Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Serdzecznie witam nowego członka grupy! :D

Wydaje mi się, że to jest rozsądna oferta. Pamiętaj, że w cenie domu masz już działkę. Pytanie, czy w dobrym miejscu i co z mediami. Jej wartość można chyba oszacować na 25 tys? Jeżeli tak, to za dom płacisz 110. Trudno wnioskować z Twojego opisu - nie wiem czy są okna i drzwi. Jeżeli są i ściany są już ocieplone, to budowa takiego stanu wyniosłaby Cię mniej więcej tyle samo.

Zaoszczędzisz na nerwach i czasie, bo została Ci już tylko wykończeniówka. Z drgugiej strony - czy ten dom Ci się podoba? Czy gdybyś wybierał sam, to wybrałbyś taki? Wiem że to trudne pytania, ale musisz sobie na nie odpowiedzieć.

 

Dzikus - no to nie przegrzewasz się. Ale to podobno zdrowe :wink:

 

A ja właśnie kupiłem projekt. W czwartek odbieram. :D I złożyłem (razem z architektami) wniosek o decyzję o warunkach zabudowy :). Trzeba się z tym spieszyć, bo nie wiadomo, co w przyszłym roku.

Pozdrawiam Finlandię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Serdzecznie witam nowego członka grupy! :D

Wydaje mi się, że to jest rozsądna oferta. Pamiętaj, że w cenie domu masz już działkę. Pytanie, czy w dobrym miejscu i co z mediami. Jej wartość można chyba oszacować na 25 tys? Jeżeli tak, to za dom płacisz 110. Trudno wnioskować z Twojego opisu - nie wiem czy są okna i drzwi. Jeżeli są i ściany są już ocieplone, to budowa takiego stanu wyniosłaby Cię mniej więcej tyle samo.

Zaoszczędzisz na nerwach i czasie, bo została Ci już tylko wykończeniówka. Z drgugiej strony - czy ten dom Ci się podoba? Czy gdybyś wybierał sam, to wybrałbyś taki? Wiem że to trudne pytania, ale musisz sobie na nie odpowiedzieć.

 

Dzikus - no to nie przegrzewasz się. Ale to podobno zdrowe :wink:

 

A ja właśnie kupiłem projekt. W czwartek odbieram. :D I złożyłem (razem z architektami) wniosek o decyzję o warunkach zabudowy :). Trzeba się z tym spieszyć, bo nie wiadomo, co w przyszłym roku.

Pozdrawiam Finlandię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie. Okna są i drzwi zewnetrzne też. Nie jest natomiast ocieplony na zewnatrz.

Pytanie czy wybralbym taki sam domek? Pewnie podobny choc kilka metrów wiekszy :). Ale niewiele. Styl generalnie mi sie podoba - lubie proste domki z dachami kopertowymi. Co do rejonu to jest to prawie w samym centrum Aleksandorowa a wrazenie jest jakby to była totalna wiocha :). To mi sie najbardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiem jak ciężko znaleźć solidnych wykonawców przy budowie domu, z własnego doświadczenia mogę pojecić tym co rozpoczynają budowę:

 

-wszelkie zakupy w dużej hurtowni Raab Karcher na Św. Teresy 105, rabaty nawet do 28% na kotłownie, warto kupować w jednej/ dwóch hurtowniach !!!!!!!!!!!!

-architekci-Ferdzyn Bożena i Jacek0507-072-077+0605-534-388

-geodeta Kaźmierczak 0601-350-705

- woda+kanalizacja w ulicy-Lucjan Grzelak 0501-091-944

-hydraulik wewnątrz+kotłownia +biały montaż-Józef Kozera 0602-668-525

-glazurnik-Grzegorz 0606-349-959,

-gaz-Alfa Gaz 0604-417-729

-dach Tomasz Ruchała -góral-0602-606-822

-gipsy,malowanie,parkiet,tynki słowem wszystko pod klucz-Robert-0601-887-544

-elektryk Mironienko 0601-952-725

-okna firma Inwestor 0691-725-904

-kominek Zdzisław 0501-271-475

 

Cześć

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczęła nam się tworzyć podgrupka Aleksandrowsko-Rąbieńska :lol: Choć mnie wywiało na Baluty to mam nadzieję, że z racji posiadania działki w Grotnikach, też choć jedną nogą do tej podgrupki mogę się zaliczyć :wink: I pewno od wiosny zacznę jeździć zakosami, nawiedzając po kolei Forumowiczów :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka by była równowaga w przyrodzie - Bałuty się odzywają. U nas zaczynają kłaść wełnę mineralną na poddaszu. Tynki wewnętrzne schną jak trzeba. Pogoda nadal łaskawa. Dziś hydraulik ma zrobić kanalizację na piętrze, a po niedzieli wchodzą magicy od ogrzewania. Dzieje się dużo i gdyby nie mój szanowny teść to chyba domku byśmy nie mieli - zagląda na budowę co najmniej trzy razy dziennie. Naprawdę chwali mu się.

Myślałam, że przed świętami będę miała trochę czasu na pobieganie po sklepach np. z podłogami i kaflami. A tu niestety. Czasu jak zwykle brak. Podjęliśmy decyzję co do sprzętów kuchennych właśnie je zamówiliśmy. W końcu wybór w większości to Bosch (płyta, piekarnik, zmywarka- do zabudowy), lodówka Samsung (wolnostojąca) oraz wyciąg kuchenny firmy Ciarko (były tu ogromne dylematy - ale zdecydowały względy estetyczne - po prostu najbardziej nam się podobał).

Teraz jeszcze tak naprawdę został przed nami wybór kafli oraz podłóg. Niby same przyjemności ale tak trudno się zdecydować.

Może nareszcie w sobotę znajdziemy razem trochę czasu by cos pooglądać.

Pozdrawiam wszystkich CIECHANKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba pomysł podawania namiarów dla firm, które sprawdziły się u Was na budowie. Może więcej osób pochwaliłobys się takimi ksiązkami telefonicznymi:). Warto może też założyc czarną liste wykonawców?

Wiem że jestem nowy na tej liscie i juz sie wymadrzam :). Przepraszam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Lusiu, tylko juz rzeczywiscie na wiosne. Ja wracam jakos za dwa tygodnie.

 

Gregg: Widac, ze ten od wody to rzeczywiscie niezly fachowiec. Okazalo sie, ze mi robil tez Grzelak i ojciec powiedzial, ze nie mozna na niego narzekac.

 

Pozdrowienia....

 

PS. Dzis egzamin z hiszpanskiego wiec !Buenos dias!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówili na pewnym filmie, buenos aires, Tommco!!

 

Ja się, Luśka, mogę pochwalić na razie głównie kawałem pola. Oczywiście, jest to najlepszy kawał pola na świecie i zerdecznie na niego zapraszam, ale jednak tylko kawał pola. Tylko daj znać jak się będziesz wybierać, bo trzeba sporo wprawy, żeby rozpoznać TEN WŁAŚCIWY od innych kawałów pola. Może do wiosny się coś zmieni (np. odrosną chwasty :lol: ).

 

Tomaaszu, zdecydowałeś się na ten Aleksandrów? Powiem, że po twoim opisie coś mi się w środku zrobiło, że ja na tę ofertę nie trafiłem :p . Chociaż z drugiej strony, specjalnie szukałem tylko w Łodzi, bo jednak wygoda dojazdu też jest ważna. Jeżeli się jeszcze nie zdecydowałeś, to życzę trafnego wyboru.

 

Pozdrówka dla wszystkich

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Tomaaszu w moich stronach! Z tym dojazdem to nie jest tak żle, bo do centrum Łodzi nie zajmuje to więcej niż 30 min, a sklepy, szkoła, urzędy są przecież na miejscu.

 

Rublow, możemy razem podziwiać niczym nie zagrożony porost chwastów na swoim ukochanym kawałku ziemi, ale jeszcze trochę, a tak jak u Golców "dzisiaj jest tu ściernisko ale jutro...". Tylko że nie mam jeszcze ekipy do stawiania murów, a bez niej niewiele swojuje :( . Czy możecie polecić kogoś takiego?

 

Pozdrowiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darwol, w którym miejscu Ty dokładnie masz działkę? Czytałem we wcześniejszym poście, że okolice Rudy Bugaj, ale mnie zaćmiło i nie wiem gdzie to jest. :oops:

 

A do wszystkich doświadczonych - dołączam się do pytania Darwola o ekipę od stanu surowego - jak dobrze pójdzie, to chcę zacząć na wiosnę.

 

A tak przy okazji, Darwol, jeżeli byśmy się zdecydowali na tę samą ekipę, to może warto by razem ponegocjować. "Hurtem" może dostaniemy jakiś dodatkowy rabacik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka przylega do północnej granicy miasta Aleksandrowa, choć jest to już formalnie wieś Ruda Bugaj. Od działki jest ok. 600 metrów do rynku (Ratusza) a mam ciszę i spokój (jak na razie, bo sporo się już tutaj buduje).

 

Z budową też przymierzam się na wiosnę i jeśli nawet niczego nie wynegocjujemy to i tak we dwójkę zawsze raźniej :D

 

Poza tym jeszcze nie wiem z czego te mury będą, choć najbardziej skłaniam się do ściany dwuwarstwowej z maxa + styropian 12cm, lub jednowarstwowej z porotermu. Czasu na decyzje nie ma za dużo bo uciekając przed 22 VAT-em materiał trzeba będzie kupić trochę wcześniej. Same dylematy nie wspominając już o fundamentach: wylewany z gruchy czy robiony na miejscu, a może bloczków :-? Co o tym sądzicie?

 

Będzie o czy myśleć przez długie zimowe wieczory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o fundamenty, to dużo opcji nie ma. Chyba najprostsza to ławy z betonu towarowego (z gruchy) i na to ściany z bloczków. Natomiast nie wiem jak z tym chudym betonem. Murator trąbi od dawna, że trzeba, ale chyba mimo to mało osób tak robi. Może jakimś wyjściem jest wyłożenie dna wykopu folią? :roll:

 

PS. Gosia - coś Ci się chyba zrobiło z obrazkiem, bo się nie wyświetla. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Same dylematy nie wspominając już o fundamentach: wylewany z gruchy czy robiony na miejscu, a może bloczków Co o tym sądzicie? "

 

wybór techniki wykonania fundamentów zależy również od tego jakie masz podłoże / glina czy piasek/ czy chcesz zaizlolować fundamenty jakimś IZOLBETONEM i czy zależy ci na czasie,

 

moi murarze nie chcieli dźwigać ciężkich bloczków więc zalaliśmy same ławy z gruszki a nastepnie po położeniu izolacji deskowali fundamenty i zalewali je z betoniarki, potem izolacja fundamentów pionowa i pozioma a deski z szalunków i tak później Ci sie przydadzą,

 

najszybciej i wcale nie drożej wyjdzie Cię wykopanie fundamentów z/bez szalunków jeżeli będzie glina i zaproszenie GRUCHY na budowę,

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...