Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co do prądu, to z kolei z mojej umowy przyłączeniowej wynika,

że miejscem rodzielającym instalację ZE od mojej instalacji jest złącze na słupie.

I do tego złącza na słupie wszystko (czyli nic...) robi ZE, a od słupa do działki i potem na działce do domu -

wszytsko zrobic mam ja :(

 

Powiem Wam szczerze, że jestem prawnikiem, ale akurat tematyki energetycznej nie jestem w stanie przetrawić

i przełozyć na ludzki język :evil:

 

Rozumiem, że jesli ZE twierdzi, że miejscem dostarczenia przez niego energii bedzie złącze nasłupowe -

a dalej pod jezdnią do działki mam działać ja, to wszystko z ich strony jest ok?

Nie mam o co walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jutro zadzwonię do energi w zgierzu bo aleksandrów do nich należy z pytaniami:

-co wchodzi w opłatę za przyłączenie

-jaki jest termin wykonania.

Na forum i chyba w muratorze czytałam że energetyka za pieniądze które się płaci za przyłącze wykonuje wszystkie prace razem ze skrzynką docelową. Wszystko ma być zawarte w tej kwocie.

Jak wyznaczą mi termin za dwa lata jak w przypadku Pablo to niech pocałują się w nos :evil: , zrobię to na własną rękę. Tym bardziej że załóżę sprawę przeciwko energetyce do sądu, a musze to zrobić w ciągu roku od daty zakupu działki. Jakbym im pierw załóżyła sprawę to dopiero z prądem bym miała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś się nudził w pracy mile widziane będą opinie, nawet jeśli miałyby być krytyczne http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif wjazd na działkę jest od północy

Pozdrawiam, Dorota

 

Dla mnie projekt nr 1 jest bardziej OK z tym , że schody na salon ładnie wyglądają ale będzie sie kurzyć i brudzić w salonie, uważam , że kominek powinien być w centralnej części domu łatwiej rozprowadzić ciepło i nie ucieka na zewnątrz, no i garaż dwustanowiskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu, to z kolei z mojej umowy przyłączeniowej wynika,

że miejscem rodzielającym instalację ZE od mojej instalacji jest złącze na słupie.

I do tego złącza na słupie wszystko (czyli nic...) robi ZE, a od słupa do działki i potem na działce do domu -

wszytsko zrobic mam ja :(

 

Powiem Wam szczerze, że jestem prawnikiem, ale akurat tematyki energetycznej nie jestem w stanie przetrawić

i przełozyć na ludzki język :evil:

 

Rozumiem, że jesli ZE twierdzi, że miejscem dostarczenia przez niego energii bedzie złącze nasłupowe -

a dalej pod jezdnią do działki mam działać ja, to wszystko z ich strony jest ok?

Nie mam o co walczyć?

 

WALCZ! mnie powiedzieli tak samo a teraz stawiają skrzynkę w granicy, jak chcesz znac szczegóły to zapraszam na priv

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kretyn wyrzucił śmieci na działkę która leży naprzeciwko mojej, właścicielem tej działki jest UMŁ. Do kogo trzeba iść na skargę ?? Do UMŁ czy może do Straży Miejskiej ?? Czy może do sanepidu ?? Czy jest jakaś instytucja która rozkopie te śmieci i sprawdzi do kogo należały i ukaże sprawcę ??

 

... zadzwoń do Chucka Norrisa. Z tego jednak co wiem od tych spraw jest straż miejska. Po interwencji jest szansa , że śmieci znikną z działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę pytane o sklepy/ hurtownie, w których mają sensowy wybr gresu polerowanego (szkliwionego?) w cenach do 100 PLN/m2 8)

 

Znajdę gzieś taki gres w ogóle?

Bo potrzebuję ok. 70 m2 - a do tej pory nic ciekawego tańszego niz 160 PLN/m2 w oczy mi nie wpadło :evil:

Miałem ten sam problem. W końcu się poddałem i kupiłem gres Porcelanosa Marmonilo w GRES-ie na ul.Żwirki przy Piotrkowskiej tel.639-20-38 lub 633-21-72 (magazyn na Al.Włókniarzy). Targuj się! Zbiłem cenę do 125zł/m2, a była 165zł/m2. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę pytane o sklepy/ hurtownie, w których mają sensowy wybr gresu polerowanego (szkliwionego?) w cenach do 100 PLN/m2 8)

 

Znajdę gzieś taki gres w ogóle?

Bo potrzebuję ok. 70 m2 - a do tej pory nic ciekawego tańszego niz 160 PLN/m2 w oczy mi nie wpadło :evil:

Miałem ten sam problem. W końcu się poddałem i kupiłem gres Porcelanosa Marmonilo w GRES-ie na ul.Żwirki przy Piotrkowskiej tel.639-20-38 lub 633-21-72 (magazyn na Al.Włókniarzy). Targuj się! Zbiłem cenę do 125zł/m2, a była 165zł/m2. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - jak zwykle nowy problem mi sie urodził 8)

A nawet dwa :lol:

 

Pierwszy - przyłącze wodne i kanalizacyjne.

W tej chwili w mojej ulicy ZWiK kopie kanalziację - za ok. miesiąc bedą przy mojej działce.

Chciałabym tak to zgrać, żeby w tej chwili, kiedy wykop bedzxie przed domem od razu podłączyć i wode i kanalizację (kanalizacje przede wszystkim).

Da sie to jakoś z wodociagami ustalić? Z kim?

Projekty przyłączy oczytwiście mam, mam prawomocne pozwolenie na budowę domu i przyłączy -

nie wiem tylko, gdzie uderzać 8)

 

Drugi problem - przyłącze gazowe.

Jest po drugiej stronie ulicy - koszt całkowity, jaki zawołał wykonawca to 4,5 tysiąca (łącznie z opłata przyłączeniową).

Dużo - mało? W sam raz?

 

A najgorsze, że powolutku kasa sie kończy.

Banki nie chcą ze mna gadać - bo nie mam roku dz.gosp :evil:

Chyba czas wrócić do totka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłam do punktu wyjścia....ekipa budolana mi się wycofała........bo jednak się nie wyrobią......... @#$%^&*()....... najgorsze, że materiały leżą na działce...stal, bloczki fundamentowe....... ale kanał...

 

Może jakas ekipa kończy właśnie u Was albo znacie kogoś kto mógłby...... błagam o wszelkie namiary

 

 

 

Załamana

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...