba coś z tym zrobić. Opłaca się? Najlepiej zacząć i pociągnąć pod dach albo poczekać do wiosny. Chyba że siła wyższa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze raz zapytam o namiary na jakąs ekipę od przyłacza wody , jeśli macie kogoś sprawdzonego to poproszę o namiary. Jutro idę do wodociągów zapytać ile oni biorą za taką usługę , ale chiałbym mieć jakieś porównanie ,co by zemnie za dużo nie zdarli

 

pozdr

Jacek

 

 

Ja też szukam. W wodociągach chcą kosmiczne sumy. Jutro zaczynam z ogłoszeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos ubijaków - to znalazłam w Wyborczej namiary na łódzką wypożyczalnię sprzetów wszelakich ;)

 

http://www.ramirent.pl/

 

Ktoś korzystał z ich usług?

 

 

odpowiem krótko, korzystaliśmy dwa razy - pierwszy i ostatni, a poźniej byliśmy na Piłsudskiego. Jak usłyszysz jakie mają wymagania odnośnie dokumentacji i wysokości kaucji to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może macie kogoś kto sprzedaje młode drzewka do sadu, jakiś sadownik czy szkółka ogrodnicza. Chodzi mi o jabłka np: reneta czy papierówka, gruszka np: klapsa, wiśnię, czereśnię, śliwkę. Wszystkie gatunki chcę mieć starego typu a nie te co są poprawione i stworzone genetycznie.

Za wszystkie wskazówki wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robiła. Bo i po co? Jak się już zacznie, to iść w górę. A tak to trzeba te fundamenty zabezpieczać, żeby nie zawilgociały, nie przemarzły. W środku masz piaseczek, do którego leci woda -też trzeba coś z tym zrobić. Opłaca się? Najlepiej zacząć i pociągnąć pod dach albo poczekać do wiosny. Chyba że siła wyższa...

 

Siła wyższa jest taka, że w tym roku w kwietniu mogłem na działce zrobić spływ kajakowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze raz zapytam o namiary na jakąs ekipę od przyłacza wody , jeśli macie kogoś sprawdzonego to poproszę o namiary. Jutro idę do wodociągów zapytać ile oni biorą za taką usługę , ale chiałbym mieć jakieś porównanie ,co by zemnie za dużo nie zdarli

 

pozdr

Jacek

 

 

Ja też szukam. W wodociągach chcą kosmiczne sumy. Jutro zaczynam z ogłoszeń..

 

Ja w Zgierzu dałem 3,5kPLN. Nic mnie nie interesowało z tym , ze wodociąg miałem przy działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Zgierzu dałem 3,5kPLN. Nic mnie nie interesowało z tym , ze wodociąg miałem przy działce.

 

Daj namiar na nich.. Nie tanio, ale ja mam na razie założyć tylko wodomierz w istniejącej studzience. Gorzej z kanalizacją..... :(

Ktoś mi zostawił też namiar na płocie. Jutro się dowiem, kto zacz :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - ja jak zwykle za potrzeba :)

Potrzebny tym razem namiar na solidna (o ile takie jeszcze sa) ekipe od gladzi, g-k, malowania itd z naszego rejonu - niestety zawalilem sprawe z poszukiwaniem ekipy wczesniej a musze skonczyc remont na klatce i w 2 ostatnich pomieszczenaich do konca wakacji. Mozecie podzielic sie namiarem na takowa ekipe? Moze byc tutaj na forum albo na PW. A swoja droga to coraz trudniej znalezc takich, ktorzy potrafia i chca poslugiwac sie lata i poziomica przy pracach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli mi dzisiaj murować ściany fundamentów :D . Jak kierownik ich zjechał, to i przyłożyli się do roboty, tylko głąby zostawili w środku humus, tzn. tam gdzie będzie -podłoga. Jak ich teraz sprawdzić, czy wykopią mi go ze środka?

A tak w ogóle to gdzie zamawialiście albo zamawiacie drewno na więźbę i po ile. W tartaku na Brzezińskiej chcą 720--730 zł za m sześcienny. Do tego impregnacja około 70 zł. Nie wydaje wam się, że to dużo? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...